Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
ÇEDAŞ´tan meslek lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
ÇEDAŞ´tan meslek lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası kapsamında Sivas, Tokat ve Yozgat´taki öğrencilere eğitim seminerleri verdi.
GÜNDEM
"ÇEDAŞ´IN YERİNE ALT GEÇİT YAPILACAK"
"ÇEDAŞ´IN YERİNE ALT GEÇİT YAPILACAK"
Sivas´ta kamu kurum ve kuruluşlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kamuoyuna duyurulması amacıyla düzenlenen toplantılar kapsamında ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa´dan gerçekleştirdikleri projeler, devam eden ve planlanan çalışmalarla ilgili brifing alan Vali Davut Gül, ÇEDAŞ´tan vatandaşın beklentisinin kesintisiz enerji olduğunu dile getirerek, Yeni Numune Hastanesi´nin ulaşım sorununu rahatlatmak için ÇEDAŞ kalkacak, alt geçit yapılacak, toplu taşıma araçları buraya kadar gelebilecek." dedi
GÜNDEM
SİVAS´IN GELECEĞİ DAHA İYİ OLACAK
SİVAS´IN GELECEĞİ  DAHA İYİ OLACAK
İlimizdeki kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Vali Davut Gül, sıfır atık ve okur-yazarlık seferberliği projeleri başta olmak üzere ilimizde devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Kamu yatırımları hakkında sinevizyon eşliğinde bilgi veren Vali Gül, “Sivas´ın her anlamda geleceği bu günden daha iyi olacak” dedi.
GÜNDEM
“EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZ İNSAN KAYNAĞIMIZ”
“EN ÖNEMLİ SERMAYEMİZ İNSAN KAYNAĞIMIZ”
Sivas, Tokat ve Yozgat´ta 950 bin aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren ÇEDAŞ, çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerine aralıksız olarak devam ediyor. 2017 yılında 16 bin 880 saat iş sağlığı ve güvenliği eğitimi veren ÇEDAŞ, bu yıl eğitim süresini 17 bin 728 saate çıkaracak
GÜNDEM
“KÖYLERİNE DÖNECEKLERİN ARSA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
“KÖYLERİNE DÖNECEKLERİN ARSA SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
Sivas Valisi Davut Gül, ilçe temasları kapsamında Kangal ilçesini ziyaret ederek, mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Ziyarette konuşan Vali Gül; “Şehirde yaşayan ve köyüne geri dönmek isteyen vatandaşlarımız arsa ile ilgili sorunlar yaşamakta. Köylerimizde bu tür sorunlar yaşandığında çevre ve şehircilik ile gıda tarım ve hayvancılık il müdürlüğü, İl özel idaresi, defterdarlık ve ilgili kurumlar birer kişi görevlendirdi. Olabildiğince hızlı bir çözüm üretecek sistem oluşturmak istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
İKİ TARİHİ ESER BİRBİRİNİ GÖRECEK
İKİ TARİHİ ESER  BİRBİRİNİ GÖRECEK
747 yıllık Gök Medrese´de yaklaşık 20 yıldır süre gelen restorasyon çalışmalarının bu yıl sonbaharda tamamlanması bekleniyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Davut Gül, “Gök Medrese ile Ulu Cami arasında Selçuk Ortaokulu vardı. Bu iki tarihi eserin birbirini görmesini engelliyordu. Bu bina ortadan kaldırıldı. ÇEDAŞ´a ait trafo da kaldırılacak. Ulu Cami ile Gök Medrese´nin arası tamamen açık olacak. Alanın tamamı yeşil alan olarak planlanıyor. Diğer taraftan Sivas Belediyesi tarafından yürütülen Kale Projesi de bu iki eseri tamamlayacak” dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´tan köy okullarına 23 Nisan enerjisi
ÇEDAŞ´tan köy okullarına 23 Nisan enerjisi
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Sivas, Tokat ve Yozgat´a bağlı merkez ve ilçe köylerindeki 20 okulun elektrik tesisatında bakım onarım çalışması yaparak, ektrik iç tesisat kabloları, arızalı anahtarlar ve prizler yeniledi.
GÜNDEM
Elektrik sorununu çözün!
Elektrik sorununu çözün!
Vali Davut Gül, köylerde yaşanan elektrik sorununun çözülmesi hususunda ÇEDAŞ yetkililerine talimat verdi. Gül, “Köylerde elektrikle ilgili ciddi sıkıntı var. Bunu bir takvim içerisinde çözmemiz gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ, leylek yuvasının elektriğini kesti
ÇEDAŞ, leylek yuvasının elektriğini kesti
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ekipleri Yozgat´ta çalışmaları sırasında tespit ettikleri leylek yuvasının bulunduğu elektrik direğinde izolasyon çalışması yaparak tellere özel aparatlar yerleştirdi. Yapılan çalışma ile leyleklerin telef olması engellenirken kuş çarpılmaları sonucu yaşanan enerji kesintilerinin önüne geçildi.
YAŞAM
“ENERJİ TASARRUFU” PROTOKOLÜ İMZALANDI
“ENERJİ TASARRUFU” PROTOKOLÜ İMZALANDI
Enerji alanında sosyal sorumluluk projelerine önem veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 2018 yılını “Enerji Tasarrufu Yılı” ilan etti. Bu kapsamda su ve enerji tasarrufu konusunda farkındalığı artıracak etkinliklerin düzenlenmesi amacıyla ÇEDAŞ, Sivas Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.
GÜNDEM
SAHİBİYE´DE SON RÖTUŞLAR
SAHİBİYE´DE  SON RÖTUŞLAR
İlimizdeki tarihi yapılanın ilk sıralarında yer alan Sahibiye Medresesi´ndeki restorasyon çalışmalarında sona gelindi. Yıllardır devam eden restorasyonun bu yıl tamamlanacağını belirten Vali Davut Gül, “Gökmedrese ile Ulu Cami arasında Selçuk Ortaokulu vardı. Okul bu iki tarihi eserin birbirini görmesini engelliyordu. Burası Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın hem talimatları hem de destekleriyle başka bir yere yapıldı ve eski bina ortadan kaldırıldı” dedi.
GÜNDEM
NE KADAR AZ KESİNTİ O KADAR DÜZENLİ YAŞAM
NE KADAR AZ KESİNTİ  O KADAR DÜZENLİ YAŞAM
ÇEDAŞ, Yıldızeli ilçesinde yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle ilçedeki köy muhtarlarıyla toplantıda bir araya geldi. Muhtarlar adına konuşan Yıldızeli Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Gülhan, “Ne kadar kesintisiz enerji o kadar düzenli yaşam tarzı olacaktır. Bizler muhtar olarak yapılan güzel hizmetlere teşekkür ettiğimiz gibi eksik olana da sitemimizi bildirmek zorundayız” dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´tan geri dönüşüm seferberliği
ÇEDAŞ´tan geri dönüşüm seferberliği
Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kamu kurumlarında başlatılan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayesindeki Sıfır Atık projesine elektrik dağıtım sektöründe destek veren ilk şirket oldu.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´TAN BEDAVA ELEKTRiK
ÇEDAŞ´TAN BEDAVA ELEKTRiK
CK Çamlıbel Elektrik´in aileleri enerjinin gereksiz yere kullanımını engellemek amacıyla başlattığı ´Tasarruf Ediyorum´ projesinin ödül töreni düzenlendi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ yüzde 10,99 büyüdü
ÇEDAŞ yüzde 10,99 büyüdü
ÇEDAŞ´ın elektrik dağıtım miktarı önceki yıla oranla yüzde 10,99 büyüdü.
GÜNDEM
Sigarayı bırakan personele altın
Sigarayı bırakan personele altın
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Gününde sigarayı bırakan personellerini çeyrek altınla ödüllendirdi.
GÜNDEM
“ENERJi TiMLERi” KARA KIŞTA iŞBAŞINDA
“ENERJi TiMLERi” KARA KIŞTA iŞBAŞINDA
Kış mevsiminin sert geçtiği illerden biri olan Sivas´ta elektrik dağıtım şirketi bünyesinde oluşturulan "enerji timleri", vatandaşa kesintisiz enerji sunabilmek için zorlu şartlarda görev yapıyor. Kar nedeniyle araçların gidemediği yerlere paletli araçlar ve kar motorlarıyla ulaşan ekipler, 15 metre yükseklikteki direklere tırmanıp arızayı gidererek vatandaşı karanlıkta kalmaktan kurtarıyor
GÜNDEM
25 metrede buzla imtihan
25 metrede buzla imtihan
Sivas, Yozgat ve Tokat´ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ) enerji timleri adını verdiği Arıza Onarım Bakım ekipleri zorlu kış şartlarında oluşan arızalara anında müdahale ediyor. Kar ve fırtına nedeniyle oluşan buz yükü kaynaklı arızaların meydana geldiği 25 metre yükseklikteki enerji nakil hatlarına çıkan ekipler oluşan şebekelerdeki buzları kırarak arızaları gideriyor.
GÜNDEM
ENERJİ TİMLERİ 7/24 GÖREVDE
ENERJİ TİMLERİ 7/24 GÖREVDE
´Enerji Timleri´ zorlu kış şartlarında arızalara anında müdahale ediyor. Kış mevsiminde 7/24 sahada olan ÇEDAŞ´ın ´Enerji Timleri´, kar yağışı sonrası enerji nakil hatlarında oluşan arızalara anında müdahale ederek kaliteli ve kesintisiz enerji için çalışmalarına devam ediyor. Fırtına ve kar yağışının etkisiyle oluşan arızalara, kapanan yollar nedeniyle ulaşmakta zorluk yaşayan ´Enerji Timleri´, arıza bölgelerinde bakım onarım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´a ´Dijital Dönüşüm´ ödülü
ÇEDAŞ´a ´Dijital Dönüşüm´ ödülü
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (ÇEDAŞ), farklı operasyonların tek bir noktadan yürütülerek kontrol edilmesini amaçlayan Enterge Bilişim Sistemleri (EBS) projesi, Oracle Enerji Zirvesi´nde ´Enerji Sektörü Dijital Dönüşüm´ ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM
"ENERJİNİ GELECEĞE SAKLA"
"ENERJİNİ GELECEĞE SAKLA"
Sivas, Yozgat ve Tokat illerinde perakende elektrik dağıtım şirketi görevini üstlenen Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (ÇEDAŞ) tarafından 8-14 Ocak Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle ortaokul öğrencilerine tasarruf bilincini aşılamak ve enerji israfının önüne geçmek amacıyla "Enerjinizi Geleceğe Saklayın" adlı resim yarışması düzenlendi.
GÜNDEM
Elektrik ark´ı korkuttu
Elektrik ark´ı korkuttu
Enerji iletim hattında oluşan ark ve ses mahalle sakinlerini korkuttu.
GÜNDEM
Gazetemize ‘10 Ocak´ ziyaretleri
Gazetemize  ‘10 Ocak´ ziyaretleri
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizdeki bazı kuruluşlar, siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları Gazetemizi ziyaret ederek, Çalışan Gazeteciler Günümüzü tebrik ettiler. Bu kapsamda AK Parti Sivas İl Teşkilatı, CHP Sivas İl Teşkilatı ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. gazetemizi ziyaret etti.
GÜNDEM
"YAŞANABİLİR VE ULAŞILABİLİR BİR SİVAS"
"YAŞANABİLİR VE ULAŞILABİLİR BİR SİVAS"
Merkez ile ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerinin dinlenmesi amacıyla Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısının beşincisi düzenlendi. Merkeze bağlı 90 köyün muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Davut Gül, Yüksek Hızlı Tren istasyonunun şehrimize katacağı kalite ve 2017 yılında yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.
GÜNDEM
İlk koordinasyon 17 Ocak´ta
İlk koordinasyon 17 Ocak´ta
2018 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 17 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Saat 14.00´da Sivas Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu´nda start alacak toplantıya Vali Davut Gül başkanlık edecek. Yatırımcı kurum ve kuruluş müdürlerinin katılacağı toplantıda hem 2017 yılı değerlendirilecek hem de 2018 yılında hayata geçirilecek projeler masaya yatırılacak.
GÜNDEM
ÇEDAŞ, enerjinin 2017 yılı rakamlarını açıkladı
ÇEDAŞ, enerjinin 2017 yılı rakamlarını açıkladı
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) rakamlarına göre 2017 yılında bölgede en yüksek elektrik tüketimi hava sıcaklığının zirve yaptığı 8 Ağustos günü yaşandı. Klima kullanımındaki artış ve tarımsal sulama, tüketimi rekora taşıdı. En düşük tüketim ise Ramazan Bayramı´nın ilk günü olan 25 Haziran´da gözlendi.
EKONOMİ
Kamu yatırımlarında 11´İNCİ SIRADAYIZ
Kamu yatırımlarında 11´İNCİ SIRADAYIZ
"Vergi ödeme sıralamasında 52´nci sıradayız" diyen Vali Davut Gül,
GÜNDEM
ÇEDAŞ 7/24 HİZMETTE
ÇEDAŞ 7/24 HİZMETTE
ÇEDAŞ, yeni yılı karşılarken abonelerine kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak için bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı. Enerji tüketiminin yoğun olacağı yılbaşı gecesinde ÇEDAŞ bünyesindeki 111 kişilik nöbetçi ekip, olası arızalara anında müdahale edebilmek için hazır bekleyecek. 2018´e girerken kullanıcılarına kesintisiz enerji sağlamayı amaçlayan ÇEDAŞ, iki gün boyunca planlı kesintileri iptal etti.
GÜNDEM
ÇEDAŞ muhtarların sorunlarını dinledi
ÇEDAŞ muhtarların sorunlarını dinledi
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Şarkışla ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
ÖMRÜNÜ DOLDURAN ŞEBEKELER YENİLENECEK
ÖMRÜNÜ DOLDURAN ŞEBEKELER YENİLENECEK
Sivas´ın Hafik ilçesinde Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tarafından, köy ve mahalle muhtarlarına yönelik, yatırım çalışmalarının anlatıldığı ve taleplerin dinlendiği toplantı düzenlendi.
GÜNDEM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi