Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Gazetemize ‘10 Ocak´ ziyaretleri
Gazetemize  ‘10 Ocak´ ziyaretleri
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle ilimizdeki bazı kuruluşlar, siyasi partiler, Sivil Toplum Kuruluşları Gazetemizi ziyaret ederek, Çalışan Gazeteciler Günümüzü tebrik ettiler. Bu kapsamda AK Parti Sivas İl Teşkilatı, CHP Sivas İl Teşkilatı ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. gazetemizi ziyaret etti.
GÜNDEM
"YAŞANABİLİR VE ULAŞILABİLİR BİR SİVAS"
"YAŞANABİLİR VE ULAŞILABİLİR BİR SİVAS"
Merkez ile ilçelere bağlı köy ve mahalle muhtarlarının sorun ve taleplerinin dinlenmesi amacıyla Sivas Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısının beşincisi düzenlendi. Merkeze bağlı 90 köyün muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Davut Gül, Yüksek Hızlı Tren istasyonunun şehrimize katacağı kalite ve 2017 yılında yapılan çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verdi.
GÜNDEM
İlk koordinasyon 17 Ocak´ta
İlk koordinasyon 17 Ocak´ta
2018 Yılı I. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, 17 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Saat 14.00´da Sivas Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu´nda start alacak toplantıya Vali Davut Gül başkanlık edecek. Yatırımcı kurum ve kuruluş müdürlerinin katılacağı toplantıda hem 2017 yılı değerlendirilecek hem de 2018 yılında hayata geçirilecek projeler masaya yatırılacak.
GÜNDEM
ÇEDAŞ, enerjinin 2017 yılı rakamlarını açıkladı
ÇEDAŞ, enerjinin 2017 yılı rakamlarını açıkladı
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) rakamlarına göre 2017 yılında bölgede en yüksek elektrik tüketimi hava sıcaklığının zirve yaptığı 8 Ağustos günü yaşandı. Klima kullanımındaki artış ve tarımsal sulama, tüketimi rekora taşıdı. En düşük tüketim ise Ramazan Bayramı´nın ilk günü olan 25 Haziran´da gözlendi.
EKONOMİ
Kamu yatırımlarında 11´İNCİ SIRADAYIZ
Kamu yatırımlarında 11´İNCİ SIRADAYIZ
"Vergi ödeme sıralamasında 52´nci sıradayız" diyen Vali Davut Gül,
GÜNDEM
ÇEDAŞ 7/24 HİZMETTE
ÇEDAŞ 7/24 HİZMETTE
ÇEDAŞ, yeni yılı karşılarken abonelerine kesintisiz ve kaliteli enerji sağlamak için bakım ve onarım çalışmalarını tamamladı. Enerji tüketiminin yoğun olacağı yılbaşı gecesinde ÇEDAŞ bünyesindeki 111 kişilik nöbetçi ekip, olası arızalara anında müdahale edebilmek için hazır bekleyecek. 2018´e girerken kullanıcılarına kesintisiz enerji sağlamayı amaçlayan ÇEDAŞ, iki gün boyunca planlı kesintileri iptal etti.
GÜNDEM
ÇEDAŞ muhtarların sorunlarını dinledi
ÇEDAŞ muhtarların sorunlarını dinledi
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Şarkışla ilçesinde muhtarlarla bir araya gelerek kurumun çalışmaları hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
ÖMRÜNÜ DOLDURAN ŞEBEKELER YENİLENECEK
ÖMRÜNÜ DOLDURAN ŞEBEKELER YENİLENECEK
Sivas´ın Hafik ilçesinde Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tarafından, köy ve mahalle muhtarlarına yönelik, yatırım çalışmalarının anlatıldığı ve taleplerin dinlendiği toplantı düzenlendi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´tan köy muhtarlarına plaket
ÇEDAŞ´tan köy muhtarlarına plaket
Sivas, Tokat ve Yozgat´ta elektrik dağıtım hizmeti veren Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), merkez köy muhtarlarına sağladıkları işbirliği ve destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.
GÜNDEM
ET VE SÜT ARTI ENERJİ!
ET VE SÜT ARTI ENERJİ!
Kombinada kesim başlandı Sivas Valisi Davut Gül geçtiğimiz yıl yapımı tamamlanan ve bu yıl içerisinde hizmete başlamış olan Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası´nda incelmelerde bulundu. Vali Gül, “Tesisimizde daha önce bir takım eksikler vardı. Bunlar tamamlanmış durumda. Şuan hayvan kesimine başlandı. İnşallah üreticiler hayvanları getirdiği sürece kesimler devam edecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
GÜNDEM
"Yatırımlarımızı üç kat artırdık"
"Yatırımlarımızı üç kat artırdık"
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) tarafından Tokat´ın Niksar ilçesinde, köy ve mahalle muhtarlarının katılımıyla 2017 yılı yatırım çalışmaları ve 2018 yılı paydaşlarının yatırım talepleri konulu toplantı yapıldı.
YAŞAM
"ASKIDA EKMEK" projesi genişletiyor
"ASKIDA EKMEK"  projesi genişletiyor
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş (ÇEDAŞ), CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından geçtiğimiz aylarda hayata geçirilen Askıda Ekmek projesini Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanlığı ile birlikte genişleterek devam ettiriyor.
GÜNDEM
´Enerji Timleri´ KIŞA HAZIR
´Enerji Timleri´ KIŞA HAZIR
Acil eylem planını devreye alan Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), kış şartlarının ağır geçtiği 14 bölgede 60´a yakın kişiden oluşan özel ekip kurdu. 3´er kişiden oluşan ´Enerji Timleri´nin yanı sıra 4 adet paletli kar aracı ve 3 kar motosikleti de bu bölgelerde konumlandırıldı.
GÜNDEM
ÇEDAŞ Gürün İşletme Şefliğine "Memnuniyet" ödülü
ÇEDAŞ Gürün İşletme Şefliğine "Memnuniyet" ödülü
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Sivas, Yozgat ve Tokat illerinde yapılan müşteri memnuniyeti anketi sonuçlarına göre Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Gürün İşletme Şefliği, birincilik ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM
SİVASSPOR´DAN ÇEDAŞ´A TEŞEKKÜR
SİVASSPOR´DAN ÇEDAŞ´A TEŞEKKÜR
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa´yı ziyaret etti. Otyakmaz, Sivasspor´un yeni antrenman sahasındaki elektrik şebekelerinin devreye alınmasındaki destekleri dolayısıyla Akboğa´ya teşekkür etti.
SPOR
ÇEDAŞ "5 yıldız"ın sahibi oldu
ÇEDAŞ "5 yıldız"ın sahibi oldu
Kalite yolculuğunda mükemmelliği hedefleyen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), attığı adımların sonucunda ´mükemmellikte 5 yıldız´ın sahibi oldu. Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından kaliteyi Türkiye çapında yaygınlaştırmak amacıyla başlatılan Ulusal Kalite Hareketi´ne Temmuz 2017´de dâhil olan ÇEDAŞ, ´Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız´ belgesine layık görüldü.
GÜNDEM
“Yapılan yatırımlarla hedefe ulaşmak çok zor”
“Yapılan yatırımlarla hedefe ulaşmak çok zor”
ÇEDAŞ 2018 yılında yapılması planlanan yatırımlarının anlatıldığı programda konuşan Vali Davut Gül," Standartlar yükseliyor. Her geçen sene yapılan bir hizmet önceki sene görülmeyen hizmetin yokluğunu ortaya çıkarıyor. Önemli olan nokta şu 2023´e kadar Sivas´ta enerjiyle ilgili bütün yatırımları yapacağız diyorlar. Hedef güzel ama rakamlar onu göstermiyor. Yaklaşık 400 milyon yatırım planlanıyor. Bu seneki yatırım 40-50 milyon civarında. Bu paralarla 10 sene sürer. Dolayısıyla yatırım miktarını arttırmak lazım" dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´tan bilgi güncelleme çağrısı
ÇEDAŞ´tan bilgi güncelleme çağrısı
ÇEDAŞ, elektrik dağıtım hizmeti verdiği Sivas, Tokat ve Yozgat´taki abonelerine ‘Bilginizi güncelleyin, sahip olduğunuz hak ve fırsatları kaçırmayın´ çağrısında bulundu.
GÜNDEM
ÇEDAŞ enerji masası devrede
ÇEDAŞ enerji masası devrede
ÇEDAŞ, müşterilerinin talep ve şikayetlerine daha hızlı cevap vermek için kurduğu "enerji masasını" devreye soktu.
GÜNDEM
130 NOKTADA ASKIDA EKMEK OLACAK
130 NOKTADA ASKIDA EKMEK OLACAK
Sivas Yiyecek Yapanlar ve Satanlar Odası´nın düzenlediği programda Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve basın mensupları yemekte bir araya geldi. Programa katılanlara somunda etli ekmek ikram edildi.
GÜNDEM
"2023´e kadar köylerdeki elektrik şebekelerini yenileyeceğiz"
"2023´e kadar köylerdeki elektrik şebekelerini yenileyeceğiz"
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa 2023 yılına kadar köylerdeki elektrik şebekelerinin yenileneceğini söyledi.
GÜNDEM
TEDAŞ´dan ÇEDAŞ´a ziyaret
TEDAŞ´dan ÇEDAŞ´a ziyaret
Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu, Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.´yi (ÇEDAŞ) ziyaret etti. SCADA ve çağrı merkezi ile elektrik tüketicilerinin istek, talep ve şikayetlerini tek bir noktadan koordine etmek amacıyla yeni oluşturulan Enerji Masası birimini yerinde inceleyen Leventoğlu, ÇEDAŞ´ın çalışmaları ve yatırımları ile ilgili bilgi aldı.
GÜNDEM
"Göçmen Kuşlar Ölmesin" projesine ödül
"Göçmen Kuşlar Ölmesin" projesine ödül
Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ´nin (ÇEDAŞ) göç güzergahındaki kuşların enerji nakil hatlarından zarar görmemesi için başlattığı "Göçmen Kuşlar Ölmesin" projesine "Altın Voltaj" ödülü verildiği bildirildi.
GÜNDEM
Meslek liseleri bizim için çok önemli
Meslek liseleri bizim için çok önemli
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Bölümü öğrencilerini misafir ederek öğrencilerin kariyer gelişimine katkıda bulunmak için şirket çalışmaları ve işleyişi hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
Güvenli şehirler için aydınlatmaya devam
Güvenli şehirler için aydınlatmaya devam
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan´ı ziyaret etti. Ziyarette ÇEDAŞ´ın çalışmaları hakkında bilgiler veren Akboğa, modern ve güvenli şehirler için ´Her Sokak Aydınlık´ projesini hayata geçirdiklerini belirterek kentte huzur ve güven ortamının oluşturulması ve sürdürülmesi için üzerlerine düşen görevi yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.
GÜNDEM
373 köyün şebekesi YENİLENECEK
373 köyün şebekesi YENİLENECEK
Kırsal bölgelerdeki müşterilerine daha kaliteli ve kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti sunmak amacıyla 2016 yılında hizmet bölgesindeki 67 köyün elektrik şebekesini yenileyen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 2017 yılında Sivas, Tokat ve Yozgat´taki 373 köyde şebeke yenileme çalışmalarını sürdürüyor.
GÜNDEM
DEDEDEN TORUNA
DEDEDEN TORUNA
Muhtarın Yeri´nde bu hafta Ece Mahallesi Muhtarı Sami Dinler ile bir görüşme gerçekleştirdik. Ailesinin 150 seneye yakın bir süredir Ece Mahallesi´nde oturduğunu ve aynı zamanda muhtarlık görevini aile olarak eskiden beri yürüttüklerini söyleyen Muhtar Dinler, "150 seneye yakındır muhtarlık görevini bizler yapıyoruz. Babam, dedem, onun babası ve birkaç nesildir muhtarlık bizim ailede. Arada fire verilen zamanlar da var tabii ki. Ailemizin ismi de ´Dede Hasanlar´ olarak bilinir. Eskiden beri camilere, mahalleye ve fakir fukaraya yardım etmiş bir aileyiz, biz de onların çıtasını daha yükseğe taşımak için elimizden geldiğince çalışıyoruz" dedi.
GÜNDEM
Kamış köyünün şebekesi yeniledi
Kamış köyünün  şebekesi yeniledi
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 2023 vizyonu çerçevesinde kırsaldaki müşterilerine daha kaliteli elektrik dağıtım hizmeti sunmak için çalışmalarını sürdürerek Sivas´ın Hafik ilçesine bağlı Kamış köyüne 400 bin liralık yatırım yaparak 1980´li yıllardan kalma elektrik şebekesinin tamamını yeniledi.
GÜNDEM
ESKİ SANAYİ BÖLGESİ´NDEKİ DÜKKANLAR,MADDE BAĞIMLISI GENÇLERE MESKEN OLDU
ESKİ SANAYİ BÖLGESİ´NDEKİ DÜKKANLAR,MADDE BAĞIMLISI GENÇLERE MESKEN OLDU
´Muhtarın Yeri´ Köşesinde bu hafta, Demircilerardı Mahalle Muhtarı Muzaffer Karakaya ile bir sohbet gerçekleştirdik. Muhtarlık ofisinde yaptığımız görüşmede, eski sanayi bölgesindeki boş dükkânların madde bağımlısı gençlere mesken olduğunu belirten Muhtar Karakaya; "Bizim mahallemizin en büyük problemlerinden birisi boşaltılmış olan sanayi bölgesi. Bu alanın bir an evvel topluma kazandırılması lazım. Yıkık dökük haldeki bu dükkânları madde bağımlısı gençler mesken edinmiş durumda. Telafi edilemez sonuçlara maruz kalmamak için artık buraların bir an önce yıkılıp düzenlenmesi gerekir." dedi.
GÜNDEM
“50 bin armatür montajı yapmayı hedefliyoruz”
“50 bin armatür montajı yapmayı hedefliyoruz”
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) 2016 yılında başlattığı ´Her Sokak Aydınlık´ projesine devam ediyor. Yılın ikinci yarısında yaklaşık 15 bin armatürün montajını yapan ÇEDAŞ, yıl sonuna kadar 50 bin armatür montajı yapmayı hedefliyor.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler