Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
BU MİLLET HER ZAMAN DOĞRU KARARI VERDİ
BU MİLLET HER ZAMAN  DOĞRU KARARI VERDİ
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde düzenlenen Yerel Medya Buluşması programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimlerine ilişkin konuştu. Yılmaz, “Bu aziz millet bu zamana kadar hep sağduyuyla, en doğru şekilde karar verdi. 24 Haziran´da da bir önceki seçimlerden daha büyük bir sorumlulukla, evlatlarının geleceği için, Türkiye´nin geleceği için çok doğru, yerinde, sağlıklı bir karar vereceklerine inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
KOMŞU İLLERE BİRLİKTELİK ÇAĞRISI
KOMŞU İLLERE  BİRLİKTELİK ÇAĞRISI
Vali Davut Gül, BYEGM tarafından ilimizde düzenlenen Yerel Medya Buluşması programına katılarak, il dışından gelen misafirlere birliktelik çağrısında bulundu. Vali Gül, “Bizler aynı bölgede, aynı coğrafyada yaşayan komşu illeriz. Dolayısıyla da birbirimizin rakibi değil, birbirimizi tamamlayanlarız” dedi.
GÜNDEM
Oğul veren arılar tedirgin etti
Oğul veren arılar tedirgin etti
Sivas´ta bir ev ile bir başka evin bahçesindeki ağaçta toplanan arılar, yardım istenen arıcı tarafından toplandı
GÜNDEM
AK Parti ile çağ atladık
AK Parti ile çağ atladık
2002 yılında kurulan AK Parti ilimizi adeta yeniden inşa etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın destekleri ile adeta çağ atlayan Sivas´a son 15 yılda 26 milyar 630 milyon lira değerinde yatırım yapıldı. Güçlü Türkiye´yi inşa etmek için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen AK Parti hükümetinin Sivas´a en fazla yatırım yaptığı alan 11 milyar lira ile ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleşti.
GÜNDEM
Yeşil-beyazlılarda yaz okulu başlıyor
Yeşil-beyazlılarda yaz okulu başlıyor
Her yıl olduğu gibi yine bu sene de “Futbol Yaz Okulu” açacak olan Sivas Belediyespor´da kayıtların 23 Haziran Cumartesi günü sona ereceği ve 25 Haziran Pazartesi günü de yaz okulunun başlayacağı açıklandı.
SPOR
Beş asırdır bulan da kaybeden de ona koşuyor
Beş asırdır bulan da kaybeden de ona koşuyor
Sivas´ta tarihi Kale Camii´nin bahçesinde bulunan 436 yıllık yitik taşı, eşyalarını kaybedenler için günümüz de de çare olmaya devam ediyor.
GÜNDEM
SPORA DEĞER KATACAK YATIRIM
SPORA DEĞER  KATACAK YATIRIM
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öncülüğünde Sivas Valiliği ve Demir Grup Sivasspor´un da katkılarıyla ilimize kazandırılacak olan Futbol Okulu´nun protokolü imzalandı. İmza töreninde konuşan Bakan Yılmaz, “Sivasspor, Sivas´ın üzerine değer katan bir spor kulübümüz ve çok da iyi yönetiliyor. Sivasspor´un başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” dedi.
SPOR
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
“Kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı”
BBC Türkçe Sivas´ta seçimin nabzını tuttu. BBC´ye konuşan parti il başkanları ve milletvekili adayları Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. BBP İl Başkanı Uğur Bulut´un AK Parti listelerinin ikinci veya üçüncü sırasından aday gösterilmesi beklenen BBP´li adaya ilişkin, “Sivas kamuoyu adayımızı iki veya üçüncü sırada görmeyi umuyordu ama beşinci sırada gerçekleşti. BBP ve kamuoyunu tatmin eden bir sonuç olmadı” sözleri dikkat çekti.
SİYASET
YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 27 YARALI
YOLCU OTOBÜSÜ DEVRİLDİ: 27 YARALI
Sivas´ın Koyulhisar ilçesinde, traktörle çarpışan yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında ilk belirlemelere göre 27 kişi yaralandı.
GÜNDEM
Sivas´ın öncelikli sorunu gürültü!
Sivas´ın öncelikli sorunu gürültü!
Sivas; Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Çevre Mühendisleri Odası´nın hazırladığı “2018 Türkiye Raporu”nda gürültü kirliliğinin öncelikli sorun olduğu iller arasında gösterildi.
GÜNDEM
Belediyespor´da yaz okulu başlıyor
Belediyespor´da yaz okulu başlıyor
Sivas Belediyespor, her yıl olduğu gibi yine bu sene de futbol yaz okulu düzenliyor. 2007-2010 doğumlu çocukların katılabileceği futbol yaz okuluna kayıtlar, 23 Haziran´a kadar devam edecek
SPOR
TANAP bugün açılıyor
TANAP bugün açılıyor
Aralarında Sivas´ın da bulunduğu 20 ilden geçen Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi´nin (TANAP) açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla bugün Eskişehir´de gerçekleştirilecek.
EKONOMİ
16 yaşında kendi şirketini kurdu
 16 yaşında kendi şirketini kurdu
Sivas´ta yaşayan 18 yaşındaki lise öğrencisi Ömer Faruk Torun, 2 yıl önce kurduğu şirkette yaptığı çalışmalarla genç girişimcilere örnek oluyor
GÜNDEM
Yemekhane çalışanlarına hijyen eğitimi
Yemekhane  çalışanlarına  hijyen eğitimi
Cumhuriyet Üniversitesi´nde yemekhanelerde görevli personellere iş sağlığı güvenliği ve hijyen konularında eğitim semineri verildi. Seminerde konuşan Uzman Özgül Benli, “Hijyen ne demek? Hijyen sağlıklı yaşam için bedeni, çevreyi temiz tutmak ve hastalıklardan korumak için uygulaması gereken önlemlerin tümüdür” dedi.
GÜNDEM
Yılmaz, iftar programına katıldı
 Yılmaz, iftar programına katıldı
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas´ta gerçekleştirilen iftar programına katıldı.
GÜNDEM
Melet Çayı kirleniyor!
Melet Çayı kirleniyor!
Sivas İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Osman Budak, foseptiklerden taşan atıklar nedeniyle Melet Çayı´nın kirlendiğini söyledi. Yetkililerin önlem almasını isteyen Budak, doğal güzelliğin bozulmaması için acilen temizlik yapılması gerektiğini ifade etti.
GÜNDEM
SİVAS KONGRESİ´NİN İTİBARI OYLANACAK
SİVAS KONGRESİ´NİN  İTİBARI OYLANACAK
24 Haziran seçim programına Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas´tan start veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilimizde Bölge İstişare toplantısına katıldı. Sivas halkına seslenen Bahçeli, “MHP´yi hedeflerine ulaştıracak sizlersiniz. Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşesidir. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas´ta yapıldı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade, itibar ve iffeti oylanacaktır. Çünkü mandacılar iş başındadır” dedi.
SİYASET
KALE PARKI YENİLENİYOR
KALE PARKI YENİLENİYOR
Sivas Belediyesi ekipleri tarihi Sivas Kalesi´nde yürüttüğü çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Sivaslıların sevdikleriyle hoşça vakit geçirdiği uğrak mekânlardan biri olan Kale Park, eskiyen oturma bankları ve kaldırım taşlarının tamamen sökülerek, otomatik sulama sistemleri yapılıyor.
GÜNDEM
“Çevremize sahip çıkalım”
“Çevremize sahip çıkalım”
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladığı mesajında; “Dünya çevre günü kutlu olsun. Daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya için çevremize sahip çıkalım” dedi.
GÜNDEM
ÖNCE KUPA ALDILAR SONRA İFTAR YAPTILAR
ÖNCE KUPA ALDILAR  SONRA İFTAR YAPTILAR
Sivas İmam Hatipliler Derneği ve Önder Gençlik ve Spor Kulübü tarafından imam hatip lise ve ortaokullarında düzenlenen voleybol, futsal, masa tenisi ve satranç müsabakalarında derece yapan sporcular önce madalya ve kupalarını aldılar sonrada hep beraber iftar yaptılar. İmam Hatipliler Derneği Başkanı Hüseyin Duman, dereceye giren sporcuları tebrik ederek; “Bu etkinlik ile öğrencilerimizin sadece mesleki alanda değil, sportif faaliyetlerde de yetenekli olduklarını göstermek ve bu öğrencilerimizi onur etmek istedik” dedi.
SPOR
“Yerleşkemizi Pırıl Pırıl Yapıyoruz”
“Yerleşkemizi Pırıl Pırıl Yapıyoruz”
5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde kurulan Çevre ve Atık Yönetim Birimi tarafından “Yerleşkemizi Pırıl Pırıl Yapıyoruz” projesi kapsamında üniversitede yerleşkesinde çevre temizliği gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Torpidoya giren yılan telle çıkartıldı
Torpidoya giren yılan telle çıkartıldı
Ekipler gecikince torpidoya giren yılanı öldürüp çıkardılar
GÜNDEM
Meclis toplantıları devam ediyor
Meclis toplantıları devam ediyor
İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının ikinci oturumu dün gerçekleştirildi. Oturumda Yıldızeli ilçesi Belcik ve Kadıköy köyleri arasındaki 4 kilometrelik yolun İl Özel İdaresi 2. derece yol ağına alınmasına karar verildi.
GÜNDEM
GELECEĞİN KARARINI GENÇLER VERECEK
GELECEĞİN KARARINI  GENÇLER VERECEK
TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Sivas İl Temsilciliğinin açılışa katıldı. 24 Haziran seçimlerine değinen Erdoğan, Türkiye´nin genç bir nüfusa sahip olduğunu belirterek, “Allah´ın izniyle bu millet, 15-16 yıldaki kazanımlarını atılımlarını çok daha ileriye taşıyacak olan, gençlerimize çok daha aydınlık bir gelecek sunan dünyadaki bütün mazlumların ümidi olan Cumhurbaşkanımızı gümbür gümbür destekleyecektir. Bundan yana benim bir şüphem yok” dedi.
GÜNDEM
Gökpınar ‘da gönüllü temizlik
Gökpınar ‘da gönüllü temizlik
AFAD´ın balık adamları, Sivas´ta berrak suyu ve turkuaz mavisi görünümüyle doğal akvaryumu andıran Gökpınar Gölü´nde 16 yıldır gönüllü dip ve yosun temizliği yapıyor
GÜNDEM
Karar özetleri okundu
Karar özetleri okundu
İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Haziran ayı toplantılarının ilk oturumunda Mayıs ayı meclis karar özetleri okundu.
GÜNDEM
En çok çöp toplayan kişiye gram altın
En çok çöp toplayan kişiye gram altın
Sivas´ta 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kardeşler Tepesi mesire alanında çevre temizliği yapıldı.
GÜNDEM
OSB´nin yolları masaya yatırılacak
OSB´nin yolları masaya yatırılacak
İl Genel Meclisi, Haziran ayı toplantılarının ilk oturumunu bugün gerçekleştirecek. Hafta boyunca sürecek toplantılarda Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) nakliye konusunda sıkıntı yaşanmasına neden olan bölge içi yolların yanı sıra kırsalı ilgilendiren çok sayıda konu gündeme gelecek.
GÜNDEM
Sivas, İSO´nun listesinde kayıplarda!
Sivas, İSO´nun listesinde kayıplarda!
İstanbul Sanayi Odası´nın (İSO) “Türkiye´nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının sonuçları açıklandı. Çevre iller Kayseri´den 18, Konya´dan 5 firmanın bulunduğu devler listesine Sivas´tan hiçbir firma giremedi.
GÜNDEM
Çocuklar, ÇOKİM ile korunacak
Çocuklar, ÇOKİM ile korunacak
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan; korunmaya ihtiyacı olan veya suça sürüklenen kız çocuklarının haklarında mahkeme kararı alınıncaya kadar barınma ve temel gereksinimlerini karşılamak amacıyla kurulan Çocuk Koruma İlk Müdahale Merkezi´nin (ÇOKİM) Sivas´ta da faaliyet göstereceğini söyledi.
GÜNDEM
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler