Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Ben Olunmadan Bütün Olunmaz--Video
Ben Olunmadan  Bütün Olunmaz--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Kulübünce (CÜPDR) “Fark Et, Anda Kal: Namıdiğer Mindfulness” isimli konferans düzenlendi.Konferansa konuşmacı olarak katılan Bahçeşehir Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilge Uzun, “Ben olunmadan bir olunmaz. Ben olunmadan bütün olunmaz, topluluk olunmaz” dedi.
GÜNDEM
TÜBİTAK´a Rekor Başvuru
TÜBİTAK´a Rekor Başvuru
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ´14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması´na ilimizden 208 başvuru yapıldı. Sivas bu başvuru sayısıyla bölgesinde 1. oldu.
GÜNDEM
İnsanlığa Hizmet Ediyoruz
İnsanlığa Hizmet Ediyoruz
Geçtiğimiz yıl içerisinde Kızılay´a en fazla kan bağışında bulunan 40 okul için plaket takdim töreni düzenlendi. Programda konuşan Kızılay Şube Başkan Vekili Doğruyol kurumlarına destek veren okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek "Kızılay olarak sizlerin destekleri ile insanlığa hizmet ediyoruz" dedi.
GÜNDEM
Öğrencilere Erasmus Bilgilendirmesi--Video
Öğrencilere Erasmus Bilgilendirmesi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından Erasmus+ KA103 Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Erasmus+ KA103 eğitim hareketliliği hakkında bilgi veren Uluslararası İlişkiler Ofisi personeli Uğur Yuvacı, öğrenci değişim programının öneminden bahsetti.
GÜNDEM
“Final Maçlarında Başarılar Diliyorum”
“Final Maçlarında Başarılar Diliyorum”
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Türkiye yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazanan Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi Futbol Takımına başarılar diledi.
SPOR
Deprem Tatbikatı Gerçeğini Aratmadı--Video
Deprem Tatbikatı  Gerçeğini Aratmadı--Video
Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi´nde gerçekleştirilen “Afet ve Acil Durumlarda Güvenli Tahliye Tatbikatı” gerçeğini aratmadı. Tatbikata katılan Vali Salih Ayhan, “Deprem tehlikesi bizim için toplumsal bir sorun; sel, çığ, taşkın, heyelan gibi tehlikeler de yerel ve bölgesel düzeyde risk taşıyan sorunlarımızdır. Bu yüzden, afetlerin yoğun yaşandığı bir ülkenin yurttaşları olarak, özellikle deprem bilinci ve depreme hazırlık, güvenli yaşam kültürümüzün bir parçası olmalıdır” dedi.
GÜNDEM
İşbirliği Protokolü İmzalandı
İşbirliği Protokolü İmzalandı
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ-TAİ) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
GÜNDEM
“Karate Sabır İsteyen Spor”
“Karate Sabır İsteyen Spor”
Sivas Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi ve karate antrenörü Kenan Altun, Sivas´ta karate sporunun giderek büyüdüğünü ifade etti. Altun: “Karate sporu biraz sabır isteyen bir spor. Üniversitemiz için bu arkadaşlarımızı önümüzdeki yıl yapılacak olan Türkiye Şampiyonası için hazırlıyorum. Türkiye Şampiyonasında üniversitemizi en iyi temsil edeceğiz. Üniversitemizin adını duyurmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.
DÜNYA
Okatan, Sonsuzluğa Uğurlandı --Video
Okatan, Sonsuzluğa Uğurlandı --Video
2006-2008 ile 2012-2013 yılları arasında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten ve yakalandığı amansız hastalık sonucu hayatını kaybeden Prof. Dr. İlknur Okatan sonsuzluğa uğurlandı.
GÜNDEM
Kendinizi İyi Yetiştirin
Kendinizi İyi Yetiştirin
Divriği Naci Demirağ Anadolu Lisesi ve Sadık Özgür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Sizlere güveniyoruz. Ülkemizin yarınlarını sizler yöneteceksiniz. O nedenle kendinizi iyi yetiştirin, çok çalışın ve azimli olun” dedi.
GÜNDEM
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Işıklı Destek--Video
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Işıklı Destek--Video
Sivas´ta, Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler, "Bahar Kalkanı Harekatı"nda görev alan Mehmetçiklere destek olmak için oda ışıklarıyla "Bahar" ve "TSK" yazdı.
GÜNDEM
Bilimsel Çalışmalara Ağırlık Verilmeli--Video
Bilimsel Çalışmalara  Ağırlık Verilmeli--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde bir üst kadroya atanan 47 akademik personel için tören düzenlendi. Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, üniversitenin bilimsel çalışmalarda daha ileri taşınması için akademisyenlerin çalışmalarının önemli olduğuna vurgu yaparak “Bir hocanın asıl görevi ne olursa olsun bilimsel çalışmalardır” dedi.
GÜNDEM
Kuşları Yalnız Bırakma
Kuşları Yalnız Bırakma
Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Sağlık Yüksekokulu´na bağlı Dağcılık Kulübü (CÜDAK) tarafından “Kuşları Yalnız Bırakma” temasıyla doğaya yem bırakma etkinliği düzenlendi.
GÜNDEM
Hedeflere Ulaşacağız
Hedeflere Ulaşacağız
İl merkezinde görev yapan sınıf öğretmenleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “İstiyoruz ki çocuklarımız hem akademik yönden başarılı hem sosyal, sportif ve sanatsal alanlarda donanımlı hem de vatanına, bayrağına, milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişsin. İnanıyorum ki eğitim ailesi olarak hep birlikte el ele vererek arzu ettiğimiz hedeflere, başarıya ulaşacağız” dedi.
GÜNDEM
Finaller Sivas´ta Yapıldı
Finaller Sivas´ta Yapıldı
Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları” finali Sivas´ta yapıldı.
SPOR
Dereceli Sporcular Müdürün Makamında
Dereceli Sporcular Müdürün Makamında
Wushu ve Cimnastik de derece yapan Vali Lütfullah Bilgin İlkokulu Öğrencileri, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´yı makamında ziyaret etti.
SPOR
Kaliteli Eğitim İçin Çalışıyoruz
Kaliteli Eğitim  İçin Çalışıyoruz
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, beraberindeki akademisyenlerle birlikte ASELSAN´ı ziyaret etti. ASELSAN yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör Kul, “Savunma sanayiinde ihtisaslaşmak için savunma teknolojileri alanında yüksek lisans ve doktora programı açtık. Savunma sanayii ve üniversitemizi tek bir noktada buluşturarak öğrencilerimizin en iyi eğitimi alması için gayret ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Eğitim Camiası Seferber Oldu
Eğitim Camiası  Seferber Oldu
Eğitimciler ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “2019 yılında hayata geçirilen ve kısa adı KÖPRÜ olan ‘Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme´ projesi ile eğitimde başarıyı yakalamak için öğretmenlerimizle seferber olmuş durumdayız” dedi.
GÜNDEM
Kur´an Ömrü Bereketli Kılar
Kur´an Ömrü  Bereketli Kılar
İl Müftülüğü ile Evrensel Hafızlar Derneği Sivas Şubesince düzenlenen "Hafızlık Bir Sevdadır" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Saliha Bilgiç, “Evlerimizi Kur´an ile süsleyeceğiz, onunla çocuklarımızı yetiştirip amel edeceğiz. Ömrümüzü bereketli kılmanın yolu Kur´an´ı ezberlemek, Kur´an´ı öğrenmek, Kur´an´ı anlatmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Öğrenciler Ödüllendirildi
Öğrenciler Ödüllendirildi
Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen "Kooperatifçilik" konulu resim yarışmasına Sivas´tan katılan ve il bazında dereceye giren öğrenciler düzenlenen törenle ödüllendirildi.
GÜNDEM
Öğrenci Odaklı Çalışma Yapıyoruz--Video
Öğrenci Odaklı Çalışma Yapıyoruz--Video
Sivas Genç İHH tarafından düzenlenen “Gençliğin İnşası Seminerleri” başlıklı Edebiyat Söyleşisi programı kapsamında öğrencilerle buluşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Öğrenci odaklı çalışmalar yapıyoruz. Bizim burada bulunma gayemiz sizlerin yolunu açmaktır, sizlere yardımcı olmaktır, iyi bir eğitim almanızı sağlamaktır” dedi.
GÜNDEM
Şampiyon Karatecilerden Savaşçı´ya Ziyaret
Şampiyon Karatecilerden Savaşçı´ya Ziyaret
Karate de il birincisi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ortaokulu öğrencileri Bengüsu Sude Bakır ile Hazal Fatma Bakır, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya ziyarette bulundu.
SPOR
Seminer Günlerinde Bir Araya Geldiler
Seminer Günlerinde Bir Araya Geldiler
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Veteriner Fakültesi Veteriner Hekim Öğrencileri Kulübünce (VETHÖK) ‘Veteriner Öğrenci Eğitim Semineri-Cerrahi Günleri´ semineri düzenlendi. Seminer kapsamında çok sayıda üniversiteden akademisyen ve veteriner hekimliği öğrencileri Sivas´ta buluştu.
GÜNDEM
Şampiyona Öncesi Başarılar Diledi
Şampiyona Öncesi Başarılar Diledi
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Atatürk Anadolu Lisesi kız hentbol takımının 4-8 Mart´ta Ordu´da düzenlenecek olan grup müsabakaları için sporculara başarılar diledi.
SPOR
Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat
Geçmişten Geleceğe  Köprüdür Sanat
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Sanat Sivas Projesi kapsamında Behrampaşa Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile "Geçmişten Geleceğe Köprüdür Sanat" etkinliği düzenlendi.
GÜNDEM
“100. Yıl Satranç Turnuvası” Sona Erdi
“100. Yıl Satranç Turnuvası” Sona Erdi
İlimizde yaklaşık 50 sporcunun katılımı ile “100. Yıl Satranç Turnuvası” yapıldı. Turnuva sonunda dereceye girenlere madalya takdim edildi.
SPOR
Rektör Göz Dolduruyor
Rektör Göz  Dolduruyor
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, rektörlük görevinin yanı sıra yaptığı bilimsel çalışmalarla da göz dolduruyor.
GÜNDEM
Atom Karınca´nın Başkent Planı!
Atom Karınca´nın Başkent Planı!
1-0´lık Alanyaspor galibiyetinin ardından şampiyonluk için yeniden umutlanan Demir Grup Sivasspor´da tüm gözler MKE Ankaragücü maçına çevrildi. 1 Mart Pazar günü oynanacak olan maç öncesi teknik direktör Rıza Çalımbay ve ekibi rakibi yenmek için planlar yaparak yoğun mesai harcıyor.
SPOR
Fikirlerinden İstifade Edeceğiz
Fikirlerinden  İstifade Edeceğiz
Sivas eski Valisi Zübeyir Kemelek, vefatının 6. yıl dönümünde adını taşıyan okulda anıldı. Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda düzenlenen programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Kendisini bir kez daha rahmetle anıyor, ailesine, tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Onu unutmayacağız. Yaşam tarzından, fikirlerinden, bizlere bıraktıklarından hep istifade edeceğiz" dedi.
GÜNDEM
Savaşçı: “Finalde Başarılar Diliyorum”
Savaşçı: “Finalde Başarılar Diliyorum”
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Liseler arası Gençler Basketbol Grup Müsabakalarında” birinci olarak Türkiye şampiyonası yarı finaline katılmaya hak kazanan Selçuk Anadolu Lisesi Basketbol Takımına başarılar diledi.
SPOR
Orhan Arslan
Orhan Arslan
İhanet Şebekesinin İhanetleri - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Devletimiz Çığlıkları Duymalı!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
İslam´da Tevekkül Anlayışı
Alper Duran
Alper Duran
Delilerin İtibarı
Taner Karabal
Taner Karabal
Virüs Belası
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.5160
EURO
7.2150
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Dağlar nice yüksek ise,yol onun üstünden geçer.

Yunus Emre
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5