Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Amerika´dan Dereceyle Döndü
Amerika´dan Dereceyle Döndü
Amerika´da Light Space & Time isimli sanat galerisinin çevrimiçi olarak yaptığı uluslararası “Open” başlıklı yarışmaya Bonsai-I isimli çalışmasıyla katılan Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Okan Boydaş, 782 eser arasında ilk 40´a girerek sergileme ödülüne lâyık görüldü.
GÜNDEM
Esnafların Ahilik Coşkusu
Esnafların  Ahilik Coşkusu
32. Ahilik Kültürü Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk önce Öğretmenevi karşısında bulunan Ahi Emir Ahmet Türbesi önünde toplanıldı. Burada dua edildikten sonra mehter ve kortej eşliğinde Atatürk Kongre Müzesi bahçesine yüründü. Kongre Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerde Belediye Mehter Takımı´nın performansı izleyenlerden tam not aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların gerçekleştirildiği kutlamalarda yılın ahisi ödülü kaynak ustası Yunus Demir´e verildi.
GÜNDEM
Ahilik Coşkusu Başlıyor
Ahilik Coşkusu Başlıyor
32. Ahilik Kültürü Haftası´nın bugün başlayacak etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlanacağını ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivaslı esnaflara “Bayramınıza sahip çıkın” diye seslendi.
GÜNDEM
Toparlı´ya Ödül
Toparlı´ya Ödül
“1´inci Sivas Kültür, Sanat ve Hizmet Ödülleri” sahiplerini buldu. Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Kültür Sanat ve Hizmet Ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM
Sivas´ın Değerleri Unutulmadı
Sivas´ın Değerleri Unutulmadı
Sivas Valiliği himayesinde 1. Sivas Kültür, Sanat ve Hizmet Ödülleri programı ile Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu konseri düzenlendi. Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen programda Sivas´a katkı sunmuş kişilere ödül takdim edildi. Ebediyete intikal etmiş değerlerin ailelerine ‘Vefa Ödülü´nün de takdim edildiği programda duygusal anlar yaşandı.
GÜNDEM
58 Saniyede 8 Köfte Yemek İçin Yarıştılar
58 Saniyede 8 Köfte Yemek İçin Yarıştılar
Sivas´ta düzenlenen “Gardaşlık Festivali” kapsamında düzenlenen yemek yarışmasına katılanlar 58 saniyede 8 köfte yemek için yarıştı.
GÜNDEM
Öğrencilerden Büyük Başarı
Öğrencilerden  Büyük Başarı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü, DHL firmasının hazırlamış olduğu teknolojistik proje yarışmasında 3´üncü olarak büyük bir başarı yakaladı.
GÜNDEM
Öğrencilerden Reklam Çalışması
Öğrencilerden  Reklam Çalışması
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 4´üncü sınıf öğrencileri üniversite-sanayi iş birliğine katkıda bulunan reklam çalışması yaptılar.
GÜNDEM
Bağımlılıktan Kurtulanlara Umre Ödülü
Bağımlılıktan Kurtulanlara Umre Ödülü
Kurumları tarafından yürütülmekte olan “Bağımlılığım Yalnız ‘Aşkın´ Olanadır” projesi hakkında açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, bağımlılıkla mücadele koordinatörleri aracılığıyla madde bağımlılarına ulaştıklarını ifade ederek “Samimi olanları Umre´ye gönderiyoruz. Geçen sene 2 bağımlı kardeşimizi tamamen bağımlılıktan koptuklarından dolayı Umre ile ödüllendirdik” dedi.
GÜNDEM
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Yol Haritamızı  Belirliyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü´nde (MEGİP) konuşan Vali Salih Ayhan, Demirağ OSB´nin endüstri alanı olması hususuna ilişkin “Burası karma endüstri alanı mı yoksa özel endüstri alanı mı olacak? Her ikisinin de ilimize avantajı ya da dezavantajı nedir? Bunları, her yönüyle çok iyi analiz etmek için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda; yol haritamızı, milletvekillerimizle, belediyemizle, ticaret sanayi odamızla ve diğer paydaşlarımızla belirliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜNDEM
Koç İçin Koşacaklar
Koç İçin Koşacaklar
Özdemirsporlu atlet Yunus Emre Koç´un 9 Haziran 2011 yılında trafik kazasında hayatını kaybetmesinin ardından geleneksel hale gelen, Yunus Emre Koç 5. Anma Koşusu ve Mini Maratonu´nu yarın yoğun katılımla gerçekleştirilecek.
SPOR
“Birlik Olmalıyız”
“Birlik Olmalıyız”
ÇEDAŞ Genel Müdürlüğü çalışanları geleneksel iftar programı kapsamında şehit aileleri ile bir araya geldi. Programda konuşan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, “Bizim bu ülkeye, çocuklarımıza, şehitlerimizin emaneti olan siz değerli ailelerimize borcumuz var. Daha iyi bir gelecek, daha iyi bir dünya bırakmak için çalışmalı, bir olmalı, birlik olmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Baktagir, Öğretmenlerle Buluştu
Baktagir, Öğretmenlerle Buluştu
Dünyaca ünlü kanun virtüözü ve bestekâr Göksel Baktagir, Sultan Şehir Öğretmen Buluşmaları programının konuğu oldu. Sanat hayatı, müziğe olan tutkusu, proje ve müzik çalışmaları, bestelediği eserler gibi birçok konuda samimi paylaşımlarda bulunan Baktagir, öğretmenlerin hem sanat hayatı hem de müzik alanında sorduğu soruları yanıtladı.
EĞİTİM
Sahaya İlk Adımı Attılar
Sahaya İlk Adımı Attılar
ÇEDAŞ´ta saha personeli olarak göreve başlayacak 13 personel, CK Akademi tarafından düzenlenen ‘Teknik Okul Programı´nın ilk modülü olan ‘Sahada İlk Adım´ eğitimini başarı ile tamamladı. 1 ay süren teorik ve uygulamalı eğitimin ardından sahaya çıkmaya hazır hale gelen yeni personele sertifikaları ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım´ın da katıldığı törenle verildi.
GÜNDEM
“Belediyespor´a Katkı Sağlayacağız”
“Belediyespor´a Katkı Sağlayacağız”
Sivas Belediyespor Başkanı Harun Budaklı ve yönetim kurulu üyeleri, ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Timuçin; “Belediyespor´u yakından takip ediyoruz. Birçok branşta lig ve kupada bizleri gururlandırıyor. İnşallah yeni sezonda da destek ve katkılarımızla Belediyespor´umuzun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
SPOR
İkincilikle Döndü
İkincilikle Döndü
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Muhammet Önder, “Hem eğlenmek hem öğrenmek” sloganı ile gerçekleştirilen 16. Ulusal Hasta Bilgilendirme Yarışması´ndan ikincilikle döndü.
SAĞLIK
ESTAŞ´A Güç Kattı
ESTAŞ´A Güç Kattı
Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında 3 Mayıs´ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın da katıldığı İnovaLİG Ödül Töreni´nde İnovasyon Sonuçları kategorisinde Türkiye birinciliğini kazanarak Sivaslıların göğsünü kabartan ESTAŞ´ın Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, “ESTAŞ kuruluşundan bu yana yükselen bir ivme gösteriyor ama son zamanlarda yükseliş hızlandı ve bu yarışmada jüriler ESTAŞ´ın birinciliği hak ettiğini söylediler. Bunu yaşamak ve böyle bir ödülü ESTAŞ adına almak güzel bir duygu. Güç katkı bize. İnşallah bunun devamını getireceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Nobel Bilimselliğin Simgesi”--Video
“Nobel Bilimselliğin Simgesi”--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Sivas Eczacılar Odası iş birliğinde “Türkiye´de Nobel´i Düşlemek; İcat Çıkartmak” adlı söyleşi programı düzenlendi. Programa konuşmacı olarak katılan Üsküdar Üniversitesi Nöropsikofarmakoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (NPFAUM) Müdürü Prof. Dr. Tayfun Uzbay, “Nobel bilimselliğin bir simgesidir” dedi.
SAĞLIK
Büyük Başarı
Büyük Başarı
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülbahtiyar Demirel ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans öğrencisi Ünzile Yıldırım 6´ncı Uluslararası 10´uncu Ulusal Ebelik Öğrencileri Kongresi´nde Sözel Bildiri yarışmasında ikincilik ödülü alarak büyük başarıya imza attı.
GÜNDEM
Öğrencilerden Büyük Başarı
Öğrencilerden Büyük Başarı
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan “Hemşirelik Öğrencilerinin Klinik Uygulama Sırasında Yaşadığı Çatışmalar ve Çatışma Çözüm Becerileri” başlıklı çalışma 18. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi´nde sözel bildiri birincilik ödülüne layık görüldü.
EĞİTİM
“İşbirliğimiz Artacak”
“İşbirliğimiz Artacak”
TÜBİTAK Yarışmalarında Kayseri Bölge Sergisine davet edilen ve birincilik elde ederek Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan proje sahibi öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Çocuklarımızı tüm alanlarda başarılı kılacağız. TÜBİTAK ile olan ilişkimiz, işbirliğimiz daha da artacak. TÜBİTAK´ın tüm yarışmalarına daha üst seviyede katılacağız. Sivas Valisi olarak bunun takipçisi ve destekçisi olacağım. Sivas bu konuda örnek bir şehir olacak” dedi.
GÜNDEM
Reversi Turnuvası Sona Erdi
Reversi Turnuvası Sona Erdi
İlimizde ‘Spor Sivas´ projesi kapsamında çok sayıda öğrencinin katılımı ile yapılan “Akıl ve zeka oyunları Reversi turnuvası” heyecanı sona erdi.
SPOR
Reversi Turnuvası Yarın
Reversi Turnuvası Yarın
Yarın ilimizde ‘Spor Sivas´ projesi kapsamında çok sayıda öğrencinin katılımı ile “Akıl ve zeka oyunları Reversi turnuvası” yapılacak.
SPOR
Yılın Sporcucu Avni!
Yılın Sporcucu Avni!
Sivaslı Milli Boksör Avni Yıldırım, Türkiye Marka Ödülleri´nde “Yılın en iyi sporcusu” ödülüne layık görüldü.
SPOR
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
“Hiçbir Emek Karşılıksız Kalmaz”
Sivas; “Projem Türkiye; Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması Sergi ve Ödül Töreni”ne damga vurdu.
GÜNDEM
Dereceye Girenler Ödüllendirildi
Dereceye Girenler Ödüllendirildi
TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Kayseri Bölge Finalinde başarılı okullar ödüllerini aldı.
EĞİTİM
Numune´ye İnme Merkezi Açılacak
Numune´ye İnme Merkezi Açılacak
Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, “2019 yılında inme (felç) merkezini hizmete açacağız. Serebrovasküler hastalıkların tedavisinde girişimsel radyoloji işlemlerini kullanacağız” dedi.
SAĞLIK
Kanser Hastalarının Tanı Alması Sağlanacak--Video
Kanser Hastalarının  Tanı Alması Sağlanacak--Video
Sivas Numune Hastanesi´nde damar dışı (nonvasküler) girişimsel radyolojik işlemlerin yapılmaya başlandığını ifade eden Radyoloji Uzmanı Dr. Nazım Çetinkaya, “Yapacağımız biyopsi işlemleriyle özellikle kanser hastaları ve kanser şüphesi olan hastaların tanı almasını sağlayacağız” dedi.
SAĞLIK
CÜ´ye Birincilik Ödülü
CÜ´ye Birincilik Ödülü
Cumhuriyet Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri 28. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde birincilik ödülü kazandı.
GÜNDEM
Korğalı´nın Çalışması Ödüllendirildi
Korğalı´nın Çalışması Ödüllendirildi
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Elif Ünver Korğalı´nın tez çalışması sözlü sunumda birincilik ödülüne layık görüldü.
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İki kişiyi aşan, bir başkasına da söylenen her sır, yayılır.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3