Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Öğretim Üyelerine Eğitim Desteği
Öğretim Üyelerine Eğitim Desteği
Cumhuriyet Üniversitesi´nden görev yapan bazı öğretim üyeleri, yaptıkları çalışmalarla TÜBİTAK´tan yurt dışı eğitim desteği almaya hak kazandı.
GÜNDEM
Çakır´ın Projesi Desteklenecek
Çakır´ın Projesi Desteklenecek
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Kübra Çakır´ın hazırladığı proje, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında desteklenecek.
GÜNDEM
Hayvan Haklarına Dikkat Çekildi
Hayvan Haklarına Dikkat Çekildi
Sivas Belediyesi ve HAYTAP, hayvan hakları için ortak çalışmaya imza attı. Çalışma kapsamında hayvan haklarına yönelik bilinçlendirici billboardlar yayınlanmaya başladı.
GÜNDEM
Tilki Her Gün Bu Camiye Uğruyor
Tilki Her Gün Bu Camiye Uğruyor
Sivas´ta imam hatip Halil İbrahim Yüceal´ın cami bahçesinde beslediği tilkiyle olan diyaloğu ve dostluğu yürekleri ısıtıyor.
GÜNDEM
“Sivas Sporda Öncü Şehir”
“Sivas Sporda Öncü Şehir”
Bir dizi açılışlara katılmak üzere ilimize gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Sivas eğitimiyle, sanayisiyle, ekonomisiyle ve sporuyla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öncü şehirlerden olacak. Sivas´tan yetişen gençlerimiz ülkemizi, milletimizi ve şanlı bayrağımızı gururla temsil edecekler” dedi.
SPOR
TEMİZ´İN PROJESİNE TÜBİTAK DESTEĞİ
  TEMİZ´İN PROJESİNE TÜBİTAK DESTEĞİ
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencisi Şule Temiz tarafından analitik kimya alanında hazırlanan “NSAİİ Etken Maddeler Ketoprofen ve İbuprofen Molekülleri için Duyarlı Analiz Yöntemi Geliştirilmesi” başlıklı proje TÜBİTAK´tan destek almaya hak kazandı.
GÜNDEM
ŞEHİR OLARAK MİLLİ MAÇA HAZIRIZ--VİDEO
ŞEHİR OLARAK MİLLİ MAÇA HAZIRIZ--VİDEO
Vali Salih Ayhan, A Milli Futbol Takımı´nın Macaristan ile Yeni 4 Eylül Stadı´nda 3 Eylül Çarşamba günü oynayacağı UEFA Uluslar B Ligi karşılaşması öncesi statta incelemelerde bulundu. Yapılan hazırlıklar hakkında bilgi alan Vali Ayhan, “Şehir olarak maça hazırız. İnşallah milli takımımıza Sivas´ımız uğurlu gelecek. “ dedi.
SPOR
ATIK MALZEMELER DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
ATIK MALZEMELER DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı tesislerde ve Kredi Yurtlar Kurumu´na bağlı öğrenci yurtlarından çıkan atık malzemeler kurulan atölyede yapılan tasarımlarla yurt ve spor tesislerinde kullanılmak üzere salıncak, kameriye, oturma bankı, dekoratif hayvan figürleri ve çiçeklik gibi ürünlere dönüşüyor.
GÜNDEM
ÖRENLİCE BARAJIYLA İSTİHDAM ARTACAK
ÖRENLİCE BARAJIYLA İSTİHDAM ARTACAK
Vali Salih Ayhan, Ulaş´ta birtakım ziyaret ve incelemelerde bulundu. Örenlice Barajı inşaatında devam eden çalışmalara ilişkin Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya´dan bilgi alan Ayhan, “Temelden yüksekliği 38.30 metre olan barajda 5.110.000 metreküp su depolanacak olup, 13 bin 490 dekar alanda sulu tarım yapılacaktır. Tesisin işletmeye alınmasıyla 121 kişiye istihdam sağlanarak, ekonomiye yıllık 10 milyon lira katkı sağlanacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.
GÜNDEM
GEREKİRSE YURTLARI HASTANEYE ÇEVİRİRİZ
GEREKİRSE YURTLARI HASTANEYE ÇEVİRİRİZ
Nüfusun 2 milyon kişiyi aştığı ilimizde koronavirüse karşı mücadele etkin bir şekilde sürdürüyor. Salgına karşı yürütülen çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Salih Ayhan, gerekli görülmesi halinde 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu´nu hastaneye çevirebileceklerini söyledi. Her türlü senaryoya hazırlıklı olduklarını dile getiren Vali Ayhan, “Bir defa her pozitifliği mutlak suretle hastaneye alsak hastane kapasitemiz yetmeyebilir. Bu normal. Çünkü bizim il genelinde yatak kapasitemiz yaklaşık 3 bin. Biz sadece kovid ile mücadele etmiyoruz ki birçok hastalığımız var. Dolayısıyla zaten kişide bir semptom yoksa ona hastanede yapılabilecek bir şey yoktur. Biz hastanede tedavi etmek zorunda olduğumuzu hissetsek mecburen b,c,d planlarımız var, bunları devreye sokmak zorundayız. Ne yapacağız? 10 bin kişilik hazır yurdumuz var. Gerekirse orası da hastane yapılabilir. Şu an ihtiyaç yoktur” dedi.
GÜNDEM
Daha Sıkı Tedbirler Uygulayacağız
Daha Sıkı Tedbirler Uygulayacağız
İl Pandemi Kurulu Olağan Değerlendirme Toplantısından önemli kararlar çıktı. Salgınla mücadelede artık farklı bir yönetim anlayışı ortaya koyduklarını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Daha çok denetim yapacağız, daha sıkı tedbirler uygulayacağız. Unutmayalım ki uygulayacağımız tedbirler ve alacağımız kararlar siz değerli hemşerilerimizin sağlığını korumak için attığımız adımlardır. Vatandaşlarımızın “temizlik, maske ve mesafe” kurallarına uyulmasını istiyorum. İnşallah çoğu gitti azı kaldı” dedi.
SAĞLIK
Tarihi ‘Kız Köprüsü´ Zamana Meydan Okuyor
Tarihi ‘Kız Köprüsü´ Zamana Meydan Okuyor
Sivas´ın Divriği ilçesinde Çaltı çayı üzerine inşa edilen tarihi Kız Köprüsünde restorasyon çalışmaları başladı.
GÜNDEM
En İyi Şekilde Hizmet Edeceğiz -- Video
En İyi Şekilde Hizmet Edeceğiz -- Video
Sivas Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 169 güvenlik personeli ve 74 geçici işçi ile toplu iş sözleşmesi yapıldı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz 2 bin 500 kişilik aile olarak bizi biz yapan değerlerle sultan şehrimize hizmet edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını önce kendi ailemiz içerisinde uygulayacağız. İşçinin hakkını alnının teri kurumadan verin diyen bir inancın mensubu olarak imkanlarımız dahilinde en güzelini, en iyisini vereceğiz. Bunu yaparken de sizlerden de beklentimiz var. 2 bin 500 kişi adına söylüyorum işimizi iyi yapacağız, doğru yapacağız, kalıcı eserler bırakacağız” dedi.
GÜNDEM
Limit Krizi Sürüyor!
Limit Krizi Sürüyor!
Kulüpler Birliği´ne 2. kez başkan seçilen Mehmet Sepil, “Her kulübün ayrı ayrı talepleri var. Bu talepleri tüm kulüplere gönderip imzaya açacağız. Herkes ortak görüşte olmayabilir. Son kararı TFF verecek” dedi.
SPOR
Denetimler Masaya Yatırıldı
Denetimler Masaya Yatırıldı
Ağustos Ayı Kaymakamlar Toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda özellikle Kovid-19 vaka durumları, filyasyon çalışmaları, salgın denetim faaliyetleri, düğün denetimleri, maske denetimleri masaya yatırıldı.
GÜNDEM
MÜDEK Tarafından Akredite Edildi
MÜDEK Tarafından Akredite Edildi
Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK), Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünü 30 Eylül 2021 yılına kadar akredite etti.
GÜNDEM
Yağdonduran Kabusu Bitecek
Yağdonduran Kabusu Bitecek
Sivas-Kangal karayolu üzerinde yapımı devam eden Yağdonduran Tüneli´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Hakikaten ´İnsanı yaşat ki devlet yaşasın´ anlayışının en güzel örneklerinden birisi. Rakım bin 700 ve ağustos ayının ortasında şiddetli rüzgâr olan bir yer burası. İnşallah bu yolda seyahat edenlerin kâbusunu bir yıl sonrasında bitirmiş olacağız ve Sivas´ımız da güzel bir hizmeti bünyesine katmış olacak” dedi.
GÜNDEM
Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, şehri yüksek hızlı trene hazırlamak için Vali Salih Ayhan´ın koordinesinde çalıştay düzenleneceğini söyledi. Pandemi dolayısıyla ileri tarihe ertelenen çalıştaya yüksek hızlı trenin faaliyet gösterdiği illerdeki oda başkanları da katılacak. Toplantıda turizmden hizmet sektörüne kadar mevcut durum ele alınacak.
GÜNDEM
Bakanlığın Listesinde Sivas Da Bulunuyor--Video
Bakanlığın Listesinde Sivas Da Bulunuyor--Video
Doktor önerisi ile kaplıca tedavisine gerek görülen kişilerin tedavi masrafları Sağlık Bakanlığı´nın işletme izni verdiği 262 tesiste geçerli oluyor. Bakanlığın açıkladığı listede termal turizmin güçlü olduğu iller arasında yer alan Sivas´tan 3 tesis yer alıyor.
GÜNDEM
Eşi Benzeri Yoktu, Koruma Altına Alındı
Eşi Benzeri Yoktu, Koruma Altına Alındı
Sivas´ta bulunan yaklaşık 400 yıllık ilginç köy, SİT alanı ilan edilerek koruma altına alındı.
GÜNDEM
Ürün Çeşitliliğini Artırmayı Hedefliyoruz
Ürün Çeşitliliğini Artırmayı Hedefliyoruz
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesi içerisinde bulunan seralarda ilk hasadı gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Sera, Sivas´ta çok kullanılan bir yöntem değildi. Biz burada bunun örneklerini geliştirerek ürün çeşitliliğini artırmayı hedefliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Ayçiçeği Üretimi Yaygınlaşıyor--Video
Ayçiçeği Üretimi Yaygınlaşıyor--Video
Yaramış köyünde yaklaşık 2 bin dekar arazi üzerinde ayçiçeği yetiştirmeye başlayan üreticileri ziyaret eden Vali Salih Ayhan, tarlaları inceleyerek üreticilerden bilgi aldı. Vali Ayhan, "Üreten Çiftçi Gelişen Sivas" projesi ile çiftçilere cesaret geldiğini dile getirerek "Geçen yıl sadece 3 bin dekar alanda üretimi yapılan ayçiçeği, bu yıl 35 bin dekar alana ulaşmıştır. Biz, toprağımızın kalitesine Sivas´ın potansiyeline güveniyoruz" dedi.
GÜNDEM
Turizm Vadisi Değer Katacak
Turizm Vadisi Değer Katacak
Hamidiye Eko Turizm Vadisi olarak hizmet verecek olan tarihi aygır depolarındaki restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan, “Buradaki 11 adet tarihi yapımızın restorasyonu sonrası, projeye özgün bir misyon yüklenecek. Alanda; müze, restoran, organik ürün satış yerleri, egzotik park, bilim evi, Sivas konağı, macera park ve ata sporları gibi donatılar olacak. Kültürel, ekonomik, sportif, sosyal ve kültürel anlamda tarihi eserlerimiz vatandaşlarımıza hizmet verecek” dedi.
GÜNDEM
Katma Değeri Yüksek Ürünler Üretiliyor
  Katma Değeri Yüksek Ürünler Üretiliyor
Yıldızeli ilçesinde çeşitli temaslarda bulunan Vali Salih Ayhan, ilimizde ilk kez ekilen kimyon tarlasında incelemelerde bulundu. Üreticiyi tebrik eden Ayhan, “Örnek bir uygulama. İlk olmak kolay değildir. İklimimizin müsait olması ve bilgi birikimimizin yüksek olması ile birlikte bu sene ilk uygulamayı yaptık. Sivas´ımızda katma değeri yüksek ürünlerin yetiştirilmesini sağlamak tek amacımız" dedi.
GÜNDEM
Elektrik Tüketimi Yüzde 7,7 Arttı
Elektrik Tüketimi Yüzde 7,7 Arttı
Büyükşehirde yaşayanların, şehirlerarası giriş-çıkış yasağının kalkmasının ardından memleketlerine gitmesinin de etkisi ile Sivas, Yozgat ve Tokat´ta mesken abonelerinin elektrik tüketimi yüzde 7,7 arttı.
GÜNDEM
Çalışırken Hiç Yüksünmedik
Çalışırken Hiç Yüksünmedik
İstanbul Şile Kaymakamlığına atanan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya onuruna veda yemeği düzenlendi. Programda konuşan Kaya, “Çalışırken hiç yüksünmedik. Bu vazifeyi Allah´ın bir lütfu olarak gördük ve buna vesile olanlara hep teşekkür ettik. İnsanımıza hizmet etme şansına sahip olduk, bu hizmetin karşılığında ise vatandaşlarımızın iltifatlarına mahzar olduk. Elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık” dedi.
GÜNDEM
Eklemeli İmalat Eğitimi Verilecek
Eklemeli İmalat Eğitimi Verilecek
İlimize “Eklemeli İmalat Sektörel Mükemmeliyet ve Uygulamalı Eğitim Merkezi” kurulması noktasında proje başvurusu gerçekleştirildi. 597 bin 862 Euro bütçeli projenin kabulü hâlinde Sivas ile birlikte 6 ilde bulunan meslek liselerinde metal teknolojileri alanında görev yapan 170 öğretmene eklemeli imalat konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek.
GÜNDEM
Deprem Haritası Çıkarıldı
  Deprem Haritası Çıkarıldı
Türkiye´nin en büyük 5´inci yerleşkesine sahip olan Cumhuriyet Üniversitesi kampüsünün deprem haritası çıkarıldı.
GÜNDEM
Akademik Alanda Büyük Başarı Sağladık
Akademik Alanda Büyük Başarı Sağladık
Vali Salih Ayhan, 2020 LGS sınavında tam puan alarak Türkiye 1.´si olan Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulu öğrencisi Yiğit Emre Yıldırım ile Zara Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Hüseyin Berk Ergün´ü makamında kabul etti. Öğrencileri tebrik ederek ödüllendiren Vali Ayhan, “Bu yıl akademik alanda büyük bir başarı sağladık ve aldığımız sonuçlar iyi seviyede” dedi.
GÜNDEM
Otyakmaz: “Rıza Hoca İle Devam Edeceğiz”
Otyakmaz: “Rıza Hoca İle Devam Edeceğiz”
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, yeni sezonda da teknik direktör Rıza Çalımbay ile yola devam etmek istediklerini söyledi.
SPOR
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Milleti Perişan Ettiniz
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.9379
EURO
9.3941
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler