Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“SİVAS´TAN SINIRDAKİ MEHMETÇİĞE ZİYARET”
“SİVAS´TAN SINIRDAKİ MEHMETÇİĞE ZİYARET”
Afrin´de destan yazan kahraman Mehmetçik ve bölge halkına destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Sami Aydın ve Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet Kilis´e gitti. Üs bölgesini ziyaret eden heyet, sınır noktasında görev yapan askerler ile bir araya gelerek Afrin Operasyonu hakkında bilgi aldı.
GÜNDEM
Gölova´da 20 yabancı uyruklu yakalandı
Gölova´da 20 yabancı uyruklu yakalandı
Sivas´ta yasa dışı yollarla yurda girdikleri belirlenen 20 yabancı uyruklu yakalandı.
GÜNDEM
Fetih Suresi ile derse başlıyorlar
Fetih Suresi ile derse başlıyorlar
Sivas´ın Şarkışla ilçesindeki bir lisede öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik´in zaferi için derse başlamadan Fetih Suresi okuyup dua ediyor. Öğrenciler boş zamanlarında yazdıkları moral mektuplarını, harekata katılan Mehmetçik´e postalıyor.
GÜNDEM
KARATEDE ÇİFTE SEÇME
KARATEDE ÇİFTE SEÇME
İlimizde, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Sivas Karate İl Temsilciğinin organizesinde “Karate Türkiye Şampiyonası ve Karate ANALİG İl Seçmeleri” coşkuyla 4 Eylül Spor Salonunda yapıldı. Seçmelerde dereceye giren sporcular yapılacak olan şampiyonalarda yer alacak
SPOR
ESTAŞ´tan oryantasyon eğitimi
ESTAŞ´tan oryantasyon eğitimi
Sivas´ta Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren ESTAŞ oryantasyon programının ardından istihdam edilecek işçilere eğitim verdi.
GÜNDEM
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulun ilçeye, Sivas´a ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.
EĞİTİM
Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur
Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur
Eğitim-Bir Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç, Tekirdağ´ın Çorlu ilçesinde bir lisede meydana gelen öğrenci skandalı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntülerde, lise öğrencilerinin öğretmenleri ile alay ettiği görülüyor. “Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur” diyen Karakoç, "Öğretmenin itibar görmesi, evvela bağlı olduğu Bakanlığın ona itibar etmesiyle mümkün olacaktır" dedi
EĞİTİM
“ONLARIN GÜLEN YÜZÜYLE HAFTAYA BAŞLADIK”
“ONLARIN GÜLEN YÜZÜYLE HAFTAYA BAŞLADIK”
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösteren Belediye Başkanı Sami Aydın haftaya bakıma muhtaç olan özel insanları ziyaret ederek başladı. Zaman zaman gerçekleştirdiği ziyaretlerde Başkan Aydın´a sevgilerini göstermeye çalışan özel insanlar, sabahın erken saatlerinde Aydın´ı görmenin mutluluğunu yaşadı.
GÜNDEM
Siyaset Akademisi başlıyor
Siyaset Akademisi başlıyor
AK Parti Sivas İl Başkanlığı seçmenlerin partiye bağlılığını artırmak, siyasete yönelik toplumsal ilgiye yöneltmek amaçlı Siyaset Akademisi derslerine başladı. Dersler sonunda vatandaşlara sertifika verilecek.
SİYASET
TÜRKİYE´Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
TÜRKİYE´Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
İYİ Parti Sivas İl Teşkilatının açılışı için ilimize gelen Genel Başkan Meral Akşener, Eski Belediye Sokak´ta kurulan platformda Sivas halkına seslendi. İYİ Parti teşkilatları olarak genel seçim hazırlıklarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Akşener, "Türkiye´yi yeni baştan inşa etmek bu ülkeye borcumuzdur" dedi. Buradaki konuşmalarının ardından il binasını gezen Akşener, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, Sivas´ta hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Eski MHP Sivas Milletvekili Celal Dağgez de miting programına katılırken, MHP´den ayrılan ve İYİ Parti´nin kuruluşunda büyük emekleri olduğu bilinen Ragıp Özkan´ın olmaması dikkat çekti.
GÜNDEM
OKULLARA TEKNOLOJİ GELİYOR
OKULLARA TEKNOLOJİ GELİYOR
Kaliteli eğitim için teknoloji ile çocukların buluşturulması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde, kodlama eğitimine de başladık. Kodlama eğitimini daha uygulamalı yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarı evlatlarımıza dağıtmaya başlayacağız. Meslek liselerimizi de ana okullarımızı da yine bu teknoloji ile buluşturacağız. Dolayısıyla Türkiye´deki her eğitim kurumunun mutlaka bilgi otoyollarına açılabilmesini sağlayacağız” dedi.
GÜNDEM
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
Sivas´ta faaliyet gösteren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), dünyaca tanınan markaların ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç´in de aralarında bulunduğu 40´ın üzerinde ülkeye satıyor.
GÜNDEM
AKADEMİSYENLER 2. DİL ÖĞRENECEK
AKADEMİSYENLER 2. DİL ÖĞRENECEK
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından akademisyenlere yönelik başlatılan ikinci dil eğitimleri devam ediyor. Eğitim kurslarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, "Araştırma görevlisi arkadaşlarımıza İngilizcenin yanı sıra farklı bir dil daha öğrenmeleri konusunda çalışma başlatmıştık. Bu amaçla, araştırma görevlileri 5´er 10´ar kişilik sınıflarda istedikleri dilin eğitimlerini alıyorlar. Daha sonra eğitimin bitiminin ardından da ilgili ülkeye göndereceğiz ki kendilerini pratikte de geliştirsinler istiyoruz" dedi.
GÜNDEM
İHH´dan Arakan için yardım kampanyası
İHH´dan Arakan için yardım kampanyası
Sivas İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kadınlar komisyonu Arakan için yardım kampanyası başlattı.
GÜNDEM
İlkokul öğretmeni Bakan Yılmaz´ı anlattı
İlkokul öğretmeni Bakan Yılmaz´ı anlattı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz´ın ilkokul öğretmeni Necati Tuncay, "paşam" diye hitap ettiği, dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla övdüğü öğrencisiyle gurur duyuyor. Tuncay: "O bambaşka bir insandı. Allah´a her zaman şükrediyorum, böyle bir insan yetiştirdim, Allah bunu bana nasip etti. Bundan büyük keyif alıyorum" "En mükemmel tarafı da dürüsttü. Bugün İsmet Yılmaz´a hazine devretsen ona bir yanlış yaptıramazsın, öyle bir yapıya sahip. Paşa lakabını rahmetli babası İbrahim amcadan öğrendik. Biz de ´paşa´ demeye başladık"
GÜNDEM
Diyabet kronik bir hastalıktır
Diyabet kronik bir hastalıktır
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülhan Duman önderliğinde diyabet Hemşiresi Zehra Çelik´in sunumuyla hasta ve hasta yakınlarına diyabet hastalığı tanı, tedavi ve takipleri ile ilgili bilgi verildi.
GÜNDEM
YERLİ OTOMOBİLİN KAM MİLİ ESTAŞ´TAN
YERLİ OTOMOBİLİN KAM MİLİ ESTAŞ´TAN
İlimizde faaliyet gösteren, Volvo, Renault, Nissan, Mitsubishi, Scania gibi dünyaca ünlü çok sayıda firma için eksantrik mili üreten ve 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, yerli otomobilin eksantrik milini de maliyetine üretmek istiyor. ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “Bu ürünü kar gözetmeden, en üst teknolojiyle maliyetine diyebileceğimiz noktada üreteceğiz. Bu aracın dünya pazarında geniş bir şekilde yer alabilmesi için her türlü desteği vereceğiz. Dünyanın her tarafında birçok markaya eksantrik mili verdik, hepsinden övünç duyduk, yerli bir markamıza eksantrik mili vermek bunun katbekat üstünde gurur verir” dedi.
GÜNDEM
Turizim zenginliklerimizi hakkıyla değerlendirmeliyiz
Turizim zenginliklerimizi hakkıyla değerlendirmeliyiz
3. Turizm Şurası´nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. Şuranın açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim bugünlere kadar getiren turizm politikamızın artık tıkandığı, yeni bir vizyona, yeni yaklaşımlara ihtiyacımızın bulunduğu ortadadır. 2023 hedeflerimiz çerçevesinde turizm sektörü içinde belirlediğimiz bir çıta var. Burada ortaya konacak görüşlerin yapılacak tartışmaların geliştirilecek önerilerin büyüyen ve güçlenen Türkiye´nin çok önemli bir unsuru olarak gördüğümüz turizm sektöründeki hedeflere ulaşmamıza katkı sağlamasını diliyorum" diye konuştu.
GÜNDEM
Ülkü İHO´da yabancı dil eğitimleri başladı
Ülkü İHO´da yabancı dil eğitimleri başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yabancı dil ağırlıklı eğitim pilot uygulamasının yapılacağı okullar arasında yer alan Sivas Ülkü İmam Hatip Ortaokulu´nda (İHO) ilk ders başladı.
GÜNDEM
"Bizi diğer Müslüman ülkelerinden ayrıcalıklı kılan Atatürk devrimleridir"
"Bizi diğer Müslüman ülkelerinden ayrıcalıklı kılan Atatürk devrimleridir"
Muharrem ayı dolayısıyla Sivas´a gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu´nun Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünü ziyaret etti.
GÜNDEM
MİLLETİN VEKİLİ HESAP VERDİ
MİLLETİN VEKİLİ HESAP VERDİ
CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, iki yıllık Milletvekilliği sürecinde yaptığı çalışmaları anlattı. Akyıldız, “2 yılı aşkın bir süredir onurla ve gururla Sivas halkını temsil etmeye gayret ediyorum. Sivas´ı temsil eden bir Milletvekili kardeşiniz olarak parlamentoda neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak, öneri ve eleştirilerinizi dinlemek için bir araya geldik. Bana göre seçilen Milletvekillerinin seçmenlerine hesap vermeleri zorunludur. Milletin vekili millete hesap vermelidir” dedi.
GÜNDEM
İlçe kongreleri devam ediyor
İlçe kongreleri devam ediyor
AK Parti Sivas teşkilatlarında kongreler tüm hızıyla devam ediyor. Adeta şenlik havasında geçen İlçe kongrelerinde birlik beraberlik örnekleri sergileniyor.
GÜNDEM
Yasaklanmış 149 bin 800 adet hap ele geçirildi
Yasaklanmış 149 bin 800 adet hap ele geçirildi
Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda ülkeye sokulması yasaklanmış 149 bin 800 adet performans artırıcı hap ele geçirildi
GÜNDEM
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat süreci ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Karasu, "80 darbesi Türkiye´de ciddi travmalar yaratmıştır. 80 darbesi ülkedeki siyasi alt yapılar değişti. Bütün siyasi parti partiler, sendikalar ve STK´lar kapatıldı. Böylece geçen yıl yaşadığımız 15 Temmuz´un alt yapıları oluştu. Büyük Ortadoğu Projesinin, Yeşil Kuşak Projesinin Amerika´nın eliyle ve cemaatler aracılığıyla Türkiye´de de 15 Temmuz´u yaşadık. Yani 80 darbesinin meyvesi 15 Temmuz´dur" dedi.
GÜNDEM
SİVAS´TAN 30 ÜLKEYE PET ŞİŞE
SİVAS´TAN 30 ÜLKEYE PET ŞİŞE
Sivas´ta plastik pet ambalaj üreten bir firma, 30 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.
GÜNDEM
Sivas´ın değerleri görücüye çıkacak
Sivas´ın değerleri görücüye çıkacak
4 Eylül Kongresi´nin 98. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında ilimizde ilk kez sanayi ürünleri fuarı açılacak. Fuarda dünyanın dört bir tarafına ihraç edilen ürünler bu fuarda sergilenecek. Fuar hakkında bilgi veren TSO Başkanı Osman Yıldırım, “Sivas´ımızı her alanda marka yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas´ta üretim yapan firmalarımız, onlarca ülkeye ürün satışı yaparak, ilimizi, bölgemizi ve ülkemize katma değer sunmaktadır” dedi.
GÜNDEM
251 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ
251 ÇOCUĞU SEVİNDİRDİ
İstanbul´da yaşayan Sivaslı hayırsever hemşerimiz iş adamı Selamet Ağaoğulları, Hayat Ağacı Derneği´nde kaydı bulunan toplam 251 çocuğa kaban, bot, kırtasiye ve okul çantası bağışladı.
GÜNDEM
Seyit Yıldız´dan Kangal Termik Santraline ziyaret
Seyit Yıldız´dan Kangal Termik Santraline ziyaret
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız Kangal Termik Santrali´ne ziyarette bulundu. Kangal Termik Santrali Müdürü Muzaffer GÜHER ile görüşen Yıldız santralden çıkan sıcak su ve buharın seracılık alanında değerlendirilmesi konusunda fikir alışverişi yaptı.
GÜNDEM
Anadolu Alimler Birliği toplantısı Sivas´ta yapıldı
Anadolu Alimler Birliği toplantısı Sivas´ta yapıldı
Anadolu Alimler Birliği´nin düzenlediği istişare ve koordinasyon toplantısı Sivas´ta yapıldı.
GÜNDEM
Haber olunca vişneler satıldı
Haber olunca vişneler satıldı
Satamadığı 40 ton vişneyi dalında çürümeye bırakan üretici, yapılan haber sonrası ürettiği tüm vişneleri satarken önümüzdeki yıllar için de şimdiden sipariş aldı
GÜNDEM
DOLAR
5.3454
EURO
6.0716
Sivas
 • Bugün  3 °
 • Perşembe  3 °
 • Cuma  3 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  1

  1