Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
MÜHENDİSLİĞİ ANLATTILAR
MÜHENDİSLİĞİ ANLATTILAR
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Mühendis Gençler Topluluğu tarafından “Mühendislik Gelişim Günü” etkinliği kapsamında öğrencilere mühendislik anlatıldı. Üniversite Kültür Merkezi´nde düzenlenen programa Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Erdem, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Mekanik Sistemleri Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Serdar Mercan, ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin ve öğrenciler katıldı
GÜNDEM
Yalçın: "Öğretmen performans taslağı geri çekilmeli"
 Yalçın: "Öğretmen performans taslağı geri çekilmeli"
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, öğretmen performans değerlendirme taslağının bir an önce geri çekilmesi gerektiğini belirterek, "Öğretmen kimliğini değersizleştirme ihtimali çok yüksek olan taslağın biran önce geri çekilmesi lazım. Bunun kabul edilebilecek hiçbir yanı yok. Bunun kim kerametinden, kim faziletinden bahsediyorsa oturur sonuna kadar tartışırız. Ama öğretmen kimliğini örseleyecek öğrenci öğretmene not versin, veli öğretmene not versin, öğretmen öğretmene not versin gibi bir yaklaşımı kabul edemeyiz." dedi.
EĞİTİM
Beslenme ilişkisi anlatıldı
Beslenme ilişkisi anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi´nde “Biyolojik Ritimler ile Beslenme İlişkisi” adlı seminer düzenlenirken, seminerde Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Aysun Yüksel beslenme ilişkisini anlattı.
SAĞLIK
47 BİN DERSLİĞİN İNŞAATI DEVAM EDİYOR
47 BİN DERSLİĞİN  İNŞAATI DEVAM EDİYOR
İstanbul´da toplu açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “İkili eğitime son vermek için tüm Türkiye genelinde 58 bin dersliğe ihtiyacımız var. Şu anda 47 bin dersliğimizin inşası devam ediyor. 11 bin dersliğe ihtiyacımız var. Bugüne kadar Türkiye genelinde eğitime yaklaşık 64 milyar lira yatırım yapıldı. İstanbul´a ise yaklaşık 9 milyar liralık eğitim yatırımı yapıldı ve devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
“SİVAS´TAN SINIRDAKİ MEHMETÇİĞE ZİYARET”
“SİVAS´TAN SINIRDAKİ  MEHMETÇİĞE ZİYARET”
Afrin´de destan yazan kahraman Mehmetçik ve bölge halkına destek vermek amacıyla Belediye Başkanı Sami Aydın ve Belediye Meclis Üyelerinden oluşan heyet Kilis´e gitti. Üs bölgesini ziyaret eden heyet, sınır noktasında görev yapan askerler ile bir araya gelerek Afrin Operasyonu hakkında bilgi aldı.
GÜNDEM
Gölova´da 20 yabancı uyruklu yakalandı
Gölova´da 20 yabancı uyruklu yakalandı
Sivas´ta yasa dışı yollarla yurda girdikleri belirlenen 20 yabancı uyruklu yakalandı.
GÜNDEM
Fetih Suresi ile derse başlıyorlar
Fetih Suresi ile derse başlıyorlar
Sivas´ın Şarkışla ilçesindeki bir lisede öğrenciler, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik´in zaferi için derse başlamadan Fetih Suresi okuyup dua ediyor. Öğrenciler boş zamanlarında yazdıkları moral mektuplarını, harekata katılan Mehmetçik´e postalıyor.
GÜNDEM
KARATEDE ÇİFTE SEÇME
KARATEDE ÇİFTE SEÇME
İlimizde, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Sivas Karate İl Temsilciğinin organizesinde “Karate Türkiye Şampiyonası ve Karate ANALİG İl Seçmeleri” coşkuyla 4 Eylül Spor Salonunda yapıldı. Seçmelerde dereceye giren sporcular yapılacak olan şampiyonalarda yer alacak
SPOR
ESTAŞ´tan oryantasyon eğitimi
ESTAŞ´tan oryantasyon eğitimi
Sivas´ta Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren ESTAŞ oryantasyon programının ardından istihdam edilecek işçilere eğitim verdi.
GÜNDEM
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulun ilçeye, Sivas´a ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.
EĞİTİM
Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur
Öğretmene kötülük  geleceğimizin erozyonudur
Eğitim-Bir Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç, Tekirdağ´ın Çorlu ilçesinde bir lisede meydana gelen öğrenci skandalı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran görüntülerde, lise öğrencilerinin öğretmenleri ile alay ettiği görülüyor. “Öğretmene kötülük geleceğimizin erozyonudur” diyen Karakoç, "Öğretmenin itibar görmesi, evvela bağlı olduğu Bakanlığın ona itibar etmesiyle mümkün olacaktır" dedi
EĞİTİM
“ONLARIN GÜLEN YÜZÜYLE HAFTAYA BAŞLADIK”
“ONLARIN GÜLEN YÜZÜYLE HAFTAYA BAŞLADIK”
Her fırsatta vatandaşlarla bir araya gelmeye özen gösteren Belediye Başkanı Sami Aydın haftaya bakıma muhtaç olan özel insanları ziyaret ederek başladı. Zaman zaman gerçekleştirdiği ziyaretlerde Başkan Aydın´a sevgilerini göstermeye çalışan özel insanlar, sabahın erken saatlerinde Aydın´ı görmenin mutluluğunu yaşadı.
GÜNDEM
Siyaset Akademisi başlıyor
Siyaset Akademisi başlıyor
AK Parti Sivas İl Başkanlığı seçmenlerin partiye bağlılığını artırmak, siyasete yönelik toplumsal ilgiye yöneltmek amaçlı Siyaset Akademisi derslerine başladı. Dersler sonunda vatandaşlara sertifika verilecek.
SİYASET
TÜRKİYE´Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
TÜRKİYE´Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ
İYİ Parti Sivas İl Teşkilatının açılışı için ilimize gelen Genel Başkan Meral Akşener, Eski Belediye Sokak´ta kurulan platformda Sivas halkına seslendi. İYİ Parti teşkilatları olarak genel seçim hazırlıklarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Akşener, "Türkiye´yi yeni baştan inşa etmek bu ülkeye borcumuzdur" dedi. Buradaki konuşmalarının ardından il binasını gezen Akşener, basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak, Sivas´ta hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Eski MHP Sivas Milletvekili Celal Dağgez de miting programına katılırken, MHP´den ayrılan ve İYİ Parti´nin kuruluşunda büyük emekleri olduğu bilinen Ragıp Özkan´ın olmaması dikkat çekti.
GÜNDEM
OKULLARA TEKNOLOJİ GELİYOR
OKULLARA TEKNOLOJİ GELİYOR
Kaliteli eğitim için teknoloji ile çocukların buluşturulması gerektiğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Önümüzdeki dönemde, kodlama eğitimine de başladık. Kodlama eğitimini daha uygulamalı yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarı evlatlarımıza dağıtmaya başlayacağız. Meslek liselerimizi de ana okullarımızı da yine bu teknoloji ile buluşturacağız. Dolayısıyla Türkiye´deki her eğitim kurumunun mutlaka bilgi otoyollarına açılabilmesini sağlayacağız” dedi.
GÜNDEM
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
LÜKS ARAÇLARIN eksantrik mili Sivas´tan
Sivas´ta faaliyet gösteren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), dünyaca tanınan markaların ağır vasıta araçları, otomobil, lokomotif ve gemi jeneratör motorları için eksantrik mili üreterek, ABD, Fransa, Almanya ve İsveç´in de aralarında bulunduğu 40´ın üzerinde ülkeye satıyor.
GÜNDEM
AKADEMİSYENLER 2. DİL ÖĞRENECEK
AKADEMİSYENLER 2. DİL ÖĞRENECEK
Cumhuriyet Üniversitesi tarafından akademisyenlere yönelik başlatılan ikinci dil eğitimleri devam ediyor. Eğitim kurslarını ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, "Araştırma görevlisi arkadaşlarımıza İngilizcenin yanı sıra farklı bir dil daha öğrenmeleri konusunda çalışma başlatmıştık. Bu amaçla, araştırma görevlileri 5´er 10´ar kişilik sınıflarda istedikleri dilin eğitimlerini alıyorlar. Daha sonra eğitimin bitiminin ardından da ilgili ülkeye göndereceğiz ki kendilerini pratikte de geliştirsinler istiyoruz" dedi.
GÜNDEM
İHH´dan Arakan için yardım kampanyası
İHH´dan Arakan için yardım kampanyası
Sivas İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği Kadınlar komisyonu Arakan için yardım kampanyası başlattı.
GÜNDEM
İlkokul öğretmeni Bakan Yılmaz´ı anlattı
İlkokul öğretmeni Bakan Yılmaz´ı anlattı
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz´ın ilkokul öğretmeni Necati Tuncay, "paşam" diye hitap ettiği, dürüstlüğü ve çalışkanlığıyla övdüğü öğrencisiyle gurur duyuyor. Tuncay: "O bambaşka bir insandı. Allah´a her zaman şükrediyorum, böyle bir insan yetiştirdim, Allah bunu bana nasip etti. Bundan büyük keyif alıyorum" "En mükemmel tarafı da dürüsttü. Bugün İsmet Yılmaz´a hazine devretsen ona bir yanlış yaptıramazsın, öyle bir yapıya sahip. Paşa lakabını rahmetli babası İbrahim amcadan öğrendik. Biz de ´paşa´ demeye başladık"
GÜNDEM
Diyabet kronik bir hastalıktır
Diyabet kronik bir hastalıktır
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülhan Duman önderliğinde diyabet Hemşiresi Zehra Çelik´in sunumuyla hasta ve hasta yakınlarına diyabet hastalığı tanı, tedavi ve takipleri ile ilgili bilgi verildi.
GÜNDEM
YERLİ OTOMOBİLİN KAM MİLİ ESTAŞ´TAN
YERLİ OTOMOBİLİN KAM MİLİ ESTAŞ´TAN
İlimizde faaliyet gösteren, Volvo, Renault, Nissan, Mitsubishi, Scania gibi dünyaca ünlü çok sayıda firma için eksantrik mili üreten ve 40´ın üzerinde ülkeye ihracat yapan ESTAŞ, yerli otomobilin eksantrik milini de maliyetine üretmek istiyor. ESTAŞ Genel Müdürü Osman Mavuş, “Bu ürünü kar gözetmeden, en üst teknolojiyle maliyetine diyebileceğimiz noktada üreteceğiz. Bu aracın dünya pazarında geniş bir şekilde yer alabilmesi için her türlü desteği vereceğiz. Dünyanın her tarafında birçok markaya eksantrik mili verdik, hepsinden övünç duyduk, yerli bir markamıza eksantrik mili vermek bunun katbekat üstünde gurur verir” dedi.
GÜNDEM
Turizim zenginliklerimizi hakkıyla değerlendirmeliyiz
Turizim zenginliklerimizi hakkıyla değerlendirmeliyiz
3. Turizm Şurası´nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirildi. Şuranın açılış konuşmasını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim bugünlere kadar getiren turizm politikamızın artık tıkandığı, yeni bir vizyona, yeni yaklaşımlara ihtiyacımızın bulunduğu ortadadır. 2023 hedeflerimiz çerçevesinde turizm sektörü içinde belirlediğimiz bir çıta var. Burada ortaya konacak görüşlerin yapılacak tartışmaların geliştirilecek önerilerin büyüyen ve güçlenen Türkiye´nin çok önemli bir unsuru olarak gördüğümüz turizm sektöründeki hedeflere ulaşmamıza katkı sağlamasını diliyorum" diye konuştu.
GÜNDEM
Ülkü İHO´da yabancı dil eğitimleri başladı
Ülkü İHO´da yabancı dil eğitimleri başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yabancı dil ağırlıklı eğitim pilot uygulamasının yapılacağı okullar arasında yer alan Sivas Ülkü İmam Hatip Ortaokulu´nda (İHO) ilk ders başladı.
GÜNDEM
"Bizi diğer Müslüman ülkelerinden ayrıcalıklı kılan Atatürk devrimleridir"
"Bizi diğer Müslüman ülkelerinden ayrıcalıklı kılan Atatürk devrimleridir"
Muharrem ayı dolayısıyla Sivas´a gelen Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu´nun Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünü ziyaret etti.
GÜNDEM
MİLLETİN VEKİLİ HESAP VERDİ
MİLLETİN VEKİLİ HESAP VERDİ
CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, ilimizdeki basın mensuplarıyla bir araya gelerek, iki yıllık Milletvekilliği sürecinde yaptığı çalışmaları anlattı. Akyıldız, “2 yılı aşkın bir süredir onurla ve gururla Sivas halkını temsil etmeye gayret ediyorum. Sivas´ı temsil eden bir Milletvekili kardeşiniz olarak parlamentoda neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak, öneri ve eleştirilerinizi dinlemek için bir araya geldik. Bana göre seçilen Milletvekillerinin seçmenlerine hesap vermeleri zorunludur. Milletin vekili millete hesap vermelidir” dedi.
GÜNDEM
İlçe kongreleri devam ediyor
İlçe kongreleri devam ediyor
AK Parti Sivas teşkilatlarında kongreler tüm hızıyla devam ediyor. Adeta şenlik havasında geçen İlçe kongrelerinde birlik beraberlik örnekleri sergileniyor.
GÜNDEM
Yasaklanmış 149 bin 800 adet hap ele geçirildi
Yasaklanmış 149 bin 800 adet hap ele geçirildi
Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda ülkeye sokulması yasaklanmış 149 bin 800 adet performans artırıcı hap ele geçirildi
GÜNDEM
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat süreci ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Karasu, "80 darbesi Türkiye´de ciddi travmalar yaratmıştır. 80 darbesi ülkedeki siyasi alt yapılar değişti. Bütün siyasi parti partiler, sendikalar ve STK´lar kapatıldı. Böylece geçen yıl yaşadığımız 15 Temmuz´un alt yapıları oluştu. Büyük Ortadoğu Projesinin, Yeşil Kuşak Projesinin Amerika´nın eliyle ve cemaatler aracılığıyla Türkiye´de de 15 Temmuz´u yaşadık. Yani 80 darbesinin meyvesi 15 Temmuz´dur" dedi.
GÜNDEM
SİVAS´TAN 30 ÜLKEYE PET ŞİŞE
SİVAS´TAN 30 ÜLKEYE PET ŞİŞE
Sivas´ta plastik pet ambalaj üreten bir firma, 30 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.
GÜNDEM
Sivas´ın değerleri görücüye çıkacak
Sivas´ın değerleri görücüye çıkacak
4 Eylül Kongresi´nin 98. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında ilimizde ilk kez sanayi ürünleri fuarı açılacak. Fuarda dünyanın dört bir tarafına ihraç edilen ürünler bu fuarda sergilenecek. Fuar hakkında bilgi veren TSO Başkanı Osman Yıldırım, “Sivas´ımızı her alanda marka yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sivas´ta üretim yapan firmalarımız, onlarca ülkeye ürün satışı yaparak, ilimizi, bölgemizi ve ülkemize katma değer sunmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Cuma´da Buluşalım…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
“Sivas Milletindensiniz"
Taner Karabal
Taner Karabal
Yeni Dönemde Az Laf Çok İş Olacak…
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Nur İçinde Yat Mahmut Amca…
Alper Duran
Alper Duran
Zaman, Mekân ve İnsan
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Gelir Farkı Dengesizliği Can Acıtıyor -2-
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Fikstür Kötü Aman Dikkat !!!
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Bugün Gündem Spor…
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Sağlıklı Aile
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
İletişimde Yeni Fikirler
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Bırakınız Çocuklar Hatalı Da Olsa Kendileri Yapsılar, Hata Yapsınlar
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Hanife Döner
Hanife Döner
98. Yıl Oku ve Korkma!
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Sivas´taki Değişim ve Dönüşüm
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Kilo Verme ve Göbek Eritme
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Sporda Adalet
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Yerel Seçime Yaklaşılan Mart Süreci…
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Adem Akgül
Adem Akgül
Hep Zulüm Hep Zulüm
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
Hayrullah Ağkaş
Hayrullah Ağkaş
DOLAR
5.4345
EURO
6.1114
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bela insanın diline bağlıdır. Bir kimse bir şeyi ‘yapmam’ dedi mi, şeytan her işini bırakıp onu yaptırana kadar uğraşır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1