Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bülent Serttaş´ı 25 Bin Kişi İzledi
Bülent Serttaş´ı 25 Bin Kişi İzledi
Ünlü sanatçı Bülent Serttaş, Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde konser verdi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivaslı Sanayici İş İnsanları Grubu Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
GÜNDEM
Mesleki Eğitime Katkı Sunacak
Mesleki Eğitime Katkı Sunacak
İnşaatı devam eden 24 derslikli Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binasında incelemelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Birinci Organize Sanayi Bölgesi´nde inşa edilen okulun fiziki olanakları, atölye, donanım ve sunduğu fırsatlarla Sivas´ta mesleki eğitime önemli bir katkı sağlayacağını söyledi.
GÜNDEM
Stratejik Planlama Çalıştayı Düzenlendi
Stratejik Planlama Çalıştayı Düzenlendi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Gelecek Vizyonunu Belirliyor´ projesi kapsamında meslek komitelerine yönelik Stratejik Planlama Eğitimi verildi.
GÜNDEM
Anne Sütünden Mahrum Etmeyin--Video
Anne Sütünden  Mahrum Etmeyin--Video
Dünya Emzirme Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Suşehri Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, “İşyerinde emzirme ve emzirme uygulamalarının hayata geçirilmemesi çalışan annelerin bebeklerini bu eşsiz besinden mahrum etmektedir. İş yerinde emzirme uygulamalarının hayata geçirilmesi çok önemli ve gereklidir. Kurum ve kuruluşları emzirmeye destek olmaları için işbirliğine davet ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Amerikalı Şirkete Vagon Üreteceğiz
Amerikalı Şirkete  Vagon Üreteceğiz
Amerikalı lojistik şirketi GATX firmasına vagon üretimi için TÜDEMSAŞ ve Gökyapı arasında protokol imzalandı. Protokol töreninde konuşan TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu, üretim yapmanın ve istihdama katkı sağlamanın ülkemiz için çok önemli olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini dile getirdi.
GÜNDEM
Başsavcı Uğurlu´ya Ziyaretler Sürüyor
Başsavcı Uğurlu´ya Ziyaretler Sürüyor
Hakimler ve Savcılar Kurulu´nun (HSK), 2019 Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi ile Sivas Cumhuriyet Başsavcısı olarak atanan Hasan Uğurlu´ya hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
GÜNDEM
Borsa´dan Seri Ziyaretler
Borsa´dan  Seri Ziyaretler
Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ve Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ünal Karataş´ı ziyaret etti.
GÜNDEM
İstiklal Cami Şampiyon Oldu
İstiklal Cami Şampiyon Oldu
İlimizde 32 cami takımından 400 yaz Kur´an kursu öğrencisinin katılımı ile yapılan “Yaz Kur´an Kursları arası futbol turnuvası” heyecanı sona erdi. Turnuva sonunda İstiklal Cami şampiyon olurken, Selçuklu Yeşil Cami ikinci, Alibaba Yıldızevler Cami üçüncü ve Karainci Cami dördüncü oldu.
SPOR
Köksal´dan Uğurlu´ya Ziyaret
Köksal´dan Uğurlu´ya Ziyaret
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Manisa Salihli Cumhuriyet Başsavcılından Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Başsavcı Hasan Uğurlu´ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
GÜNDEM
STSO´dan Başsavcı Uğurlu´ya Ziyaret
STSO´dan Başsavcı Uğurlu´ya Ziyaret
Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu´ya hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor.
GÜNDEM
İİBF öğrencilerinden büyük başarı
İİBF öğrencilerinden  büyük başarı
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, lojistikle teknolojiyi birleştirmeyi teşvik eden Teknolojistik Fikir YarışmasındaUluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mualla Akçadağ danışmanlığında hazırladıkları “My Sweet Lıttle Store” adlı proje ile 3.´lüğü elde ederek büyük bir başarıya imza attılar.
GÜNDEM
Ekonomi gazetecileri Sivas´ta buluşacak
Ekonomi gazetecileri  Sivas´ta buluşacak
Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD), Sivas´ta ‘Ekonomi Zirvesi´ düzenleyecek.
GÜNDEM
KURBANINI TDV´YE BAĞIŞLADI
KURBANINI TDV´YE BAĞIŞLADI
İl Müftüsü Yusuf Akkuş ve Türkiye Diyanet Vakfı Şube Yöneticisi İsmail Ersöz, Vali Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kurban Bayramı´nın önemine dikkat çeken Vali Ayhan, “Hayırda ve yardımda önde giden Sivas halkı, bu Kurban Bayramı´nı da en iyi şekilde değerlendirecek, ihtiyaç sahipleri ile buluşacak ve onların sorunlarını paylaşacaktır. Kurban Bayramı´nda değerli halkımızın da bağışlarını Kızılay, TDV gibi uygun kurum ya da kuruluşlara bağışlayacağına inancım tamdır. Sivas Valisi olarak ben de bu yıl kurbanımı Türkiye Diyanet Vakfı´na bağışlıyorum” dedi.
GÜNDEM
Kültürlerini sahnelediler
Kültürlerini sahnelediler
İlimizde, Milli mücadelenin 100. Yılı kapsamında ‘Türkiye ‘de Türkmenistan Kültür Günleri Konseri´ düzenlendi. Konserde konuşan Türkmenistan´ın Ankara Büyükelçisi İsankuli Amanlıyev, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha üst düzeye çıkmasına vesile olacak etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
GÜNDEM
Temmuz toplantısı gerçekleştirildi
Temmuz toplantısı  gerçekleştirildi
Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hükümleri gereğince oluşturulan Protokol Yürütme Kurulu, Temmuz ayı toplantısını gerçekleştirdi.
GÜNDEM
Kutlamalara Türkmenistan´dan destek
Kutlamalara Türkmenistan´dan destek
Türkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yeri olan önce Erzurum Kongresi ve ardından Sivas Kongresi kararının alınmasının 100. Yılı kutlamalarına, dost ve kardeş ülke Türkmenistan da katkı sunacak.
GÜNDEM
“İş kazaları vicdanımızı sızlatıyor”--video
“İş kazaları vicdanımızı sızlatıyor”--video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 2´nci Sivas Bölgesel İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı düzenlendi. Sivas´ta faaliyet gösteren firmalarla iş sağlığı ve güvenliği konusunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla gerçekleştirilen programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın insan canının her şeyden önemli olduğunu ifade ederek, “Çalışma hayatında duyduğumuz iş kazaları ve meslek hastalıkları hepimizin vicdanını sızlatıyor” dedi.
Engellilere Bilgisayar Desteği--Video
Engellilere Bilgisayar Desteği--Video
TANAP´ın Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi´ne gönderdiği görme engellilere yönelik 4 bilgisayardan 2´si Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü´ne gerçekleştirilen törenle teslim edildi.
GÜNDEM
İhracat Arttı İthalat Azaldı
İhracat Arttı  İthalat Azaldı
Sivas ekonomisi için sevindiren veriler Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı´ndan geldi. İki kurum tarafından açıklanan geçici dış ticaret verilerine göre ilimizde ihracat 2019 yılı Mayıs ayında, 2018 yılının aynı ayına göre yüzde 42,1 oranında artarak 10 milyon 703 bin dolar düzeyinde gerçekleşti. İthalat ise yüzde 51,7 oranında azalarak 4 milyon 652 bin dolar olarak kayıtlara geçti.
EKONOMİ
Araba Fabrikası Sivas´a Kurulsun
Araba Fabrikası Sivas´a Kurulsun
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için kuracağı fabrikaya talip olduklarını açıkladı. Kurulacak fabrika için Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde istenildiği kadar yer verilebileceğini ifade eden Başkan Eken, “Valimiz, Belediye Başkanımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız, tüm STK´larımız ile işbirliği içerisinde bu talebimizi güçlü bir şekilde dillendirmek istiyoruz. Oluşturacağımız kamuoyu desteğiyle sonuç alacağımıza inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Örnek Olsun
Örnek Olsun
Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında ikinci firma ile protokol imzalandı. İmza töreninde konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, “İstihdamın ve nitelikli eleman sorununun çözümüne katkı sunacak projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyor, diğer firmalara da örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.
SPOR
Kayseri Şeker´e Yatırım Ziyareti
Kayseri Şeker´e Yatırım Ziyareti
Vali Salih Ayhan, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı´nın Kayseri´de gerçekleştirilen toplantısının ardından Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay´a iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Sivas´a yapılması planlanan yatırımlar konuşuldu.
GÜNDEM
Mücadele Sürüyor
Mücadele Sürüyor
26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü nedeniyle Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önlenebilir ve öncelikli halk sağlığı sorunlarından biri olan uyuşturucu ile mücadele çalışmaları, ülkemizde en üst düzeyde kararlılıkla ve multidisipliner bir yaklaşımla sürdürülmektedir” dedi.
SAĞLIK
“Sivas´ın Turizm Potansiyeli Yüksek”
“Sivas´ın Turizm Potansiyeli Yüksek”
Üçüncü Uluslararası Turizm, Ekonomi ve İşletme Bilimleri Kongresi (ICTEBS) Cumhuriyet Üniversitesi´nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Programda konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Turizmle ilgili Sivas´ta önemli bir potansiyel var. Turizmin bütün çeşitleri Sivas´ta var. Bunlar konuşuluyor. Fikirler elbette mayalanma ister. Fikirler konuşulur bu fikirler bir süre sonra gerçekleşir. Bunun gerçekleşeceğine inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
Değişime Ayak Uydurulmalı--Video
Değişime Ayak  Uydurulmalı--Video
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Sivas Şubesi organizesinde “E-ticaret ve sanal mağazacılık” konferansı gerçekleştirildi. TSO´da yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan ASKON Şube Başkanı Kadir Darıcık, “Hepimizin bildiği bir şey var, dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bu değişim her şeyi etkilediği gibi ticareti de etkiliyor. Dolayısıyla değişime karşı durmak veya direnmek yerine bu değişimden nasıl fayda sağlayabileceğimizi dikkate almak gerektiğini düşünüyorum” dedi.
GÜNDEM
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Yol Haritamızı  Belirliyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü´nde (MEGİP) konuşan Vali Salih Ayhan, Demirağ OSB´nin endüstri alanı olması hususuna ilişkin “Burası karma endüstri alanı mı yoksa özel endüstri alanı mı olacak? Her ikisinin de ilimize avantajı ya da dezavantajı nedir? Bunları, her yönüyle çok iyi analiz etmek için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda; yol haritamızı, milletvekillerimizle, belediyemizle, ticaret sanayi odamızla ve diğer paydaşlarımızla belirliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜNDEM
Medicana Eğitimde De Öncü Olacak
Medicana Eğitimde De Öncü Olacak
MBA Okulları ile eğitim sektörüne de atım atan Medicana Sağlık Grubu, Fenerbahçe Kulübü ile yaptığı işbirliği kapsamında Fenerbahçe Üniversitesi´ni açarak eğitim alanında iddialı bir başlangıç daha yapıyor.
EĞİTİM
Kaçak Avlanma Keneyi Tetikliyor
Kaçak Avlanma  Keneyi Tetikliyor
Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Ulusal Turna Eylem Planı Çalıştayı´na katılan Vali Salih Ayhan ilimizde son dönemde artan kene vakalarına değindi. İnsanlar tarafından doğanın dengesine zarar verildiğini ve bu durumun olumsuz etkilere yol açtığını dile getiren Vali Ayhan, “Son yıllarda özellikle şehrimizi de etkileyen kene vakaları buna bir örnektir. Bazı türlerin avlanması, yok edilmesi başka türlerin kontrolsüz çoğalmasına ve insan yaşamını tehdit etmesine neden olmaktadır. Kene ile mücadele, eko sistemin sağlıklı işleyişi ile mümkündür” dedi.
GÜNDEM
Çevreci Projeye Patent
Çevreci Projeye Patent
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Meltem Sarıoğlu Cebeci´nin 2012 yılında başvurusunu gerçekleştirdiği “Metal İşleme Sıvılarının Arıtılması ile Suyun Geri Kazanımının Araştırılması” isimli projesi patent aldı.
GÜNDEM
Üretilen Ürünler Dış Pazara Sunulacak
Üretilen Ürünler Dış Pazara Sunulacak
Ulaş ilçesinde bir dizi incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, ilimizde tarım ve hayvancılık sektöründe yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Duyarlı Olmak Yürekli Olmaktır
Haydar Mermer
Haydar Mermer
İçişleri Bakanlığı´na Çağrıdır!
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Alper Duran
Alper Duran
Dikenler ve Güller
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Kul ve Kamu Hakkı Büyük Günahtır
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Her Türk Asker Doğar
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Barış Pınarı Harekatı
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Yiğido Zirve Aşkına
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Okullar Açılıyor, Anneler Hazır Mı? -2-
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.8303
EURO
6.4969
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler