Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Belediye, 130 metruk binayı yıktı
Belediye, 130 metruk binayı yıktı
Sivas Belediyesi, düzenlenen maili inhidam raporu doğrultusunda 2017´de toplam 130 metruk binayı yıktı. Belediye kaçak yapılaşmaya da müsaade etmedi. İmara aykırı inşa edilen 25 adet garajda yıkıldı.
GÜNDEM
28 ŞUBAT´IN ETKİSİ HALA SİLİNEMEMİŞTİR
28 ŞUBAT´IN ETKİSİ HALA SİLİNEMEMİŞTİR
Memur-Sen Temsilcisi Efe Zileli 28 Şubat Post - Modern darbesi ile ilgili açıklama yaptı. Zileli, 28 Şubat askeri muhtırasının; asker, sivil, siyaset koalisyon darbesi olduğunu belirterek, "28 Şubat Post - Modern darbesi, kansız ve idamsız gerçekleşmesi sebebiyle yumuşatılarak her ne kadar post - modern diye adlandırılsa da, doğrudan doğruya halkın maddi ve manevi değerleri hedef alınmıştır. Üzerinden yıllar geçse de oluşturduğu psikolojik ve sosyolojik travmalar, mağdur ettiği kitleler üzerinden hala silinememiştir" dedi.
GÜNDEM
“İdam istiyoruz!”
“İdam istiyoruz!”
Son dönemde artan çocuk istismarı olayları nedeniyle açıklamalarda bulunan Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, "Bu yaratıklara idam cezasının uygulanmasını istiyoruz" dedi.
SİYASET
YENi TEŞViKLER DEVRİM NİTELİĞİNDE
YENi TEŞViKLER  DEVRİM NİTELİĞİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın önceki gün çiftçilere yönelik açıkladığı yeni teşvikleri değerlendiren Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; "Sayın Cumhurbaşkanımızın milli tarımla ilgili açıkladığı teşvikler devrim niteliğinde. Hem köylerdeki insanlarımızın şehre göç etmesini önleyeceğine hem de ekonomimize çok büyük katkısı olacağına inanıyorum" dedi.
EKONOMİ
Barajda tuttuğu balığı çiğ yedi
Barajda tuttuğu balığı çiğ yedi
Sivas´ın Suşehri ilçesinde yaşayan eski bordo bereli Yunus Emre Kutlu, doğada hayatta kalabilmenin mümkün olabileceğini barajda tuttuğu çiğ balığı yiyerek gösterdi.
GÜNDEM
Metruk binalar tehlike saçıyor!
Metruk binalar tehlike saçıyor!
Mahalle aralarında bulunan metruk binalar tehlike saçıyor. Büyük çoğunluğu Kızılırmak, Altuntabak ve Yeni Mahalle´de yer alan binaların yıkılması bekleniyor
YAŞAM
Görme engelli sporcuya yurt arkadaşları ışık oluyor
Görme engelli sporcuya yurt arkadaşları ışık oluyor
Atletizmde Avrupa şampiyonluğu ve dünya üçüncülüğü dereceleri bulunan yüzde 90 görme engelli Öznur Alumur, Sivas´ta kaldığı devlet yurdunda kendisine sağlanan imkanlar sayesinde rahat bir öğrencilik geçiriyor
GÜNDEM
Diyabet kronik bir hastalıktır
Diyabet kronik bir hastalıktır
14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülhan Duman önderliğinde diyabet Hemşiresi Zehra Çelik´in sunumuyla hasta ve hasta yakınlarına diyabet hastalığı tanı, tedavi ve takipleri ile ilgili bilgi verildi.
GÜNDEM
Ayrılıkta azap birlikte rahmet var
Ayrılıkta azap birlikte rahmet var
ESAM´ın düzenlediği 26. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi İstanbul´da başladı. Irkçı emperyalizmin “gücü hak sebebi olarak gören” materyalist anlayışının insanlığı krize sürüklediğine işaret edilen kongrede, çözümün İslam ülkelerinin birliğinde olduğuna vurgu yapıldı. Dünya; iktisadi, insani ve değerler kriziyle boğuşurken, insanlık âleminin saadeti ve selameti, İslam ülkelerinin birliğinden geçiyor…
GÜNDEM
Gazilere yapılan saldırıyı kınama
Gazilere yapılan saldırıyı kınama
Sivas Şehir Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahat Türkmenoğlu Ankara´da gazilere yönelik saldırıya tepki göstererek,"PKK ile mücadelede gazi olan iki evladımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz" dedi.
GÜNDEM
MTV´ye zam yaparak cari açık kapatılmaz
MTV´ye zam yaparak cari açık kapatılmaz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı MTV´ye yapılacak yüzde 40´lık zamla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Bulut, sözlerine Hakkari´de el yapımı patlayıcı ile yapılan saldırı sonucu şahadete eren 4 Mehmetçiğimize Allah´tan rahmet, ailelerine sabır dileyerek başladı.
GÜNDEM
KİMSEYE ESİR OLMAYIN
KİMSEYE ESİR OLMAYIN
Cumhuriyet Üniversitesi tanıtım günleri programında konuşan Sivas Valisi Davut Gül, “Üniversite kazandıktan sonraki süreçte yeni edineceğiniz çevre ile sakın şu yanlışa düşmeyin ‘Sivas Bizden Sorulur´ lafıyla legal veya illegal gruplardan uzak durun. Sivas Türkiye Cumhuriyeti devletinden sorulur. Bu tür olaylardan kesinlikle sakınınız. Sizler öğretim hayatınız boyunca ailelerinizin bizlere emanetlerisiniz” dedi.
GÜNDEM
İlköğretim haftası Kangal´da kutlandı
İlköğretim haftası Kangal´da kutlandı
2017-2018 eğitim öğretim dönemi Kangal ilçesinde de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İlköğretim Haftası programı kapsamında yapılan etkinlikler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk büstüne çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı.
GÜNDEM
DARBELERiN HEDEFi "MİLLİ GÖRÜŞ" OLMUŞTUR
DARBELERiN HEDEFi "MİLLİ GÖRÜŞ" OLMUŞTUR
Saadet Partisi Teşkilatlanma Başkanı ve İl 2. Başkanı Abdullah Yıldız, 12 Eylül´den 15 Temmuz´a darbeler süreciyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Darbelerin sadece Türkiye Cumhuriyeti döneminde değil, Osmanlı´nın son döneminde de olduğunu söyleyen Yıldız, "Yakın tarihe baktığımızda yapılan darbelerin milletimizin bin yıllık tarihinden süzülen ´Milli Görüş´ hareketine yönelik olduğunu görüyoruz." dedi.
GÜNDEM
NAMLUSUNU HALKA ÇEViRMiŞ TANKA SELAM DURULMAZ
NAMLUSUNU HALKA ÇEViRMiŞ TANKA SELAM DURULMAZ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, 12 Eylül 1980 darbe süreci hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. 12 Eylül darbesini en ağır şekilde yaşayan camia olduklarını belirten Bulut, "1 Eylül 1980´de Şehit Genel Başkanımız ve yol arkadaşları darbenin bedelini ağır ödemişlerdir. 60 darbesi, 12 Mart 1971 muhtırası, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat 1997 post-modern darbesi ki genel başkanımızın o dönemde söylemiş olduğu ´Namlusunu halka çevirmiş tanka selam durmam" sözü tarihe geçmiştir." dedi.
GÜNDEM
EN BÜYÜK BEDELİ ÜLKÜCÜLER ÖDEDİ
EN BÜYÜK BEDELİ ÜLKÜCÜLER ÖDEDİ
12 Eylül´den bu yana darbeler süreciyle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, "12 Eylül Darbesinde MHP ve bağlı kuruluşlarının dava dosyasında sadece isim tespiti 240 sayfadır ve bunların hepsi idamla yargılandı. Sivas´ta idam olmadı. Fakat Ocak Başkanları, yönetim kurulu üyeleri buradan Erzincan´a götürüldü. Uzun yıllar hapis yatanlar oldu. Hepsi beraat etti. Arkadaşlarımız 7-8 sene yattı ve daha sonra ´sen suçsuzsun´ denildi. İnsanların hayatından çaldılar. Onları işlerinden, güçlerinden, ailelerinden ettiler. Yani 1980 darbesi toplumun her kesimine çok büyük acılar yaşattı. Ama bu konuda en büyük bedeli ülkücüler ödedi" dedi.
GÜNDEM
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat süreci ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Karasu, "80 darbesi Türkiye´de ciddi travmalar yaratmıştır. 80 darbesi ülkedeki siyasi alt yapılar değişti. Bütün siyasi parti partiler, sendikalar ve STK´lar kapatıldı. Böylece geçen yıl yaşadığımız 15 Temmuz´un alt yapıları oluştu. Büyük Ortadoğu Projesinin, Yeşil Kuşak Projesinin Amerika´nın eliyle ve cemaatler aracılığıyla Türkiye´de de 15 Temmuz´u yaşadık. Yani 80 darbesinin meyvesi 15 Temmuz´dur" dedi.
GÜNDEM
Ya kazanırız ya da ölürüz!
Ya kazanırız ya da ölürüz!
Vefatının 86. Yılında rahmet ve minnetle anılan Ömer Muhtar:
GÜNDEM
12 EYLÜL´ÜN HESABI SORULAMADI
12 EYLÜL´ÜN  HESABI SORULAMADI
12 Eylül 1980 Askeri darbesinin yıldönümü münasebetiyle gazetemize açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin darbe dönemini bizzat yaşayanlardan biri olduğunu belirtti. 12 Eylül´ün faillerinin hesabının mahkemede sorulamadığını ancak milletin nezdinde darbecilerin cezasının kesildiğini belirten Şahin, "Türkiye dışarıdan yönetilme konusunda çok acılar çekti. AK Parti hükümeti sonrasında, dışarıdan yönetilen ülke olmaya son vermiştir. Artık Türkiye kendi politikalarını üretmektedir" dedi.
GÜNDEM
Ömer Muhtar´ın idam edilişinin 86. yılı
Ömer Muhtar´ın idam edilişinin 86. yılı
Libya´da işgalci İtalyan güçleri karşısında sergilediği direnişle dünya çapında bir sembole dönüşen ve "Çöl Aslanı" olarak anılan Ömer Muhtar´ın idam edilişinin üzerinden 86 yıl geçti.
GÜNDEM
CHP´ye laf etmek için bir kişiliği olmalı
CHP´ye laf etmek için bir kişiliği olmalı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
GÜNDEM
Kalemin mürekkebi ‘0,5´ artışla doldu
Kalemin mürekkebi ‘0,5´ artışla doldu
Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi Güner Akay ile Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanı Nurullah Albayrak, Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Orhan´a nezaket ziyaretinde bulundu.
GÜNDEM
Bilinçli olmak zorundayız
   Bilinçli olmak zorundayız
u haftaki röportajımızda, Saadet partisi Danimarka kadın kolları başkanı Fadime Türkoğlu ile siyaset ve özel hayatı hakkında konuştuk. Paşabahçe mesire alanında gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde milli görüşçü bir ailede yetiştiğini söyleyen Türkoğlu, siyaset adeta bizim yaşam stilimiz derken, "Her konuda olduğu gibi FETÖ konusunda da Erbakan hocamız haklı çıktı" dedi. Türkoğlu, "Refah partisi meclisteyken İsrail Filistin´e tek kurşun bile atmaya cesaret edemiyordu. Maalesef İslam coğrafyası kan gölüne döndü. Seçimle işbaşına gelmiş olan Mursi´nin tutukluluğu devam ediyor. Suriye´deki durum içler acısı. Hocamızın ömrü İslam birliğini kurma çabasıyla geçti. Müslümanlar birlik olmadıkça İslam coğrafyasına huzur gelmez."Dedi.
GÜNDEM
HALiSDEMİR, 15 TEMMUZ POLİKLİNİĞİNİ GEZDİ
HALiSDEMİR, 15 TEMMUZ POLİKLİNİĞİNİ GEZDİ
15 Temmuz darbe girişiminin seyrini değiştiren ve darbeye karşı direnişin temsili haline gelen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir´in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ünal Kılıç´ı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
Temizlikte yeni dönem
Temizlikte yeni dönem
Sivas Belediyesi, şehir temizliği noktasında bir dizi yeniliklere imza attı. Teknolojinin getirdiği son gelişmelere paralel olarak elektrikle çalışan mini temizlik araçları belediye bünyesine dâhil edildi. Geri dönüşüm anlamında ayrıştırma hazneleri ön plana çıkan ve şehir estetiğine farklı bir boyut katacak görselliği yüksek çöp kutuları ve eski konteynerlerin yerini alacak modern ve kullanışlı yeni konteynerler belediye binası önünde görücüye çıktı.
GÜNDEM
Evlendikten 47 yıl sonra düğün yaptılar
Evlendikten 47 yıl sonra düğün yaptılar
Sivas´ta ailelerinin rızası olmadığı için kaçarak evlenen Boyraz çifti, tam 47 yıl sonra düğünlerini yaptı.
GÜNDEM
‘Uyuz Gölü´ keşfedilmeyi bekliyor
‘Uyuz Gölü´ keşfedilmeyi bekliyor
Sivas´ın merkeze bağlı Gümüşdere köyünde bulunan, kaynağını yer altından alan, halk arasında ´Uyuz Gölü´ olarak bilinen kaplıca keşfedilmeyi bekliyor.
GÜNDEM
"Hibrit, tohumları GDO ile karıştırmayın"
"Hibrit, tohumları GDO ile karıştırmayın"
Hibrit tohumların tohumun ıslah edilmiş şekli olduğunu söyleyen Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tolga Karaköy, Hibrit tohumlarla ilgili olumsuz alının GDO´lu tohumlar ile karıştırılmalarından kaynaklandığını söyledi.
GÜNDEM
FESTiVAL SONA ERDi
FESTiVAL SONA ERDi
Ünlü halk ozanı Aşık Veysel, memleketi Sivas´ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde adına düzenlenen festivalde anıldı. Festivalde konuşan Vali Davut Gül: "Aşık Veysel´in fikirleri, bizi bir arada tutan, farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, toprağı seven, memleketi seven, insanları seven yani ömründe sevgi olan fikirlerdi"
GÜNDEM
Buzağılar yarıştı
Buzağılar yarıştı
Sivas merkeze bağlı Gümüşdere köyünde 2´ncisi düzenlenen Gümüşdere Buzağı Bal ve Yoğurt Festivali´nde ´Buzağı Güzellik Yarışması´ yapıldı. Yarışmada bir buçuk aylık ´Mavilim´ isimli buzağı birinci oldu.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Beyaz Enteller
Haydar Mermer
Haydar Mermer
İkaz İkaz İkaz!!! -2-
Orhan Arslan
Orhan Arslan
19. Hafta Sürprizi
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Başınızı Gaflet Kumuna Sokmayın
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Fazîletli Anne-Babalar Evlât İçin Rahmettir
Taner Karabal
Taner Karabal
Sivas Kamuoyu Bu Konuda Hemfikir…
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.9334
EURO
6.5369
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1