Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Devre Arası Takviye Yapacağız”
“Devre Arası Takviye Yapacağız”
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, devre arasında takıma yeni futbolcular alacaklarını söyledi. Çalımbay; “Hem Türkiye´de ki maçları, hem de Avrupa´da maç izleyeceğiz. Bakacağız, devreye kadar eksik yerlerimiz mutlaka olacak, oralara takviye yapmaya çalışacağız” dedi.
SPOR
Ön Yargıları Bırakın
Ön Yargıları Bırakın
Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelerek mesleki deneyimlerini paylaşan Vali Salih Ayhan, “Yerini sevmeyen fidan ağaç olamaz. Ön yargılarınızı bir tarafa bırakın, Sivas´ta yaşamaktan ziyade Sivas´ı yaşamayı yeğleyin” dedi.
GÜNDEM
Ağız Sütü İlk Aşıdır
Ağız Sütü  İlk Aşıdır
1-7 Ekim Emzirme Haftası nedeniyle yazılı açıklama yaparak önemli uyarılarda bulunan Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, “Doğumdan sonra gelen ağız sütü bebeğin ilk aşısıdır, onu hastalıklardan korur. Anne sütündeki yağ, karbonhidrat ve proteinler bebek için ideal bir bileşimdir. Anne sütü alan bebeklerde kansızlık daha az görülür. Çünkü anne sütü içinde yeterli demir vardır ve bebek tarafından iyi emilir. Anne sütü en doğal ve taze besindir, bebekler için doğal bir ağrı kesicidir" dedi.
GÜNDEM
Beşiktaş´a Gözdağı
Beşiktaş´a Gözdağı
Demir Grup Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig´in ilk haftası kapsamında Cumartesi günü karşılaşacağı zorlu Beşiktaş maçı öncesi konuştu. Çalımbay: “Türkiye´nin en iyi takımlarından bir tanesi, bunun farkındayız. Ama ben takımıma güveniyorum. Büyük bir taraftar desteğini alabilirsek bu maçı inanıyorum ki iyi bir şekilde bitireceğiz” dedi.
SPOR
Otyakmaz: “2-3 Takviye Yapacağız”
Otyakmaz: “2-3 Takviye Yapacağız”
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, transfer çalışmalarını ilişkin konuştu. Otyakmaz: “Bir stoper ve bir 10 numara ve sağ açık mevkinde oynayabilen 2 oyuncuyla görüşmelerimiz devam ediyor. Yapacağımız 2-3 takviye ile takımımız ideal hale gelecek” dedi.
SPOR
Değişikliğe Engel Yok
Değişikliğe  Engel Yok
Partilerinin merhum Genel Başkanı hemşehrimiz Muhsin Yazıcıoğlu´nun isminin Turgut Özal Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan kültür merkezine verilmesinin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin adının da “Muhsin Yazıcıoğlu Bilim ve Teknoloji Üniversitesi” olarak değiştirilmesini talep ederek “Bizim incelemelerimiz bu konuda mevzuat açısından herhangi bir problem olmadığını gösteriyor” dedi.
GÜNDEM
“Çocukları Basketbola Bekliyoruz”
“Çocukları Basketbola Bekliyoruz”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği, öğrencilerin yaz tatilinde spor yapması için yaz okulu açtı. Geçtiğimiz günlerde başlayan basketbol yaz okulunun kayıtlarının devam ettiği öğrenilirken, basketbol il temsilcisi Akın Günaydın; “Yaz okulumuzda basketbol konusunda yetenekli genç ve çocuklarımızı tespit ederek Sivas basketboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedefliyoruz. Tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi başlayan yaz spor çalışmalarımıza bekliyoruz” dedi.
SPOR
Kötü Gidişat Sorgulanmalı--Video
Kötü Gidişat Sorgulanmalı--Video
2018-2019 eğitim-öğretim yılına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No´lu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, Sivas´ın 2019 LGS sıralamasındaki gerileyişinin sorgulanması gerektiğini ifade etti. “2018 LGS´de 81 il arasında 38´inci sırada yer alan Sivas, 2019 LGS´de niçin 21 sıra birden gerileyerek 59´uncu sırada yer aldı?” diye soran Temiz, “Son yıllarda eğitim alanında en fazla kamu yatırımı alan 1´inci il Sivas olurken eğitim alanında ilimizdeki bu kötü gidişatın sorgulanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Tatilinize Gölge Düşmesin
Tatilinize Gölge Düşmesin
Yaz aylarının girmesi ve okulların tatil olmasıyla birlikte tatil planı yapanlara önemli sağlık önerilerinde bulunan A Life Hospital Sivas Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Nurettin Bolat, alınması gereken tedbirleri sıraladı.
SAĞLIK
Çalışmalar Son Sürat
Çalışmalar Son Sürat
İlimizde yürütülen arazi toplulaştırma çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, 1 milyon 106 bin 85 hektar tarıma elverişli alandan 794 bin 774 hektar alanın toplulaştırmaya uygun olarak değerlendirildiği söyledi. Çalışmaların devam ettiğini ifade eden Genel Müdür Aydın, şu ana kadar 4 bin 355 hektar alanda arazi toplulaştırma çalışmalarının tamamlandığını belirtti.
GÜNDEM
“Önce Cimnastik”
“Önce Cimnastik”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Cimnastik İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan cimnastik yaz okulu için kayıtlar devam ediyor. Cimnastik İl Temsilcisi Mehmet Deniz ise, tüm spor branşlarının temelinin Cimnastik olduğunu belirterek; “Çocuğunuzu önce Cimnastiğe getirin” dedi.
SPOR
Bu Sergiyi Kaçırmayın!
Bu Sergiyi Kaçırmayın!
Eğitici ve öğretici yapısının yanı sıra son teknoloji kullanılarak üretilen simülasyonlar ile 7. ve 16. yüzyıllar arasında yaşamış Türk-İslam medeniyetine ait bilim insanlarının buluşları ve eserlerinin sergilendiği “Altın Çağ´da Bilim Sergisi” kapılarını açtı. Dünya genelinde dördüncü kez ilimizde görücüye çıkan sergi, 5 Mayıs´a kadar Kongre Müzesi bahçesinde ziyaretçilerini bekleyen ağırlayacak.
GÜNDEM
“Son Derece Önemli”
“Son Derece Önemli”
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde Gebe Bilgilendirme Sınıfı´nda 34´üncü dönem sertifika töreni gerçekleştirildi. Törende konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nilüfer Tuğut, “Anne ve baba adaylarının gebelik dönemine, doğuma ve doğum sonrası döneme bilinçli bir şekilde hazırlanması sağlıklı birey ve sağlıklı aile için son derece önemlidir” dedi.
YAŞAM
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Seçimden Sonra Fiyatlar Artabilir
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ev almayı planlayan yatırımcılara “Acele edin” çağrısında bulundu. 31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimlerin ardından konut fiyatlarının artabileceğine dikkat çeken Başkan Çayır, “Ev alıcısı için ideal bir süreç. Seçime kadar olan bu süreci değerlendirsinler. Şu an avantajlı bir dönem” dedi.
GÜNDEM
Eğitimin Parlayan Yıldızı:Batı Koleji
Eğitimin Parlayan Yıldızı:Batı Koleji
2013´ten itibaren ilimizde eğitim sektöründe hızla büyüyerek hizmet veren Batı Koleji, anaokulu, ilkokul ve ortaokul bölümündeki yeni binasına taşındı. Birçok sosyal donatının olduğu bina, veliler tarafından büyük beğeni topladı.
GÜNDEM
Sivas´ın Çehresini Değiştirdiniz
Sivas´ın Çehresini  Değiştirdiniz
Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret eden Tesviyeciler ve Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Sivas´ın çehresini değiştirdiniz. Özellikle altgeçitler, yollar, tünel gibi projeler şehrimize çok faydalı oldu” dedi.
Yazıcıoğlu´nu İstismar Etmeyin--Video
Yazıcıoğlu´nu İstismar Etmeyin--Video
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk mitingi Sivas´ta gerçekleştirildi. Kent meydanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Erdoğan, 17 yıllık süre içerisinde ilimize yapılan hizmetleri anlatarak kenevir ve teşvik konusunda müjde verdi.
GÜNDEM
Fabrika Şart--Video
Fabrika Şart--Video
İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Fikret Yıldırım, “Sivas, kenevir üretimi için uygun bir il ancak daha da önemlisi Türkiye´de şu anda kenevir ile ilgili sertifikalı tohum bulunmamaktadır. Sivas´ın kenevir üretiminin yanı sıra kenevirin sertifikalı tohumunu üretmek için de çalışma yapması gerekmektedir. Kenevirin lif haline gelebilmesi için de bir fabrika kurulması gerekiyor. Bu iki konu kenevir üretimi kadar önemlidir” dedi.
GÜNDEM
Demirağ OSB´YLE Sanayileşeceğiz
Demirağ OSB´YLE Sanayileşeceğiz
Sivas´ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´ne ilişkin açıklamalarda bulunan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, “Böyle bir OSB´ye ihtiyaç vardı. Birinci OSB şu an itibariyle aslında bizim şehrimize yetecek büyüklükte fakat biz Sivas´ın geçmişini bildiğimiz için bunu kaldıramıyoruz. Daha da büyük olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bir hedef belirlememiz gerekiyordu. OSB´yi kurmak bu işin başlangıcı. Amacımız sanayi şehri olmak, büyükşehir olmak. Demirağ OSB´yi doldurabilirsek gerçekten ideallerimize ulaşmış olacağız” dedi.
EKONOMİ
Beklenen İstifa
Beklenen İstifa
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, görevinden istifa etti. 0-0 berabere biten Atiker Konyaspor maçı sonrası yönetim ile görüşen Tuna, karşılıklı anlaşarak yolları ayırdı.
SPOR
Sivas´ta ‘Goji Bery´ Yetişiyor
Sivas´ta ‘Goji Bery´ Yetişiyor
Sivas İl Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız “Goji Berry (Kurt Üzümü) Projesi” üretim alanını ziyaret etti.
GÜNDEM
Diyabet Gebelerin Yüzde 7´sini Etkiliyor
Diyabet Gebelerin Yüzde 7´sini Etkiliyor
Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Op. Dr. Özlem Bolayır, şeker hastalığının gebelerin yaklaşık yüzde 7´sini etkilediğini söyledi.
SAĞLIK
Sivas´a 929 Derslik Kazandırılacak--Video
Sivas´a 929 Derslik Kazandırılacak--Video
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kurumlarının eğitim yatırımlarına ilişkin bilgiler verdi. Yeni okul yapımı kapsamında 61 adet projelerinin olduğunu ifade eden Kaya, 20 projede çalışmaların tamamlandığını belirterek, “Projeler tamamlandığında Sivas´a 929 adet derslik kazandırılmış olacak” dedi.
EĞİTİM
Obezite Doğurganlığı Olumsuz Etkiliyor
Obezite Doğurganlığı Olumsuz Etkiliyor
Medicana Sivas Hastanesi doktorlarından Genel Cerrahi Uzmanı Mustafa Atabey, obezitenin doğurganlığını etkileyebileceğini söyledi.
SAĞLIK
Kayak Sporu Kolaylaşacak--Video
Kayak Sporu Kolaylaşacak--Video
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, yapımı süren “Kayak Eğitim Merkezi”ni çalışmalarını inceledi.
SPOR
“Eğitimcilere Şiddete Seyirci Kalınmamalı”--Video
“Eğitimcilere Şiddete Seyirci Kalınmamalı”--Video
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle toplantı düzenleyen Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç, “Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına karşı caydırıcılık, şiddete uğrayan çalışana da hukuki koruma sağlayacak nitelikte yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Eğitimcilere şiddete seyirci kalınmamalıdır” dedi.
EĞİTİM
1 Puan Kone´den Geldi
1 Puan Kone´den Geldi
Demir Grup Sivasspor, Akhisar deplasmanından 1 puan çıkardı. Kötü bir futbol sergileyen kırmızı-beyazlı ekip, maçtan 1-1 beraberlikle ayrılırken, Yiğidolara 1 puanı getiren tek golü 46. Dakikada Arouna Kone attı.
SPOR
Dolar, En Çok Sivaslıların Rüyasına Girdi
Dolar, En Çok Sivaslıların Rüyasına Girdi
Türkiye´deki internet kullanıcılarının Google´da yaptığı “Rüyada dolar görmek” araması, tarihinin zirvesine çıktı. Google´da son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir ise Sivas oldu.
GÜNDEM
“Hobbit Köyü” Büyüledi--Video
“Hobbit Köyü” Büyüledi--Video
Sivas Belediyesi tarafından yapılan kent merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanı´na inşa edilen ve dünya genelinde izlenme rekorları kıran ‘Yüzüklerin Efendisi´ filmindeki ‘Hobbit´ evlerine benzeyen yeni yamaç evleri tamamlandı. Yapılan çalışmayla bölgede mini ‘Hobbit köyü´ oluşturulurken, evler mimarisiyle vatandaşları resmen büyülüyor.
GÜNDEM
“SPORUN TEMELİ CİMNASTİK”
“SPORUN TEMELİ CİMNASTİK”
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Cimnastik İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açıyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan Cimnastik yaz okulu için kayıtların devam ettiği öğrenildi. Cimnastik İl Temsilcisi Mehmet Deniz, tüm spor branşlarının temelinin Cimnastik sporu olduğunu belirterek; “Cimnastik sporu, herhangi bir spor dalına yönelmeden önce yapılabilecek temel bir spor dalıdır. Küçük yaşlarda yapılan sporlar bedensel gelişime ciddi katkı sağlıyor” dedi.
SPOR
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dünyanın Ciğerini Sökeriz
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kuvvetli insan, kendi kendini yenen insandır

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler