Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Çocuklar Evde Spor Yapsın”
“Çocuklar Evde Spor Yapsın”
Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu, ülkemizde hızla yayılan koronavirüs için tedbirler kapsamında çocukların evde spor hareketleri yapmasını öngördü.
SPOR
Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
Burak Kuruçay başkanlığındaki AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı bir yandan teşkilatlanma çalışmalarına devam ederken bir yandan da esnaf, kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret etmeye devam ediyor.
GÜNDEM
Çağdaş Toplumun Mimarları Kadınlardır
Çağdaş Toplumun Mimarları Kadınlardır
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Kadınlar sevgi, fedakârlık, hoşgörü ve duyarlılığın simgesi olup huzurlu, sağlıklı ve çağdaş bir toplumun mimarlarıdır” dedi.
GÜNDEM
Millete Rehberlik Etmenizi Bekliyoruz
Millete Rehberlik Etmenizi Bekliyoruz
İl Müftülüğü tarafından organize edilen Din Görevlileri ve Kur´an Kursu Öğreticileri Şubat Ayı Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Din, ilim, ahlak ve adalet bizi millet olarak ayakta tutan taşıyıcı sütunlardır. Sizlerden; millete öncülük, rehberlik etmenizi bekliyoruz, insanların derdi, sıkıntısı ve sevinciyle hemhal olmanızı istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Birlikte Çalışacağız
Birlikte Çalışacağız
Merkez okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye´sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecektir. Anadolu´da güzel bir söz vardır; yalnız taş duvar olmaz. Onun için dün olduğu gibi bugün de hep birlikte ülkemiz için, Sivas´ımız için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
GÜNDEM
İstihdam Patlayacak
İstihdam Patlayacak
İstihdam sağlayan firmaları ziyareti ihmal etmeyen Vali Salih Ayhan önemli açıklamalarda bulundu. Sivas´ta bulunan kayıtlı işsiz sayısını 37 bin olarak açıklayan Vali Ayhan, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) faaliyete geçmesiyle birlikte bu rakamı eriteceklerini söyledi. İlimizde şu anda 17 bin ilkokul, 15 bin lise ve 5 bin de üniversite mezunu işsiz bulunduğunun altını çizen Vali Ayhan, emek yoğun sektörü odaklı bir çalışma yaparak istihdam artışı sağlayacaklarının altını çizdi.
GÜNDEM
Medicana´da Sağlığına Kavuştu
Medicana´da Sağlığına Kavuştu
Makedonya´da yaşayan 50 yaşındaki Mutush Fısnık, Sivas Medicana Hastanesi´nde gerçekleştirilen başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.
GÜNDEM
Sivas´ın DASK Karnesi Zayıf
Sivas´ın DASK Karnesi Zayıf
Elazığ´da merkez üssü Sivrice ilçesi olan ve ilimizde de hissedilen 6,8 büyüklüğündeki deprem, zorunlu deprem sigortasını (ZDS) bir kez daha hatırlattı. Doğal Afet Sigortaları Kurumu´nun (DASK) açıkladığı son rakamlara göre Sivas´ta bulunan konutların sadece yüzde 39,5´inde deprem sigortası bulunduğu ortaya çıktı.
GÜNDEM
Bu Yıl İçerisinde Hizmete Girecek
Bu Yıl İçerisinde Hizmete Girecek
Şarkışla´da birtakım temas ve ziyaretlerde bulunan Vali Salih Ayhan, BBP´nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu´nun Elmalı köyündeki evinin müzeye dönüştürülme çalışmalarına ilişkin “Sadece Sivas´ın değil, ülkenin yetiştirdiği büyük bir şahsiyet olan Muhsin Yazıcıoğlu´nun evinin müzeye dönüştürülmesiyle ilgili çalışmaları son kez gözden geçireceğiz. İnşallah, bu yıl içerisinde hizmete sokacağız” dedi.
GÜNDEM
Araç Bakımını İhmal Etmeyin
Araç Bakımını İhmal Etmeyin
Sürücüleri araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları hususunda uyaran Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Kışın yüzde 35 oranında artan trafik kazalarının temelinde buzlanma, yolun durumuna göre aracımızı kullanmamak ve araçlarımızı kışa hazırlamamaktan geçtiğini unutmayalım. Bunun için araç bakımının zamanında ve eksiksiz yapılması gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Üç Mahallede Doğal Gaz Paniği
Üç Mahallede Doğal Gaz Paniği
Önceki gün Mevlana Mahallesi, Mehmet Paşa Mahallesi ve Hikmet Işık Caddesindeki evleri ve sokakları saran doğal gaz kokusu paniğe neden oldu. Kaçak endişesi ile SİDAŞ ekiplerine ihbar akını yaşandı. 85 ayrı ihbarı değerlendiren ekipler, kokunun doğal gaz sızıntısından değil, kanalizasyona karışan bir maddeden kaynaklanabileceğini belirttiler.
GÜNDEM
Asayiş Berkemal
Asayiş Berkemal
2019 yılında il genelinde yürüttükleri çalışmaların meyvelerini aldıklarını ifade eden İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, geçtiğimiz yılı başarı ile tamamladıklarını söyledi. 2019 yılında hırsızlık ve dolandırıcılık başta olmak üzere mala yönelik suçların aydınlatılmasında büyük bir ivme yakaladıklarının altını çizen Aydoğan, “2019 yılında mala yönelik suçları aydınlatmada Türkiye´de ilk 5 il içerisine girdik. Bu konuda 30´uncu sıralardaydık” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ta Yılbaşı Sakin Geçti--Video
Sivas´ta Yılbaşı Sakin Geçti--Video
2019 yılının son günü ve yılbaşı gecesinde 3 bine yakın emniyet ve jandarma mensubunun görev yaptığı ilimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Güven ve asayişin sürdürülmesi hususunda gerekli ek tedbirlerin alındığı Sivas´ta yılbaşı sakin geçti.
GÜNDEM
Araç Bakımlarını İhmal Etmeyin
Araç Bakımlarını İhmal Etmeyin
Vali Salih Ayhan, ilimizde kar yağışının başlamasıyla birlikte vatandaşların kesintisiz ulaşımını sağlamak için hazırlıklarını tamamlayan İl Özel İdaresi ve Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü´nü ziyaret etti. Ekiplere kazasız bir çalışma dönemi dileyen Ayhan, vatandaşlara “Kışın araçlarımızın eksiklerini tamamlayalım. Lastikleri değiştirelim” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
“Hekimlik Dersliklerde Öğrenilmez”
“Hekimlik Dersliklerde Öğrenilmez”
Cumhuriyet Üniversitesi´nde düzenlenen “Anneme Cerrah Olduğumu Söylemeyin” konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) Başkanı Prof. Dr. Erbuğ Keskin, “Hekimlik amfilerde, dersliklerde öğrenilmez. Acilde yaralı genç bir hastanın elini tutup onunla biraz konuşarak edineceğiniz tıp bilgisini amfide edinebilmeniz mümkün değil” dedi.
GÜNDEM
“Bolca Spor Yapın”
“Bolca Spor Yapın”
Sivas´ın Doğanşar ilçesinde sporcularla bir araya gelen Vali Salih Ayhan; “İlk önce eğitim, sonra spor. Ne eğitimi ihmal edeceksiniz nede spor yapmayı. Bolca spor yapın” dedi.
SPOR
Çocuğun Dikkati Kedilerin Hayatını Kurtardı
 Çocuğun Dikkati Kedilerin Hayatını Kurtardı
İlimizde 10 yaşındaki küçük çocuk, ihbarı ile hayatlarını kurtardığı kedileri kendi elleriyle besledi.
GÜNDEM
Marka İtibarını Artırmak İsteyen Küçük İşletmeler İçin Öneriler
Marka İtibarını Artırmak İsteyen Küçük İşletmeler İçin Öneriler
İtibar, markalar için her şeydir. Güçlü bir itibara sahip olmak, markaların kuruluşundan itibaren en büyük amaçlarındandır.
YAŞAM
Araç Bakımını İhmal Etmeyin
Araç Bakımını İhmal Etmeyin
Sürücüleri araçlarının kışlık bakımlarını yaptırmaları konusunda uyaran Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Hava sıcaklıkları düşmeye başladı. Soğuk havalarda kendimiz için tedbir aldığımız gibi aracımız için de gerekli tedbirleri almalıyız. Araçların kışlık bakımını asla ikinci plana atmamalıyız” dedi.
GÜNDEM
Talihsiz Bir Açıklama
Talihsiz Bir Açıklama
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın “Şimdiye kadar herhangi bir öğrenciye burs vereceğim diyen esnaf görmedim” sözlerine SESOB Başkanı Beşir Köksal´ın ardından Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil de tepki gösterdi. Rektör Yıldız´a mektupla cevap veren Başkan Demirgil, “Talihsiz bir açıklama veya niyet ve sonuç bağlamında yanlış anlaşılmaya açık beyanlarınız dolayısıyla Sivas kamuoyuna bir özür borcunuz olduğunu belirtir, saygılarımı sunarım" dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın Markası
Sivas´ın Markası
Cumhuriyet Üniversitesi´nin 2019-2020 akademik yıl açılış töreni dün gerçekleştirildi. Törene katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesi´nin şehrin önemli bir markası olduğuna dikkat çekerek “Anadolu´yu bereketlendiren Kızılırmak Nehri´nin doğduğu şehrin bugünkü seviyesine erişmesinde Cumhuriyet Üniversitemizin payı büyük” dedi.
GÜNDEM
Vefa Örneği Olmuştur
Vefa Örneği Olmuştur
Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde “Peygamber ve Aile” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse, “Hz. Peygamber (s.a.v), ehlinin yakınlarına iltifat ve alakayı ihmal etmemiş, vefat eden eşi Hz. Hatice´nin yakınlarını ve dostlarını da gözeterek eşi bulunmaz bir vefa örneği olmuştur” dedi.
GÜNDEM
Sinsi Tehlike: Karbonmonoksit
Sinsi Tehlike: Karbonmonoksit
Sağlık İl Müdürlüğü yaptığı yazılı açıklamada ile vatandaşları havaların soğumasıyla birlikte artan karbonmonoksit zehirlenmesi vakalarına karşı uyarıldı. Açıklamada, “Karbonmonoksit, vücuda solunum yolu ile girer ve doğrudan kana geçerek oksijen alımını engeller zehirlenme ve ölüme neden olur. Doğalgaz, kömür vb. ısıtma amacıyla kullanılan her tür soba ve ocakta yanma sırasında oluşur. Karbonmonoksit zehirlenmeleri sıklıkla kapalı ortamlarda açık ocaklar, bacası çekmeyen soba, şofben, bacasız gaz sobalarında yakıtın iyi yanmaması nedeni ile meydana gelir. Karbomonoksitle meydana gelen zehirlenmelerde kısa süre içerisinde tıbbi müdahale yapılmazsa, zehirlenmeler ölümle sonuçlanabilir” denildi.
GÜNDEM
Karakaya Ebediyete Uğurlandı
Karakaya Ebediyete Uğurlandı
Kırıkkale-Samsun kara yolunun 18´inci kilometresinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü İnşaat Teknolojisi Programı 2´nci sınıf öğrencisi Mustafa Karakaya, dün toprağa verildi. Karakaya için ilk tören Meslek Yüksekokulu önünde gerçekleştirildi. Buradaki törenin ardından Karakaya´nın naaşı Üniversite TOKİ Kardeşler Camii´nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı´na defnedildi.
GÜNDEM
Geleceğe Nefes Ol
Geleceğe Nefes Ol
Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan “Geleceğe Nefes Ol” kampanyası kapsamında Sivas´ta 368 bin fidanın toprakla buluşacağını açıklayan Vali Salih Ayhan, “Geleceğe yemyeşil bir doğa bırakmak elimizde. Hemen en yakın bölgeye gidip bir fidan dikebilir, bu kutsal göreve ailenizle birlikte eşlik edebilir ve tertemiz bir hava için katkıda bulunabilirsiniz. Sadece tek bir fidan bile dikerek yeni bir yaşamın başlangıcını sağlayabilirsiniz” dedi.
GÜNDEM
Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin
Hayal Kurmaktan Vazgeçmeyin
İlçe ziyaretleri kapsamında Suşehri´ne giden Vali Salih Ayhan, öğrencilerle bir araya geldi. “Öğrencilerle Kariyer Günü Etkinliği" programında konuşan Vali Salih Ayhan, öğrencilere çok okumalarını ve hayal kurmalarını tavsiye ederek, "Her zaman hayal kurun ve hayal kurmaktan asla vazgeçmeyin. Çok okuyun, çok çalışın. Başarısız olmaktan korkmayın. Çünkü vazgeçmezseniz, çok çalışır ve isterseniz mutlaka başarırsınız” dedi.
GÜNDEM
LGS´de Hedef İlk 20
LGS´de Hedef İlk 20
İlçelerde sürdürülen kamu yatırımlarını ve hizmetlerini incelemek üzere İmranlı ve Zara ilçeleri ile köylerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi toplantı salonunda okul müdürleri ile bir araya geldi. Müdürlere önemli uyarılarda bulunan Vali Ayhan, “Öğrenci; ´iyi ki ben bu okulun öğrencisiyim´, öğretmen; ´iyi ki bu okulda öğretmenlik yapıyorum´, veli ise ´iyi ki çocuğum bu okulda eğitim ayıyor´ demeli. Bunları sağladığımızda emin olun başarı da kendiliğinden gelecektir. El ele vererek Sivas´ı eğitimde üst sıralara taşıyacağız ve Sivas LGS´de ilk 20´nin içerisinde olacak. Okullara ruh katabilmek önce sizden geçiyor." dedi.
GÜNDEM
AK Gençlerden Yaramış´a Ziyaret
AK Gençlerden Yaramış´a Ziyaret
AK Parti Sivas İl Gençlik Kolları Başkan Fatih Sakarya ve yönetim kurulu üyeleri, 1 Ekim Dünya Çocuklar Günü nedeniyle Merkez Yaramış Köyü İlkokulunu ziyaret etti. İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş´ın da bulunduğu ziyarette öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
GÜNDEM
Bölücü Örgütlere Müsaade Etmeyiz
Bölücü Örgütlere Müsaade Etmeyiz
Sivas Konfederasyonu ve İstanbul Sivas Platformu tarafından Yenikapı Miting Alanı´nda düzenlenen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişin tecrübesinden faydalanarak, geleceğe emin adımlarla yürümeye çalıştıklarını ifade eden “İçeriden, dışarıdan, nereden gelirse gelsin her türlü zorluğun üstesinden Allah´ın izniyle geliriz. Bölücü, yıkıcı, ayrıştırıcı hiçbir örgüte, akıma müsaade etmeyiz” dedi.
GÜNDEM
Belediyespor Turladı (1-0)
Belediyespor Turladı (1-0)
Ziraat Türkiye Kupası 3. Eleme Turu´nda Sivas´ı temsil eden Sivas Belediyespor, deplasmanda karşılaştığı Kocaelispor´u 1-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi. Yeşil-beyazlılara galibiyeti getiren tek golü 3. dakikada Şevki Çınar attı.
SPOR
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Evet, Biz Bir Ekolüz...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Engelli Kardeşlerimize Yardımcı Olalım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8472
EURO
9.5106
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2