Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KANSER HÜCRELER TEMİZLENİYOR
KANSER HÜCRELER TEMİZLENİYOR
15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilmek istenilen darbe girişiminin ardından aradan geçen yaklaşık 2 yıllık süre içerisinde Sivas sınırları içerisinde 4 bine yakın kişi hakkında idari ve adli işlem yapıldı. Bu kapsamda 978 kişi kamudan ihraç edilirken, 945 kişi hakkında da tutuklama kararı çıktı. FETÖ/PDY ile mücadele konusunda gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “4 bin kişi hakkında işlem yapılmasına rağmen kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişinde herhangi bir problem yaşanmadı. Kanser hücreler devletten temizlenince kalan görevliler daha fedakârca çalıştılar. Görevden alınanların eksikliklerini hissetmedik” dedi.
GÜNDEM
İŞADAMLARINA YATIRIM DAVETİ
İŞADAMLARINA YATIRIM DAVETİ
Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken, 7 Haziran´da altyapı ihalesi yapılacak olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için yatırımcılara çağrıda bulundu. Eken, “Sivas 2. OSB ve Lojistik Merkezi ile önemli bir cazibe merkezine dönüşüyor. Her parselinden demir yolu geçecek fabrikalar için yer tahsis etmeye başlıyoruz. Karlı bir yatırım için işadamlarını Sivas´a bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
“DÖVİZLE BORÇLANMAYIN”
“DÖVİZLE BORÇLANMAYIN”
Vali Davut Gül, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı´na seçilen Mustafa Eken´e iadeyi ziyarette bulundu. Vali Gül, ekonomik sıkıntıların aşılacağını belirterek, işadamlarına dövizle borçlanma konusunda uyarıda bulundu.
GÜNDEM
Vali Gül: “Önemli bir yol kat ettiniz”
Vali Gül: “Önemli bir yol kat ettiniz”
Nisan ayında gerçekleştirilen Borsa seçimleri sonrası yeniden seçilen Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu´nu ziyaret eden Sivas Valisi Davut Gül; “Ticaret borsaları birebir vatandaşla doğrudan çalışan kurumlar. TOBB´un bu anlamda etkinliğini biliyoruz. Çalışmalarını biliyoruz. Üreticinin ihracatçının önünü açıyorlar. Sanayicinin önünü açıyorlar. Önemli projeleriniz var ve bu dönemde hayata geçirerek önemli bir yol kat ettiniz” dedi.
GÜNDEM
TÜDEMSAŞ´A GÜVENİMİZ TAM
TÜDEMSAŞ´A GÜVENİMİZ TAM
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, TÜDEMSAŞ´ın stratejik öneminin yanı sıra tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi. Aka, “TÜDEMSAŞ önemli bir fabrikamız ve ülkemizin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından bir tanesi karşılıyor. Bu bakımdan zaman kaybına tahammülü yok. TÜDEMSAŞ, kendisini geliştirmesi, seri, hızlı kaliteli üretim yapması, yeni şeyler üretmesi, ürün çeşitliliğini geliştirmesi gereken önemli stratejik fabrikalarımızdan bir tanesidir” dedi.
GÜNDEM
“Sanayimizi güçlendirerek ihracat yapmalıyız”
“Sanayimizi güçlendirerek ihracat yapmalıyız”
Basın mensuplarıyla bir araya gelen İYİ Parti Sivas milletvekili aday adayı Selma Kocaman Hüdai, “Sivas´ın büyükşehir olacağına yönelik sürekli söylentiler var ancak Sivas´ın büyük şehir olması için önce sanayimizi güçlendirerek ihracat yapmalıyız” dedi.
GÜNDEM
EKEN: “AMACIMIZ SİVAS´A HİZMET ETMEK”
EKEN: “AMACIMIZ SİVAS´A HİZMET ETMEK”
Dün gerçekleştirilen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) başkanlığı seçimlerine Osman Yıldırım ve ekibinin çekilme kararı alması damga vurdu. Grubundaki meclis üyeleriyle saat 10.00´da basın mensuplarının karşısına çıkan Yıldırım, 8. Komite seçimlerinin 6 Mayıs´ta tekrardan gerçekleştirilmesine tepki göstererek olayda Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) parmağının olduğunu iddia etti. “Karşı tarafın listeleri gerçek şekilde incelendiğinde FETÖ ile ilgili ilişkileri olanlar görülecektir” diyen Osman Yıldırım, cumhuriyet savcılarını göreve davet ederek, “Biz TSO defterini buradaki arkadaşlarımızla birlikte kapattık. Aynı havayı teneffüs etmek istemiyoruz. İnsan hayatta onuru için yaşar” dedi. Sabahki basın toplantısının ardından saat 16:00´da bu sefer Mustafa Eken basın mensuplarının karşısına geçti. Yıldırım´ın FETÖ iddialarını sert bir dille eleştiren Eken, “Çamur at izi kalsın mantığı sandığa yansımamıştır. Kimsenin küsmeye, sandıktan kaçmaya da hakkı yoktur. Bizler üyelerimizin desteğiyle seçimlerimizi kazandık. İftiralarla, dedikodularla uğraşmayacağız. İşimize bakacağız. Amacımız Sivas´a ve Ticaret ve Sanayi Odamıza hizmet etmektir” dedi.
GÜNDEM
“Gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum”
“Gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum”
Teması "Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları", sloganı da “Ahican Sivas Yollarında" olarak belirlenen ve 3 binin üzerinde robotun katılımıyla düzenlenen 12. Uluslararası Robot Yarışması´nın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; "Bu süreçte en önemli avantajımız, teknoloji ile iç içe yaşayan, araştıran, üreten, öğrenen, geliştiren, sorgulayan genç ve çalışkan bir nesle sahip olmamızdır. Bu gençlerimiz başta olmak üzere, tüm gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum" dedi.
GÜNDEM
İş toplantısından dönünce fabrikasını yerinde bulamadı
İş toplantısından dönünce fabrikasını yerinde bulamadı
Sivaslı iş adamı iki yıl önce iş toplantısı için gittiği İstanbul´dan Sivas´a döndüğünde, fabrikasında ki makinelerin yerinde olmadığını gördü.
GÜNDEM
İŞGEM GİRİŞİMCİLERE KUCAK AÇACAK
İŞGEM GİRİŞİMCİLERE KUCAK AÇACAK
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde yer alan Sivas İş Geliştirme Merkezi´nin açılışı yapılarak hizmete girdi. Sivas Valisi Davut Gül, “Sivas´taki işletmeleri her alanda desteklemek, onların finansal kaynaklara erişimini sağlamak, iş geliştirmeleri yeni iş ve pazar sağlıklı büyümelerini, bölgede istihdam sağlamak, girişimcilik ruhunu artırmak, işgücünün bölgede kalmasını, yeni sektörler oluşturmak amacındayız” dedi.
GÜNDEM
TKDK, yatırımcıyı cesaretlendiriyor
TKDK, yatırımcıyı cesaretlendiriyor
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu´nun (TKDK) çalışmalarının değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Davut Gül, “TKDK´nın birçok faydası var ama en önemli faydası yatırımcıyı cesaretlendiriyor. Yani yatırımcı hibe alıyor aynı zamanda kendisi de para koymuş oluyor. Dolayısıyla da bir toplam yatırım büyüklüğü ortaya çıkmış oluyor” dedi. TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, “2011 yılından itibaren yani IPARD Programının Türkiye´de proje kabul etmeye başladığı ilk yıldan itibaren son yıla kadar hep en önde, ilk 5 il içerisinde yer aldık. Netice olarak da Türkiye´de en fazla proje destekleyen 2´nci, en fazla hibe veren 4´üncü il olarak IPARD I dönemini kapatmış olduk” diye konuştu.
EKONOMİ
Marble 24. Fuarı´nda Sivas rüzgârı
Marble 24. Fuarı´nda Sivas rüzgârı
Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Gültekin Coşkun Cumhuriyet Teknokent´te kurduğu “Ulusal Zemin Güvenliği Enstitüsü”nü İzmir´de düzenlenen 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı´nda tanınarak sergiledi.
GÜNDEM
Sivas merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Sivas merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Sivas merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması´na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 zanlıdan 4´ü tutuklandı.
GÜNDEM
İZMİR SAHİLLERİNİN TRAVERTENİ SİVAS´TAN
İZMİR SAHİLLERİNİN TRAVERTENİ SİVAS´TAN
İzmir´in Çeşme ilçesinin ünlü Dalyan sahili Sivas´tan gönderilen travertenlerle güzelleşiyor. Özmersan Mermer´in sahibi Zeki Özdemir, Sivas´ın önemli maden rezervlerinden sarı travertenin İzmir´de de kullanılmasından memnuniyet duyduklarını belirten Özdemir, “Bu taşımız altın sarısı rengiyle çok tercih ediliyor. Sivas´tan hemen hemen dünyanın dört bir tarafına ihraç ediyoruz. En önemli özelliği ise dayanıklılığı” dedi.
GÜNDEM
Sivas ihracatı yükselişte
Sivas ihracatı yükselişte
İlimizin ihracatı 2018´in ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre 4 milyon 746 bin dolar artarak 19 milyon 503 bin dolar düzeyinde gerçekleşti.
EKONOMİ
DÜELLONUN KAZANANI TORAMAN OLDU
DÜELLONUN KAZANANI TORAMAN OLDU
AK Parti İl Genel Meclis üyesi Murat Toraman ile İl Teşkilatı arasında yaşanan düellonun kazananı Toraman oldu. Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde AK Parti İl Disiplin Kurulu Toraman´ı hakkındaki iddialar nedeniyle partiden kesin ihraç istemiyle Genel Merkeze rapor etmişti. Aradan geçen yaklaşık 4 aylık süreç sonunda tarafları dinleyen AK Parti Genel Merkezi Toraman hakkındaki ihraç kararına ret cevabı verdi.
GÜNDEM
Peynir diye bitkisel yağ satmışlar!
Peynir diye bitkisel yağ satmışlar!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 firmaya ait 282 parti ürünü kamuoyuna açıkladı. Bunlar arasında Sivas menşeli iki firmanın ürünü de yer aldı. Yağlı tulum peynirine bitkisel yağ kattığı tespit edilen bu firmaların ürünleri Cemalzade ve Emiray olarak açıklandı.
GÜNDEM
ÇİNLİLERDEN 2. OSB´YA YATIRIM HAZIRLIĞI
ÇİNLİLERDEN 2. OSB´YA YATIRIM HAZIRLIĞI
Çin İşadamları Dernek Başkanı Song Zıbın, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım´ı ziyaret etti. Yıldırım, “Sivas, yeni kurulan Demirağ OSB ve yatırım ortamı açısından Türkiye´nin en hazır ili. Çinlileri Sivas´a yatırım yapmaya davet ediyorum” dedi. Song Zıbın ise Çinli işadamlarının 20 bin dönüm arazi üzerinde çeşitli sektörlerde yatırım yapmak istediklerini söyledi.
GÜNDEM
GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
KOSGEP ve İşkur ortaklığında gerçekleştirilen girişimcilik kurslarında başarılı olan 146 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Programda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Devletimizin sağlamış olduğu 50 bin lira hibe ve 30 ay ödemesiz 0 faizli 100 bin lira kredi girişimciler için büyük bir fırsat. Makul enflasyon ile hesap ettiğiniz zaman yaklaşık 3 yıl ödeme yapmıyorsunuz. 3 yılda o paranın minimum değeri yüzde 15 olsa, 60-70 bine düşüyor. Bu büyük bir imkân” dedi.
GÜNDEM
DEMİRYOLLARINA ‘UR-GE´ DESTEĞİ!
DEMİRYOLLARINA ‘UR-GE´ DESTEĞİ!
Ticaret ve Sanayi Odası´nın, Sivas´ta köklü bir geçmişe sahip olan demiryolu sanayinin uluslararası alanda da rekabet gücünün artırılması amacıyla Ekonomi Bakanlığı´na sunduğu “UR-GE” projesi kabul edildi. TSO Başkanı Yıldırım, “İlimiz ve ülkemiz için önemli olan bu sektörün kümelenerek büyümesini ve rekabet gücünün arttırılmasını hedefliyoruz. Bunun için de sektöre 3 milyon lira kaynak sağlanacak” dedi.
EKONOMİ
TARIM VE HAYVANCILIK OLMAZSA OLMAZIMIZDIR
TARIM VE HAYVANCILIK OLMAZSA OLMAZIMIZDIR
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan 5 Mart´ta başlatılan Sürü Yönetimi Elemanı Kursu kapsamında 179 kursiyere 13 gün süresince toplam 104 saat eğitim verilecek. İlimizdeki tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ile ilgili konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, “İlimiz bir tarım ve hayvancılık şehri nüfusun % 66,5 geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlıyor. Sivas´ta hayvancılık olmazsa olmazımızdır” dedi.
EKONOMİ
2019 SEÇİMLERİ BİR MİLATTIR
2019 SEÇİMLERİ BİR MİLATTIR
Siyaset Akademisi programında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, “2019, Türkiye açısından sadece bir yerel seçim değil, genel seçim değil, sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Böyle değerlendirirsek gerçekten yanılırız. Hep birlikte Türkiye´yi daha güçlü şekilde ileriye götürebileceğimizin tüm dünyaya gösterileceği milattır” dedi.
SİYASET
DERMOKİL DÜNYA PAZARINA AÇILDI
DERMOKİL DÜNYA PAZARINA AÇILDI
Yerli sermaye ile yerli bir markayı sektöre kazandıran Dermokil, başarılarını Türkiye´nin yanı sıra yurtdışında da sürdürerek, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dermokil Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, modern teknoloji ve insan gücü olarak markasına büyük yatırımlar yaptıklarını açıkladı. Dermokil ürünlerinin aktif olarak 27 ülkede yer aldığını ve farklı ülkelerden talep aldıklarını belirten Karaca, “Özellikle Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden gelen talepler son dönemde artış gösterdi. Dermokil yakın zamanlarda var olduğu ülke sayısında artış yaşayacaktır” dedi.
CUNTACILARININ HESABI SORULACAK
CUNTACILARININ HESABI SORULACAK
AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci, "1000 yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, on binlercesini işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmişlerdir" dedi.
GÜNDEM
ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin; "DEMİRE HÜKMEDEN DÜNYAYA HÜKMEDER"
ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin; "DEMİRE HÜKMEDEN DÜNYAYA HÜKMEDER"
ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin ve Genel Müdürü Osman Mavuş, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Muhammet Mustafa Işık´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Timuçin, "Demire hükmeden dünyaya hükmeder" dedi.
MEDYA
"Amacımız farkındalık oluşturmak"
"Amacımız farkındalık oluşturmak"
Ziraat Odası Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursu dün gerçekleştirilen programla start aldı.
GÜNDEM
ÜLKENİN YÜKSELİŞİ TARIMLA BAŞLAR
ÜLKENİN YÜKSELİŞİ TARIMLA BAŞLAR
"Üreten Çiftçi, Büyüyen Anadolu, Gelişen Türkiye" programında 81 ilden gelen çiftçilerle buluşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkelerin yükselişi de çöküşü de tarımla başlar. Bunun için güçlü Türkiye´nin yolunun, güçlü tarımdan geçtiğini asla unutmamak zorundayız. Sizler, ekmeğinizi topraktan çıkarıyorsunuz. Sizler, her bahar ilahi bir müjdeye, bir mucizeye şahitlik ediyorsunuz. Sizler, toprağa atılan ölü tohumun filizlenmesindeki o ilahi hikmeti bizzat görüyor, toprağın bereketi ile ailelerinizi geçindiriyor, ülkemizi doyuruyorsunuz" dedi.
GÜNDEM
YENi TEŞViKLER DEVRİM NİTELİĞİNDE
YENi TEŞViKLER DEVRİM NİTELİĞİNDE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın önceki gün çiftçilere yönelik açıkladığı yeni teşvikleri değerlendiren Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; "Sayın Cumhurbaşkanımızın milli tarımla ilgili açıkladığı teşvikler devrim niteliğinde. Hem köylerdeki insanlarımızın şehre göç etmesini önleyeceğine hem de ekonomimize çok büyük katkısı olacağına inanıyorum" dedi.
EKONOMİ
Cari açığımız 20 milyon dolar
Cari açığımız 20 milyon dolar
Sivas´ın 2017 yılı cari açığı 20 milyon dolar olarak açıklandı
EKONOMİ
ESTAŞ´tan oryantasyon eğitimi
ESTAŞ´tan oryantasyon eğitimi
Sivas´ta Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren ESTAŞ oryantasyon programının ardından istihdam edilecek işçilere eğitim verdi.
GÜNDEM
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  4 °
 • Pazar  8 °
 • Pazartesi  8 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

  İlginç Bilgiler 2