Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kalpten Çıkan Söz Kalbe Gider
Kalpten Çıkan Söz Kalbe Gider
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Kadın Kurulu tarafından düzenlenen “İş Hayatı ve Aile Yaşamı” konulu konferansa konuşmacı olarak Edebiyatçı – Yazar Hayati İnanç, gençlerin aile kurarken dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında bilgi verdi. Tasavvuf edebiyatı üzerine şiirler okurken, kendine has anlatımı ile sevenlerini büyüleyen İnanç, “Kalpten çıkan söz kalbe gider. Söz hayatidir, bunu biz söylemedik, medeniyetimiz söyledi” dedi.
GÜNDEM
Avcı Kediler Yılanlarla Besleniyor--Video
Avcı Kediler Yılanlarla Besleniyor--Video
Sivas´ın avcı kedileri, diğer kediler gibi tabaklarına konulan sütlerle değil de arazide avladıkları yılanlarla besleniyor.
GÜNDEM
Cami İbadetle Hayat Bulur--Video
Cami İbadetle  Hayat Bulur--Video
1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle açıklamalarda bulunan İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bu yıl ki tema ‘Cami ve Hayat´ olarak belirlenmiştir. Hayatın merkezi cami, cami merkezli bir hayat öngörülmektedir. Bu itibarla; cami, ibadetle hayat bulur. Cami, insanlarla hayat bulur. Cami, bilgi ve hikmetle hayat bulur, mamur olur. Mahallemizde ve sokağımızda bulunan cami oranın hayat merkezidir” dedi.
GÜNDEM
Derdimiz Hizmet
Derdimiz  Hizmet
İstanbul´da Sivas Hizmet Vakfı´nın koordinesinde “Yüzyıl Önceki Ruhla Biz Bize İstanbul Buluşması” gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen programda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz 7/24 Sivas´ımıza hizmet etmek için milletimizin emrindeyiz. Sizlerin Sivas´la ilgili görüş ve önerilerini de önemsiyoruz. Bizim derdimiz Sivas´a hizmet etmek” dedi.
GÜNDEM
Takipçisi Olacağız
Takipçisi Olacağız
İtfaiye Haftası nedeniyle yazılı açıklama yapan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Bem-Bir-Sen olarak kurulduğumuz günden bu güne kadar, itfaiye personelinin sorunlarını her platformda savunduk, savunmaya devam edeceğiz. Bugün itfaiyeci arkadaşlarımızın çözülmemiş sorunlarının takipçisi de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bem-Bir-Sen olacaktır” dedi.
GÜNDEM
Bölücü Örgütlere Müsaade Etmeyiz
Bölücü Örgütlere  Müsaade Etmeyiz
Sivas Konfederasyonu ve İstanbul Sivas Platformu tarafından Yenikapı Miting Alanı´nda düzenlenen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişin tecrübesinden faydalanarak, geleceğe emin adımlarla yürümeye çalıştıklarını ifade eden “İçeriden, dışarıdan, nereden gelirse gelsin her türlü zorluğun üstesinden Allah´ın izniyle geliriz. Bölücü, yıkıcı, ayrıştırıcı hiçbir örgüte, akıma müsaade etmeyiz” dedi.
GÜNDEM
Borç, 117 Milyona Yaklaştı!
Borç, 117 Milyona Yaklaştı!
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nin borcunu yaklaşık 50 milyon lira olarak açıklayan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Fakat bir de devletin ödediği 67 milyon lira borcumuz vardı. 2020 Ocak´tan itibaren biz bu 67 milyon lirayı her ay ödeyeceğiz. Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) onu ödemişti. 5 yıl boyunca ödeyerek bitireceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Avrupa Hedefi Gerçek Olabilir”
“Avrupa Hedefi Gerçek Olabilir”
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, takımın hedefinin her zaman Avrupa´ya gitmek olduğunu ifade ederek; “Taraftarımızın stadı doldurması ve itici güç olması ile takımımızın Avrupa hedefini gerçekleştirebileceğini düşünüyorum” dedi.
SPOR
Firmalarımıza Destek Olalım
Firmalarımıza  Destek Olalım
MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren Korkmaz Penel´i ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Başkanı Eminoğlu, “Şunun altını çizmek isterim ki Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan ve ilimizde faaliyet gösteren, katma değer sağlayan, her fabrikamız ve her iş insanımız birer inci tanesidir. Lütfen bunlara destek olalım. İnanın ekonomimiz geliştikçe birçok alanda ilerleyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Yürekten İnanıyoruz--Video
Yürekten  İnanıyoruz--Video
İlimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının (STK) kadın temsilcileri Diyarbakır´da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen annelerin HDP il binası önündeki oturma eylemine destek verdi. Kent meydanında toplanan grup adına açıklamalarda bulunan Kübra Yaraş, “Bizler, sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri olarak, annelerin Diyarbakır´da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak üzere toplanmış bulunmaktayız. Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
SİDEMİR Çalışmalı
SİDEMİR  Çalışmalı
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, devlete olan borcu ile son günlerde tekrar gündeme gelen Sivas Demir Çelik İşletmeleri´ne (SİDEMİR) ilişkin açıklamalarda bulundu. Şirketin devlete olan vergi borcunun 1 milyar liraya yaklaştığını anımsatan İl Başkanı Bulut, “Sivas´ın kalkınmasını tetikleyecek ana sektör SİDEMİR´in adam gibi çalışmasıdır” dedi.
GÜNDEM
Çalışmaları Ürüne Dönüştürmeliyiz--Video
Çalışmaları Ürüne  Dönüştürmeliyiz--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “1´inci Uluslararası Kanser Günleri” başladı. 4 Eylül Kültür Merkezi Keykâvus Salonu´nda gerçekleştiren Kanser Günleri´nin açılış programında konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Türkiye makaleler çöplüğüne döndü. Yaptığımız bu çalışmalardan ve makalelerden somut bir şeyler elde etmemiz, ürüne dönüştürmemiz gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
“Hedefimiz TFF 1.Lig”
“Hedefimiz TFF 1.Lig”
Sivas Belediyespor´un milli kalecisi Hayrullah Mert Akyüz, takım olarak hedeflerinin TFF 1. Lig´e yükselmek olduğunu söyledi. Akyüz: “Sivas Belediyespor´un bu tesis imkanları 2. Lig´in üstünde olduğunu düşünüyorum. Neden TFF 1. Lig´de de bir takım olmasın? Bu hedefler olduğu için buraya geldim. Hedefimizden bir gram şaşma yok. Sonu inşallah 1. Lig olur” dedi.
SPOR
Kırık Koltuklar Yenileniyor
Kırık Koltuklar Yenileniyor
Türkiye´nin en modern statlarından birisi olarak yapılan, 27 bin 500 seyirci kapasiteli Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumu´ndaki kırık ve eksik koltuklar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yenileniyor.
SPOR
Esnafların Ahilik Coşkusu
Esnafların  Ahilik Coşkusu
32. Ahilik Kültürü Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk önce Öğretmenevi karşısında bulunan Ahi Emir Ahmet Türbesi önünde toplanıldı. Burada dua edildikten sonra mehter ve kortej eşliğinde Atatürk Kongre Müzesi bahçesine yüründü. Kongre Müzesi bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerde Belediye Mehter Takımı´nın performansı izleyenlerden tam not aldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların gerçekleştirildiği kutlamalarda yılın ahisi ödülü kaynak ustası Yunus Demir´e verildi.
GÜNDEM
Uygulama Ertelendi--Video
Uygulama Ertelendi--Video
Yiyecek Maddesi Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, öğrencilerin sağlıklı beslenmesi için harekete geçen bakanlıklar tarafından okul kantinlerine getirilen ‘Okul Gıdası Logosu Uygulaması´nın 1 yıl ertelendiğini ifade ederek “Kararın kantinci esnafımıza hayırlı olmasını temenni ederiz” dedi.
GÜNDEM
Destek Zamanı
Destek Zamanı
Sivas Hizmet Vakfı tarafından 2 yıldır sürdürülen burs kampanyası bu yılda sürdürülecek. Bugün başlayıp 30 Eylül´de sona erecek olan burs başvuru süreci öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, önceki yıllarda 150 lira olan burs miktarının 200 liraya çıkarıldığını ifade ederek “İmkanı olan Sivaslılar için hiç değilse bir öğrenci için bağışlayacakları aylık 200, yıllık 1600 lira çok büyük bir meblağ değil ama bir öğrencinin ihtiyacını karşılamada önemli bir katkıdır. Sizler bu katkıyı ne kadar fazla sağlarsanız vakfımız o kadar çok öğrencimize ulaşacak, onların daha rahat bir eğitim alabilmelerine imkan sağlayacaktır” dedi.
GÜNDEM
Barınma Alanları Otomatik Belirlenecek
Barınma Alanları Otomatik Belirlenecek
Cumhuriyet Üniversitesinde bir akademisyen, yüksek lisans öğrencisiyle tez çalışması kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemleri´ni kullanarak doğal afet sonrası barınılacak alanların otomatik olarak belirlenmesi amacıyla yazılım geliştirdi. Harita Mühendisliği Bölümü Fotogrametri Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tarık Türk: "CBS ortamında bir kullanıcı arayüz programı geliştirdik. Sistem, hangi çalışma alanı seçilirse seçilsin o bölgeye ait verilerin girilmesi durumunda otomatik olarak bu alanları belirleyebilecek yeteneğe sahip. AFAD, belediyeler ve ilgili kurumların çok işine yarayacağını düşünüyoruz. Talep gelmesi durumunda bu sistemi geliştirmek adına kendileriyle çalışmaya hazırız" dedi.
GÜNDEM
Hedef İlk 10´a Girmek
Hedef İlk 10´a Girmek
2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Muhsin Yazıcıoğlu İlkokulu´nda tören düzenlendi. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, bu sene Sivas´ta eğitimde seferberlik ilan edeceklerini belirterek “Sivas´ta fiziki anlamda eğitimde çok iyiyiz. Biraz da içerik vereceğiz, ruh vereceğiz, gayret göstereceğiz. Eğitimde bu seneki seferberliğimizle ilk 20´ye bir sonraki yılda inşallah ilk 10´a hep beraber getireceğiz” dedi.
EĞİTİM
Sivas´ın İhracatını Yükseltmeliyiz
Sivas´ın İhracatını Yükseltmeliyiz
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı hemşehrimiz İsmail Gülle ve yönetimi, Ticaret ve Sanayi Odası´nı (TSO) ziyaret etti. Ziyarette konuşan TİM Başkanı Gülle, Sivas´ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek ilimizde ilk kez Ağustos ayında Gürcistan´a 17 bin dolarlık ihracat gerçekleştiren HM SİVMAT Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Çitkıran´a plaket takdim etti. Başkan Gülle, “Bu arkadaşımız gibi sayıların daha da çoğalması dileğimiz. Sivas´ın 50 milyon dolarlık ihracatını daha da yükseltmemiz gerekiyor. Bu pazara ulaşmada elimizden ne gelirse yanınızdayız” dedi.
GÜNDEM
“Gönlümüz Herkese Açık”
“Gönlümüz Herkese Açık”
Bulduğu her fırsatta vatandaşları makamında kabul ederek talep, öneri ve isteklerini dinleyen Vali Salih Ayhan, “Her yaştan, her kesimden, herkese; gönlümüz, yüreğimiz her daim açık. Makamın bir ehemmiyeti yok, geride bir tebessüm bırakmak için buralardayız” dedi.
GÜNDEM
“Antep´i Yeneceğiz”
“Antep´i Yeneceğiz”
Demir Grup Sivasspor´un orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş, hafta sonu Gazişehir Gaziantep ile oynayacakları maçtan galibiyetle ayrılacaklarını söyledi. Yandaş: “İnşallah Rize maçını çok çabuk atlatıp unutturacağız herkese. Hafta sonu taraftarımızın da desteğiyle Gaziantep maçından galip geleceğiz” dedi.
SPOR
“Hakkaniyetli Bir Hüküm Bekliyoruz”--Video
“Hakkaniyetli Bir Hüküm Bekliyoruz”--Video
Memur-Sen üyeleri, 5´inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasını, kent meydanında yaptığı basın açıklamasıyla protesto etti. Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Biz Hakem Kurulundan; elektrik ve doğalgaz zamlarının art arda yaşandığı, ulaşım ve barınma giderlerinin yükseldiği, enflasyonun tahmin ve hedeflerin üzerinde çıktığı, alım gücünün düştüğü, pek çok gider kaleminde artış yaşandığı bir süreçte bütün parametrelerin dikkate alındığı adil ve hakkaniyetli bir hüküm bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Ekonominin Kalbi Sivas´ta Atacak
Ekonominin Kalbi  Sivas´ta Atacak
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Temmuz-Ağustos ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım koordinesinde gerçekleştirildi. Toplantıda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren TSO Başkanı Mustafa Eken, Ağustos ayı ihracat rakamlarının 4 Eylül Çarşamba günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ilimizde açıklanacağını söyledi.
GÜNDEM
“Emeğe Saygı, Adalete Davet”
“Emeğe Saygı, Adalete Davet”
Bugün, Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından “Emeğe Saygı, Adalete Davet” temasıyla basın açıklaması gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Sivas´ta Semih Saygıner Rüzgarı--Video
Sivas´ta Semih Saygıner Rüzgarı--Video
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 4 Eylül Bilardo Şampiyonası´nın ödül törenine katılan milli sporcu Semih Saygıner, bir gösteri sundu. Yaptığı birbirinden zorlu vuruşlarla izleyenlerden alkış alan Saygıner, gösterisiyle izleyenleri hayran bıraktı.
SPOR
“Haklı Gurur Yaşıyoruz”
“Haklı Gurur Yaşıyoruz”
Sivas Kapsam Eğitim Kurumları ve Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, üniversiteye yerleştirmede yüzde 78 oranında başarı elde etti. Kurumlarında eğitim gören öğrencilerden 41´inin tıp, 22´sinin ise hukuk fakültesine yerleştiğini açıklayan Kapsam Eğitim Kurumları ve CÜ Vakfı Okulları Yöneticisi Ertuğrul Arslan, “Eğitimciler olarak bu başarının haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
GÜNDEM
İncelemelerde Bulunuldu
İncelemelerde Bulunuldu
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü ve Sivas AB Bilgi Merkezi; IPARD desteği alan entegre et ve et ürünleri tesisinde incelemelerde bulundu.
GÜNDEM
Çiftçilerimizin Borcu Ertelensin
 Çiftçilerimizin  Borcu Ertelensin
Döviz kurundaki artış nedeniyle yeterli miktarda gübre ve ilaç kullanamayan çiftçiler bir şok da yağış yetersizliği nedeniyle yaşadı. Sivas´ta bu yıl yüzde 40 oranında rekolte kaybı yaşandığının altını çizen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “2019 yılı çiftçimiz açısından sıkıntılı olduğu için çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatifleri´ne ve Ziraat Bankası´na olan borçlarının faizsiz ertelenmesini talep ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Bilgin´den Kahraman Şoföre Ödül
Bilgin´den Kahraman Şoföre Ödül
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, özel halk otobüsünde kalp krizi geçiren yolcuyu hastaneye yetiştirerek hayatta kalmasına vesile olan otobüs şoförü Mustafa Karasoy´u ödüllendirdi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Belediye Başkanlarının Sorumlulukları
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Neyse Ki!
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Koro
Taner Karabal
Taner Karabal
Bu Uyumu Bozmamak Lazım…
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
İnsan Hakları İnsanın Onurunu Korur
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Hurafelerin Dinle İlgisi Yoktur
Hanife Döner
Hanife Döner
Mahmure Su
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
İş Nerede Ticaret Nerede
Alper Duran
Alper Duran
Allah, İnsan, Hata Ve Af
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
CHP´de Neler Oluyor (Yine Bir Komplo Mu?)
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Öğretmen Gücünü Nereden Alır?
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7875
EURO
6.4434
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5