Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
En Anlamlı Hediye --VİDEO--
En Anlamlı Hediye --VİDEO--
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilimizdeki şehit aileleri ve gazilere gönderilen “Devlet Övünç Madalyaları” düzenlenen tören ile hak sahiplerine Vali Salih Ayhan tarafından takdim edildi. Törende konuşan Ayhan, “Sizlerin evlatlarınıza bırakacağı en güzel, en anlamlı hediye bu miras olacak. Ne kadar gurur duysak azdır” dedi.
GÜNDEM
Sivasspor Şehitleri Unutmadı!
Sivasspor Şehitleri Unutmadı!
Sivasspor Kulübü, 1967´de oynanan Kayserispor-Sivasspor maçında çıkan olaylarda hayatını kaybeden 43 taraftar için başsağlığı mesajı yayımladı.
SPOR
Mücadelemiz Sürecek--Video
Mücadelemiz Sürecek--Video
Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu. Törende konuşan CHP İl Başkanı Yılmaz Coşkun, “Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım; ilke ve devrimleriniz ile II. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir” dedi.
GÜNDEM
Maaşlara Acilen Zam Yapılmalı
Maaşlara Acilen Zam Yapılmalı
Sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntılara ilişkin Numune Hastanesi önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen; “Bizim beklentimiz salgının seyrini arttırarak devam ettiği şu günlerde kahraman sağlık çalışanlarının taleplerinin yerine getirilmesidir. Virüsle mücadele eden kahramanların başka sorunlarla boğuşmaları sona ermelidir. Maaşlara acilen zam yapılmalı, ücretler iyileştirilmelidir. Döner sermaye sorununa sosyal taraflarla görüşülerek makul bir düzeyde çözüm üretilmelidir” dedi.
GÜNDEM
Ecdadımıza Borçluyuz
Ecdadımıza Borçluyuz
4 Eylül Sivas Kongresi´nin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Eğitimciler olarak biliyoruz ki millî egemenliğin hâkim olduğu özgür bir ülkede alnı ak, başı dik yaşıyorsak bunu, yüz bir yıl önce vatanımızın bağımsızlığı için mücadeleye girişen ecdadımıza borçluyuz” dedi.
GÜNDEM
MİLLÎ MÜCADELE RUHUNU CANLI TUTMAK GEREKİR
MİLLÎ MÜCADELE RUHUNU CANLI TUTMAK GEREKİR
Sivas Kongresi´nin yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul; “Yüz yıl önce kazanılan kutlu zaferle vatan toprakları kurtulmuş ancak Mustafa Kemal Atatürk´ün de önemle belirttiği gibi bu askeri zaferi ekonomi, siyaset, sosyal, bilim ve sanat alanlarındaki mücadele ile taçlandırmak ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmak için Millî Mücadele ruhunu her alanda canlı tutmak gerekir” dedi.
GÜNDEM
SİVAS DİRENİŞİN BAŞKENTİ OLMUŞTUR
SİVAS DİRENİŞİN BAŞKENTİ OLMUŞTUR
CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas Kongresi´nin 101. yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajda; ““Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 2 Eylül´den 18 Aralık´a kadar milli mücadeleyi Sivas´tan yönetmiş, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin kuruluş çalışmalarını başlatmış, Sivas´ı direnişin başkenti yapmıştır” dedi.
GÜNDEM
MUHARREM AYI BARIŞ GETİRSİN--VİDEO
MUHARREM AYI BARIŞ GETİRSİN--VİDEO
Cem Vakfı Sivas Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla vakıf binası önünde program düzenlendi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda vatandaşlara aşure ikram edilerek Muharrem ayının barış getirmesi temennisinde bulunuldu.
GÜNDEM
CUMHURİYET ŞEHRİ İLERİ GİTMELİDİR
CUMHURİYET ŞEHRİ İLERİ GİTMELİDİR
4 Eylül Sivas Kongresi´nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Medeniyetlere beşiklik etmiş ve adı Cumhuriyet ile özdeşleşmiş, hoşgörünün, sevginin, saygının, insani değerlerin ve kültürlerin harmanlandığı, sazıyla sözün en güzelinin söylendiği Sivas´ımız da Türkiye gibi sürekli ileri gitmek zorundadır. Nasıl ki; Kurtuluş Savaşı Sivas´ta başlayıp, tüm ulusa yayıldıysa, ekonomik kalkınmanın savaşı da Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas´ımızdan başlayarak, dalga dalga tüm ulusumuza yayılacaktır” dedi.
GÜNDEM
“CUMHURİYETİMİZİN KURULMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNAMIŞTIR”
“CUMHURİYETİMİZİN KURULMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNAMIŞTIR”
4 Eylül Sivas Kongresi´nin 101. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Sivas´ta alınan hayati kararlar, Türkiye´nin yolunu açarak Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli rol oynamıştır. Bunun yanı sıra; Misak-ı Millî sınırlarının belirlenmesinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin açılmasında ve İstiklal Mücadelemizin kazanılmasında da yol gösterici olmuştur” dedi.
GÜNDEM
ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
   ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 98. yılını kutlayan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm halkımızın ve esnafımızın Zafer Bayramı kutluyorum” dedi.
GÜNDEM
30 AĞUSTOS ONURLU BİR ZAFERDİR
30 AĞUSTOS ONURLU BİR ZAFERDİR
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında; “30 Ağustos zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda milletimizin vatanseverliği ve kahramanlığıyla kazanılmış onurlu bir zaferdir” dedi.
GÜNDEM
BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ ZAFERLE TAÇLANMIŞTIR
BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ ZAFERLE TAÇLANMIŞTIR
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesaj yayımlayan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Kurtuluş Savaşı´nın ilk dönemlerinde, zor şartlar ve her türlü imkânsızlıklar içerisinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kahraman milletimizin azim ve karlılığı ile 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde zaferle taçlanmıştır” dedi.
GÜNDEM
BAĞIMSIZ YAŞAMA İRADESİNİN İLANIDIR
BAĞIMSIZ YAŞAMA İRADESİNİN İLANIDIR
Vali Salih Ayhan; "30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır" dedi.
GÜNDEM
2071 VİZYONUNA SAĞLAM ADIMLARLA YÜRÜYORUZ
2071 VİZYONUNA SAĞLAM ADIMLARLA YÜRÜYORUZ
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Malazgirt Zaferi´nin 949. yıl dönümü mesajında; “Büyük Türkiye için ülkemizin 2071 vizyonuna doğru sağlam adımlarla yürüyoruz. Müreffeh, güçlü, mazlumun dostu, zalimin korkusu, huzur abidesi bir ülke için var gücümüzle gayret ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
ÇİFTÇİ GÜVEN TAZELEDİ
ÇİFTÇİ GÜVEN TAZELEDİ
Gerçekleşen MHP Gürün İlçe kongresinde Çiftçi yeniden başkan seçildi
GÜNDEM
Sultan Şehir Tek Yürek Oldu
Sultan Şehir Tek Yürek Oldu
15 Temmuz 2016 tarihinde meydana gelen ve Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain kalkışmanın yıl dönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “Selçuklu´nun kalbi, Osmanlı´nın vicdanı, Cumhuriyet´in aklı” sözleriyle tarif ettiği Sivas´ta vatandaşlar demokrasinin zaferinin 4´üncü yılında bir kez daha tek ses, tek yürek oldu.
GÜNDEM
Şahlanışın Destanını Yazdık -- Video
Şahlanışın Destanını Yazdık -- Video
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “İmanını çelik gibi iradesiyle yoğuran milletimiz 15 Temmuz gecesi Bedir´de, Uhud´da Çanakkale´de ve Kurtuluş Savaşı´ndaki ruhunu kuşanmış, şahlanışın destanını yazmıştır” dedi.
GÜNDEM
Halkımız İradesine Sahip Çıkmıştır
Halkımız İradesine Sahip Çıkmıştır
15 Temmuz 2016´da gerçekleştirilen darbe kalkışmasının 4´üncü yıl dönümü vesilesiyle açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Bayrağımıza, ezanımıza, devlet, kurumlarımıza, meclisimize ve dolayısıyla millet iradesine yapılan bu teşebbüse karşı halkımız kahramanca ülkesini savunmuş ve canı pahasına iradesine sahip çıkmıştır” dedi.
GÜNDEM
15 Temmuz Anısına Bisiklet Turu
15 Temmuz Anısına Bisiklet Turu
Sivas´ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bisiklet turu gerçekleştirildi.
SPOR
Birliğimizi Haykıracağız
Birliğimizi Haykıracağız
15 Temmuz´u unutmayacağız, unutturmayacağız.
GÜNDEM
Devletimiz Büyük Kaynak Ayırdı
Devletimiz Büyük Kaynak Ayırdı
Vali Salih Ayhan, Hafik ve Zara ilçelerinde birtakım temas ve incelemelerde bulundu. Zara´ya bağlı Akören bölgesinde yapımı tamamlanan baraj hakkında ilgililerden bilgi alan Ayhan, Sivas´ta 2002 yılında 21 olan gölet ve baraj sayısının 2019 yılında 60´a ulaştığını söyleyerek "Bunlara 2 milyarın üzerinde para harcandı ve yapılmaya da devam ediyor. Çok büyük emekler var. Devletimiz çok büyük kaynaklar ayırdı” dedi.
GÜNDEM
Beraberliğimizi Daha Da Pekiştirdi
Beraberliğimizi Daha Da Pekiştirdi
Madımak Olayları´nın yıl dönümü nedeniyle gerçekleştirilen anma programında konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu acılar bir grubun değil, Sivas´ımızın, tüm ülkemizin acısıdır, insanlığın ortak acısıdır. 27 yıldır bu acı bizi ayrıştırmadı bütünleştirdi ve beraberliğimizi daha da pekiştirdi. Biz, sevgiyi, kardeşliği, huzuru ve bütünleştirici dili her yıl daha fazla ekmek ve bunu da beslemekle mükellefiz" dedi.
GÜNDEM
Üniversitenin Logosu İşleniyor--Video
Üniversitenin Logosu İşleniyor--Video
Sivas´ın prestij alanları arasında yer alan Hasbahçe Göleti´ne Cumhuriyet Üniversitesi´nin logosu yapılıyor.
GÜNDEM
Ülkemizin Huzuru İçin Çalışıyorlar
  Ülkemizin Huzuru İçin Çalışıyorlar
Jandarma Teşkilatının kuruluşunun yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, “Jandarma Teşkilatımız şanlı bir tarihe ve şehadetle taçlanmış kutlu bir maziye sahiptir. Üstün vazife anlayışı, örnek disiplin ve donanımıyla, aziz milletimizin teveccühüne mazhar olan teşkilatımız; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve esenliği için çalışmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz
Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz
21 Mayıs 1864´te Kafkasya´da yaşanan soykırım ve sürgünün 156´ncı yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan Sivas Kuzey Kafkas Kültür Derneği Başkanı Nesrin Alpan, “Biz Çerkesler zulme dur demenin bedelini ağır ödedik ve ödemeye de devam ediyoruz. Onurlu bir varoluş ve özgürlüğü, canını verebilecek kadar önemseyen Çerkesler olarak bugün, ahirete intikal etmiş olan tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Cumhuriyet Gençliğe Emanet
Cumhuriyet Gençliğe Emanet
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Aziz vatanımıza göz diken işgalci devletleri topraklarımızdan kovmak için büyük bedeller ödenmiş, her türlü zorluğa ve sıkıntıya göğüs gerilerek kurulan Cumhuriyetimiz gençliğe emanet edilmiştir” dedi.
GÜNDEM
Demirgil´den Esnafa Teşekkür Mektubu
Demirgil´den Esnafa Teşekkür Mektubu
Salgın günlerinde gösterdikleri dayanışmadan dolayı üyelerine teşekkür mektubu gönderen Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Pandemiye karşı dayanışma ve yardımlaşmayla çok iyi mücadele vermiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Kanun Önünde Hesap Versinler--Video
Kanun Önünde Hesap Versinler--Video
25 Mart 2009 tarihinden meydana gelen helikopter kazasıyla Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin hayatını kaybetmesinin üzerinden tam 11 yıl geçti. Hemşehrimiz Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının şehadetinin yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, “Bu ülke bir 15 Temmuz yaşadı. 15 Temmuz´da da gördük ki Muhsin Yazıcıoğlu´nun suikastından müsebbip olanlar 15 Temmuz´da da müsebbiptir. Dolayısıyla biz bunların bir an evvel kanun önünde hesap vermelerini istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Devletimize Feda Olsun
Devletimize Feda Olsun
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye´nin İdlib kentinde şehit düşen hemşehrimiz Piyade Uzman Onbaşı Ramazan Nayir´in (25) babası Hüseyin Nayir´i arayarak başsağlığı dileğinde bulundu. “Dostlar sağ olsun” diyen Nayir, “Cumhurbaşkanım bin tane evlâdım olsa hepsi devletimize feda olsun” dedi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Haydar Mermer
Haydar Mermer
O Gün Gelir De…
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8412
EURO
9.3868
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İnsanın kanadı, gayretidir.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3