Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sivasspor´da Mert Hakan Yandaş Şoku!
Sivasspor´da Mert Hakan Yandaş Şoku!
Sivasspor´da, en son oynadığı Göztepe maçında sarı kart gören Mert Hakan Yandaş, ligin 2. yarısının ilk maçı olan Beşiktaş mücadelesinde cezalı duruma düştü.
SPOR
Sivas´ın 2019 Manzarası
Sivas´ın 2019 Manzarası
2019 yılında Sivas´ta siyaset, ekonomi, spor başta olmak üzere birçok alanda önemli gelişmeler yaşandı. Her zaman gündemin nabzını tutan İrade Gazetesi, 2019 yılında ilimizde yaşanan önemli gelişmeleri sizler için ay ay derledi.
GÜNDEM
Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sürüyor
Arazi Toplulaştırma  Çalışmaları Sürüyor
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, 2019 yılında ilimizde 224 bin 989 dekar alanda arazi toplulaştırma çalışması yapıldığını söyledi.
GÜNDEM
Değerlerimizi Aktarmalıyız--Video
Değerlerimizi  Aktarmalıyız--Video
Sivas Belediyesi tarafından gerçekleştirilen söyleşi programına konuşmacı olarak katılan Oyuncu Ahmet Yenilmez, “Bizler doğruları dile getirmek zorundayız; milli ve manevi değerlerimizi tekrar milletimize aktarmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Kaçakçılığa Geçit Verilmiyor
 Kaçakçılığa Geçit Verilmiyor
Yurda kaçak yollarla sokulan cep telefonu bataryası ve aksesuarlarına el konuldu.
GÜNDEM
Müze Gün Yüzüne Çıkacak--Video
Müze Gün Yüzüne Çıkacak--Video
Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemi eserlerini bir arada bulunduran kent meydanının tam olarak ortaya çıkarılması kapsamında eski ordu evinin yıkımına başlandı. Yıkımın ardından gerçekleştirilecek proje sayesinde Sivas Kongresi´ne ev sahipliği yapan tarihi Atatürk Kongre Müzesi gün yüzüne çıkacak.
GÜNDEM
CHP, Pisliği Temizlemeli
CHP, Pisliği  Temizlemeli
CHP´nin 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçimleri´nde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´la CHP Genel Başkanlığı için görüştüğü iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Söz konusu haberlerin CHP Genel Merkezi´nde üretildiğine dikkat çeken İnce, partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na tepki gösterdi. İnce; “CHP Türkiye´de temiz siyaset iddiasında ise önce bu pisliği temizlemelidir. Arınma, temizlik buradan başlayabilir” dedi.
SİYASET
Teoriyi Pratiğe Dönüştürüyorlar
Teoriyi Pratiğe  Dönüştürüyorlar
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri teoride öğrendikleri bilgileri, eğitim laboratuvarları sayesinde uygulamaya dökerek turizm endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap verecek, donanımlı ve her türlü yeniliğe açık şekilde yetişiyorlar.
GÜNDEM
Toprağımıza Sahip Çıkalım
Toprağımıza Sahip Çıkalım
Sanayi tipi cips üreten firmaların Sivas´ta bulunan arazileri kiralayarak patates üretimine başladığını ifade eden Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, önemli açıklamalarda bulundu. Bu firmaların fazla verim alabilmek amacıyla çok fazla kimyasal ilaç kullandığını kaydeden Başkan Çetindağ, bunun zararlarının birkaç yıl sonra hissedileceğini söyledi ve çiftçileri “Toprağımıza sahip çıkalım” diyerek uyardı.
GÜNDEM
AFAD, 135 toplanma alanı belirledi
AFAD, 135 toplanma alanı belirledi
İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Nazif Ekinci, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde yer alan acil toplanma levhasının bulunduğu yerde acil toplanma alanlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. AFAD Müdürü Ekinci; “Biz şehir merkezinde 135 tane toplanma alanı belirledik ve belediye tabelaları gereken yerlere koydu. Zaman içerisinde değişen şartlara göre güncellenebilir, çoğaltılabilir. Yine geçici barınma alanlarıyla ilgili ilimizde farklı güzergahlarda olmak üzere 5 adet geçici barınma alanları belirlendi. Herhangi bir afet, acil durum olduğu takdirde sıfırıncı dakikadan itibaren ihtiyaçlı insanları oralara yerleştirmeyi planlıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Sivas´tan Sınıra Sağlıkçı Çıkarması
 Sivas´tan Sınıra Sağlıkçı Çıkarması
Barış Pınarı Harekatında görev yapmak üzere Sivas´tan çok sayıda sağlık çalışanı ve araç sınıra hareket etti.
GÜNDEM
Tarihi Cami Yok Olmasın
Tarihi Cami   Yok Olmasın
İlçelerinde bulunan ve 16. yüzyılda yapıldığı tahmin edilen Hardal Köyü Camisi´nin turizme kazandırılmasını istediklerini söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Şarkışla İl Genel Meclisi Üyesi Orhan Tamer, “Bu yapının ayağa kaldırılmasını istiyoruz. Hem ilçe hem de il kültür ve turizmine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bizden sonraki nesillere aktarılarak, kültürel mirasın korunmasını talep ediyoruz. Tarihi dokusunun araştırılarak ve de aslına bağlı kalınarak restore edilmesini bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Yürekten İnanıyoruz
Yürekten İnanıyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Başkan Mustafa Eken, Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdiklerini açıklayarak “Ülkemizi, sınırlarımızı tehdit eden saldırılar karşısında bu aziz vatanın her bir ferdi, Türkiye´nin geleceği için bir ve bütün olarak azim ve kararlılıkla çalışmaya üretmeye devam edecektir. Bizler iş dünyası olarak her zaman ve her koşulda yanında yer aldığımız Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini etkisiz kılacağına yürekten inanıyoruz. Allah askerlerimize güç kuvvet versin. Her türlü terörün Allah belasını versin, bin canımız olsa hepsini bu ülke için feda ederiz” dedi.
GÜNDEM
Emre Şoku! 2 Hafta Yok
Emre Şoku! 2 Hafta Yok
Demir Grup Sivasspor Kulübü, orta saha oyuncusu Emre Kılınç´ın sakatlık geçirdiğini ve 2 hafta sahalardan uzak kalacağını açıkladı.
SPOR
Yiğido´ya Sakatlık Şoku!
Yiğido´ya Sakatlık Şoku!
Demir Grup Sivasspor´da kaleci Muammer Yıldırım´ın 2, Serhiy Rybalka´nın ise 4 ile 6 hafta arasında sahalardan uzak kalacağı açıklandı.
SPOR
Feyzioğlu´ndan “Tutsak” Açıklaması--Video
Feyzioğlu´ndan “Tutsak” Açıklaması--Video
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti mahkemelerinin PKK üyesi, FETÖ üyesi olduğu, DHKP-C üyesi olduğu gerekçesi ile mahkum ettiği kişilere ‘tutsak´ diyenler, ya hukuk bilmezler ya da başka birilerinin jargonu ile konuşarak selam çakarlar. PKK´ya yarım ağız bile bir kınama yapamayanların Türkiye Cumhuriyeti´ne sürekli laf sokuşturmasını samimi bulmuyoruz" dedi.
GÜNDEM
Devlet El Atsın
Devlet  El Atsın
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, dünkü sayımızda “SİDEMİR borç batağında” başlıklı haber ile gündeme taşıdığımız konuya ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulundu. SİDEMİR´in 979 milyon 948 bin lira ile devlete en fazla borcu bulunan 9´uncu şirket olduğunu hatırlatan Milletvekili Karasu, “Burada yapılması gereken devletin alacağına karşılık fabrikanın devlet tarafından geri alınmasıdır. Fabrika geri alınır ya devlet tarafından işletilir ya da bununla ilgili özelleştirmeye çıkılır, satılır” dedi.
GÜNDEM
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
Caydırıcı Tedbirler Alınmalı
2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlaması nedeniyle sendika binasında basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, eğitim çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekti. En önemli problemlerin başında eğitimcilere yönelik şiddetin geldiğini ifade eden Başkan Temiz, “Eğitimcilere yönelik şiddet engellenmeli, caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Bu şiddet sarmalına karşı eğitim çalışanlarını koruyacak, şiddete karşı caydırıcı yasal düzenlemeler yapılmalı, Bakanlık bu konuda sorumluluk üstlenmelidir” dedi.
GÜNDEM
Dağ Fare Doğurdu
Dağ Fare Doğurdu
Türkiye Kamu-Sen ve Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi ve Türk Kamu-Sen´e bağlı birimleri ziyaret etti. Üyelerle bir araya gelen Genel Başkan Kahveci, 3 milyon 200 bin memur ile 2 milyona yakın memur emeklisini ilgilendiren 5. Dönem Toplu Sözleşmesi sürecine ilişkin, “20 milyon vatandaşımın umudu 2021 yılına ertelendi. Zaten tartışmalı olan Hakem Kurulu, bu kararla daha da tartışmalı hale geldi. Elbette Kamu Görevlileri Hakem Kurulu´nun hükümet ağırlıklı yapısıyla sendikaların beklentilerine uygun bir karar vermesi beklenemezdi; nitekim beklenen oldu ve dağ fare doğurdu” dedi.
GÜNDEM
İncili Hanım´a Sahip Çıkın!
İncili Hanım´a Sahip Çıkın!
Rahmi Günay Caddesi üzerinde yer alan eski Numune Hastanesi´nin bahçesinde bulunan İncili Hanım Türbesi onarılmayı bekliyor. Sivas Kültür Envanteri´nde yer alan bilgilere göre bugünkü sahibi Vakıflar Genel Müdürlüğü olan İncili Hanım Türbesi 1983 yılında tescillendi. Araştırmacılara göre Sokullu Mehmet Paşa´nın kızı olarak bilinen, çeyizinde inci ile işlenmiş yorgandan dolayı “İncili Hanım” adını alan türbenin yıkılmaya yüz tutmuş hali tepki topluyor. Günümüze kadar hiçbir yenileme çalışması görmeyen türbe büyük ölçüde yıpranmasına rağmen halen yıllara meydan okuyor.
GÜNDEM
“Kesimden Önce Hayvan Dinlendirilmeli"
“Kesimden Önce Hayvan Dinlendirilmeli"
Doktor Öğretim Üyesi Seyda Şahin, kurbanlık hayvanların kesimden önce dinlendirilmesi gerektiğini söyledi.
GÜNDEM
“Müsaade etmeyeceğiz”
“Müsaade etmeyeceğiz”
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “Şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğimiz ve ‘Güçlü Türkiye´ hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Arılar onu sokmuyor
Arılar onu sokmuyor
İlimizde 12 yıldır arıcılık yapan Emine Tomakir, arıların kendini sokmadığını belirterek tüm işlerini maske kullanmadan yapıyor.
GÜNDEM
Cezalar Açıklandı!
Cezalar Açıklandı!
Sporda şiddete karşı yeni önlemler içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu´nda kabul edilerek yasalaştı. Müsabakalarda şiddetin önüne geçilebilmek için Meclis´e uzun mesai harcatan yasa, spor müsabakalarında şiddetvari hareketlerde bulunanlara ağır cezalar sunuyor.
SPOR
Beraberliğimizi Perçinleyecek--Video
Beraberliğimizi  Perçinleyecek--Video
Vali Salih Ayhan, Madımak Olaylarında yaşamını yitirenler için eski Madımak Oteli binasında oluşturulan anı köşesine karanfil bıraktı. Vali Salih Ayhan, “Bu olay, milletimizin yüreğinde derin acılar bırakmakla beraber bizi birleştirecek, bütünleştirecek, birliğimizi ve beraberliğimizi daima perçinleyecektir" dedi.
GÜNDEM
İnatçı Kedi Çileden Çıkarttı
İnatçı Kedi Çileden Çıkarttı
Bir araçtan diğer aracın motoruna girerek itfaiye erlerini ve araç sahiplerini 6 saat boyunca uğraştıran kedi inadıyla pes ettirdi.
GÜNDEM
Sivasspor´a UEFA Şoku!
Sivasspor´a UEFA Şoku!
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor Kulübü, UEFA ve Ulusal Kulüp Lisansı alamaması ve stadyumdaki eksikliklerle ilgili yazılı açıklamada bulundu.
SPOR
Hayatının Şokunu Yaşadı
Hayatının Şokunu Yaşadı
Buğrahan Berdan isimli genç, sokakta yürürken yanına gelen başka bir genç, cep telefonunun şarjının bittiğini belirtip kız arkadaşını arayabilmek için cep telefonunu istedi. Hiç tanımadığı gence güvenen Berdan, 2 bin 800 TL ödeyerek aldığı telefonu bu gence verdi. Kimliği bilinmeyen şahıs telefonu aldığı gibi kaçarak uzaklaştı.
GÜNDEM
Alo 174´e Bildirin!
Alo 174´e Bildirin!
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Ramazan ayı boyunca özellikle ekmek, pide çeşitleri pastacılık ürünleri, satış ve toplu tüketim yerleri olmak üzere, üretim ve tüketimi artan gıda ürünlerine yönelik denetimlere ağırlık vereceklerini söyledi. Gıda güvenirliğinin sağlanması noktasında tüketicilere de görevler düştüğünü belirten İl Müdürü Yıldız, şüpheli bir durumla karşılaşılması halinde “Alo Gıda 174 hattını arayarak şikayet edin” uyarısında bulundu.
YAŞAM
Üniversite Siu2019´a Ev Sahipliği Yaptı--Video
Üniversite Siu2019´a Ev Sahipliği Yaptı--Video
27´nci Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları Kurultayı (SİU2019) Cumhuriyet Üniversitesi´nin ev sahipliğinde Gebze Teknik Üniversitesi iş birliği ile düzenlendi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Hiçbirimiz Güvende Değiliz
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.0285
EURO
9.4924
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hakkın dile getirilmesi gereken yerde susan, dilsiz şeytandır.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3