Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Maganda Uyarısı
Maganda Uyarısı
Gürün İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burhan Çolak, düğün magandalarının ihbar edilmesi çağrısında bulunarak; “Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bile bulunan kolluk görevlileri ihbar, tutanak altına almak ve müdahale yükümlülüklerini yerine getirmedikleri takdirde haklarında soruşturma açılacaktır. Muhtarlar bölgelerinde bu durumun olduğunu öğrendiklerinde kolluk birimlerine ihbarda bulunmaları zorunludur” dedi.
GÜNDEM
Boccia İdmanları Devam Ediyor
Boccia İdmanları Devam Ediyor
İlimizde Bedensel Engelliler Boccia antrenmanları antrenör Şefika Şeker Kaygusuz yönetiminde hızla devam ediyor.
SPOR
14 Öğrenciye Burs Desteği
14 Öğrenciye Burs Desteği
Cumhuriyet Üniversitesi “Gelecek 10 yıl için Güçlü Nesiller Yetiştirme Projesi” kapsamında sunduğu 7 başvurulardan 4´ünde başarı sağlayarak 14 doktora öğrencisine 2 bin 250 lira burs desteği kazandı.
GÜNDEM
Bayramdan sonra hizmete girecek
Bayramdan sonra hizmete girecek
Şehrin farklı bölgelerinde devam eden yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda ilk etabın bayramın ardından hizmete sunulacağını müjdeledi. Başkan Bilgin, “Şehrimiz için önemli bir ulaşım projesi olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda, Yenişehir´den Erzincan karayoluna kadar olan bölümü bayram sonrası hizmete sunacağız. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte de üniversiteye uzanan bölümde imar çalışmalarımızı tamamlayarak en kısa zamanda hizmete açacağız" dedi.
GÜNDEM
Mangal kömürünün meşakkatli yolculuğu
Mangal kömürünün  meşakkatli yolculuğu
Mangal kömürü üreticileri, küçük bir deliğin 3 aylık emeklerini yok etmemesi için 10 gün boyunca 24 saat nöbet tutuyor.
GÜNDEM
Kalın demiryolunda sona gelindi
Kalın demiryolunda sona gelindi
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, demiryolu hattındaki modernizasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı. Demiryolu hattı için 4 yıl önce AB hibe fonları desteği ile modernizasyon projesi hazırlandığını ifade eden Vali Ayhan, “Güzergahtaki 38 köprü yıkılarak yenilendi, 40 tarihi köprü restore edildi. 2 bin 476 metre uzunluğundaki 12 tünelde iyileştirme çalışması yapılan hattın ray, travers, balast, makas üstyapısı değiştirildi" dedi.
GÜNDEM
Çalışmalar başlayacak
Çalışmalar başlayacak
Osman Paşa Camii´nin yıkıldığını ifade eden Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, “Caminin yıkımı sırasında minareyi koruduk ve minarenin bakımını Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak biz üstlendik. Aynı zamanda caminin kitabesini de muhafaza ettik. Kısa sürede inşaat çalışmalarına başlanacak” dedi.
GÜNDEM
İsim tartışmasına Vali noktayı koydu
 İsim tartışmasına Vali noktayı koydu
Vali Salih Ayhan, tartışmalara konu olan İstiklal Caddesi´nin isminin “Şehit Mursi Caddesi” olarak değiştirilmeyeceğini duyurdu.
GÜNDEM
Sivas ve Tokat Kardeştir
Sivas ve Tokat  Kardeştir
Turhal Sivaslılar Derneği ve Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MERDER) üyeleri Yıldız Beldesi´nde “Sivas-Tokat Buluşması” programında bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas ve Tokat kardeştir. Her iki şehir kültürüyle özüyle sazıyla, birlikteliğiyle çok güzel bir ortam oluşturmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Yıldız´a 200 bin ziyaret
Yıldız´a 200 bin ziyaret
Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´ne giderek bölgede hayata geçirilecek projeler hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Salih Ayhan, “Yıldız Dağı, Türkiye´nin en genç, en modern ve en ekonomik kayak merkezi. Geçtiğimiz sezon 200 bin vatandaşımız buraya geldi. Burada uluslararası nitelikli yarışmalar yapacağız. Bundan sonra tanıtıma ağırlık vereceğiz. Sivas´ın marka değeri olan Yıldız Dağı Kayak Merkezi adından sıkça söz ettirecek” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın Akciğeri Olacak
Sivas´ın Akciğeri Olacak
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, eski 4 Eylül Stadyumu´nun yerine yapılan Millet Bahçesi´nde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ayhan, Vatandaşımızın titizlikle takip ettiği projeyi, eksiksiz ve ilimize yakışır bir şekilde tamamlayacağız. Burası bu bölgenin akciğeri olacak" dedi.
GÜNDEM
İl Spor Merkezleri Bugün Açılıyor
İl Spor Merkezleri Bugün Açılıyor
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bugün “İl Spor Merkezleri´nin” açılış töreni 4 Eylül Spor Salonunda gerçekleştirilecek.
SPOR
Bisiklet Hakemlik Kursu Açılacak
Bisiklet Hakemlik Kursu Açılacak
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından ilimizde 6-7 Temmuz tarihleri arasında “Bisiklet Aday Hakem Kursu” açılacak.
SPOR
“Masa Tenisi En İyi Beyin Sporu”
“Masa Tenisi En İyi Beyin Sporu”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Masa Tenisi İl Temsilciliği, öğrencilerin yaz tatilinde spor yapması için 29 Haziran Cumartesi günü yaz okulu açacak. Başlayacak olan masa tenisi yaz okulunun kayıtlarının devam ettiği öğrenilirken, masa tenisi tecrübeli antrenörü Günay Güzel; “Masa tenisi dünyanın en iyi beyin sporudur. Kayıtlarımız hızla sürüyor. Haftaya açılış yapacağız ve ardından çalışmalar başlayacak” dedi.
SPOR
Öğretmenlere Kodlama Eğitimi
Öğretmenlere Kodlama Eğitimi
Ulaş ilçesinde robotik kodlama eğitimine katılan öğretmenlere sertifika verildi.
GÜNDEM
“Pehlivanlar Sivas´ta Yetişecek”--Video
“Pehlivanlar Sivas´ta Yetişecek”--Video
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Güreş İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulu açacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan güreş yaz okulu için kayıtlar devam ediyor. Güreş İl Temsilcisi Hasan Akgül, yaz okulunda geleceğin pehlivanlarını yetiştireceklerini söyleyerek; “Sivas güreşine yeni sporcular kazandıracağız. Tüm öğrencileri başlayacak yaz okulumuza davet ediyoruz” dedi.
SPOR
“Boksa Bekliyoruz”
“Boksa Bekliyoruz”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Boks İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulu açacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan boks yaz okulu için kayıtlar devam ediyor. Boks İl Temsilcisi Oğuzhan Karaoğlan ise, hedeflerinin Sivas boksuna yeni sporcular kazandırmak olduğunu söyleyerek; “Sivas boksuna yeni sporcular kazandırmayı hedefliyoruz. Tüm öğrencilerimizi, gençleri başlayacak yaz okulumuza bekliyoruz” dedi.
SPOR
Aygır Depolarında Restorasyon Başladı
Aygır Depolarında  Restorasyon Başladı
Sultan Abdulhamid Han´a at gönderen Tarihi Haralar Bölgesi´nde restorasyon çalışmaları başladı. Sivas Geleneksel Sporlar ve Eko Turizm Vadisi Projesi ile hayata kazandırılan Tarihi Aygır Depolarının işe başlama töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, “Sadece şehrimiz için değil konsepti ile ulusal çapta ses getirecek proje. Haralar Bölgesi tarihi misyonu açısından bizim için çok önemli bir bölge. Bu nedenle projenin her aşamasını büyük bir titizlikle yürütüyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Haydi Karateye”--Video
“Haydi Karateye”--Video
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Karate İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulu açacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan karate yaz okulu için kayıtlar devam ediyor. Karate İl Temsilcisi Oğuz Ökten ise, tüm çocukları karateye davet ederek; “Güzel duyguları ve becerileri kazandıracak Karate sporu için antrenörlerimiz 6-15 yaş grubu çocukları salonlarına bekliyor” dedi.
DÜNYA
“Önce Cimnastik”
“Önce Cimnastik”
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Cimnastik İl Temsilciliği, çocukların spor yapması için yaz okulları açacak. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde açılacak olan cimnastik yaz okulu için kayıtlar devam ediyor. Cimnastik İl Temsilcisi Mehmet Deniz ise, tüm spor branşlarının temelinin Cimnastik olduğunu belirterek; “Çocuğunuzu önce Cimnastiğe getirin” dedi.
SPOR
“Haydi Spora”
“Haydi Spora”
Çocukları ve gençleri spor yapmaya yönlendirmek, sporu sevdirmek amacıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl açılan yaz okullarına kayıtlar tüm hızıyla devam ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, tüm çocukları spora davet ederek; “7 ile 18 yaş arası çocukları ve gençleri İl Spor Merkezlerimize bekliyoruz” dedi.
SPOR
Seyyar Satıcılara Geçit Verilmeyecek
Seyyar Satıcılara  Geçit Verilmeyecek
Ramazan Bayramı öncesi alınan tedbirlere ilişkin bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, her yıl Bankalar ve Sirer Caddesi´nde kurulan pazar yerini bu yıl bölge esnafı ve vatandaşların taleplerini dikkate alarak yıkılan Selçuk Ortaokulu´nun yerine kuracaklarını söyledi. Bankalar ve Sirer Caddesi´nde seyyar satıcı ve kaçak ticaret yapanlara geçit verilmeyeceğini vurgulayan Işık, pazarcı esnafını mağdur etmeyeceklerini belirtti.
GÜNDEM
Muay Thai Kayıtları Başladı
Muay Thai Kayıtları Başladı
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde önümüzdeki günlerde açılacak olan Muay Thai yaz kursu kayıtlarının başladığı duyuruldu.
SPOR
“Vaatlerin Arkasındayız”
“Vaatlerin Arkasındayız”
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Ramazan ayında başlatılan bölgesel iftar programları kapsamında Kangal´da üyelerle bir araya geldi.Üyeleri, göreve geldikleri süre zarfında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendiren Başkan Eken, koltuktan güç almaya değil, koltuğa güç vermeye geldiklerini belirterek “TSO´yu büyütmeye, kalkındırmaya geldik. Bizler sizlerden aldığımız destekle güçlüyüz. Seçimden önce verdiğimiz vaatlerin arkasındayız. Odamız 24 saat emrinizde” dedi.
GÜNDEM
Masa Tenisi Hakemlik Kursu Açılacak
Masa Tenisi Hakemlik Kursu Açılacak
İlimizde 23-26 Mayıs tarihleri arasında “Masa Tenisi Aday Hakem Kursu” açılacak.
SPOR
Turizme Ağırlık Verilecek--Video
Turizme Ağırlık Verilecek--Video
Tarih ve kültür şehri Sivas´ın turizm alanında hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ile Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Turizm Yatırım Teşvikleri konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM
1 Ay Açık Kalacak
1 Ay Açık Kalacak
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında 5 Nisan´da Atatürk Kongre Müzesi´nde açılacak olan ‘Altınçağ´da Bilim Sergisi´ 1 ay açık kalacak. Türkiye genelinde Mersin, İstanbul ve Trabzon´dan sonra Sivas´ta açılacak olan sergi, ücretsiz gezilebilecek.
GÜNDEM
“Sertifikalı Hemşireler Çalıştırılmalı”
“Sertifikalı Hemşireler Çalıştırılmalı”
Medicana Sivas Hastanesi, Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikalı eğitim programının birincisini başarı ile tamamladı. Yoğun bakım hemşirelerine sertifikalarını veren Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray, “Özellikli alanlarda sertifikalı hemşirelerin çalıştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Hastanelerimizde bu programlar sayesinde sertifikalı hemşireler artarak daha kaliteli hizmet sunulmuş olacak” dedi.
SAĞLIK
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
“Sivas´ı Anlamadan Gitmeyin”
Arkeoloji Müzesi´nde gerçekleştirilen ´Gençlik Sohbetleri´ programı kapsamında üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Sevgili gençler; Sivas, ruhu olan nadir şehirlerimizdendir. Bu ruhu hissettiğinizde Sivas´a dair bambaşka bir pencere açılacaktır. Aşık Veysel´i, Pir Sultan Abdal´ı, Şemsi Sivasi´yi, Nuri Demirağ´ı, Buruciye´yi, Gökmedrese´yi, Divriği´yi görmeden, anlamadan gitmeyin" dedi.
GÜNDEM
Yarın Hizmete Girecek
Yarın Hizmete Girecek
Belediye tarafından yapılan ve hizmete giren Cumartesi Pazarının resmi açılışı yarın 13.30´da gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
İhanet Şebekesinin İhanetleri - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Devletimiz Çığlıkları Duymalı!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
İslam´da Tevekkül Anlayışı
Alper Duran
Alper Duran
Delilerin İtibarı
Taner Karabal
Taner Karabal
Virüs Belası
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Çevre
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
6.5160
EURO
7.2150
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Gülen nar, bağı bahceyi de güldürür;

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4