Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Desteğe Hazırız
Desteğe Hazırız
Cumhuriyet Üniversitesi´nde bir üst kadroya atanan öğretim üyeleri için tören düzenlendi. Mihmandar Uygulama Otelinde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, bilimsel çalışmaların üniversitelerin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyleyerek, “Bu noktada hepinizden gayret bekliyoruz. Hep söylediğimiz bir şey var, bilimsel çalışmalarda yanınızdayız. Her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
GÜNDEM
“Geleneksel Oyunlara” Devam
“Geleneksel Oyunlara” Devam
“Spor Sivas Projesi” Geleneksel Çocuk Oyunları kapsamında Merkez Fevzi Paşa ve Kangal Atatürk İlkokulu öğrencileri, “Oynamaya Geldik” etkinliğinde buluştu. Etkinliğe katılan Vali Salih Ayhan; “İl genelinde 36 anaokulu ile ilkokullarımızda başlatılan etkinliklerle çocukların fiziksel, duygusal ve pozitif yönden gelişmelerine destek olunmaktadır” dedi.
SPOR
Eğitim Ailede Başlar
Eğitim Ailede Başlar
Valilikte “Aile Eğitim Merkezi” Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Aile Eğitim Merkezinin haftanın 7 günü hizmet vereceğini dile getiren Vali Ayhan, “‘Eğitim ailede başlar ilkesinden hareketle açılışını yapacağımız Aile Eğitim Merkezi, bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini arttırmaya dönük önemli bir adımdır” dedi.
GÜNDEM
Ozan Kılıçoğlu Yeniden Belediyespor´da
Ozan Kılıçoğlu Yeniden Belediyespor´da
Sivas Belediyespor´un eski futbolcusu Ozan Kılıçoğlu 1 buçuk yıl sonra yeniden yuvaya döndü.
SPOR
Şehit Babasının Ayhan Sevgisi
Şehit Babasının  Ayhan Sevgisi
2005 yılında PKK tarafından şehit edilen Jandarma Komando Er Süleyman Aydın´ın Hafik Yarhisar´da yaşayan babası Habip Aydın, Vali Salih Ayhan´ı çok sevdiği için torununa adını Salih adını verdi.
GÜNDEM
Eğitim Arttıkça Şiddet Azalıyor--Video
Eğitim Arttıkça  Şiddet Azalıyor--Video
2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı´nın etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla Vali Salih Ayhan´ın başkanlığında ‘Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı´ gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Ayhan, kişilerin eğitim seviyesi arttıkça şiddet olaylarında azalma yaşandığını söyledi.
GÜNDEM
Yiğido Eyoub´un Hayali Gerçek Oldu
Yiğido Eyoub´un Hayali Gerçek Oldu
Afganistan´ın başkenti Kabilde yaşayan 11 yaşındaki Eyoub Mohammad Turkman, Vali Salih Ayhan´ın davetiyle 3 Bin 500 kilometre mesafeyi aşarak Sivasspor- Fenerbahçe maçını izlemek için Sivas´a geldi.OĞUZHAN SARZEP Resmen bir Sivasspor aşığı olan Afganistanlı 11 yaşındaki Eyoub Mohammad Turkman, yarın Sivasspor ile Fenerbahçe arasında oynanacak maçı izleyecek. Vali Salih Ayhan´ın ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in daveti üzerine, Sivas Valiliği´nin girişimleri sonrası, Dışişleri Bakanlığında tamamlanan prosedürlerin ardından Sivasspor hayranı Muhammed Eyüp ailesi ile birlikte Afganistan´ın başkenti Kabil´den Sivas´a geldi. Ailesiyle beraber Sivas´a gelen Eyoub, dün bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. “MAÇI BERABER İZLEYECEĞİZ” Bir hafta ilimizde misafir olacak olan minik Yiğido Eyoub´un ilk ziyareti ise kendisini misafir eden Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan oldu. Ayhan çifti, aile ile yakından ilgilenerek çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Ayhan, Sivasspor sevgisinin sınırlar ötesine aşmasının çok anlamlı olduğunu ifade ederek, “Aylar öncesinde Muhammed Eyüp kardeşimizin bizlere bir mesajı olmuştu. Sivas halkının da sevgisini kazanan minik yiğidomuz, Valiliğimiz ve Belediyemizin daveti üzerine Sivas´a geldi. Ailenin Türkiye´ye gelmesi noktasında Dışişleri Bakanlığımıza ve Büyükelçimize teşekkür ediyorum. Bir hafta boyunca ailemizi misafir edeceğiz, birlikte gezeceğiz ve hafta sonu da Sivasspor-Fenerbahçe maçını birlikte izleyeceğiz. İnşallah stadyumumuz da kapalı gişe olacak. Güzel bir galibiyetle Eyüp kardeşimizin gönlündeki Sivas aşkı daha da büyüyecek, memleketine güzel anılarla dönecek” dedi. “SİVASSPOR´A İLGİSİ BİZİ MEMNUN EDİYOR” “Kapımız ailemize her zaman açık olacak” diyen Vali Ayhan, “Muhammed Eyüp´ün Sivas´a, Sivasspora olan aşkının farklı ülkelere yansıması da bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Ailenin hayatlarında Sivas sevgisi, Türkiye sevgisi hep var olacaktır” diye konuştu. BAŞKAN BİLGİN´İ ZİYARET ETTİ Valilik ziyaretninin ardından Eyoub ve ailesi Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e çeşitli hediyeler takdim eden Eyoub ve ailesine Başkan Bilgin´de çeşitli hediyeler verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilgin “Eyoub´un Sivasspor sevgisi bizleri çok mutlu etti. Kendisine ve ailesine teşekkür ediyoruz. Eyoub´un isteğini yerine getirmekten de ayrıca mutluyuz.” dedi. Ziyarette Eyoub´de nasıl Sivassporlu olduğunu anlattı.
SPOR
İlmek İlmek Dokuyacağız--Video
İlmek İlmek  Dokuyacağız--Video
Tarık Eminoğlu´ndan boşalan AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğuna oturan Muhammed Burak Kuruçay, parti binasında açıklamalarda bulundu. AK Parti il teşkilatının yanı sıra Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in de katıldığı programda konuşan Başkan Kuruçay, “Sivas´ta 65 mahalle, 153 merkez köyde sandık görevlilerimizle beraber uyum içinde çalışma gerçekleştireceğiz. Bu süreçte memleketi ilmek ilmek tekrardan dokuyacağız. Sevdamız Sivas diyoruz. Memleket için çalışmaya her ortamda varız” dedi.
GÜNDEM
Yabancı Uyruklu Ailenin Yaşadığı Ev Yandı
 Yabancı Uyruklu Ailenin Yaşadığı Ev Yandı
Sivas´ta 10 kişilik yabancı uyruklu ailenin yaşadığı 2 katlı müstakil ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.
GÜNDEM
12 Hemşireye 20. Yıl Plaketi--Video
12 Hemşireye  20. Yıl Plaketi--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde çalışan ve meslekte 20 yılını dolduran 12 hemşireye Hemşirelik Sosyal Komitesi tarafından plaket takdim edildi. Programda konuşan Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, “Yeni gelen hemşirelerimizi sizin gibi yetiştirmenizi istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Kapı Kapı Dolaşın
Kapı Kapı  Dolaşın
İlimizde görev yapan imam hatip, müezzinler ve Kur´an kursu öğreticilerinin katılımı ile Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde ‘Sivas İl Müftülüğü Aylık Personel Toplantısı´ gerçekleştirildi. Toplantıda din görevlilerine hitap eden Vali Salih Ayhan, “Kur´an kursumuza öğrenci gelsin diye beklemeyin, kapı kapı dolaşın. FETÖ ve DEAŞ gibi yapıların topluma sirayet edebilmesinin nedeni manevi boşlukların ilgili kurumlarımız tarafından doldurulamamasıdır” dedi.
GÜNDEM
Kamu-Sen´den Ortak Protesto
Kamu-Sen´den  Ortak Protesto
Türkiye Kamu-Sen tarafından 81 ilde ortak basın açıklaması yapılarak, 2020 bütçesi protesto edildi. Gar PTT Şubesi önünde açıklama yapan Kamu-Sen İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Sosyal devlet olma ilkesini hiçe sayan, toplumumuzun büyük bir kesimini göz ardı ederek, çalışanlardan alınacak vergilere bel bağlayan 2020 bütçesi, memurun bütçesi değildir. Bütçe tasarısına memur maaşlarına ilişkin bir düzeltme eklenmek zorundadır” dedi.
GÜNDEM
Duygu İçin Anma Programı Düzenlendi--Video
Duygu İçin Anma  Programı Düzenlendi--Video
İsmet Yılmaz Bulvarı üzerinde kavşağa kontrolsüz giren lüks otomobilin halk otobüsüne çarpması sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Bölümü 4´üncü sınıf öğrencisi Emel Duru Duygu için Cumhuriyet Üniversitesi´nde anma programı düzenlendi.
GÜNDEM
Hayat Ağacı´ndan Kırtasiye Yardımı
Hayat Ağacı´ndan  Kırtasiye Yardımı
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Hayat Ağacı Derneği aracılığıyla toplam bin 555 öğrenciye 78 bin lira değerinde kırtasiye yardımı sağlandığını söyledi.
GÜNDEM
HES Felaketi Hasara Yol Açtı
HES Felaketi Hasara Yol Açtı
HES´teki kanalın patlaması sonrasında oluşan hasarın boyutu gün aydınlanınca ortaya çıktı.
GÜNDEM
Kendi Ailemiz Görüyoruz
Kendi Ailemiz Görüyoruz
Vali Salih Ayhan ve beraberindeki il protokolü, Kurban Bayramı dolayısıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu. 2008 yılında Hakkâri Yüksekova´da şehit olan J. Uzm. Çvş. M. Bahaddin Erturhan´ın ailesinin ziyaret edildiği esnada konuşan Vali Ayhan, “Bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanmaktadır. Güvenlik güçlerimiz yaralandığında canımız acımaktadır. Bizler hiçbir askerimizin, polisimizin tırnağına zarar gelmesini istemeyiz. Onların, bu ülke için ne kadar kutsal bir görevi yerine getirdiğinin de bilincindeyiz. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Sivasspor Bir Ailedir”
“Sivasspor Bir Ailedir”
Yiğido Gençlik Taraftar Grubu Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bilgin; “Sivasspor bizim markamızdır. Taraftarıyla Oyuncusuyla ve Kurumlarımızla Sivasspor bir ailedir” dedi.
SPOR
Mangal kömürünün meşakkatli yolculuğu
Mangal kömürünün  meşakkatli yolculuğu
Mangal kömürü üreticileri, küçük bir deliğin 3 aylık emeklerini yok etmemesi için 10 gün boyunca 24 saat nöbet tutuyor.
GÜNDEM
Sivasspor Rotayı Premier Lig´e Çevirdi
Sivasspor Rotayı Premier Lig´e Çevirdi
Demir Grup Sivasspor´da hareketli günler yaşanıyor. Yiğidolar, transferde rotasını Premier Lig´e çevirdi. Kırmızı-beyazlılar, geçen sezon Leicester´dan kiraladığı Diabate için yeniden devreye girdi. Sivasspor ayrıca, Watford´un 22 yaşındaki forveti Adalberto Penaranda´yla da temaslara başladı.
SPOR
57 Çocuk "Koruyucu" Altında
57 Çocuk "Koruyucu" Altında
İlimizde bulunan koruyucu aile sayısı 48, koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı ise 57 olarak açıklandı. Bazı ailelerin birden fazla çocuğu ‘koruyucu´ olarak üstlendiği Sivas, koruyucu aile yanındaki çocuk sayısı sıralamasında Türkiye´de 31´inci sırada yer aldı.
GÜNDEM
Afetler Sağlığı Olumsuz Etkiliyor--Video
Afetler Sağlığı Olumsuz Etkiliyor--Video
Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu´nda “Herkes İçin Sağlık” paneli gerçekleştirildi. Programda konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Tel Aydın, “Yoksulluk, afetler, savaşlar, göçler ülkelerin sağlık düzeylerini ve refahını olumsuz etkilemekte” dedi.
GÜNDEM
Anneler Ailenin Yapı Taşlarıdır
Anneler Ailenin Yapı Taşlarıdır
Anneler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, “Anneler, fedakârlık, sabır, koruyuculuk, şefkat, sevgi ve merhamet gibi hasletlerin timsali, aile ve toplum hayatının yapı taşlarıdır” dedi.
GÜNDEM
“En Değerli Varlığımızdır”
“En Değerli Varlığımızdır”
Anneler Günü nedeniyle açıklama yapan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Yaşamımızın ilk anından başlayarak sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, en zor anlarımızda bize güç veren annelerimiz yerleri asla doldurulamayacak en değerli varlıklarımızdır” dedi.
“Maneviyat Eksikliği Var”
“Maneviyat Eksikliği Var”
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı ´Aile ve Yaşam Sohbetleri´ etkinlikleri kapsamında ´Duygu Yönetimi ve Öfke Kontrolü´ konulu söyleşi gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “İnsanlar çok materyalist bir dünyada yaşıyor. Maddiyatlaşan bir dünya var. Bunun içerisinde bir maneviyat eksikliği var. Dolayısıyla bu tür sohbetler de çok anlamlı oluyor. Meral Hocamızın anlattığı gibi günlük hayatta öfke kontrolü verimli bir yaşam için hepimize gerekli” dedi.
GÜNDEM
5 Liralık Döner Kapış Kapış
5 Liralık Döner Kapış Kapış
Türkiye´nin birçok ilinde şubesi bulunan ve geçtiğimiz aylarda ilimizde de açılan Ekrem Coşkun Döner´in 5, 7 ve 9 liradan satışa sunulan et döneri Sivaslılar tarafından büyük ilgi görüyor. Eski Madımak Oteli yanında hizmet veren Ekrem Coşkun Döner´in İşletme Yetkilisi Ömer Faruk Çınargil, “Ürünün öne çıkan özelliği çok kaliteli ve lezzetli olması. İkincisi ise bu kaliteyi çok uygun fiyatlara takdim edebiliyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Hedefi Tutturacağız”
“Hedefi Tutturacağız”
Sivas Kongresi´nin 100. Yılında 100 Milyon Fidan hedefi kapsamında ailesiyle birlikte 100 adet fidanı toprakla buluşturan Vali Salih Ayhan, “Kamu kurumlarımızla, okullarımızla ve bütün imkanlarımızla seferber olarak 100 milyon fidan hedefini inşallah tutturacağız” dedi.
GÜNDEM
Sorunlar Yerinde Tespit Edilecek
Sorunlar Yerinde Tespit Edilecek
Valilik himayelerinde başlatılan ve paydaş kurumlarla iş birliği içerisinde hayata geçirilen "Dert Etme Biz Varız" adlı sosyal projenin tanıtımı gerçekleştirildi.
YAŞAM
Divriği´de Doktor Sorunu Çözülecek
Divriği´de Doktor Sorunu Çözülecek
İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya ve Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak ile bir araya gelen Vali Salih Ayhan, ilçedeki sağlık sorunlarına değinerek “Kadın doğum uzmanı ihtiyacı kısa sürede giderilecektir. Sağlık Bakanlığımız, yakın zamanda doktor ataması ve sözleşmeli sağlık personeli alımı yapacak. Divriği de bu kapsamda değerlendirilecektir” dedi.
SAĞLIK
Hizmetleri Saymakla Bitiremeyiz--Video
Hizmetleri Saymakla Bitiremeyiz--Video
Önceki gün gerçekleştirilen koordinasyon toplantısından konuşan Vali Salih Ayhan, 31 Mart´ta görevi devredecek olan Belediye Başkanı Sami Aydın´dan övgüyle bahsetti. Sivas´ın Başkan Aydın´la önemli bir ivme yakaladığını ifade eden Vali Ayhan, “Meydanlar, yollar, otoparklar, çevre düzenlemeleri, çermikteki yatırımlar, Mevlana Tüneli gibi birçok hizmeti saymakla bitiremeyiz. Hizmetlerden ötürü Sami Başkanımıza içten teşekkür etmek istiyorum. Başkanımızın tecrübelerinden, bilgi birikiminden her zaman yararlanacağız” dedi.
GÜNDEM
Çocuğunuzu Kıyaslamayın!
Çocuğunuzu Kıyaslamayın!
Karne ile ilgili düşüncelerin çocuğa incitmeden anlatılması gerektiğini söyleyen Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları Rehberlik Öğretmeni Banu Bulur, “Yargılamadan, eleştirmeden başkalarıyla kıyaslamadan çözüme yönelik yaklaşılmalı” dedi.
EĞİTİM
Taner Karabal
Taner Karabal
Seçimi Milli Kanat Kazandı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mülteci Beşaret
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Emanet ehline verilmez ise, o topluluğun kıyameti yakındır..

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4