Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Korkusuz Dede Ve Torunun Arılarla İlişkisi Şaşırtıyor
Korkusuz Dede Ve Torunun Arılarla İlişkisi Şaşırtıyor
Sivas´ta gezgin arıcılık yapan dede ve torunu koruyucu elbise giymeden binlerce arıyı çıplak elleriyle kovana yerleştiriyor.
GÜNDEM
Hafik´te Mor Patates Ekildi
Hafik´te Mor Patates Ekildi
Hafik´in Göydün köyünde, Türkiye´de son yıllarda yaygınlaştırılmaya çalışılan "mor patates" ekildi. Karbonhidrat, potasyum, C vitamini, folik asit ve demir kaynağı olan mor patatesin, hücreleri koruyan ve vücudu iyileştirmede yardımcı olan antosiyaninler sayesinde kanser hücrelerinin çoğalmasını azaltmada ve daha birçok rahatsızlığın giderilmesinde aktif rol oynadığı biliniyor.
GÜNDEM
Çalımbay: “Biz Hazırız”
Çalımbay: “Biz Hazırız”
Demir Grup Sivasspor´un deneyimli Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yaptığı açıklamasında, “Takım olarak hazırız. Oynatılacaksa da oynayacağız. Yapacak bir şey yok. Takımıma yürekten inanıyorum ve güveniyorum” dedi.
SPOR
Koronavirüs Salgını Sürecinde Dijital Bağımlılık Arttı
Koronavirüs Salgını Sürecinde Dijital Bağımlılık Arttı
Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde yetişkinlerde dijital bağımlılığın yüzde 116 arttığını bildirdi.
GÜNDEM
Toplu İbadet Yapmayın!
Toplu İbadet Yapmayın!
İl Müftüsü Yusuf Akkuş, 11 ayın sultanı Ramazan ayına ilişkin açıklamalarda bulundu. Tüm Sivaslıların Ramazan ayını tebrik eden Akkuş, koronavirüs salgını nedeniyle toplu ibadet yapılmaması hususunda Sivaslıları uyardı. Müftü Akkuş, “Bir araya gelmemeye çalışmak lazım. Ramazan geldi, ‘teravihleri topluca kılalım´ gibi düşüncelere girmemek lazım” dedi. Ramazan´ın bağışlanma ayı olduğunu hatırlatan Müftü Akkuş, “Koronavirüs salgınından dolayı evlerimizle ailemizle beraberiz. Bu arada bir muhasebe yapsak, çocuklarımızla kitap okusak, geleceğe yönelik ibadetlerle ilgili sahih kaynaklardan çocuklarımızı yetiştirebilsek, onlarla namaz kılabilsek çok güzel olur” diye konuştu.
GÜNDEM
Eksikliklerimizi Gözden Geçirelim
Eksikliklerimizi Gözden Geçirelim
İlimizde görev yapan 8. sınıf öğretmenleri ile Video Konferans Sistemi ile görüşen Vali Salih Ayhan, kısa süre sonra yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) hakkında öğretmenlere tavsiyelerde bulunarak, "45 gün sonra LGS yapılacak. Sizlerden isteğimiz bu süreçte öğrencilerimizle olan bağlarınızı güçlü tutmanız. Tempomuzu artıralım. Eksikliklerimizi gözden geçirelim” dedi.
GÜNDEM
Süreci İyi Okumalıyız
Süreci İyi Okumalıyız
Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında kurum müdürleriyle Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden toplantı gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, “Bu süreci iyi okumak lazım. Bu sıradan bir salgın değil. Her yönüyle insanı gerek zihnen gerekse ürettikleriyle değişime sürükleyen bir dönem. Buna iyi hazırlıklı olmanız lazım. Hizmet ettiğiniz kitleyi iyi okumanız lazım. Bu süreçte kendinizi fark ettirmeniz lazım” dedi.
GÜNDEM
Korona Salgınını Birlikte Yeneceğiz
Korona Salgınını Birlikte Yeneceğiz
Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler konusunda kaymakamlardan brifing alan Vali Salih Ayhan, “Vatandaşlarımıza kolay ulaşılabilir olmalıyız. Küresel salgın ile ulusal bir mücadelemiz var. Bu mücadeleyi birlikte başaracağız. Saha hakimiyetimiz ve kurumsal kapasitemiz çok yüksek. Tecrübemiz ve kazanımlarımız oldu. Bütün hizmetlerimiz etkin ve aktif bir şekilde devam edecek” dedi.
GÜNDEM
Veli Rehberlik Hizmeti Devrede
Veli Rehberlik Hizmeti Devrede
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen ve Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri´nde Türkiye birinciliği elde eden “Veli Rehberlik Hizmeti” projesi koronavirüs salgını dolayısıyla yenilenerek tekrar öğrenci ve velilerin hizmetine sunuldu.
GÜNDEM
Destek Ekiplerini Aktif Kullanın
Destek Ekiplerini Aktif Kullanın
Haftalık kaymakamlar toplantısını koronavirüs salgını nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, kaymakamlara; “Özellikle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızı önceleyin. Dışarıya çıkmaları yasaklandığı için Vefa Sosyal Destek ekiplerimizi aktif kullanın” talimatında bulundu.
GÜNDEM
Büyüklerimiz Evden Çıkmasın
Büyüklerimiz Evden Çıkmasın
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kişiler ile bazı kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından bu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Valilik bünyesinde Vefa Koordinasyon Grubu oluşturuldu. Ekiplerin hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını ifade eden Vali Ayhan, “Bizim kıymetli büyüklerimizden, çınarlarımızdan istirhamımız evden çıkmasınlar. Risk grubunda oldukları için kendilerini tehlikeye atmasınlar” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Koronavirüs İlletini Birlikte Yeneceğiz
Koronavirüs İlletini Birlikte Yeneceğiz
Koronavirüs salgınıyla mücadele noktasında köy ve mahalle muhtarlarına büyük sorumluluklar düştüğünü söyleyen Vali Salih Ayhan, “Muhtarlarımız bu dönemde bölgelerinde düğün, nişan, taziye ve tebrik gibi etkinliklerde risk ortamı oluşturacak kalabalıklara müsaade etmemeli. Yaşanabilecek olumsuzluklarda derhal gerekli mercilere bilgi vermeleri gerekmektedir. Muhtarlarımızdan beklenen vazifeyi yerine getireceğine olan inancımız tamdır. Bu illeti birlikte yeneceğiz" dedi.
GÜNDEM
Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
Teşkilatlanma Çalışmaları Sürüyor
Burak Kuruçay başkanlığındaki AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı bir yandan teşkilatlanma çalışmalarına devam ederken bir yandan da esnaf, kamu kurum ve kuruluşlarını da ziyaret etmeye devam ediyor.
GÜNDEM
Öğrencilere Terör Bilgilendirmesi--Video
Öğrencilere Terör Bilgilendirmesi--Video
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği ekipleri, “Gençlik ve Güvenli Gelecek” konulu konferans kapsamında üniversite öğrencilerini terör hususunda bilgilendirdi.
GÜNDEM
Ters Etki Yapabilir--Video
Ters Etki Yapabilir--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen 1´inci Kariyer Günleri programında konuşan Vali Salih Ayhan, geçtiğimiz günlerde ilk test sürüşü gerçekleştirilen Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Sivas´ın hızlı trene hazırlıklı olması gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, dev projenin ters etki yapabileceği uyarısında bulundu. Vali Ayhan, “Hızlı trene hazırlıklı olmak lazım. Eğer hazırlıklı olmazsak, altyapımız buna hazır olmazsa bu ters etki yapabilmektedir. Türkiye de yüksek hızlı trenin gittiği yerlerde tam 10 kat hareketlilik olmaktadır. Buna üniversitemizin, kurumlarımızın, sektörde olanların hazırlıklı olması lazım. Sivas´ımızın 2009 yılına baktığımız zaman yatak kapasitesi 537 iken şu an 6 bin civarında. Dolayısıyla yapı olarak da çok da iyi bir noktaya gelmişiz. Hazırlıklı olmamız lazım” dedi.
GÜNDEM
KADES´e 134 İhbar Geldi
KADES´e 134 İhbar Geldi
Vali Salih Ayhan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda “Son bir yılda ilimizde KADES´e 134 ihbar gelmiştir. Alınan tedbirler ile ilimizde kadına yönelik şiddette yüzde 16 azalma olmuştur” dedi.
GÜNDEM
Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Kadınlar Günü Kutlu Olsun
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda “Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nü kutluyorum” diye konuştu.
GÜNDEM
Yerli Silahlar İntikam Alıyor
Yerli Silahlar İntikam Alıyor
TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, İdlib´de rejimin kalleş saldırısında şehit olan Mehmetçiklerimizin intikamının alınmasında büyük rol oynayan yerli ve milli silahlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Silahların dünya standartlarının üzerinde başarı sağladığını söyleyen Yılmaz, “Türkiye, Suriye´de dediğini yapmışsa bunlar yerli üretim silahlar sayesinde olmuştur” dedi.
GÜNDEM
Kaliteli Eğitim İçin Çalışıyoruz
Kaliteli Eğitim İçin Çalışıyoruz
Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, beraberindeki akademisyenlerle birlikte ASELSAN´ı ziyaret etti. ASELSAN yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Rektör Kul, “Savunma sanayiinde ihtisaslaşmak için savunma teknolojileri alanında yüksek lisans ve doktora programı açtık. Savunma sanayii ve üniversitemizi tek bir noktada buluşturarak öğrencilerimizin en iyi eğitimi alması için gayret ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Fix Taksi Mağdur Ediyor
Fix Taksi Mağdur Ediyor
Taksici esnafının sorunlarını Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e ileten Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman, “Sosyal medya üzerinden reklam yaparak fix taksi adı altında yakın mesafelere 10 lira, uzak mesafelere ise 15-20 lira sabit ücretle yolcu taşınıyor. Bu uygulama taksici esnafının işine zarar veriyor” dedi.
GÜNDEM
Antibiyotikte Önemli Gelişme--Video
  Antibiyotikte Önemli Gelişme--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Biyoteknoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Pakize Cantürk Kılıçkaya tarafından hazırlanan proje ile yeni nesil antibiyotik geliştirilmesi hedefleniyor.
GÜNDEM
Sağlıkta Teknik Kapasite Arttı--Video
Sağlıkta Teknik Kapasite Arttı--Video
´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ sloganıyla düzenlenen sektör çalıştayları kapsamında dün Öğretmenevinde sağlık çalıştayı gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Teknik kapasitemiz, fiziki yapımız, araç ekipmanlarımız ve personel sayımızda olağanüstü artış ve iyileşme var. Kaymakamlık yaptığım dönemde bir doktora muhtaçtık, törenle karşılardık. O dönemden şimdi hava ambulansının olduğu dönemdeyiz” dedi.
GÜNDEM
Toplantılar Sona Erdi
Toplantılar Sona Erdi
İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantıları dün gerçekleştirilen oturumla sona erdi. 5 gün boyunca süren oturumlarda komisyonlara havale edilen gündem maddeleri karara bağlandı.
GÜNDEM
Deprem Değil Bina Öldürür--Video
Deprem Değil Bina Öldürür--Video
Elazığ´da meydana gelen depremin ardından bölgeye giderek saha çalışmalarına katılan isimlerden Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar, Kuzey Anadolu ve Orta Anadolu fay zonuna ait kollar üzerinde meydana gelebilecek depremin ilimizde yıkıcı etkilere sebep olabileceğini söyleyerek “Sivas´ta doğru zemin üzerine doğru yapılar inşa edememişsek benzer sıkıntılar yaşayabiliriz. Deprem yönetmeliğine uygun şekilde binalar inşa etmemiz gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
Hamidiye Cazibe Merkezi Olacak
Hamidiye Cazibe Merkezi Olacak
Hamidiye Kültür Parkı içerisine Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi inşa edilecek. ORAN´dan destek gören projenin protokol imza töreninde konuşan Vali Salih Ayhan, “16 bin metrekare alana inşa edilecek merkez ve diğer projeler bittiği zaman bölge ciddi bir cazibe merkezi haline gelecek” dedi.
GÜNDEM
Yerel Parlamento Bugün Toplanıyor
Yerel Parlamento Bugün Toplanıyor
İl Genel Meclisi Şubat toplantıları bugün gerçekleştirilecek ilk oturumla başlayacak. 2020 Ocak ayı meclis ve encümen karar özetlerinin okunması ile start alacak olan Şubat ayı toplantılarında kırsalı ilgilendiren önemli konular karara bağlanacak.
GÜNDEM
“125 Bin Öğrenciye Ulaşıldı”
“125 Bin Öğrenciye Ulaşıldı”
Vali Salih Ayhan başkanlığında, Sivas Valiliği tarihi binasında “Spor Sivas” projesinde yapılan faaliyetler hakkında toplantı yapıldı. Toplantıda konuşan Ayhan: “Spor Sivas projesi kapsamında bu zamana kadar 125 bin öğrenciye ulaşıldı. Daha çok çocuğa ulaşacağız” dedi.
SPOR
Desteğe Hazırız
Desteğe Hazırız
Cumhuriyet Üniversitesi´nde bir üst kadroya atanan öğretim üyeleri için tören düzenlendi. Mihmandar Uygulama Otelinde düzenlenen törende konuşan Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, bilimsel çalışmaların üniversitelerin vazgeçilmezleri arasında yer aldığını söyleyerek, “Bu noktada hepinizden gayret bekliyoruz. Hep söylediğimiz bir şey var, bilimsel çalışmalarda yanınızdayız. Her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilerin Görüşleri Alındı--Video
Öğrencilerin Görüşleri Alındı--Video
Üç oturum halinde gerçekleştirilen “Benim Belediyem Gençlik Çalıştayı” tamamlandı. Çalıştay kapsamında 10-18 yaş arası öğrencilerin şehre dair görüşleri alındı.
GÜNDEM
Sözleşmesi Donduruldu
Sözleşmesi Donduruldu
Lider Sivasspor´da sakatlanarak uzun süre takımdan ayrı kalan orta saha oyuncusu Serhiy Rybalka´nın sözleşmesini kulüp tarafından donduruldu.
SPOR
Haydar Mermer
Haydar Mermer
ŞAMAR OĞLANINDAN FARKIMIZ KALMADI
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
VEFALI OLMAK İNSANİ BİR DUYGUDUR
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1