Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Salonlarda Alınacak Tedbirler Konuşuldu
Salonlarda Alınacak Tedbirler Konuşuldu
Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, salgın sonrası spor salonlarında alınacak tedbirler hakkında tesis amirleri ile bir araya geldi.
SPOR
TYP İle 1.568 Kişi İşe Alınacak
TYP İle 1.568 Kişi İşe Alınacak
Sivas´ta, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı okullarda noter kurası ile 9 ay süreyle bin 568 kişi işe alınacak.
GÜNDEM
Kovid-19 Tedbirleri Görüşüldü
Kovid-19 Tedbirleri Görüşüldü
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden ilçe milli eğitim müdürleri ve il merkezindeki okul müdürleriyle toplantı yaparak okullarda alınacak tedbirler masaya yatırıldı
EĞİTİM
Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Hızlı Trene Hazırlanacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, şehri yüksek hızlı trene hazırlamak için Vali Salih Ayhan´ın koordinesinde çalıştay düzenleneceğini söyledi. Pandemi dolayısıyla ileri tarihe ertelenen çalıştaya yüksek hızlı trenin faaliyet gösterdiği illerdeki oda başkanları da katılacak. Toplantıda turizmden hizmet sektörüne kadar mevcut durum ele alınacak.
GÜNDEM
120 Kişilik Kontenjan Açıldı
120 Kişilik Kontenjan Açıldı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi; 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için özel yetenek sınavıyla 120 öğrenci alacağını duyurdu.
GÜNDEM
Açılış Öncesi Toplantı
Açılış Öncesi Toplantı
Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, açılışına sayılı günler kalan olimpik yüzme havuzunun iş ve işleyişi görüşmek üzere yüzme kulüpleri ile toplantıda bir araya geldi.
SPOR
Antrenörlerle Toplantı Yapıldı
Antrenörlerle Toplantı Yapıldı
Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ufuk Demir, istişare ve koordinasyon toplantısında antrenörlerle bir araya geldi.
SPOR
Son Gün 28 Temmuz
Son Gün 28 Temmuz
Hayat Ağacı Derneğinde bu yıl bir kurban hisse bedeli bin 600 lira olarak belirlendi. Hayır sahipleri, makbuz karşılığında 28 Temmuz Salı mesai bitimine kadar kurban hissesi bağışlayabilecek.
GÜNDEM
TÜBİTAK Destek Verecek
  TÜBİTAK Destek Verecek
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Sayısal Görüntü İşleme Teknikleri ile Araç Altı Yabancı Cisim Tespiti” projesi TÜBİTAK tarafından desteklenecek.
GÜNDEM
Mesleki Eğitim Teşvik Edilmeli
Mesleki Eğitim Teşvik Edilmeli
Mesleki teknik liselerdeki staj süresinin emeklilikte sayılması önerisinde bulunan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Mesleki eğitime teşvik edici adımlar atılmalı. Mesleki ve teknik lise mezunlarındaki işsizliğin azalması için devletin de işverene desteği ile birlikte eğitim döneminde iş garantisi verilmeli” dedi.
GÜNDEM
103 Personel Alınacak
103 Personel Alınacak
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız´ın çeşitli kurumlarla yaptığı görüşmeler neticesinde hemşire, sağlık teknikeri ve diğer sağlık personeli unvanlarında alım yapılacak. 50 kişilik hemşire alımı ortaöğretim, 40 kişilik sağlık teknikeri ve 13 kişilik diğer sağlık personeli alımı ise ön lisans ve lisans düzeyinde yapılacak.
GÜNDEM
Karar Esnafı Sevindirdi
Karar Esnafı Sevindirdi
İnternet kafe ve elektronik oyun salonlarının yarından itibaren tekrar faaliyetlerine başlayacağını söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Alınan bu karar, uzun süredir iş yerleri kapalı olan esnafımızı da sevindirmiştir” dedi.
GÜNDEM
Yürüyüşe İzin Verilmeyecek
Yürüyüşe İzin Verilmeyecek
Madımak Olayları´nın 27. yıl dönümü anma programının kapsamı ve alınacak tedbirlerin görüşüldüğü İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi Toplantısı yapıldı. Perşembe günü gerçekleştirilecek anma programının içeriğinin masaya yatırıldığı toplantının ardından konuşan Vali Salih Ayhan, “Kesinlikle ve kesinlikle yürüyüş olmayacak. Sadece Bilim Sanat Merkezi´ne karanfil bırakılacak ve açıklama yapılacak. Dualarımızı yapıp ayrılacağız” dedi.
GÜNDEM
Toplu Organizasyonlara Müsaade Edilmeyecek
Toplu Organizasyonlara Müsaade Edilmeyecek
İl Pandemi Kurulu Vali Salih Ayhan başkanlığında toplandı. Toplantının ardından alınan kararlara ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “İlçelerimizde, beldelerimizde ve köylerimizde vatandaşlarımızın toplu olarak bir araya gelmelerine asla müsaade etmeyeceğiz. Taziye ziyareti, asker uğurlama, toplu yemek, söz, nişan, düğün vb. organizasyonlara kesinlikle izin verilmeyecek” dedi.
GÜNDEM
Malzeme Alımları Tek Merkezden Yapılmamalı
Malzeme Alımları Tek Merkezden Yapılmamalı
TÜDEMSAŞ, TÜVASAŞ ve TÜLOMSAŞ şirketlerinin genel müdürlük döneminde olduğu gibi malzeme alımlarını bulundukları illerden temin etmeleri gerektiğinin altını çizen Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, “Eğer alımlar tek merkezden olursa Sivas, Sakarya ve Eskişehir ekonomisinde ciddi sıkıntılar doğacaktır” dedi.
GÜNDEM
Kurbanlık Fiyatları Açıklandı
Kurbanlık Fiyatları Açıklandı
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilimizde kurban kesimi ve fiyatları hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “Tosun canlı kilogram fiyatı 27 TL, damızlık vasfını kaybetmiş düve 26 TL, damızlık vasfını kaybetmiş inek 24 TL, dişi koyun 25 TL, erkek koyun ise 30 TL´den satılacak. Kombinalardaki kesim ücretleri ise büyükbaş için 550 TL, küçükbaş için 125 TL, parçalama ücreti 450 TL, et çekim ücreti ise 2 TL olarak belirlenmiştir” dedi.
GÜNDEM
Türkiye Genom Projesine Destek
  Türkiye Genom Projesine Destek
Cumhuriyet Üniversitesi; Türkiye Genom ve Türkiye Kanser Gen Projelerinin bir bölümüne katkı sağlayacak.
GÜNDEM
Gürültüden Uzak Duralım
Gürültüden Uzak Duralım
20 Haziran´da yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi hazırlık değerlendirme toplantısına katılan Vali Salih Ayhan, “Sınav saatinde tüm vatandaşlarımızdan hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Çocuklarımızın sınava motive olmasını, sınava odaklanmasını etkileyecek gürültü ve olumsuz davranışlardan uzak durulması gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Hizmet Etmeye Devam Edeceğiz
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle toplantılarına 2 ay ara veren İl Genel Meclisi, Haziran ayı toplantılarına başladı. Toplantıda konuşan Meclis Başkanı Hakan Akkaş, “Artık yoğun gündemlerle daha da bir iştiyakla çalışmalarımıza, bu aziz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
400 Personel Alınacak
400 Personel Alınacak
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi´ne 400 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağını söyleyen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bu kadroların üniversitemize tahsis edilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekillerimiz, siyasilerimiz ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu kadrolar Üniversitemize ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
GÜNDEM
Maskesiz Namaz Kılınamayacak
Maskesiz Namaz Kılınamayacak
Koronavirüs tedbirleri kapsamında camiler bugün Cuma namazı ile beraber ibadete açılacak. İl Müftülüğü tarafından hazırlıkların tamamlandığını kaydeden Vali Salih Ayhan, “Kapalı alanlarda namaz kılınmayacak. Cami bahçesinde ve avlusunda namaz kılınacak. Sosyal mesafeye uyulacak, vatandaşlarımız maskesiz asla camiye girmeyecek. Herkes kendi seccadesini getirecek ve namazını kılacak” dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ, Personele Eğitim Verecek
ÇEDAŞ, Personele Eğitim Verecek
ÇEDAŞ, 2020 yılında çalışanlarına 17 bin saat İSG eğitimi verecek. Kovid-19 salgınına karşı çalışanlarını korumak için her türlü tedbiri alan şirket, düzenli olarak bilgilendirme de yapıyor.
GÜNDEM
Çalımbay ve Sarılar´dan Valiye Ziyaret
Çalımbay ve Sarılar´dan Valiye Ziyaret
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay ile Kulüp Başkan Vekili Erdal Sarılar, Vali Salih Ayhan´a ziyarette bulundu.
SPOR
Nefes Kredisi Rahatlatacak
Nefes Kredisi Rahatlatacak
Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamda sıkıntıya düşen KOBİ´lere yardımcı olmak amacıyla esnafa destek paketi kapsamında TOBB Nefes Kredisi devreye alındı. Nefes Kredisi için küçük işletmelerin üye oldukları oda ve borsalardan alacakları üyelik belgesi ile Denizbank şubesine başvurabileceklerini söyleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Üyelerimiz bu kredi ile bir nebze de olsa rahatlayacak ve yaşadıkları sıkıntıları atlatacaktır” dedi.
GÜNDEM
İl Özel İdaresi Şehrin Kalbidir
İl Özel İdaresi Şehrin Kalbidir
Koronavirüs salgını nedeniyle birim müdürleriyle video konferans yöntemi ile toplantı gerçekleştiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi Sivas´ın kalbidir. 7´den 70´e herkese hizmet götürüyor. Bugün Vefa Destek Hatlarıyla olsun, bu süreçteki diğer çalışmalarda olsun, Sivas İl Özel İdaresi olarak bütün varlığımızla, bütün personellerimizle yine sahada görev alıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Açılış İçin Gün Sayıyor--Video
Açılış İçin Gün Sayıyor--Video
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi´nin 80 odasının tefrişatına sundukları katkılardan dolayı Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür eden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Kadın Doğum ve Çocuk Hastanemiz son aşamaya geldi. Tefrişat ile ilgili bir sıkıntımız söz konusu değildir. Birkaç test aşaması kaldı. Bakanlık tarafından oksijen testleri de yapıldığı takdirde hastanemiz hizmete hazır hâle gelmiş olacak” dedi.
GÜNDEM
Yerel Parlamento Olağanüstü Toplandı
Yerel Parlamento Olağanüstü Toplandı
İl Genel Meclisi alınması gereken önemli kararlar için olağanüstü toplantı gerçekleştirdi. Seçim heyecanının yaşandığı oturumda Burhanettin Kuru, Burhanettin Uğurlu ve Yusuf Yüksel Yıldız encümen üyeliklerine seçildi.
GÜNDEM
Sosyal İzolasyona Dikkat Etmeliyiz--Video
Sosyal İzolasyona Dikkat Etmeliyiz--Video
Sivas Valiliği tarafından merkeze bağlı köylere ulaştırılmak üzere maske, Sivas Belediyesi tarafından da muhtarlara hijyen paketi dağıtıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün yeni hizmet binasında düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Milletimizin birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularıyla birlikte bu süreci en iyi şekilde atlatacağımıza inanıyoruz. Bu süreçte en iyi tedbir sosyal izolasyonu sağlamak ve bilim kurulunun hazırladığı bakanlıkların bizlere bildirdiği talimatlara uymak" dedi.
GÜNDEM
Ödemeler Lig Başlayınca
Ödemeler Lig Başlayınca
Kulüpler Birliği tavsiye kararlarını açıkladı. Futbolcu maaşları için kulüpler anlaşma yoluna gidecek. Anlaşma sağlanmazsa sözleşmeler lig başlayana kadar dondurulacak… Birlik aldığı kararda “Futbolcu ve teknik ekip sözleşmelerinin ödemesinde anlaşılmaya çalışılacaktır. Eğer anlaşma olmazsa ligler başlayana kadar sözleşmeler ve alacaklar dondurulacak” ifadesi kullanıldı.
SPOR
KARAYOLLARI ALIM YAPACAK
KARAYOLLARI ALIM YAPACAK
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü alım yapacak.
Resmi İhale İlanları
Haydar Mermer
Haydar Mermer
ŞAMAR OĞLANINDAN FARKIMIZ KALMADI
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
VEFALI OLMAK İNSANİ BİR DUYGUDUR
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5