Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Öğrencilere İdare´nin Çalışmalarını Anlattı
Öğrencilere İdare´nin Çalışmalarını Anlattı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ´Sivas İl Özel İdaresindeki Yol Yapım Çalışmaları´ konulu seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak katılan İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner, mühendis adaylarına İdare´nin Sivas´ın zorlu coğrafyasında yürüttüğü yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM
Güvende Değiller!
Güvende Değiller!
Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi´nin (UN Women), “Ateş Böcekleri ile Karanlığı Aydınlat” kampanyası kapsamında Türkiye´de olduğu gibi Sivas´ta da çok sayıda kadın kendilerini güvende hissetmedikleri yerleri ateş böceğini temsil eden bir ışık ile işaretledi.
GÜNDEM
Hedeflere Ulaşacağız
Hedeflere Ulaşacağız
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantılarının 20´nci oturumu dün gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirilen oturuma katılan Vali Salih Ayhan, meclis üyelerine hitap etti. Yürütülen çalışmalara ilişkin yerel parlamentoya bilgi veren Vali Ayhan, “Biz 2023 vizyonumuzu 2018 Sivas Çalıştayı ile belirlediğimiz günden beri aynı rotada yürümeyi sürdürüyoruz. Kısa ve orta vadede 2023 hedeflerimize sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Çalışmalar Devam Ediyor
Çalışmalar Devam Ediyor
Millet Bahçesi´nin sağ tarafında yeni bir yol güzergâhı oluşturuluyor. Altuntabak Caddesini Tren Garı önünden Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı´na bağlayacak yeni yol için çalışmalar devam ediyor.
GÜNDEM
Hayalleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
Hayalleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
İl Özel İdaresi´nin katkıları, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü´nün destekleri ile hayata geçirilen Süt Üretimini Geliştirme ve Sütün Kalitesini İyileştirme Projesi kapsamında Süt Soğutma Tankı Dağıtım Töreni düzenlendi. İl Özel İdaresi Asfalt Plent Tesisleri´nde gerçekleştirilen programda konuşan Vali Salih Ayhan, göçün durdurulmasını hedeflediklerini belirterek “Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Süt üretimini geliştirmek ve sütün kalitesini iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi.
GÜNDEM
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Alibaba´ya Kültür Merkezi Yapılacak
Cem Vakfı´nda düzenlenen programa katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, vakıf yönetimi, esnaflar ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Bölgeye yapılacak hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bilgin, “Hanımlar kültür merkezi ve gençlik merkezi yapacağız. Mahallemize değer katacak gençlerimizin, hanımlarımızın ve her kesimin girip kendine göre vakit geçirebileceği bir kültür merkezi yapacağız” dedi.
GÜNDEM
Atıkların Yüzde 15´i Dönüştürülüyor--Video
Atıkların Yüzde 15´i Dönüştürülüyor--Video
Öğretmenlere yönelik gerçekleştirilen atık pil geri dönüşüm eğitimi programında konuşan Çevre Şehircilik İl Müdür Vekili Mustafa Doğan atık pillerin geri dönüştürülebildiğine dikkat çekerek "Biz ülkemizdeki atıkların yaklaşık yüzde 15´ini dönüştürebiliyoruz. Gelişmiş ülkelerde ise bu oran yüzde 60 seviyelerinde” dedi.
GÜNDEM
Bütçe Maratonu Başlıyor
Bütçe Maratonu Başlıyor
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün yapılacak ilk oturumla başlayacak. 20 iş günü boyunca sürecek olan toplantıların en önemli gündem maddesi İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı bütçesi olacak. Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Tarım ve Orman Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar doğrultusunda ilçelere ve köylere yapılacak olan yatırımlar netlik kazanacak.
GÜNDEM
En Önemli Sorun Nitelikli Eleman
En Önemli Sorun Nitelikli Eleman
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Emre Torun, Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Taner Karabal´ı ziyaret ederek projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sivas 1. OSB´de faaliyet gösteren 160 fabrikada toplam 8 bin 200 kişinin istihdam edildiğini kaydeden OSB Müdürü Torun, “Nitelikli eleman sorunu var. Firmalar işçi arıyor, insanlar da iş arıyor. Fakat ikisini buluşturamıyoruz. Bu noktada ikisini buluşturabilecek, çalışanları veya iş arayanları vasıflı hale getirecek bir proje üzerinde çalışıyoruz. Kalkınma Ajansına sunduk” dedi.
GÜNDEM
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Sıcak Çermik´e Afyon Modeli
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ortalama sıcaklığı 45 ile 48 derece arasında değişen Sıcak Çermik´in su yönetiminin tek elden yönetilmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını söyledi. Su israfının önlenmesi amacıyla Afyon´da belediye ve özel idare ortaklığıyla AFJET adlı şirketin kurulduğuna dikkat çeken Başkan Bilgin, bu mantığı SİVJET şirketini kurarak Sıcak Çermik´te de işleteceklerini ifade etti.
GÜNDEM
Ayyıldızlı Cami´ye Yeni Yollar Açıldı--Video
Ayyıldızlı Cami´ye Yeni Yollar Açıldı--Video
Aynı anda 8 bin 400 kişinin ibadet yapabileceği Ayyıldızlı Cami´ye ulaşımda sorun yaşanmaması amacıyla yeni yollar açıldı.
GÜNDEM
Tek İsteğim Dolgu Yol
 Tek İsteğim Dolgu Yol
Emekli olduktan sonra Serpincik Köyü ile Serpincik Göleti arasında bulunan 400 metrelik yol üzerinde yer alan arazisinde kaz yetiştiriciliği yapmaya başlayan Ayhan Tırpan´ın tek isteği stabilize olan bu yolun yapılması. Bahsi geçen 400 metrelik yol nedeniyle bölgede bulunan birçok vatandaşın aracının bahar aylarında çamura battığını ifade eden Tırpan, “Bu yola ben 6-7 kamyon mermer kırığı getirdim ama İl Özel İdare´nin dozerleri her sene sıyırdı sıyırdı, kenara attı. Bu yolda perişanlık çekiyorum. Sonbaharda ve ilkbaharda eşyalarımı 400 metre boyunca sürekli sırtımda taşımak zorunda kalıyorum. Sayın Valimize sizin aracılığınızla sesleniyorum. Buraya araçların çamura girip batmadan gidebilmeleri için sadece dolgu yol istiyorum, asfalt da istemiyorum” dedi.
GÜNDEM
Makamlar Hizmet İçin--Video
Makamlar Hizmet İçin--Video
Ata Sanayi esnafı, Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil´in koordinesinde gerçekleştirilen kahvaltı programında Halfelik Alt Geçidinde yapılan düzenleme nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür etti. Programda konuşan Başkan Bilgin, “Biz belediye makamını millete hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu makamlar gelip geçer. Bizim de bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur” dedi.
GÜNDEM
Yeni Komisyon Onay Aşamasında
Yeni Komisyon Onay Aşamasında
Bugün başlayıp Cuma günü sona erecek olan İl Genel Meclisi Ekim ayı meclis toplantılarında ilimizin tarihi ve kültürel varlıklarının korunması ve tanıtımı ile turizmin geliştirilmesi konularında çalışmalar yapılabilmesi amacıyla “Kültür ve Turizm Komisyonu” adı altında yeni bir komisyon oluşturulması hakkındaki önerge masaya yatırılacak. “Kültür ve Turizm Komisyonu”, meclis üyelerinin onayından geçmesi halinde faaliyetlerine başlayacak.
GÜNDEM
Artık İşyerlerini Su Basmayacak--Video
Artık İşyerlerini Su Basmayacak--Video
Kepçeli Mevkii´nde dönem dönem ana şebeke su borusunun patlaması nedeniyle çok sayıda işyerinin sular altında kalmasında neden olan 630´luk polietilen içme suyu boruları yenilendi. Fen İşleri Müdürlülüğü ekipleri bölgede asfalt çalışmalarına hız verdi.
GÜNDEM
Kızıldağ´daki Kazalar Meclis Gündeminde
Kızıldağ´daki Kazalar Meclis Gündeminde
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Kızıldağ Mevkii´nde meydana gelen kazaları Meclis´e taşıdı. Yaşanan kazalara ilişkin Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergesi veren Milletvekili Karasu, “Gerekli önlemlerin alınması için kaç kazanın daha yaşanması beklenmektedir?” dedi.
GÜNDEM
Alibaba´da Hummalı Çalışma
Alibaba´da Hummalı Çalışma
Şehrin birçok bölgesinde cadde düzenlemeleri yapan belediye, Alibaba Caddesi´nde de çalışmalarına başladı.
GÜNDEM
Ulaşımda Sorun Yaşanmayacak
Ulaşımda Sorun Yaşanmayacak
Sivas Yukarı Tekke Mezarlık alanına inşa edilen ay ve yıldız temalı camiye ulaşım için yol açma çalışmaları başlatıldı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma ile camiye 3 ayrı yönden ulaşım sağlanabilecek.
GÜNDEM
Çevre Yolu Bulvara Bağlandı
Çevre Yolu Bulvara Bağlandı
Cumhuriyet Üniversitesi ile Yenişehir arasında yapımı süren Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda üst geçidin tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarına da başlandı. Karayolları tarafından sürdürülen çevre yolundaki çalışmalarda üst geçidin Ankara istikametinde asfaltlama çalışmaları ise tamamlandı.
GÜNDEM
Köy Yolları Asfaltlanıyor
Köy Yolları Asfaltlanıyor
Ulaş İlçesinde Özel İdare tarafından, köy yollarında asfaltlama çalışmaları devam ediyor.
GÜNDEM
Bayramdan sonra hizmete girecek
Bayramdan sonra hizmete girecek
Şehrin farklı bölgelerinde devam eden yol, kaldırım ve altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek ekiplerden bilgi alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda ilk etabın bayramın ardından hizmete sunulacağını müjdeledi. Başkan Bilgin, “Şehrimiz için önemli bir ulaşım projesi olan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı´nda, Yenişehir´den Erzincan karayoluna kadar olan bölümü bayram sonrası hizmete sunacağız. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz ile koordineli olarak çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte de üniversiteye uzanan bölümde imar çalışmalarımızı tamamlayarak en kısa zamanda hizmete açacağız" dedi.
GÜNDEM
Çalışmalarda sona gelindi
Çalışmalarda sona gelindi
İl Özel İdaresi´nin 2019 yılı yatırım programında yer alan Kumyurt köyü yolunda sürdürülen asfalt çalışmalarında sona yaklaşıldı. Sathi kaplaması yapılarak trafiğe açılan yolda incelemelerde bulunan Vali Ayhan, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri ekiplerine gayretlerinden ötürü teşekkür etti.
GÜNDEM
Hayaliydi, Atıyla Askere Gitti
Hayaliydi, Atıyla Askere Gitti
Sivas´ta yaşayan 28 yaşındaki Ahmet Turan Duman adındaki genç atıyla askere gitme hayalini gerçekleştirdi.
GÜNDEM
Heyecanla Çalışacağız
Heyecanla Çalışacağız
Kurumlarının 2019 yılı yatırım programı kapsamında yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas´ı kovan, Özel İdare´yi arı olarak görerek, şehrimizin her bir noktasında büyük bir gayretle, heyecanla yeniden çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
Kırsalda Standart Yükselecek--Video
Kırsalda Standart Yükselecek--Video
KÖYDES projesi kapsamında Sivas´a tahsis edilen ödenek 66 milyon 157 bin 920 lira olarak açıklandı. Ödenek ile ilimizdeki susuz veya suyu yetersiz köy ve bağlılarının sağlıklı ve yeterli içme suyuna kavuşturulması sağlanacak, köy yollarının kalite ve standardı yükseltilecek.
GÜNDEM
Stadyum Hazırlanıyor
Stadyum Hazırlanıyor
İlimizde 15 Mayıs Çarşamba günü oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası final maçı için Sivas Yeni 4 Eylül Stadyumunda çalışmalar tam gaz devam ediyor. Stadyum etrafında da Sivas Belediyesi ekiplerince asfaltlama çalışması başlatıldı.
SPOR
Encümen Üyeleri Belirlendi--Video
Encümen Üyeleri Belirlendi--Video
Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği´nde görev yapacak encümen üyelerinin belirlenmesi için sandık başına gidildi.
GÜNDEM
Çalışmalar Başladı
Çalışmalar Başladı
Havaların ısınmasıyla birlikte bazı inşaat şantiyelerinin açıldığını söyleyen Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, “Kış mevsimi nedeniyle yarım kalan çalışmalarımız şantiyelerin açılması ile birlikte hızlı bir şekilde devam edecek” dedi.
GÜNDEM
“Dertlere Derman Oluyoruz”--Video
“Dertlere Derman Oluyoruz”--Video
Ulaş´ta birtakım incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin çehresini değiştirdiklerini ifade ederek “Bizler vazifemizi yerine getirirken, dertlere de derman oluyoruz. Vatandaşlarımızın gönlünde yer ediniyoruz” dedi.
GÜNDEM
Köylerde Çöp Kalmayacak--Video
Köylerde Çöp Kalmayacak--Video
Suşehri´nde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, ilçenin köy muhtarları ile bir araya gelerek, çöp konteyneri dağıtım törenine katıldı. Törende konuşan Genel Sekreter Kaya, “Suşehri Belediyesi ile yaptığımız protokolle birlikte ilçe köylerimizin tamamından çöpler toplanacak. Bu hizmet temiz bir çevre için önemli bir adım. Bizler bunun kıymetini bilecek ve bu hizmete layık olmaya çalışacağız. 71 köyün tamamından çöpler toplanacak” dedi.
GÜNDEM
Haydar Mermer
Haydar Mermer
BUGÜNLERİ ARİF HOCAYA BORÇLUYUZ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
UNUTULMAMAK EN GÜZEL DUYGUDUR...
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8945
EURO
9.4067
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1