Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kangalları Unutmadı
Kangalları Unutmadı
Her Sivas ziyaretinde Kangal çiftliğini ziyaret edip köpeklerle vakit geçiren İnterpol-Europol Daire Başkanı Lütfi Çiçek, milli güvenlikte Kangalların öneminin arttığını söyledi.
GÜNDEM
Sivas´ta Üretiliyor, Dünyaya Satılıyor
Sivas´ta Üretiliyor, Dünyaya Satılıyor
Sivas´ta özel tasarım ve Osmanlı motifi işlemeli üretilen bıçaklar yurt dışında ve yurt içinde yoğun talep görüyor.
GÜNDEM
Kızının Yüzünü Görebilmek İçin 600 Bin TL´ye İhtiyacı Var
Kızının Yüzünü Görebilmek İçin 600 Bin TL´ye İhtiyacı Var
Sivas´ta görme engelli olarak dünyaya gelen 40 yaşındaki Mustafa Yıldırım, eşinin ölümü üzerine gören gözü olan kızının yüzünü görmek için hayırseverlerden ve kendini sağlığına kavuşturabilecek doktorlardan yardım bekliyor
GÜNDEM
Sıcaktan Bunalan Kangallar, Suyla Serinletiliyor
Sıcaktan Bunalan Kangallar, Suyla Serinletiliyor
Anadolu aslanı olarak bilinen dünyaca ünlü Kangal ırkı koruma köpekleri, kavurucu sıcaklardan etkilenmemeleri için soğuk suyla duş aldırılıyor
GÜNDEM
“Böyle Dengesiz Fikstür Olmaz”
“Böyle Dengesiz Fikstür Olmaz”
Sivasspor´da teknik direktör Rıza Çalımbay, TFF´nin fikstürüne tepki gösterdi. Çalımbay, “Biz 2 günde 1 maç oynuyoruz. Buradan döneceğiz, Malatyaspor ile oynayacağız. 2 gün sonra da yine buraya Fenerbahçe deplasmanına geleceğiz. Kimsenin böyle bir fikstürü yok” dedi.
SPOR
Telafi Maçı
Telafi Maçı
Son 2 haftada kaybettiği 5 puanla zirvenin bir hayli gerisine düşen Demir Grup Sivasspor, yarınki Kasımpaşa maçıyla yara sarmak istiyor. Rakibini yenip 3 puanı hanesine yazdırmayı arzulayan Yiğidolar, müsabakada Paşa´ya karşı tüm kozlarını kullanacak. Saat 18.30´daki karşılaşma beIN Sports 2´den canlı olarak yayınlanacak.
SPOR
Kıdem Tazminatı Kırmızı Çizgimizdir
Kıdem Tazminatı  Kırmızı Çizgimizdir
Türk-İş Konfederasyonu İl Temsilcisi ve Yol-İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Zeki Ekici, “Kıdem tazminatı koşulları ve çerçevesi kanunla çizilmiş, uzun yıllardan beri fiilen var olan temel bir müessesedir. Türk-İş kıdem tazminatına ilişkin olarak yıllardan beri süregelen görüşünü bugün de muhafaza etmektedir. Türk-İş Genel Kurullarında oybirliğiyle alınan kararımız herkes tarafından bilinmektedir. Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş´in kırmızı çizgisidir. Bugün çalışanlar ve gelecekte çalışacak olanlar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Tohumda Dev Atılım
Tohumda  Dev Atılım
Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi´nin Konya Şeker ile birlikte yürüttüğü buğday, şeker pancarı, kabak, kavun, hıyar, domates ve biber tohumu çalışmaları meyvesini vermeye başladı.
GÜNDEM
Kangal Köpeği Korunacak
Kangal Köpeği  Korunacak
İlimizin önemli marka değerlerinden biri olan Kangal köpeği ırkının korunması, muhafaza edilerek gelecek kuşaklara aktarılması, çeşitli sebeplerle el değişiminin standartlar üzerinden yapılması, sürekli takibi ve Kangal köpeğinin tanınırlığının arttırılarak marka değerinin yükseltilmesine katkıda bulunulması amacıyla hazırlanan ´Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi´nin temeli atıldı.
GÜNDEM
7/24 Görev Başındalar
7/24 Görev Başındalar
İlimizde 136 sağlık çalışanından oluşan 43 filyasyon ekibi ile 50 koronavirüs ile mücadele timi, merkez ve 16 ilçede sahada 7 gün 24 saat görev yapıyor. Ekipler bugüne kadar ilimizde 8 bin 736 Kovid-19 PCR testi yaptı.
GÜNDEM
TFF´nin Kararına Tepki: ‘Neden?´
TFF´nin Kararına Tepki: ‘Neden?´
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig için gelen son kararla ilgili görüşünü paylaştı. Çalımbay, “Neden acele ediyorlar, neden futbolcuları düşünmüyorlar, neden 1 şehirde, 2-3 şehirde yapmıyorlar da bir an önce bitirmeyip, sıkıntı yaşatıyorlar, bunu anlamıyorum” dedi.
SPOR
Önemli İşlere İmza Atıyoruz
Önemli İşlere İmza Atıyoruz
Birim müdürleri ile video konferans yöntemi ile toplantı gerçekleştiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas İl Özel İdaresi´nin Sivas için önemini her fırsatta dile getiriyorum. Önemli işlere imza atıyoruz. Sivas´ın yolunda, suyunda, tarihi eserinde, projesinde varız. Elimizden geleni en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz” dedi.
GÜNDEM
Önce Bağış Sonra Davet--Video
Önce Bağış  Sonra Davet--Video
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kızılay´ın kan bağışı talebine duyarsız kalmadı. STSO Başkanı Mustafa Eken; meclis üyeleri, yönetim kurulu üyeleri ve personel ile beraber Kızılay´a önce kan bağışında bulundu sonra ise bağış yapmaya davet etti. Sivas´taki vatandaşları bu konuda harekete geçmeye çağrıdan Başkan Eken, “Stoklar 100 binlerdeyken 20 binlere kadar geriledi. Vatandaşlarımızı, hemşehrilerimizi kan vermeye çağırıyorum. Bugünler gelip geçecek inşallah. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin” dedi.
GÜNDEM
Gıda Bankası Derman Oluyor
Gıda Bankası  Derman Oluyor
İlimizde ihtiyaç sahipleri, gıdadan giyime her türlü gereksinimlerini, ‘paranın geçmediği market´ olarak adlandırılan Gıda Bankası´ndan ücretsiz alabiliyor. Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, “Vatandaşlarımız dilediği ürünü tıpkı markette olduğu gibi seçerek alıyor. Markette olduğu gibi barkoddan geçiriliyor ve poşetleyip evine alıp gidebiliyor” dedi.
GÜNDEM
Kene Uyarısı!
Kene Uyarısı!
İlimizde Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı vakalarının geçen yıla göre yaklaşık 1 ay erken görülmeye başladığını söyleyen Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Çetin, vaka sayılarının da 4 kat oranında arttığını ifade ederek vatandaşları uyardı.
GÜNDEM
“Başlama Tarihi Çok Erken”
“Başlama Tarihi Çok Erken”
Demir Grup Sivasspor´un deneyimli teknik direktörü Rıza Çalımbay, liglerin 12 Haziran´da başlatılması kararını, “Ben bu liglerin başlama tarihlerini çok erken buluyorum. Bu tarihlerde olmaması gerekiyor. Çünkü şuanda halen risk var” diyerek eleştirdi.
SPOR
Umudumuzu Güçlendiriyor
Umudumuzu Güçlendiriyor
MÜSİAD Sivas Şubesi Başkanı Salim Eminoğlu, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ilimizde bulunan bakkalları ziyaret ederek zimem defteri satın aldı. Başkan Eminoğlu, “Günümüzde bu güzel geleneğin devamlılığına katkı sunarak, var olan ihtiyaca vesile olmak, MÜSİAD Sivas olarak bizleri gururlandırmanın ötesinde, yardımlaşma ruhunun yaşatılması bakımından umudumuzu güçlendirmektedir” dedi.
GÜNDEM
Özel Bankalara Tepkiler Artıyor
Özel Bankalara  Tepkiler Artıyor
Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank, müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye alırken özel bankaların kredisini yapılandırmak isteyenlere dahi fahiş maliyetler çıkartması büyük tepki topluyor. Konuya ilişkin gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak ve TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu Kovid-19 salgın sürecinde özel bankaların da elini taşın altına koymalarını defalarca yineledi. Oda olarak biz de bu konuda bankalarımıza çağrı yaptık. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu´nun dediği gibi sanayici, esnaf, tüccar batarsa özel bankalar da batacak. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatmamız gerekiyor” diye konuştu.
GÜNDEM
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
MÜSİAD İhtiyaçlıların  Borcunu Kapatıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Başkanı Salim Eminoğlu “Ramazan ayında yapmayı planladığımız bir Osmanlı geleneği olan zimem uygulamasını öne çekip, üyelerimizden topladığımız yardımlarla muhtarlarımızı yanımıza alıp ihtiyaç sahibi ailelerin mahalle bakkallarına olan borçlarını kapatıyoruz” dedi.
GÜNDEM
İkaza Uymayana Ceza Yazılacak
İkaza Uymayana  Ceza Yazılacak
Koronavirüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak mutlaka riayet edilecektir. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır” dedi.
GÜNDEM
Biz Bize Yeteriz
Biz Bize Yeteriz
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler nedeniyle mağdur olan dar gelirli vatandaşlara destek sağlamak amacıyla “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlatıldı. “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan kampanyada vatandaşların belirlenen hesaplara bağışta bulunabileceğini belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda, hatırlayacağımız en güzel şeylerden biri de, işte bu birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma fotoğrafımız olacaktır” dedi.
GÜNDEM
İşinden Ayrılanlara Ücretsiz Ekmek Kampanyası Başlattı
İşinden Ayrılanlara Ücretsiz Ekmek Kampanyası Başlattı
Sivas´ta bir fırıncı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle işinden ayrılan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtımı yapacağını açıkladı.
GÜNDEM
Ameliyattan Çıkıp Konsere Hazırlanıyorlar
Ameliyattan Çıkıp Konsere Hazırlanıyorlar
Medicana Sivas Hastanesinde doktor, hemşire, hasta hizmetleri personeli ve yöneticiler, ameliyatlar ve çeşitli tıbbi müdahalelerle geçen günün yorgunluğunu, oluşturdukları koroda söyledikleri türkü ve şarkılarla atıyor.
GÜNDEM
“Karara Ayak Uyduracağız”
“Karara Ayak Uyduracağız”
Demir Grup Sivasspor´da teknik direktör Rıza Çalımbay, tüm dünyayı saran koronavirüsün futbolu da büyük ölçüde etkilediğini söyleyerek; “Federasyonumuz neye karar verdiyse bizim ona ayak uydurmamız gerekiyor. Hiçbir oyuncu huzur içinde veya konsantre olarak maçlara çıkmıyor. Bu da gayet normal. Bizlere çok iş düşüyor” dedi.
SPOR
İlmek İlmek Dokuyorlar
İlmek İlmek Dokuyorlar
Sivas´ta açık cezaevinde kurulan atölyede kadın mahkumlar tarafından yaklaşık 2 yılda dokunan halılar, ilgi görüyor.
GÜNDEM
Bu Kömürü Kışın Alan Yok, Yazın Alan Çok
Bu Kömürü Kışın Alan Yok, Yazın Alan Çok
Yaz aylarında kapışılan mangal kömürünün kış aylarında satışları ciddi oranda geriliyor.
GÜNDEM
Kuzular Bahar Gelmeden Dünyaya Geldi
Kuzular Bahar Gelmeden Dünyaya Geldi
Tarım ve hayvancılık şehri olan Sivas´ta, baharın habercisi olan kuzular, bu yıl bahar gelmeden dünyaya geldi. Erken doğan kuzuların anneleriyle buluşma anları havadan görüntülendi.
GÜNDEM
“Lige Renk Kattık”--Video
“Lige Renk Kattık”--Video
Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, bu sezon Süper Lig´e renk kattıklarını belirterek; “renk kattık. Güzel şeyler de yaptık. Şuanda bizim takım gibi oynayıp da her maçta gol atan takım yok. Her maçta gol atıyoruz. Çok iyi ofans oynuyoruz” dedi.
SPOR
Millete Rehberlik Etmenizi Bekliyoruz
Millete Rehberlik  Etmenizi Bekliyoruz
İl Müftülüğü tarafından organize edilen Din Görevlileri ve Kur´an Kursu Öğreticileri Şubat Ayı Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Din, ilim, ahlak ve adalet bizi millet olarak ayakta tutan taşıyıcı sütunlardır. Sizlerden; millete öncülük, rehberlik etmenizi bekliyoruz, insanların derdi, sıkıntısı ve sevinciyle hemhal olmanızı istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Birlikte Çalışacağız
Birlikte Çalışacağız
Merkez okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye´sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecektir. Anadolu´da güzel bir söz vardır; yalnız taş duvar olmaz. Onun için dün olduğu gibi bugün de hep birlikte ülkemiz için, Sivas´ımız için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Haydi Sivasspor Tarih Yazmaya
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mahkeme Heyetini Tebrik Ediyorum
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Verdiğini hatırlayan ve kalbinden geçiren kimse seha (cömertlik) ismine layık değildir..

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1