Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kaçırdıkları Araba İle Kaza Yaptılar
Kaçırdıkları Araba İle Kaza Yaptılar
Sivas´ta 18 yaşındaki genç, izinsiz olarak aldığı babasına ait otomobille takla attı, sürücü ve araçta bulunan 3 genç hafif şekilde yaralandı.
GÜNDEM
Mikrokredi Desteği Artarak Devam Ediyor
Mikrokredi Desteği Artarak Devam Ediyor
Türkiye Grameen Mikrofinans Programının (TGMP), dar gelirli kadınların ekonomik hayata dâhil olmaları için sağlamış olduğu mikrokredi desteği 990 milyon liraya ulaştı.
GÜNDEM
Esnaf Mağdur
Esnaf Mağdur
Kahveci ve internet kafeci esnafın mağdur olduğunu söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Normalleşme sürecinde internet kafelerimizin bir an önce faaliyete geçmesini, kahvehanelerimizde de oyun oynanması için gerekli iznin verilmesini temenni ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Köksal´dan Esnafa Müjde
Köksal´dan Esnafa Müjde
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, işyerlerinin saat 24.00´a kadar faaliyet gösterebileceğini müjdeledi.
GÜNDEM
İşsizliğin Çözümü Kararnamede
İşsizliğin Çözümü Kararnamede
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, koronavirüs salgınının il ekonomisine etkilerini değerlendirdi. Bu süreçte Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin teşvik kapsamındaki yerinin değişmesine ilişkin kararnamenin imzalanması gerektiğini ifade eden Eken, “Kararnamenin imzalanmasının tam zamanıdır. Fabrikaların açılması ile Sivas´taki işsizlik problemi ortadan kalkacaktır. Aksi takdirde işsizlik problemini başka türlü ortadan kaldırma şansımız gözükmüyor” dedi.
GÜNDEM
Virüs Süresince Desteklenmeli
Virüs Süresince Desteklenmeli
Koronavirüs salgını dolayısıyla esnafların sıkıntılı süreçten geçtiğini belirten Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaflara 3 ay boyunca veya virüs salgını ortadan kalkıncaya kadar karşılıksız asgari ücret kadar para ödenmesini talep etti.
GÜNDEM
Sürücülere Sıkı Kontrol
Sürücülere Sıkı Kontrol
Sivas-Ankara karayolu üzerindeki uygulama noktasını ziyaret ederek koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında devam eden kontrolleri yerinde inceleyen Vali Ayhan, “D-100, D-200, D-264. Bu üç güzergâhta çok sıkı kontrollerimiz var. Bu kontroller içerisinde özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden gelen vatandaşlarımızı öncelikle sağlık taramasından geçiriyoruz. Ardından ateşi yüksek olan varsa sağlık kuruluşuna, yoksa kendilerine 14 gün boyunca ikametlerinden çıkmamaları, ayrılmamaları noktasında ikazlarda bulunuyoruz” dedi.
GÜNDEM
Kusuru Olanlar Ortaya Çıkarılsın
Kusuru Olanlar Ortaya Çıkarılsın
BBP kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin 25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş´ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybetmesinin 11. yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Bu hadisede ihmali, hatası, kastı ve kusuru olanların ortaya çıkarılıp, hukuk önünde yargılanarak hak ettikleri cezayı almaları en büyük dileğimdir” dedi.
GÜNDEM
“Hedefimiz Nisan´da Yeniden Başlamak”
“Hedefimiz Nisan´da Yeniden Başlamak”
TFF Başkanı Nihat Özdemir, nisan ayında duruma göre ligleri başlatıp, 27 Haziran´da bitirmeyi hedeflediklerini açıkladı.
SPOR
Esnafımıza Kira Yardımı Yapılmalı
Esnafımıza Kira Yardımı Yapılmalı
Koronavirüs nedeniyle esnafın zor günlerden geçtiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnafımıza kira yardımı yapılmalı, kurumlarda kiracı olan esnaflarımızın kira ödemeleri ertelenmeli, faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır” dedi.
GÜNDEM
Millete Rehberlik Etmenizi Bekliyoruz
Millete Rehberlik Etmenizi Bekliyoruz
İl Müftülüğü tarafından organize edilen Din Görevlileri ve Kur´an Kursu Öğreticileri Şubat Ayı Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Din, ilim, ahlak ve adalet bizi millet olarak ayakta tutan taşıyıcı sütunlardır. Sizlerden; millete öncülük, rehberlik etmenizi bekliyoruz, insanların derdi, sıkıntısı ve sevinciyle hemhal olmanızı istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Finallere Sivaslıları Bekliyorum”
“Finallere Sivaslıları Bekliyorum”
Sivas Valisi Salih Ayhan, önümüzdeki ay sonu ilimizde yapılacak olan “AXA Sigorta Kupa Voley” Erkekler Final müsabakalarına tüm Sivaslıları davet etti.
SPOR
Kayakçılar Başarıya Doymuyor
Kayakçılar Başarıya Doymuyor
Okullar arası Kayak Türkiye Şampiyonası Erzurum´da yapıldı. İlimizi temsilen şampiyonaya katılan Sivas kayak takımı Türkiye 3.´sü olarak büyük başarıya imza attı.
SPOR
Vaatlerle İşimiz Yok
Vaatlerle İşimiz Yok
Sivas´a modern sanayi sitesi kurulması noktasında çalışmalarına başlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, kamulaştırma işlemleri için 400 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Gerçekçi olacağız, Vaatlerle işimiz yok” dedi.
GÜNDEM
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Çalışma Hayatının Kalbi Sivas´ta Attı
Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve Çalışma hayatındaki tüm tarafları buluşturmayı hedefleyen Sivas İnsan Kaynakları (İK) Platformu´nun ikinci toplantısı yapıldı.
GÜNDEM
Kıbrıs Türk´tür Türk Kalacak
Kıbrıs Türk´tür Türk Kalacak
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı´nın sözlerine tepki gösteren BEM-BİR-SEN Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Bu ayıp ve ahlaksızlığın hiçbir vicdanda yeri yoktur. Mister Akıncı´nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğünün milli iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Mister Akıncı unutmamalıdır ki Kıbrıs Türk´tür, Türk kalacaktır” dedi.
GÜNDEM
Yiğidolar Zirveye Tutundu
Yiğidolar Zirveye Tutundu
Süper Lig´in 21. haftasında Demir Grup Sivasspor ve Medipol Başakşehir karşı karşıya geldi. Karşılıklı atılan gollerin ardından mücadele 1-1 berabere bitti ve iki takımda sahadan 1 puan ile ayrıldı. Hanesine 1 puan yazdıran Yiğidolar 42 puanla yeniden zirveye oturdu.
SPOR
2023 Hedeflerine El Ele Ulaşacağız
2023 Hedeflerine  El Ele Ulaşacağız
“Eğitim ve Öğretim Çalıştayı”nda konuşan Vali Salih Ayhan, “Özellikle eğitim yatırımları anlamında Sivas´a altın bir çağ yaşatan Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz´a şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler bu fiziki donanımın üzerine ruh katacağız, heyecan yaratacağız. Hep birlikte el ele vererek Türkiye´yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.
GÜNDEM
Namazla Buluşan Gençleri Alkışlıyoruz
Namazla Buluşan Gençleri Alkışlıyoruz
“Camiyi Seviyoruz Namazla Buluşuyoruz” sloganıyla sömestir tatili boyunca İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Karainci Cami Gençlik Kolları tarafından ortaklaşa düzenlenen cami ve namaz buluşmasının hediye töreni gerçekleşti. Öğrencilere bisiklet, robotik kodlama seti ve drone gibi çeşitli hediyelerin verildiği törende konuşan Müftü Akkuş, “Namazla buluşan, Allah ile randevularına giden gençlerimizi ayakta alkışlıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Ortadoğu´dan Defolacaklar
Ortadoğu´dan Defolacaklar
Sivas´ta Cuma namazı sonrası Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ABD Başkanı Donald Trump´ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte açıkladığı ve Kudüs´ü İsrail´in başkenti ilan ettiği ´Yüzyılın Anlaşması´ planına tepki gösterdi. Grup adına konuşan Birlik Haber-Sen Dönem Sözcüsü Sami Koç, “Yaşasın bağımsız Filistin. Yaşasın Müslümanların onuru, insanlığın barış ve huzuru güzel Kudüs. Söz veriyoruz, Filistin de Kudüs de özgürleşecek, ABD de İsrail de Ortadoğu´dan defolacaktır” dedi.
GÜNDEM
Fırsat Vermeyeceğiz
Fırsat Vermeyeceğiz
Sivas Marangozlar Esnaf Odası tarafından istişare ve birlik toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Oda Başkanı Raif Aydın, son yıllarda farklı kurumlarda çalışıp da seyyar olarak meslektaşlarının işine ortak olanları eleştirdi. Bu kişilerin marangoz ve mobilya faaliyet gösteren esnafları olumsuz etkilediğini belirten Aydın, “Bu tür kişilere fırsat verilmemesini sağlayacağız” dedi.
GÜNDEM
Depremzedeler İçin Kenetlendik--Video
Depremzedeler İçin Kenetlendik--Video
Geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 20.55´te meydana gelen ve merkez üssü Elazığ´ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Sivas´ta başlatılan yardımların tek elden ve koordinasyonlu bir şekilde yürütülmesi amacıyla valilikte basın toplantısı düzenlendi. Hayırsever Sivaslılara teşekkür eden Vali Ayhan, “Valiliğimizin himayesinde yardımları tek çatı altında doğru bir şekilde, doğru yöntemlerle, doğru kişilerin elleriyle, doğru yerlere ulaştıracağız. Dağınıklık ve düzensizlik olmasın güzel bir birliktelik olsun” dedi.
GÜNDEM
Okullar Kayakta Yarışacak
Okullar Kayakta Yarışacak
İlimizde yarın “Okullar arası küçükler-yıldızlar-gençler kayak il birinciliği” müsabakaları çok sayıda sporcunun katılımı ile Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde yapılacak.
SPOR
Esnaf 2019´u Durgun Geçirdi
Esnaf 2019´u Durgun Geçirdi
2019 yılının esnaf ve sanatkarlar açısından iyi geçmediğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Piyasada yaşanan gelişmeler elbette esnaf ve sanatkarlarımızı da etkilemiştir. Hükümetin destekleri de yeterli olmamıştır” dedi.
GÜNDEM
“Kayakta Hedefimiz Bin Öğrenci”
“Kayakta Hedefimiz Bin Öğrenci”
Sivas Çalıştayı 1. Yıl Değerlendirme Toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan; “Kışlar Daha Güzel Projesi ile 2019´da merkez ve ilçelerimizden 480 öğrencimiz kayak eğitimi aldı. 2020 yılı için hedefimiz 1.000 öğrenci” dedi.
SPOR
SİFAHOD 19 Yaşında
SİFAHOD 19 Yaşında
İlimizin kültür hayatına önemli katkılar sunan Sivas Fasıl Heyeti Aşıklar ve Halk Oyunları Derneği (SİFAHOD) 19´uncu kuruluş yıl dönümünü dernek binasında kutladı. İl protokolünün yoğun ilgi gösterdiği programda SİFAHOD Başkanı Ahmet Ayık, “Yurt dışında ve yurt içinde yapılan kültürel çalışmalarla Sivas kültürünü yaymaya çalışıyoruz” dedi.
Arslan, Sonsuzluğa Uğurlandı
Arslan, Sonsuzluğa Uğurlandı
33 yıl boyunca Cumhuriyet Üniversitesi´nde görev yaptıktan sonra emekli olan ve Amasya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesinde göreve başlayan Prof. Dr. Mehmet Arslan, geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Prof. Dr. Arslan için Edebiyat Fakültesi önünde cenaze merasimi düzenlendi. Arslan´ın naaşı, Üniversite Camisi´nde kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı´nda toprağa verildi.
GÜNDEM
Örnek Olsun
Örnek Olsun
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivas Belediyesi´nin kiracısı olan esnaflara bu yıl da zam yapmayacağını açıkladı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e esnaf hassasiyetinden ötürü teşekkür eden Başkan Köksal, atılan adımın diğer kurumlara da örnek teşkil etmesini temenni etti.
GÜNDEM
Kayak Takımı Hediye Edildi
Kayak Takımı Hediye Edildi
İlimizi ulusal ve uluslararası arenada temsil edecek olan 23 sporcuya kayak takımı hediye edildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan; “Geleceğin kayakçılarını burada yetiştiriyoruz. Kış sezonu öncesinde sporcularımıza başarılar diliyorum. Sivas´tan çok iyi kayakçılar çıkacak” dedi.
SPOR
Kapatan Kapatana!
Kapatan Kapatana!
Ülke genelinde yaşanan ekonomik bunalımdan en fazla etkilenen illerin başında Sivas´ın geldiğini ifade eden Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım Yiğit, son 4 ay içerisinde ilimizde 16 restoranın kriz nedeniyle kapısına kilit vurduğunu açıkladı. Esnafın sıkıntılı günlerden geçtiğine dikkat çeken Başkan Yiğit, “Lokantalarımız kapanmasın istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Haydar Mermer
Haydar Mermer
ŞAMAR OĞLANINDAN FARKIMIZ KALMADI
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
VEFALI OLMAK İNSANİ BİR DUYGUDUR
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5