Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Vali Ayhan: “Sivasspor´un Yanındayız”
Vali Ayhan: “Sivasspor´un Yanındayız”
Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Demir Grup Sivasspor´a destek mesajı yayımladı.
SPOR
“LAL” Tanıtıldı
“LAL” Tanıtıldı
Sivas Belediyesi tarafından Şemseddin Sivasi´nin 500. doğum yılı anısına hazırlatılan kitabın tanıtımı yapıldı.
GÜNDEM
Tarihi "Aygır Depoları" Şampiyon Atları Ağırlayacak
Tarihi "Aygır Depoları" Şampiyon Atları Ağırlayacak
Osmanlı Devleti´nde orduya at yetiştirmek üzere kurulan Sivas´taki tarihi aygır depolarının, restorasyonun ardından ata sporu ve geleneksel kültürün yaşatıldığı cazibe merkezine dönüştürülmesi hedefleniyor. "Sportif müsabakaların yapılacağı, atların yetiştirileceği ve eğitimlerinin verileceği bir mekan olacak. Burada şampiyon atlar ve güzel müsabakalar olacak" dedi.
GÜNDEM
Başarılı Üreticiler Ödüllendirildi
Başarılı Üreticiler Ödüllendirildi
Tarıma Değer Katanlar Ödül Töreni´nin bu yıl 2´ncisi gerçekleştirildi. Törende; hububat üretimi, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, patates üretimi, şeker pancarı üretimi, su ürünleri yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği ve bahçe ürünleri yetiştiriciliği olmak üzere 8 kategoride, alanında başarılı üreticiler ödüllerini aldı.
GÜNDEM
Sivas Müzeler Şehir Olacak
Sivas Müzeler Şehir Olacak
Tarih ve kültür şehri Sivas, hayata geçirilen yeni kültür ve sanat projeleriyle daha da ön planda olacak. Sivas´ın kültürel mirasına katkıda bulunmak amacıyla başlatılan müze projeleri kapsamında, Sivas Şehir ve Sanayi Mektebi Müzesi´nin restorasyon çalışmaları tamamlandı.
GÜNDEM
Vaka Sayıları Çift Hanede
Vaka Sayıları Çift Hanede
Ülkemizde son aylarda artan koronavirüs vakalarının ardından alınan sokağa çıkma yasağı uygulaması ilimizde vaka sayılarının çift hanelere düşmesini sağladı. Rehavete kapılınmamasını isteyen yetkililer maske, mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyetle uymaya devam edilmesinin önemli olduğunu söyledi.
GÜNDEM
Sibirya Soğuklarında Domates Üretilecek--Video
Sibirya Soğuklarında Domates Üretilecek--Video
Sivas´ta jeotermal enerji ile dondurucu soğuklarda bile domates üretilecek.
GÜNDEM
Sivas´ın Zenginlikleri “Sultan Şehrin Şifreleri”nde Anlatıldı
   Sivas´ın Zenginlikleri “Sultan Şehrin Şifreleri”nde Anlatıldı
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanarak basımı tamamlanan "Sultan Şehrin Şifreleri" kitabı yayımlandı. Kitapta Sivas´ın tarihi ve kültürel zenginlikleri anlatıldı.
GÜNDEM
Vali Teselli Etti
Vali Teselli Etti
Sivas´ta karton toplayıcısının kamyoneti alev alev yandı. Ekmek teknesinin yanmasını hüzünlü gözlerle izleyen karton toplayıcısını Sivas Valisi Salih Ayhan teselli etti. Öztürk´ü telefonla arayan Vali Ayhan, her konuda yardımcı olunacağını söyledi.
GÜNDEM
Sivas´ta Sokak Hayvanları Unutulmadı --Video
Sivas´ta Sokak Hayvanları Unutulmadı --Video
Sivas Valisi Salih Ayhan, düzenlenen programla kısıtlama sürecinde yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları için doğaya yem bıraktı.
GÜNDEM
Mart´ta Yeni Binasında
   Mart´ta Yeni Binasında
Tapu ve Kadastro 20. Bölge Müdürlüğü, eski defterdarlık binasında hizmet verecek. Binada devam eden tadilat çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan, kurumun 2021 yılı Mart ayı içerisinde yeni binasında hizmet vereceğini söyledi.
GÜNDEM
Belediye Durmuyor! 4-0
Belediye Durmuyor! 4-0
Misli.com 2. Lig Kırmızı grupta son olarak Mamak´ı 4-1 deviren Sivas Belediyespor, Bayburt Özel İdarespor´u da 4 golle geçti: 4-0. Yeşil-beyazlılar, rakiplerinin takılmasıyla üst sıralara biraz daha yaklaştı.
SPOR
Hedeflere Ulaşacağız
Hedeflere Ulaşacağız
Sivas Valiliği öncülüğünde 2019 yılının sonlarına doğru “Her Şey Bir Fikir ile Başlar” sloganıyla başlatılan ‘300 Fikir 300 Proje´ kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerde hazırlanan 7 farklı kategoride ödül alan projeler, düzenlenen törenle sahibini buldu. Törende konuşan Vali Salih Ayhan; “Bu projelerimizi 2021 yılında da devam ettireceğiz. Hayata geçirdiğimiz her proje, başlattığımız her program, inşa ettiğimiz her eser, bizi 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaştırmaya yöneliktir. İnanmak, başarmanın yarısıdır” dedi.
GÜNDEM
Yer Verin Biz Yapalım
Yer Verin Biz Yapalım
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 2020 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, fuar alanı yapma sözlerinin devam ettiğini ifade ederek “Bu merkez için de maddi bir destek istemiyoruz. Maddiyatın gereğini Allah´ın izniyle bu meclis yapar. 2021 yılında bize yeri verin, biz de Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir fuar merkezi hediye edelim. Bunu da 2020 yılının son ayında oda başkanı olarak taahhüt ediyorum” dedi.
GÜNDEM
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
İhtiyaçlılar  Üşümeyecek
Kömür Tevzi deposunu ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şimdiye kadar 2 bin 702 ton kömür geldiğini ifade ederek, “Gelen kömürlerden 2 bin 308 ton kömürün dağıtımı gerçekleştirilmiştir. Kömür dağıtımları hızlı bir şekilde devam etmektedir. Sivas merkezde 4 bin 275 ilçelerde 4 bin 775 aileye toplamda 9 bin ton kömür yardımı yapılacaktır. İlçelerin tamamı teslim edildi. İl merkezinin kömürleri de bu ay içerisinde tamamlanacaktır” dedi.
GÜNDEM
Müdürlerin Taleplerini Dinledi
Müdürlerin Taleplerini Dinledi
Vali Salih Ayhan, il merkezindeki anaokulu ve ilkokulların müdürlerinin taleplerini Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden dinledi.
GÜNDEM
Her Ay 10 Bin Kitap Dağıtacağız
Her Ay 10 Bin Kitap Dağıtacağız
Ortaokul müdürleri ile online toplantı gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, “Her ay 10 bin kitap dağıtarak ve çeşitli hediyeler vererek bizler de kitap okumaya öğrencilerimizi teşvik etmeye devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Sivas Valiliği´nden Resmi İlan Genelgesi
Sivas Valiliği´nden Resmi İlan Genelgesi
Sivas Valiliği tarafından il genelinde bulunan tüm kurum ve kuruluşlara genelge gönderilerek, yapılacak ihalelerde kanuna uygun hareket edilmesi istendi.
GÜNDEM
Ekipler Kışa Hazır
Ekipler Kışa Hazır
Sivas genelinde kış süresince yaşanılabilecek her türlü olumsuzluğa ve karla mücadelede etkin ve hızlı yol almak için ilgili kamu, kurum ve kuruluşları tüm hazırlıklarını tamamlandı.
GÜNDEM
Kışı Nimet Olarak Görüyoruz--Video
Kışı Nimet Olarak Görüyoruz--Video
Sivas İl Özel İdaresi yoğun geçen kış mevsimi nedeniyle kırsalda yaşayan vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için gerekli tedbirleri aldı
GÜNDEM
Ahilik Düsturuyla Çalışmalara Devam
Ahilik Düsturuyla Çalışmalara Devam
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Hakan Demirgil, Vali Salih Ayhan´ı ziyaret etti. Demirgil, “Ahilik düsturu doğrultusunda çalışmalarımıza ve ziyaretlerimize aralıksız devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Projede Sona Yaklaşıldı
Projede Sona Yaklaşıldı
Ankara-Sivas arasını 2 saate, Ankara-Yozgat arasını ise 55 dakikaya düşürecek olan Yüksek Hızlı Tren projesinde sona yaklaşıldı
GÜNDEM
Hareketlilik Kazandıracak
Hareketlilik  Kazandıracak
Vali Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ile Sıcak Çermik arasındaki 54 kilometrelik bağlantı yolunun 1. etabında tamamlanan ve standartları arttırılan yol çalışmalarını yerinde inceledi. Karayolları 16. Bölge Müdürü Mustafa Horuz´dan bilgi alan Ayhan, “Bu altyapı çalışması bölgeye ciddi bir hareketlilik kazandıracak, çalışmalar olanca hızıyla devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
ASELSAN´dan Ventilatör Desteği
ASELSAN´dan  Ventilatör Desteği
İlimizin önemli kuruluşlarından olan ASELSAN ürettiği yerli ve millî solunum cihazlarını koronavirüs salgını ile birlikte ihtiyaç duyan hastaların hizmetinde kullanılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi´ne hibe etti.
GÜNDEM
Fikirleri Projeye Çevirmeliyiz
Fikirleri Projeye Çevirmeliyiz
Kamu, kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip eden Vali Salih Ayhan, Sivas ORAN Yatırım Destek Ofisi, KOSGEB İl Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı. Bu kurumların hibe destekleriyle Sivas´ın ivme kazanmaya devam ettiğini belirten Ayhan, “Asli görevlerimizden bir tanesi de fikir üretmektir. Ortaya sunulan fikirleri projeye çevirerek, takip edilmesini ve sürdürülebilir olmasını sağlamaktır” dedi.
GÜNDEM
Şarkışla Tarımda Sivas´ın Lokomotifi
Şarkışla Tarımda Sivas´ın Lokomotifi
Vali Salih Ayhan, ilçe programları kapsamında Şarkışla´da biri dizi temaslarda bulundu. Şarkışla ilçesinde Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu´nun (TDİOSB) ilk toplantısına katılan Ayhan, “Şarkışla tarımda Sivas´ın lokomotifi. Kurumsal olarak OSB´ye destek vereceğiz. 160 adet ahırın yer alacağı 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli OSB için kurumsal bir yapı oluşturuldu” dedi.
GÜNDEM
İnsan Varlıkların Gözbebeğidir
İnsan Varlıkların  Gözbebeğidir
Vali Salih Ayhan; 10 Aralık İnsan Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Şeyh Galib´in ‘Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen. Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen´ dediği şekli ile insan, bizim değerlerimizde âlemin özü ve varlıkların gözbebeğidir” dedi.
GÜNDEM
Çalışmalarda Sona Yaklaşıldı
Çalışmalarda  Sona Yaklaşıldı
Büyük Birlik Partisi´nin (BBP) Kurucu Genel Başkanı merhum Muhsin Yazıcıoğlu´nun Şarkışla ilçesinin Elmalı köyündeki evinin, Anı Evi´ne dönüştürülmesi çalışmalarında sona yaklaşıldı.
GÜNDEM
Tedbirler Sayılara Olumlu Yansıdı
   Tedbirler Sayılara Olumlu Yansıdı
İlimizde koronavirüs salgınının son durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “10 günlük tedbir sürecinin rakamlara yansıdığını söyleyebilirim. Yani ivmenin düşüş aşamasında olduğunu söyleyebilirim. Bu da bizim açımızdan sevindirici bir durumdur ama bu bizi asla rehavete kaptırmasın. Şu an sürecin iyi gittiğini söyleyebilirim” dedi.
GÜNDEM
Ekiplerimize Yol Gösterin
Ekiplerimize Yol Gösterin
Sivas Valiliği İl İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından koordine edilen mahalle muhtarları toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. Merkez mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Vali Ayhan, “Evde izolasyon altında olan vatandaşlarımızın gözleminde sizler de büyük sorumluluk sahibisiniz. İzolasyon altında olan vatandaşlarımızla birebir iletişim kurmanızı istiyorum. Denetim ekiplerimize sizlerin yol göstermesi, mahallenizdeki esnafları ve tüm vatandaşları bilgilendirmeniz çok önemli” dedi.
GÜNDEM
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kendine yapılmasını istemediğini sen de başkasına yapma.

Konfüçyus
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1