Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
KOMŞU İLLERE BİRLİKTELİK ÇAĞRISI
KOMŞU İLLERE  BİRLİKTELİK ÇAĞRISI
Vali Davut Gül, BYEGM tarafından ilimizde düzenlenen Yerel Medya Buluşması programına katılarak, il dışından gelen misafirlere birliktelik çağrısında bulundu. Vali Gül, “Bizler aynı bölgede, aynı coğrafyada yaşayan komşu illeriz. Dolayısıyla da birbirimizin rakibi değil, birbirimizi tamamlayanlarız” dedi.
GÜNDEM
ERDOĞAN %70, VEKİLLER %60
ERDOĞAN %70,  VEKİLLER %60
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Anadolu Ajansı Editör Masası´na konuk olarak, Sivas için seçim tahmininde bulundu. Bakan Yılmaz, “Sivas il merkezinin nüfusu 350 bine yakın. Toplam nüfusun yüzde 60´a yakını merkezde. Sayın Cumhurbaşkanımızın merkezde yüzde 75 gibi oyu var. Sivas´ta Cumhurbaşkanımıza yüzde 70´in üzerinde, milletvekillerimize de yüzde 60´ın üzerinde bir oy bekliyoruz” dedi.
SİYASET
Yatak kapasitesi 164´e ulaşacak
Yatak kapasitesi 164´e ulaşacak
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, yakın zamanda açılması planlanan 92 yatak kapasiteli modern darülaceze ile birlikte merkez ilçede faaliyet gösteren huzurevlerinin 164 yatak kapasitesine ulaşılacağını söyledi.
GÜNDEM
Sigara kaynaklı hastalıkların maliyeti yıllık 20 milyar TL
Sigara kaynaklı hastalıkların maliyeti yıllık 20 milyar TL
Sivas İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Fethullah Selçuk Moğulkoç, sigara kaynaklı hastalıkların maliyetinin yıllık 20 milyar TL olduğunu söyledi.
SAĞLIK
Mevlana Tüneli´nin çevresindeki evler kamulaştırıldı
Mevlana Tüneli´nin çevresindeki evler kamulaştırıldı
Sivas´ın şehir içi ilk tüneli olma özelliğini taşıyan Mevlana Tüneli´nde çalışmalar son aşamaya gelirken tünelin bağlantı yolunu sağlayacak alandaki kamulaştırılan evler de tamamen yıkıldı.
GÜNDEM
Sivas ulaşımında bir dönem kapanıyor
Sivas ulaşımında bir dönem kapanıyor
Sivas ulaşımında bir dönem bugün sona erecek. Kent içinde toplu taşımayı sağlayan eski halk otobüslerinin tamamı yarın itibarıyla yerini Avrupa Birliği´nin (AB) toplu taşım kriterlerine uyum sağlayan yeni otobüslere bırakacak.
GÜNDEM
CHP, “Güneş Kuşağı”yla Sivas´ı kalkındıracak
CHP, “Güneş Kuşağı”yla Sivas´ı kalkındıracak
24 Haziran seçimleri için sloganını “Millet için geliyoruz” olarak belirleyen Cumhuriyet Halk Partisi´nin (CHP) seçim beyannamesi yayımlandı. Beş kalkınma kuşağına dikkat çekilen bildirgenin “Güneş Kuşağı”nda aralarında Sivas´ın da yer aldığı sanayileşmekte olan illerin işbirliği ile kalkındırılacağı vaadinde bulunuldu.
SİYASET
"Zara 2023´te hızlı trene kavuşacak"
"Zara 2023´te hızlı trene kavuşacak"
Sivas Valisi Davut Gül, Zara ilçesinin 2023´te hızlı trene kavuşacağını söyledi.
GÜNDEM
Çöplük yuvası Mısmılırmak, Sivas´ın "gerdanlığı" oldu
Çöplük yuvası Mısmılırmak, Sivas´ın "gerdanlığı" oldu
Sivas´ın ortasından geçen ve bir zamanlar içerisinde eski araç lastiklerinin atıldığı, kamyonlar dolusu çöp çıkarılan, yaydığı kötü koku ve görüntü kirliliği nedeniyle vatandaşların tepkisini çeken Mısmılırmak Deresi, ıslah edilmesi ve sosyal alanların yapılması ve son olarak ışıklandırma çalışmasıyla kentin "gerdanlığı" haline geldi
GÜNDEM
Meclis toplantıları devam ediyor
Meclis toplantıları devam ediyor
İl Genel Meclisi, Mayıs ayı toplantıları dün gerçekleştirilen 2. oturum ile devam etti. Oturumda Samankaya ve Uçuk köyleri arasında kalan yolun 2. derece yol ağına alınmasına karar verildi.
GÜNDEM
“Şehir trafiği rahatlayacak”
“Şehir trafiği rahatlayacak”
DSİ kavşağı ve üst geçit projesinin açılış töreninde konuşan Belediye Başkan Sami Aydın, “Şehir içi trafiğinde yeni bir aks oluşturmuş olduk. İnşallah çalışmalarımız neticesinde şehir trafiği büyük oranda rahatlayacak” dedi.
GÜNDEM
Mevlana Tüneli´nde sona yaklaşıldı
Mevlana Tüneli´nde sona yaklaşıldı
Sivas Belediyesi tarafından yapımı devam eden Mevlana Tüneli´nde üst beton kaplama işlemine başlanılırken, sona yaklaşıldı.
GÜNDEM
TÜNELİN BAĞLANTI YOLLARI GENİŞLETİLİYOR
TÜNELİN BAĞLANTI YOLLARI GENİŞLETİLİYOR
Sivas Belediyesi´nin en önemli projeleri arasında yer alan ve şehrin ulaşım sorununu büyük oranda rahatlatacak olan Mevlâna Tünelinde çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda tünelin bağlantı yolu için de Yavuz Selim Cami ve bölgede bulunan Selimiye Parkı´nda da yol genişletme çalışmaları devam ediyor.
GÜNDEM
“33 MİLYONLUK YATIRIM HELALİ HOŞ OLSUN”
“33 MİLYONLUK YATIRIM  HELALİ HOŞ OLSUN”
Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, 33 Milyon liraya mal olacak altyapı çalışmalarını yakından inceleyerek; “Benim ilçe halkımdan istediğim bu yaklaşık 33 trilyonluk yatırım helali hoş olsun ilçemize bu yakışır ama bu yatırım yapılınca böyle kazılar bir takım problemler olacak. Bu problemleri de bir beraber aşıp daha mükemmel bir Kangal´a dönüştürme çabası gayreti içerisinde olacağız” dedi.
GÜNDEM
SİVAS HİZMETİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR
SİVAS HİZMETİN EN  İYİSİNİ HAK EDİYOR
Belediye Başkanı Sami Aydın, 2018 yılında başlayan projelerle ilgi bir gezi programı düzenleyerek, ilimizdeki basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi verdi. Başkan Aydın, Tavra Deresi isale hattı, Mevlana Tüneli bağlantı yolları, DSİ üst geçit, Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı Köprülü kavşak projesi ve yeni Kızılırmak Köprü projesi olmak üzere yaklaşık maliyeti 80 milyon lira olan projeler hakkında bilgilendirme yaptı. Başkan Aydın, “Sivas daha güzel hizmetleri hak ediyor. Bunun bilincindeyiz. Ama şunu da takdir etmek gerekir ki imkân ve şartlar her şeyi bir anda yapmaya yetmiyor. Biz imkânlarımızı azami ölçüde verimli kullanmaya çalışıyoruz. Bu şekilde şehrimize hizmetleri kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Beslenme ilişkisi anlatıldı
Beslenme ilişkisi anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi´nde “Biyolojik Ritimler ile Beslenme İlişkisi” adlı seminer düzenlenirken, seminerde Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Aysun Yüksel beslenme ilişkisini anlattı.
SAĞLIK
MEVLANA DA SON 50 METRE
MEVLANA DA SON 50 METRE
İlk tüpte delme işlemlerinin tamamlandığı Mevlana Tüneli projesinde ikinci tüpte ise ışığın görünmesine yaklaşık 50 metre kaldı. Ekiplerin yoğun bir tempoda çalıştığı tüneli ziyaret eden Belediye Başkanı Sami Aydın, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
GÜNDEM
“Büyükşehirlere ulaşım daha kolay olacak”
“Büyükşehirlere ulaşım daha kolay olacak”
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü´nün yatırım ve projelerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Davut Gül, “Tünellerimizin bitmesi ile beraber devam eden projelerle birlikte Sivas daha ulaşılabilir bir yer olacak. Limana, büyükşehirlere ulaşım daha kolay olacak” dedi.
GÜNDEM
Abbas Güçlü´den Vali Gül´e ziyaret
Abbas Güçlü´den Vali Gül´e ziyaret
Sivas Valisi Davut Gül, bir dizi gezi ve temaslarda bulunmak üzere kente gelen Milliyet Gazetesi yazarlarından Abbas Güçlü´yü makamında kabul etti.
GÜNDEM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN  İHTİYACINA ÇÖZÜM
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Bilimsel projelere verilen desteklerden yeni hastaneye, peyzaj çalışmalarından öğrencilerin ulaşımına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Yıldız, Hukuk Fakültesi binasının inşası noktasında hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Sivas Meslek Yüksekokulu´nun 3 bloğunun yıkılacağını söyleyen Yıldız, “Öğrencilerimizi oradan aldık farklı yerlere koyduk ama devlet teşviklerinden yararlanmak üzere Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bir meslek yüksekokulu açılmasını talep ediyoruz. Ara eleman ihtiyacını bu şekilde karşılayabiliriz. Bu kapsamda bina noktasında yardıma ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
DEMİR, YATIRIMLARI İNCELEDİ
DEMİR, YATIRIMLARI İNCELEDİ
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Sivas´ın Suşehri ilçesini ziyaret etti.
GÜNDEM
Sürücülerin "Yağdonduran çilesi" bitecek
Sürücülerin "Yağdonduran çilesi" bitecek
Kış mevsiminde kar yağışı ve tipi nedeniyle sık sık ulaşıma kapanan Malatya-Sivas karayolundaki bin 750 rakımlı Yağdonduran Geçidi´nde yapımı devam eden tünellerin yıl sonunda hizmete girmesi hedefleniyor
GÜNDEM
ÇEDAŞ, leylek yuvasının elektriğini kesti
ÇEDAŞ, leylek yuvasının elektriğini kesti
Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ) ekipleri Yozgat´ta çalışmaları sırasında tespit ettikleri leylek yuvasının bulunduğu elektrik direğinde izolasyon çalışması yaparak tellere özel aparatlar yerleştirdi. Yapılan çalışma ile leyleklerin telef olması engellenirken kuş çarpılmaları sonucu yaşanan enerji kesintilerinin önüne geçildi.
YAŞAM
RAVAYET TARİHİ YOK ETTİRİYOR
RAVAYET TARİHİ YOK ETTİRİYOR
Sivas´ta yaklaşık 500 yıllık tarihi Boğaz Köprüsü, altında bulunan odanın içinde hazine gömülü olduğu rivayeti nedeniyle define avcılarının hedefi haline geldi.
GÜNDEM
Viyadük asfaltlanıyor
Viyadük asfaltlanıyor
DSİ Kavşağı´ndan mevcut çevre yoluna uzanan viyadükte Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfaltlama çalışmalarını hızlandırırken, viyadük projesi kısa sürede araç trafiğine açılacak
GÜNDEM
Tünel, Temmuz´da hizmette
Tünel, Temmuz´da hizmette
Sivas Belediyesi tarihindeki en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan Mevlana Tüneli, bu yıl Temmuz ayında hizmete sunulacak. Mevlana Mahallesi ile Aydoğan Mahallesi´ni yerin altından çift tüp şeklinde bağlayacak olan tünel projesi sayesinde şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu önemli ölçüde azalacak.
GÜNDEM
1 HAZİRAN´DA SİSTEMDEN ÇEKİLECEK
1 HAZİRAN´DA  SİSTEMDEN ÇEKİLECEK
Belediye Başkanı Sami Aydın, kent içinde toplu taşımayı sağlayan eski halk otobüslerinin 1 Haziran itibariyle kullanılmayacağını söyledi. Şu an 100´e yakın yeni aracın Sivas´a geldiğini ifade eden Aydın, “1 Haziran itibariyle mevcut eski araçların tamamı sistemden çekilecek. Yani otobüs sahipleri araçlarını almamış veya yenilememiş bile olsalar yeni araçları gelene kadar eski araçlarla çalışamayacaklar” dedi.
GÜNDEM
DALGIÇCILAR İŞ BAŞINDA
DALGIÇCILAR  İŞ BAŞINDA
Sivas´ta dün aşırı lodos nedeniyle Organize Sanayi ve bağlantısının olduğu çevre yol kolektör ana kanal hattının içerisinde meydana gelen taşkından dolayı; iki gündür temizlik yapılıyor. İş makineleri ile müdahale edilemeyen yerlerde taş, paçavra vb. gibi kanalı kirleten malzemeleri dalgıç elbiseli personeller temizliyor.
GÜNDEM
YOLLAR BİRLEŞECEK TİCARET BÜYÜYECEK
YOLLAR BİRLEŞECEK  TİCARET BÜYÜYECEK
KAP ile Sivas´a deniz geleceğini söyleyen Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım, “Bu proje sadece tatil amaçlı değil. Önce yol istedik, şimdi Ordu´ya liman istiyoruz. Çünkü Ordu´ya yapılan liman Sivas´a yapılmış demektir. 310 km mesafede bir limanımızın olması İstanbul´daki bir üreticinin o trafikte, o şartlarda limana ulaşması ile aynı sürede gerçekleşecektir.
EKONOMİ
BİLSEM öğrencisinden "akıllı hız kontrol sistemi"
BİLSEM öğrencisinden "akıllı hız kontrol sistemi"
BİLSEM´de eğitim gören ortaokul öğrencisi Enes Önderer, aşırı hız nedeniyle meydana gelen kazalardan etkilenerek, araçların hızını yavaşlatacak sistem geliştirdi
EĞİTİM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sakın kendisine verdiğin kıymeti sana vermeyenle arkadaş olma.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1