Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Beraberlik Zamanı
Beraberlik Zamanı
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ´Biz Bize Yeteriz Türkiyem´ sloganıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına destek olmak amacıyla İl Genel Meclisinde toplantı düzenledi. Toplantıda birlik ve beraberlik mesajları veren protokol üyeleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açılan yardım hesabına katkıda bulundu.
GÜNDEM
Büyüklerimiz Evden Çıkmasın
Büyüklerimiz Evden Çıkmasın
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kişiler ile bazı kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından bu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Valilik bünyesinde Vefa Koordinasyon Grubu oluşturuldu. Ekiplerin hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını ifade eden Vali Ayhan, “Bizim kıymetli büyüklerimizden, çınarlarımızdan istirhamımız evden çıkmasınlar. Risk grubunda oldukları için kendilerini tehlikeye atmasınlar” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Fırsatçılara Geçit Yok
Fırsatçılara Geçit Yok
İlimizde, koronavirüsü fırsat bilerek hijyen ürünlerinin ve bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçların fiyatlarını artıran esnaf affedilmedi. Valiliğin talimatıyla harekete geçen ekipler ürünlerde fahiş fiyat artışı yapan esnafa ceza yazdı. Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşlara; “Fahiş fiyat artışı yaptığını düşündüğünüz esnafı Alo 175 Tüketici Danışma Hattını arayarak ihbar edin” uyarısında bulunuldu.
GÜNDEM
Basit Önlemlerle Tedavi Edilebiliyor
Basit Önlemlerle Tedavi Edilebiliyor
Hashimoto Tiroiditi hastalığına ilişkin bilgiler veren Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ayhan Koyuncu, “Kan tetkikiyle tanısı konulabilen ve toplumda gerçekten çok görülen bu hastalık basit önlemlerle kişiye zarar vermeden tedavi edilebilmektedir” dedi.
GÜNDEM
İnsanlığa Hizmet Ediyoruz
İnsanlığa Hizmet Ediyoruz
Geçtiğimiz yıl içerisinde Kızılay´a en fazla kan bağışında bulunan 40 okul için plaket takdim töreni düzenlendi. Programda konuşan Kızılay Şube Başkan Vekili Doğruyol kurumlarına destek veren okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür ederek "Kızılay olarak sizlerin destekleri ile insanlığa hizmet ediyoruz" dedi.
GÜNDEM
Önce Ziyaret Sonra Bağış
Önce Ziyaret Sonra Bağış
Mimar ve Mühendisler Grubu Derneği Sivas İl Temsilcisi Mustafa Yıldız ve yönetim kurulu üyeleri Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar´ı ziyaret etti. Yıldız ve beraberindekiler ziyaretin ardından Kızılay´ın bağış kampanyasına katılarak kan verdi.
GÜNDEM
Özbey´den Kitap Bağışı
Özbey´den Kitap Bağışı
Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Özbey, Prof. Dr. Fuat Sezgin Merkezi Kütüphanesine Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılı anısına 120 adet İngilizce kitap bağışında bulundu.
GÜNDEM
Sivas´ın Ayazına Pekmezli Çözüm
Sivas´ın Ayazına Pekmezli Çözüm
Hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düştüğü Sivas´ta, vatandaşlar tahin ve pekmez tüketerek ısınıyor.
İdare Çalışanlarından Kan Bağışına Destek
İdare Çalışanlarından Kan Bağışına Destek
İl Özel İdaresi çalışanları Sivas Kızılay Kan Merkezi´nin kan bağışı kampanyasına kayıtsız kalmayarak destek verdi.
GÜNDEM
Organ Bağışı Sayısı Yetersiz
Organ Bağışı Sayısı Yetersiz
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi´nde “Organ Bağışı ve Yoğun Bakım Eğitimi” isimli program düzenlendi. Programda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Alim, “Son yıllarda organ bağışı konusu üzerinde çok daha fazla durulmaya başladı. Yurdumuzdaki sayı çok yetersiz. Bağış konusundaki sayılara bakacak olursak bayanların bağış yapma oranının erkeklerden çok daha fazla olduğunu görüyoruz” dedi.
GÜNDEM
Hayırseverden Kıyafet Bağışı
Hayırseverden Kıyafet Bağışı
İhtiyaçlılara Hayat Ağacı Derneği vasıtasıyla yardımlarını ulaştırmaya devam eden Sivaslı hayırsever hemşerimiz Erdoğan Bozatlı, bir kamyon çocuk kıyafeti bağışladı.
GÜNDEM
Bir Organ, Bir Can--Video
Bir Organ, Bir Can--Video
Organ bağışına dikkat çekmek amacıyla şehrimizde faaliyet gösteren alışveriş merkezinde stant açıldı. Organlarını bağışlayan vatandaşlar, “Bir organ demek bir can demek. Bizler organlarımızı bağışladık. Bütün vatandaşlarımızı da organ bağışına davet ediyoruz” dediler.
GÜNDEM
Vatandaşlarımızın İlgisini Bekliyoruz--Video
Vatandaşlarımızın İlgisini Bekliyoruz--Video
3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle Numune Hastanesi Poliklinik girişinde stant açıldı. Organ ve Doku Nakli Koordinatörü Gülseren Apak, “Her zamanki gibi ülkemizde organ bağışı bekleyen hastalara bir nebze de olsun yardım eli uzatmak için vatandaşlarımızın ilgisini bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Organ Bağışla Hayat Kurtar
Organ Bağışla Hayat Kurtar
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Organ ve Doku Bağışı Haftası” etkinlikleri kapsamında “Bir Lokma Can” sloganı ile bin kişilik lokma dağıtıldı. Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen programa katılan Vali Salih Ayhan, “Fani dünyada doğal yollarla bir ölüm gerçekleştiği takdirde başkasına hayat verme noktasında organlarımızı bağışlamalıyız, bu konuda cesur davranmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Kızılay, Kara Gün Dostudur--Video
Kızılay, Kara Gün Dostudur--Video
Kızılay Şube Başkanı Mustafa Sarılar, İl Genel Meclisi Kasım toplantılarına katılarak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Sarılar; “Kızılay; depremde, yangında her tür felaketlerde, yolda kalmış, evsiz kalmış herkese ayrım yapmadan elini uzatan kara gün dostudur. Kızılay´ın güvenirlik çıtasını gün geçtikçe daha da yükseltmektedir. Kızılay; renk, dil, din ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç olduğunda yardıma koşan bir kuruluştur” dedi.
GÜNDEM
Bütçe Maratonu Başlıyor
Bütçe Maratonu Başlıyor
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantıları bugün yapılacak ilk oturumla başlayacak. 20 iş günü boyunca sürecek olan toplantıların en önemli gündem maddesi İl Özel İdaresi´nin 2020 yılı bütçesi olacak. Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu ile Tarım ve Orman Komisyonu tarafından hazırlanan raporlar doğrultusunda ilçelere ve köylere yapılacak olan yatırımlar netlik kazanacak.
GÜNDEM
Hastalıklara Kalıcı Çözüm--Video
Hastalıklara Kalıcı Çözüm--Video
Hacamat, sülük, ozon tedavisi, mezoterapi, fizyoterapi, manuel terapi, osteopati gibi alternatif tıp uygulamalarıyla birçok hastalığın üstesinden gelebilirsiniz. Alternatif tıp uygulamalarıyla ameliyat düzeyindeki hastalıkların kısa sürede ve ağrısız çözüme ulaştığını belirten Uzman Doktor Burak Ayyıldız; “Öncelikle hastalığa yol açan etkenleri belirliyor, gerek beslenme danışmanlığı gerekse alternatif tıp uygulamalarıyla rahatsızlığın köküne iniyor ve geçici değil kalıcı çözümler üretiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Milletvekili Ekinci Bağışa Davet Etti
Milletvekili Ekinci Bağışa Davet Etti
29 Ekim - 4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle AK Parti Sivas Kadın Kolları teşkilatı kent meydanında bulunan Kızılay kan bağış tırına kan bağışında bulundu. Etkinliğe destek veren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivaslıları Kızılay´a kan bağışı yapmaya davet etti.
GÜNDEM
800 Adet Pide Bağışladı--Video
800 Adet Pide Bağışladı--Video
Bir hayır sahibi, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) Suriye´de düzenlediği Barış Pınarı Harekatı´nın zaferle sonuçlanması niyetiyle 800 adet pide bağışta bulundu.
GÜNDEM
Biriniz Bin Olsun--Video
 Biriniz Bin Olsun--Video
Sivaslılar; Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na destek vermeye devam ediyor. İlimizde faaliyet gösteren bir güzellik salonunun işletmecisi Gülseren Rüveyda Saygın Uçar, 50 bin lirayı, işitme ve görme engelli vatandaşlardan oluşan grup ise aralarında topladığı bir miktar parayı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışlamak üzere Vali Salih Ayhan´a teslim etti. Vali Ayhan, “Rabbim sizlerin birini bin eylesin. Duanızı eksik etmeyin. Vatan olmadıkça hiçbir şeyin kıymeti yoktur” dedi.
GÜNDEM
Kızılay, Kara Gün Dostu
Kızılay, Kara Gün Dostu
Kızılay´ı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Kızılay, binlerce insana eğitim, sağlık ve diğer tüm insanı yardımları yapmakta ve ülkemize sığınan insanların tekrar yurtlarına dönmeleri için desteklemektedir" dedi.
GÜNDEM
Anne Sütünün Önemi Anlatıldı
Anne Sütünün Önemi Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi´nde “Anne Sütünün Önemi ve Emzirme” etkinliği düzenlendi. Etkinlikte katılımcılara anne sütünün önemi anlatıldı. Programda konuşan Başhekim Yardımcısı ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlar Yıldız, “Anne sütü ilk aşıdır. Anne sütünü almasıyla beraber çocuk hastalıklara karşı daha korunaklı bir hale gelmektedir ve bağışıklık sistemleri daha güçlü bir hal almaktadır” dedi.
GÜNDEM
120 Bin Doz Aşı Bırakılacak
120 Bin Doz Aşı Bırakılacak
Nuri Demirağ Havalimanı´nda düzenlenen kuduz aşısı programına katılan Vali Salih Ayhan, 6 adet uçak ve 12 pilotla gündoğumu ve günbatımında 20 gün süreyle aşılama yapılacağını söyleyerek “Belirtilen süre içerisinde günde en az 120 bin doz aşı havadan araziye bırakılacak. Böylece kuduz hastalığına karşı ciddi bir önlem alınmış olunacak” dedi.
GÜNDEM
Yabani Hayvanlara Havadan Aşılama
Yabani Hayvanlara Havadan Aşılama
İnsan ve hayvan sağlığını tehdit eden halk sağlığı sorunlarından birisi olan kuduz hastalığı ile mücadele kapsamında aşılama çalışmalarına başladıklarını ifade eden Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, çalışmaların uçakla aşı kapsüllerinin havadan açık alan ve kırsala atılarak yapıldığını söyleyerek vatandaşları uyardı.
GÜNDEM
Sepsisi Tanı, Hayatı Kurtar--Video
Sepsisi Tanı, Hayatı Kurtar--Video
13 Eylül Dünya Sepsis Günü nedeniyle il genelinde faaliyet gösteren hastanelerde 13-20 Eylül tarihleri arasında “Sepsisi Tanı, Hayatı Kurtar” sloganıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Kahvaltı Okul Başarısını Artırır--Video
Kahvaltı Okul Başarısını Artırır--Video
Çocuklarda beslenme düzeninin önemine ilişkin bilgiler veren Diyetisyen Ali Kemal Çiftçi, “Zaman problemi yaşayıp hazırlanan sağlıksız kahvaltılar yerine çocukların mutlaka peynir, süt, yumurta gibi besinleri tüketmesi gerekmektedir. Tahıllar da bu dönemde önemlidir. Yeterli ve dengeli yapılan kahvaltı okul başarısını artırır” dedi.
GÜNDEM
ÇEDAŞ´tan Kan Bağışına Destek
ÇEDAŞ´tan Kan Bağışına Destek
ÇEDAŞ´ın kan bağışının önemiyle ilgili bir farkındalık oluşturmak üzere “Enerjimizle Türk Kızılay´ının yanındayız” sloganıyla düzenlediği etkinliğe kurum çalışanları kan bağışı yaparak destek verdi.
GÜNDEM
Eğitimler Sürüyor
Eğitimler Sürüyor
Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası nedeniyle yapılan yazılı açıklamada, “Dünyadaki gelişmiş ülkelerle aynı şekilde üç kanser türü için erken teşhise yönelik her yıl 5 milyon tarama yapılmakta ve kanserden korunmaya yönelik eğitimler aralıksız sürdürülmektedir. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarıyla 7 gün 24 saat yanı başınızda” ifadeleri kullanıldı.
GÜNDEM
Ozon Terapi Birçok Derde Deva Oluyor
Ozon Terapi Birçok Derde Deva Oluyor
Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Doç. Dr. Cevdet Düger, bir çok hastalığa iyi gelen ozon terapiyi anlattı. Ozon tedavisinin beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirdiğini kaydeden Düger, “Hücre ve dokulara giden kan dolaşımı artar. Deride artan kan dolaşımı ile birlikte cilt yenilenir, temiz ve pürüzsüz görünüm sağlanır. Yaygın mevsimsel ve bağışıklık sisteminin zayıflamasına sebep olan hastalıklara karşı direnci artırır” dedi.
GÜNDEM
Hayat Ağacı´na 742 Hisse Bağışı
Hayat Ağacı´na 742 Hisse Bağışı
Alan el ile veren eli buluşturan Hayat Ağacı Derneği´nin düzenlediği vekaletle kurban kampanyasına bu yıl da yoğun ilgi gösterildi. Vekâletle kurban kampanyası süresince, 742 hayır sahibi-hisse bağışçısının yardımları ile toplam 106 adet büyükbaş kurban kesildi. Kurbanlıklar, 7´şerli olarak hisse sahipleri adına kombinada kesildi.
GÜNDEM
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Milleti Perişan Ettiniz
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.9379
EURO
9.3941
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3