Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Basın Çalışanlarını Tebrik Ediyorum
Basın Çalışanlarını Tebrik Ediyorum
SEMDER Başkanı Kerim Çayır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “İlimizde gerçekleşen olayların kamuoyuna duyurulmasında zaman mefhumu gözetmeksizin emek sarf eden yazılı ve görsel basın kuruluşlarımızın fedakar çalışanlarını tebrik ediyorum” dedi.
SPOR
Basın, Toplumsal Kalkınmayı Sağlıyor
Basın, Toplumsal Kalkınmayı Sağlıyor
Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Mustafa Nurullah Albayrak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Demokratik bir ülkenin vazgeçilmez unsurlarından biri de bağımsız basındır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli yeri vardır” dedi.
GÜNDEM
Ortak Hedeflerimize Beraber Yürüyelim--Video
Ortak Hedeflerimize Beraber Yürüyelim--Video
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında ilimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle akşam yemeğinde buluşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Şehrimizde güzel bir amaç birlikteliği var. Ortak hedef ve ortak hedeflere de hep birlikte yürüme anlayışı var. Şehre hizmet eden tüm kurum ve kuruluşlarla, siyasilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle ve siz çok değerli basın mensuplarımızla bu amaca hep birlikte yürüyelim” dedi.
GÜNDEM
Sivas Basını Örnek Oluyor
Sivas Basını Örnek Oluyor
Vali Salih Ayhan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Diğer illere örnek olan Sivas basını, ortak payda Sivas için gayret göstermekte, ilimize katkı sağlayan ve gelişimine ışık olacak haberlerle kente katkı sağlamaktadır” dedi.
GÜNDEM
Sendikalardan 10 Ocak Ziyareti
Sendikalardan 10 Ocak Ziyareti
Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Nuri Eryıldız ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Dursun Özen, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetemize ziyarette bulundu.
GÜNDEM
Demokrasinin Vazgeçilmezi
Demokrasinin Vazgeçilmezi
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Sivas basını, kentimizin ülkemiz ve dünya gündemine taşınmasında önemli bir yapı taşıdır. Esnaf ve sanatkarımızın da her zaman sıkıntılarını dile getirerek destek olan basınımız demokrasinin vazgeçilmezidir” dedi.
GÜNDEM
Hedeflerimize Ulaşacağız
Hedeflerimize Ulaşacağız
Vali Salih Ayhan, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda, 2019 yılının Sivas açısından verimli geçtiğini belirterek, “Yeni yılda da birçok projeyi, birçok yatırımı ilimize kazandırmak için tüm kurumlarımızla ve var gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100´üncü yıl dönümü olan 2023´te hedeflerimize ulaşarak, ecdada layık bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Bizden sonraki nesillere miras olarak bırakacağımız 2053 ve 2071 vizyonlarıyla tarihteki binlerce yıllık yürüyüşümüzü daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
GÜNDEM
Çalımbay´dan Penaltı İsyanı!
Çalımbay´dan Penaltı İsyanı!
Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Türkiye´de ceza sahasına en çok giren takım olduklarını ama henüz 1 tane bile penaltı kazanamadıklarını söyleyerek isyanda bulundu. Çalımbay; “Şu anda Türkiye´de ceza sahasına en çok giren takım biziz. Daha 1 tane penaltımız yok. 1 tane penaltı atmadık” dedi.
SPOR
Şehit Babasının Ayhan Sevgisi
Şehit Babasının Ayhan Sevgisi
2005 yılında PKK tarafından şehit edilen Jandarma Komando Er Süleyman Aydın´ın Hafik Yarhisar´da yaşayan babası Habip Aydın, Vali Salih Ayhan´ı çok sevdiği için torununa adını Salih adını verdi.
GÜNDEM
Konuşma Engelli Taraftara Şok Ceza!
Konuşma Engelli Taraftara Şok Ceza!
Konuşma ve işitme engelli Sivasspor taraftarı İlhan Biçer´e, çirkin ve kötü tezahüratta bulunduğu gerekçesi ile 1 maç men cezası verildi. İşaret diliyle derdini anlatan yüzde 71 engelli olan Biçer; “Sıkıntısız şekilde Malatya maçına gittik. Hiçbir sıkıntımız yoktu. Neden böyle bir ceza veriyorlar anlamıyoruz. Gençlerbirliği maçına gidecektim gidemiyorum” dedi.
SPOR
Üniversite´de Atıklar Bertaraf Edilecek
Üniversite´de Atıklar Bertaraf Edilecek
Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından “Çevre Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Programda “Çevre ve Atık Birimi” hakkında bilgiler veren Öğr. Gör. Ömer Faruk Alacahan, “Atıklarla ilgili özel bir firmayla anlaşma sağladık. Bu atıkları insan sağlığına ve çevreye zarar vermeden bertaraf edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Türkiye´ye Güç Veriyor--Video
Sivas Genç Kızılay tarafından “100 Yıl Önceki Ruhla Türk Kızılay” konferansı düzenlendi. Programda konuşan Vali Ayhan, Kızılay´ın öneminden bahsederek, “Kızılay´ımız gerek sosyal gerek ekonomik anlamda Türkiye´ye güç veriyor, enerji veriyor. Bugün uluslararası alanda herhalde Kızılay kadar etkin bir kurulum görmek mümkün değil” dedi.
GÜNDEM
Karabekir´in Kızı Konferans Verdi
Karabekir´in Kızı Konferans Verdi
Kazım Karabekir´in kızı Timsal Karabekir, Açık Düşünce Topluluğu´nun davetlisi olarak Cumhuriyet Üniversitesi´nde "Dünü Unutma Ki Yarına Hakkın Olsun" isimli konferansa konuşmacı olarak katıldı. Karabekir, babasının hayatı ekseninde Osmanlı Devleti´nde ve Türkiye Cumhuriyeti´nde gelişen olayları fotoğraflarla anlattı.
GÜNDEM
Sivasspor, Fransa´da Gündem Oldu
Sivasspor, Fransa´da Gündem Oldu
Süper Lig´de lider konumda bulunan Sivasspor sadece ülkemizde değil artık Avrupa´da gündeme gelmeye başladı. Rıza Çalımbay yönetimindeki takımın başarısı, France Football´un dikkatini çekti.
SPOR
İl Protokolü İle Gazeteciler Maç Yaptı
İl Protokolü İle Gazeteciler Maç Yaptı
İl protokolü, öğretmenler ve basın mensupları Öğretmenler Günü dolayısıyla halı saha maçı yaptı.
SPOR
Proje Yazımının Detayları Anlatıldı
Proje Yazımının Detayları Anlatıldı
Cumhuriyet Üniversitesi´nde ‘Tez ve Proje Yazımında Metin İçi Referanslama Pratik Metotlar´ konulu konferans düzenlendi.
GÜNDEM
Karakaya Ebediyete Uğurlandı
Karakaya Ebediyete Uğurlandı
Kırıkkale-Samsun kara yolunun 18´inci kilometresinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü İnşaat Teknolojisi Programı 2´nci sınıf öğrencisi Mustafa Karakaya, dün toprağa verildi. Karakaya için ilk tören Meslek Yüksekokulu önünde gerçekleştirildi. Buradaki törenin ardından Karakaya´nın naaşı Üniversite TOKİ Kardeşler Camii´nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı´na defnedildi.
GÜNDEM
Her Alanda Okuyun--Video
Her Alanda Okuyun--Video
Abdüssamed Bal Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim-öğretim gören öğrencilerle bir araya gelen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Okumazsanız ve değerlendirmek için bir hazineniz olmazsa, neyle neyi kıyas edeceksiniz. Sizlere tavsiyem her alanda okumanızdır. Bilginiz birikimiz olmazsa mücadele etmekten imtina eder, geri durursunuz” dedi.
GÜNDEM
Motora Sıkışan Kediyi Kurtardı--Video
Motora Sıkışan Kediyi Kurtardı--Video
Aracının motor bölümüne kedi girdiğini fark eden bir sürücü itfaiye ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen ekipler, tüm çabalara rağmen kediyi bulunduğu yerden çıkaramadı. Araç sahibi kendi imkânlarıyla aracını kriko ile kaldırarak, kediyi sıkıştığı yerden kurtarmayı başardı.
GÜNDEM
“Rütbesi Türk” Yayınlandı
“Rütbesi Türk” Yayınlandı
Gazeteci Aydın Deliktaş´ın kaleme aldığı kitap, 1893 yılından 1942 yılına kadar bir savaş gazisinin hayatı üzerinden yaşanan tarihi olayları anlatıyor. Ayrıca iki savaşta gazi olmasına rağmen bir yüzbaşının siyasetin amansız dişlileri arasında un ufak edilişini konu alıyor.
GÜNDEM
LGS´de Hedef İlk 20
LGS´de Hedef İlk 20
İlçelerde sürdürülen kamu yatırımlarını ve hizmetlerini incelemek üzere İmranlı ve Zara ilçeleri ile köylerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi toplantı salonunda okul müdürleri ile bir araya geldi. Müdürlere önemli uyarılarda bulunan Vali Ayhan, “Öğrenci; ´iyi ki ben bu okulun öğrencisiyim´, öğretmen; ´iyi ki bu okulda öğretmenlik yapıyorum´, veli ise ´iyi ki çocuğum bu okulda eğitim ayıyor´ demeli. Bunları sağladığımızda emin olun başarı da kendiliğinden gelecektir. El ele vererek Sivas´ı eğitimde üst sıralara taşıyacağız ve Sivas LGS´de ilk 20´nin içerisinde olacak. Okullara ruh katabilmek önce sizden geçiyor." dedi.
GÜNDEM
Meclis´ten Tam Destek--Video
Meclis´ten Tam Destek--Video
İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının birinci gündem maddesi Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye´nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından Fırat´ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı´nın da zaferle tamamlanmasını temenni eden meclis üyeleri operasyona tam destek verdi.
GÜNDEM
İş Birliği Yapmalıyız
İş Birliği Yapmalıyız
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle Sağlık İl Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Yazılı açıklamada, “İntihar davranışının önlenmesinde ortak hedefimize ulaşmak için bizler toplumun üyeleri olarak çok disiplinli bir yaklaşım kullanarak koordine bir şekilde iş birliği yapmalıyız. Herkes intiharın önlenmesine katkıda bulunabilir" denildi.
GÜNDEM
Alım Gücü Düşüyor
Alım Gücü Düşüyor
Enflasyon nedeniyle vatandaşların zor günlerden geçtiğini ifade eden Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı hemşehrimiz Nurullah Albayrak, “Daha geçtiğimiz günlerde elektriğe yüzde 15 zam geldi, doğalgaz da bir yılda yüzde 54 zamlandı. Hal böyle iken, memurlar ve vatandaşların gelen zamlar karşısında alım gücü ciddi derece düşüyor, mağazalar zarar ediyor, çarşıda-pazarda fiyatlar almış başını gidiyor” dedi.
GÜNDEM
Sivas Katmeri Tescillendi--Video
Sivas Katmeri Tescillendi--Video
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas´a özgü yöresel lezzetlerden birisi olan Sivas katmerinin, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillendiğini açıkladı. Başkan Eken, “Sivas köftesinin ardından STSO yaptığı başvuru kabul edildi ve katmerimiz de Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından ´Sivas Katmeri´ olarak tescillendi. Sivas, zengin mutfağı ile gastronomi alanında da Türkiye´nin en önemli illeri arasında yer almaktadır. Ancak birçok platformda söylediğimiz gibi tanıtım konusunda yetersiz kalınması şehrimize ait ürünlerin tanıtımını da olumsuz etkilemektedir. Elması, kavunu, kuru fasulyesi, turşusu, köftesi ve katmeri ile Sivas´ı her yönüyle tanıtmamız gerekmektedir” dedi.
GÜNDEM
Yerel Basın Zorda
Yerel Basın Zorda
Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla 13-15 Eylül tarihleri arasında ilimizde gerçekleştirdiği 59. Başkanlar Konseyi toplantısının ardından sonuç bildirgesi yayımladı. 8 maddelik sonuç bildirgesinde “Yerel basın Cumhuriyet tarihinin en zor günlerini yaşıyor. Her geçen gün girdi fiyatlarına peş peşe gelen zamlar; Basın İlan Kurumu ilan fiyatlarına yansımazken, ilanların yarı yarıya düşmesi Anadolu Basınını büyük bir çıkmazın içine sokmuş bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi.
GÜNDEM
Eren, Adaylığını Açıkladı--Video
Eren, Adaylığını Açıkladı--Video
22-22 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 37. Bölge Sivas Eczacı Odası seçimleri için başkanlığa aday olduğunu açıklayan Eczacı Bahadır Eren, göreve gelmeleri halinde hayata geçirecekleri projeleri sıralayarak hedeflerini anlattı. Başkan Adayı Eren, “Tüm üyelerimizin ihtiyaç ve önerilerinin ön planda tutulduğu, kurumlar nezdinde daha iyi temsil edildiği, meslek içi eğitimlerin daha verimli yapıldığı, çağın gerektirdiği bilgi ve donanımların eczacılarımızla kullanılabilir hale getirildiği, üyeler arasında diyalogun artırıldığı, haksız rekabet ve etik dışı hareketlerin engellendiği daha yapıcı ve mesleki hizmet kalitesi açısından rekabetin artırıldığı bir eczacı odası yönetimi hedeflemekteyiz” dedi.
GÜNDEM
Yanık Travması Masaya Yatırıldı--Video
Yanık Travması Masaya Yatırıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı tarafından “Yanık Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar” konulu Orta Anadolu Bölge Toplantısı yapıldı. Toplantıda yanık travması tüm yönleriyle masaya yatırıldı.
GÜNDEM
Eğitimler Sürüyor
Eğitimler Sürüyor
Sağlık İl Müdürlüğü tarafından 3-9 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası nedeniyle yapılan yazılı açıklamada, “Dünyadaki gelişmiş ülkelerle aynı şekilde üç kanser türü için erken teşhise yönelik her yıl 5 milyon tarama yapılmakta ve kanserden korunmaya yönelik eğitimler aralıksız sürdürülmektedir. Sağlık Bakanlığı sağlık çalışanlarıyla 7 gün 24 saat yanı başınızda” ifadeleri kullanıldı.
GÜNDEM
Hükümlüden Çarşaflı Firar
Hükümlüden Çarşaflı Firar
Kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve saklandığı 3. kattaki evde polisleri pompalı tüfek tehdidiyle oyalayan hükümlü, yatak odasının penceresinden sarkıttığı çarşafa tutunup kaçarak kayıplara karıştı Kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü, 3. kattaki evin yatak odasının penceresinden sarkıttığı çarşafa tutunarak polisten kaçtı.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kıbrıs´ı İmar Etme Zamanı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Hiçbirimiz Güvende Değiliz
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.0285
EURO
9.4924
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hepimiz ölümün nişanlısıyız…

CENAP ŞEHABETTİN
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5