Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Belediye Meclisinden Mehmetçik´e Destek--Video
Belediye Meclisinden  Mehmetçik´e Destek--Video
Sivas Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatı özel gündemiyle toplandı. Oturumda, tüm üyelerin mutabakatıyla huzur haklarının Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı´na bağışlanması kararı alındı. Oturumun ardından tüm üyeler belediye önünde Türk bayrakları ve asker selamı ile Mehmetçiği selamladı.
GÜNDEM
Tanıtımda Eksiklerimiz Var
Tanıtımda Eksiklerimiz Var
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen Sivas Tanıtım Günleri etkinliği kapsamında Sivas Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ile bir araya geldi. Öğrencilere şehrin ekonomik yapısı hakkında bilgiler veren Başkan Eken, “Sivas keşfedilmeyi bekleyen bir cennet ama tanıtım konusunda eksiklerimiz var. Tanıtım önce içimizde olmalı. Bizler gitmediğimiz, görmediğimiz yerleri nasıl başkalarına tanıtacağız. Bu nedenle önce bizler, Sivas´ımızın tarihi ve turistik doğa harikası yerlerini gezelim görelim, sonra da başkalarına anlatalım” dedi.
GÜNDEM
Zara´da Aşure İkramı
Zara´da Aşure İkramı
Zara ilçesinde muharrem ayı ve aşure günü dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.
GÜNDEM
Ekonominin Kalbi Sivas´ta Atacak
Ekonominin Kalbi  Sivas´ta Atacak
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Temmuz-Ağustos ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım koordinesinde gerçekleştirildi. Toplantıda, yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren TSO Başkanı Mustafa Eken, Ağustos ayı ihracat rakamlarının 4 Eylül Çarşamba günü Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından ilimizde açıklanacağını söyledi.
GÜNDEM
Betonlaşmaya Karşıyız
Betonlaşmaya Karşıyız
Vali Salih Ayhan Merkeze bağlı Karabalçık, Hafik´e bağlı Beykonağı Köyü ile Tozanlı Vadisi ve Melekdede mevkiinde bulunan ormanlık alan arazisinde incelemelerde bulundu. Tozanlı Vadisi´nin korunmasına yönelik çalışmaların devam ettiğini ifade eden Vali Ayhan, "Bölgenin yapısına katkı sağlamak için her türlü desteği vereceğiz. Betonlaşmaya karşıyız, burayı ekoturizme kazandıracağız. Bu bölgeyi bal ormanlarıyla daha da zenginleştireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Mücadelemiz Devam Edecek
Mücadelemiz Devam Edecek
Oda çalışanlarıyla bayramlaşma programı kapsamında bir araya gelen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Tüm kadromuzla ve en önemlisi 7 bin üyemizle Sivas´ın geleceği için çabamız, gayretimiz, mücadelemiz devam edecek” dedi.
GÜNDEM
Dargınlıkları Unutmalıyız
Dargınlıkları Unutmalıyız
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Bayramlarda dargınlıkları, acıları unutarak sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendirmeliyiz” dedi.
GÜNDEM
Güler Yüzlü Olun
Güler Yüzlü Olun
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (SESOB) Beşir Köksal, Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Gardaşlık Festivali öncesi esnaflara çağrıda bulundu. Bugün başlayacak olan festivalin yarın da devam edeceğini kaydeden Başkan Köksal, “Festivale katılacak olan misafirlerimiz için esnaflarımızın gerekli hassasiyeti göstermelerini, ikramlarda bulunarak alışverişlerde tatlı dilli güler yüzlü olmalarını bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Türkiye´ye Örnek Olacak
Türkiye´ye  Örnek Olacak
Bu yıl 5-6 Ağustos tarihleri arasında birincisi gerçekleştirilecek olan ‘Gardaşlık Festivali´ne ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleneksel hale gelerekten Türkiye´ye örnek bir festival olacağını düşünmekteyim. Sivas Selçuklu´nun kalbi, Osmanlı´nın vicdanı, Cumhuriyet´in aklıdır. Sivaslılar bununla ne kadar gurur duysa azdır. Çok büyük bir mirastır. İnşallah bunu hem ekonomik anlamda hem de sosyal anlamda iyi bir şekilde değerlendireceğiz” dedi.
GÜNDEM
Beraberliğimizi Haykıracağız
Beraberliğimizi  Haykıracağız
Fetullahçı Terör Örgütü´nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Sivas´ta da birtakım anma programları düzenlenecek. Ülkenin birliğine kasteden ancak milletin dirayetli duruşu ile bastırılan kalkışmada şehadet şerbetini içen 250 vatan evladı için dualar edilecek, tüm dünyaya Türk milletinin birliği ve beraberliği haykırılacak.
GÜNDEM
Beraberliğimizi Perçinleyecek--Video
Beraberliğimizi  Perçinleyecek--Video
Vali Salih Ayhan, Madımak Olaylarında yaşamını yitirenler için eski Madımak Oteli binasında oluşturulan anı köşesine karanfil bıraktı. Vali Salih Ayhan, “Bu olay, milletimizin yüreğinde derin acılar bırakmakla beraber bizi birleştirecek, bütünleştirecek, birliğimizi ve beraberliğimizi daima perçinleyecektir" dedi.
GÜNDEM
Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz
Çalışmalarımızı Sürdüreceğiz
İlimizde engelli ve eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik düzenlenen hibe programına başvuru yapanlardan projesi kabul edilen 3 engelliye 50´şer bin lira hibe düzenlenen törenle teslim edildi. Törende konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu örnekleri artırarak Sivas´ta dezavantajlı gruplara yönelik, devletimizin hassasiyet gösterdiği yapılara yönelik çalışmalarımızı hep beraber sürdüreceğiz. Hibe alan kardeşlerimize bereketli, bol kazançlar diliyorum. İnşallah onlar örnek olacak ve çevresine bu mesajı vererek katılımın artırılmasını sağlayacak” dedi.
GÜNDEM
İlk 10´a Gireceğiz
İlk 10´a Gireceğiz
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Doğa Koleji´nin sponsorluğunda gerçekleştirilen konser programında konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Bizler yatırım yapacağız, ihracat yapacağız, istihdam sağlayacağız. Sivas´ımızı tüm hemşerilerimizle birlikte inşallah Türkiye´nin il 10 ili arasına getireceğiz. Bu birlikle, beraberlikle olur” dedi.
GÜNDEM
“Gurur Duyuyoruz”
“Gurur Duyuyoruz”
Jandarma teşkilatının 180´inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Ülkemizin huzur, can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışan, mücadele eden Jandarma teşkilatımızla gurur duyuyoruz” dedi.
GÜNDEM
Sivas Valiliği´nden Milli Maç Talebi
Sivas Valiliği´nden Milli Maç Talebi
Sivas Valiliği, Sivas Kongresi´nin 100´üncü yılı etkinlikleri kapsamında A Milli Futbol takımının Avrupa Şampiyonası elemelerindeki maçlarından birinin ilimizde oynatılması için Türkiye Futbol Federasyonu´na (TFF) talepte bulundu. Federasyondan gelecek olan karar merakla bekleniyor.
SPOR
Karate Camiası İftarda Buluştu
Karate Camiası İftarda Buluştu
Sivaslı Karateciler, Gençlik ve Spor´a ait Paşabahçe İzcilik tesislerinde iftar programında bir araya geldi.
SPOR
Sorunlar Konuşuldu
Sorunlar Konuşuldu
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Suşehri´nde üyelerle iftar programında bir araya geldi. İftar programının ardından Kelkit Vadisi içerisinde bulunan ilçelerin ekonomik koşulları ve ticaretle ilgili yaşanan sıkıntılar masaya yatırıldı.
GÜNDEM
Sivas Kazansın
Sivas Kazansın
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda göreve geldikleri 1 yıllık zaman dilimini değerlendiren TSO Başkanı Mustafa Eken, “İlk yılımızın çok başarılı geçtiğine inanıyorum. 4 yıl sonra daha güzel şeyleri konuşacağız. Bizim kişisel hiçbir derdimiz olamaz. Mevzumuz Sivas olunca da her zaman her yerde oturur, konuşuruz. Yeter ki Sivas kazansın” dedi.
GÜNDEM
Karataş´tan Nevruz Daveti
Karataş´tan Nevruz Daveti
Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanı Ünal Karataş, bugün vakıfta gerçekleştirilecek olan Nevruz kutlamalarına tüm Sivaslıları davet etti.
GÜNDEM
Aşıkların Atışması Güldürdü
Aşıkların Atışması Güldürdü
Valilik himayesinde başlatılan "Köy Odası Sohbetleri"nin 4.´sü Doğanşar´da gerçekleştirildi. Birbirinden güzel türkülere yer verilen gecede aşıkların atışması ve yöreye özgü deyişler renkli görüntülere sahne oldu. Gençler tarafından sergilenen halk oyunları ise ilgiyle izlendi.
GÜNDEM
“Bütünün Parçalarıyız”
“Bütünün Parçalarıyız”
Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Nadir Yıldırım ve Halil Dizieğri´nin hanesine misafir oldu. Ziyarette konuşan Vali Ayhan, “Ne siz bizden ayrısınız, ne biz sizden. Hepimiz bir bütünün parçalarıyız” dedi.
GÜNDEM
"Yeni Yıl Mutlu Yarınların Habercisidir"
"Yeni Yıl Mutlu Yarınların Habercisidir"
Yeni yıl nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan; “Bir yılı daha geride bırakıyor, yeni bir yıla giriyoruz. Yeni bir yıl; yeni bir başlangıçtır, yeni bir umut demektir, yenilenmektir ve güçlenmektir. Aynı zamanda her yeni yıl, büyüyen umutların, yeni heyecanların, beklentilerin ve mutlu yarınların habercisidir” dedi.
GÜNDEM
“Devletimizin Gözü Kulağısınız”
“Devletimizin Gözü Kulağısınız”
Sivas merkez köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Vali Salih Ayhan, “Değişim ve dönüşüme hakim olmanız gerekiyor. Anormal bir nüfus hareketliliği ya da değişim oluyorsa bunun mutlaka farkına varmanız ve ilgili kurumlarla paylaşmanız lazım. Sizler bizim devletimizin eli ayağı, gözü kulağısınız” diye konuştu.
GÜNDEM
“Ekmeğinize Sahip Çıkın”--Video
“Ekmeğinize Sahip Çıkın”--Video
İstihdam seferberliğine desteğini sürdüren Eksantrik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (ESTAŞ), 2018 yılında işbaşı eğitim programını başarıyla tamamlayarak işbaşı yapan personeli için sertifika töreni düzenledi. İş Geliştirme Merkezi´nde (İŞGEM) gerçekleştirilen programda konuşan Vali Salih Ayhan, ESTAŞ´ın yeni üyelerine başarılar dileyerek, “Ekmeğinize sahip çıkın. Bu zamanda sanatıyla, emeğiyle, alın teriyle ekmek kazanmak çok önemli” dedi.
GÜNDEM
“Birlik ve Beraberlik Her Şeyin İlacı”
“Birlik ve Beraberlik Her Şeyin İlacı”
İmranlılar Kültür Derneği, Selçuk İş Hanı´nda açıldı. Açılış töreninde konuşan Dernek Başkanı İsmail Göçer, İmranlılıların beraberliğini artırmayı amaçladıklarını söyleyerek, “Birlik ve beraberlik her şeyin ilacı” dedi.
GÜNDEM
“Kaybedecek Zamanımız Yok”
“Kaybedecek Zamanımız Yok”
Sivas Valisi Salih Ayhan, Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası restorasyonunu inceledi. Ayhan; “Bir noktaya gelinmiş ancak yeterli değil. Geçmişte zaman kaybedilmiş ama bundan sonra kaybedecek zamanımız yok. Buraya çok sık geleceğiz ve takip edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Ayrımız, Gayrımız Yok”
“Ayrımız, Gayrımız Yok”
Zara´da halkla buluşan Vali Salih Ayhan; “Biz bu milletin derdiyle dertlenen bir camiadan geldik. Ayrımız gayrımız yoktur. Sivas´ı karış karış, adım adım biliyoruz. 9 yıl Sivas´ta çalıştıktan sonra valilik nasip oldu. Yükümüz ve sorumluluğumuz çok fazla” dedi.
GÜNDEM
“Taşın Altına Elimizi Koymalıyız”--Video
“Taşın Altına Elimizi Koymalıyız”--Video
Esnafı, “Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı” kapsamında indirim yapmaya davet eden Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Şu dönemde taşın altına elimizi koymamız lazım. Mühim olan sıkıntılı durumda iken bir arada olmak. Çünkü başka Türkiye yok, başka Sivas yok” dedi.
“Aşure Birliğimizi Güçlendiriyor”
“Aşure Birliğimizi Güçlendiriyor”
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, aşure günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Peygamber efendimizin biricik torunu Hazreti Hüseyin ve Kerbela şehitleri ile bu aziz vatanın bekası için canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, aşurenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini Cenab-ı Hak´tan niyaz ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilere ve Velilere Aşure Dağıttılar
Öğrencilere ve Velilere Aşure Dağıttılar
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları, öğrencilerine ve velilere aşure ikram etti.
GÜNDEM
DOLAR
7.3877
EURO
8.9635
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4