Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Dev Yatırım 2023´te Hizmette
Dev Yatırım 2023´te Hizmette
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Büyük Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda yaptığı konuşmada yapımı devam etmekte olan bin 100 yataklı yeni üniversite hastanesinin 2023 yılında hizmete gireceğini ifade etti.
GÜNDEM
Yer Verin Biz Yapalım
Yer Verin Biz Yapalım
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) 2020 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan STSO Başkanı Mustafa Eken, fuar alanı yapma sözlerinin devam ettiğini ifade ederek “Bu merkez için de maddi bir destek istemiyoruz. Maddiyatın gereğini Allah´ın izniyle bu meclis yapar. 2021 yılında bize yeri verin, biz de Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir fuar merkezi hediye edelim. Bunu da 2020 yılının son ayında oda başkanı olarak taahhüt ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Bakkallar Güçlükle Ayakta Duruyor
Bakkallar Güçlükle Ayakta Duruyor
Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Bakkallarımız kısıtlamalı günlerde tedbirleri harfiyen uymuş ancak, zincir marketlerin kural tanımazlığı nedeniyle ayakta güçlükle durmaktadır. Desteklerin kapsamının genişletilerek tüm esnafın faydalanması, yine bakkal esnaflarımızın da için de yer aldığı yeni bir paketinin hayata geçirilmesi en büyük temennimizdir” dedi.
GÜNDEM
Destek Paketi Esnafı Mutlu Etti
Destek Paketi Esnafı Mutlu Etti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destek paketi, esnaf tarafından sevinçle karşılandı. İlimizde market işleten Turan Kaçmaz, açıklanan paketi sevinçle karşıladıklarını vurgulayarak, "Salgın sürecinde verilecek 500 lira güzel bir para. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum" dedi.
GÜNDEM
Destekler Sevindirdi
Destekler Sevindirdi
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde mağdur olan esnafa destek olunması yönünde alınan kararların esnafı sevindirdiğini söyledi.
GÜNDEM
Davamız Tek, Yolumuz Tek
Davamız Tek, Yolumuz Tek
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Eken, “Biz; beraberiz, beraber bir bütünüz, aynı çatıda toplanmış vaziyetteyiz. Davamız tek, yolumuz tek, hepimizin tek derdi Sivas. Başkanlarımızın teşekkür etmeleri bizleri onore ediyor” dedi.
GÜNDEM
Hukuka Aykırı
Hukuka Aykırı
ABD´nin, Rusya´dan S-400 sistemlerinin alımı nedeniyle Türkiye´ye bazı yaptırımlar uygulama kararına ilişkin konuşan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “ABD´nin tek taraflı yaptırım kararı, uluslararası hukuka aykırı ve yok hükmündedir” dedi.
GÜNDEM
Hedefimiz Büyük Türkiye
Hedefimiz Büyük Türkiye
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2021 yılı bütçesi üzerine söz alan AK Parti Sivas Milletvekili Habib Soluk; “AK Parti olarak hedefimiz gelişmiş, müreffeh, büyük Türkiye´dir. Bizim siyaset anlayışımızda lafla değil icraatlarımızla millete hizmet ve eserler sunmak vardır. Biz, aziz milletimizin huzuruna sözlerimizle değil eserlerimizle çıkıyoruz, ana yurdumuzu demir ağlarla örmeye devam ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Müjdeli Haber Bekliyoruz
Müjdeli Haber  Bekliyoruz
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu´nda Sivas´ın 6. Bölge teşviklerinden yararlanması konusunu gündeme taşıdı. İlimizin sanayisinin gelişmekte olduğunu ifade eden Özyürek, Bakan Varank´a hitaben “Allah aşkına Sivaslılar, Yiğidolar senin müjdeli haberini bekliyor inşallah, kararnameyi imzalayın” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
Üreticilerimize Destek Olacağız
Üreticilerimize  Destek Olacağız
Hayvancılık desteklemelerine ilişkin tebliğin yayımlandığını ifade eden Tarım ve Orman Müdürü Seyit Yıldız, “Buzağı desteklemesi, dişi manda/malak desteklemesi, anaç koyun-keçi desteklemesi, sürü büyütme ve yenileme desteği, çoban (sürü yöneticisi) istihdam desteği, çiğ süt desteklemesi, yüzde 40 hibeli düve alım desteği, besilik erkek sığır (manda dahil) desteği, arıcılık desteği ile üreticilerimize destek olacağız” dedi.
GÜNDEM
Belediye, Çocukların Yüzünü Güldürdü --Video
Belediye, Çocukların Yüzünü Güldürdü --Video
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, sokağa çıkma kısıtlamasın evde kalan çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi. Başkan Bilgin, “Evlerinden çıkamayan çocuklarımız ve gençlerimiz için kaliteli vakit geçirebilmelerini sağlamak amacıyla onlara küçük hediye paketi hazırladık. İçerisinde hikaye kitabı ile çikolatadan oluşan eğlencelikleri çocuklarımızla buluşturuyoruz” dedi.
GÜNDEM
Her Zaman Yanınızdayız
Her Zaman Yanınızdayız
MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Salim Eminoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eminoğlu, Eken´in Sivas için önemli işlere imza attığını ifade ederek “MÜSİAD olarak her zaman yanınızdayız. Çünkü Sivas geliştiği zaman hepimiz gelişeceğiz. Bütün sektörlere faydamız olacak, istihdam olacak, Sivas´ın nüfusu büyüyecek, belki büyük şehir olacağız. Hep birlikte hareket etmeye de hazırız” dedi.
GÜNDEM
Fikirleri Projeye Çevirmeliyiz
Fikirleri Projeye Çevirmeliyiz
Kamu, kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını yakından takip eden Vali Salih Ayhan, Sivas ORAN Yatırım Destek Ofisi, KOSGEB İl Müdürlüğü ve TKDK İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek yetkililerden brifing aldı. Bu kurumların hibe destekleriyle Sivas´ın ivme kazanmaya devam ettiğini belirten Ayhan, “Asli görevlerimizden bir tanesi de fikir üretmektir. Ortaya sunulan fikirleri projeye çevirerek, takip edilmesini ve sürdürülebilir olmasını sağlamaktır” dedi.
GÜNDEM
Şarkışla Tarımda Sivas´ın Lokomotifi
Şarkışla Tarımda Sivas´ın Lokomotifi
Vali Salih Ayhan, ilçe programları kapsamında Şarkışla´da biri dizi temaslarda bulundu. Şarkışla ilçesinde Tarıma Dayalı İhtisas (Besi) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu´nun (TDİOSB) ilk toplantısına katılan Ayhan, “Şarkışla tarımda Sivas´ın lokomotifi. Kurumsal olarak OSB´ye destek vereceğiz. 160 adet ahırın yer alacağı 20 bin büyükbaş hayvan kapasiteli OSB için kurumsal bir yapı oluşturuldu” dedi.
GÜNDEM
Demirağ Organize İşsizliği Bitirecek--Video
Demirağ Organize İşsizliği Bitirecek--Video
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken; yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) şantiye alanını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 2018 yılında Demirağ OSB´nin altyapı ihalesinin yapıldığını ve 2021 yılında biteceğini dile getiren Başkan Eken, “Sivas´ın incisi Demirağ işsizliği bitirecek” dedi.
GÜNDEM
Tedbirler Sayılara Olumlu Yansıdı
   Tedbirler Sayılara Olumlu Yansıdı
İlimizde koronavirüs salgınının son durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan Vali Salih Ayhan, “10 günlük tedbir sürecinin rakamlara yansıdığını söyleyebilirim. Yani ivmenin düşüş aşamasında olduğunu söyleyebilirim. Bu da bizim açımızdan sevindirici bir durumdur ama bu bizi asla rehavete kaptırmasın. Şu an sürecin iyi gittiğini söyleyebilirim” dedi.
GÜNDEM
Ekiplerimize Yol Gösterin
Ekiplerimize Yol Gösterin
Sivas Valiliği İl İdare ve Denetim Müdürlüğü tarafından koordine edilen mahalle muhtarları toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. Merkez mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıda konuşan Vali Ayhan, “Evde izolasyon altında olan vatandaşlarımızın gözleminde sizler de büyük sorumluluk sahibisiniz. İzolasyon altında olan vatandaşlarımızla birebir iletişim kurmanızı istiyorum. Denetim ekiplerimize sizlerin yol göstermesi, mahallenizdeki esnafları ve tüm vatandaşları bilgilendirmeniz çok önemli” dedi.
GÜNDEM
Hedeflerine Ulaştılar
Hedeflerine Ulaştılar
Memur-Sen Engelliler Komisyon Başkanı Selman Devecioğlu ile Şair ve Yazar Muhammet Gökkaya´nın Sivas Belediyesi katkılarıyla çıkardıkları kitaplar tanıtıldı. Kültürel projeleri çok önemsediklerini belirten Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “İki güzel eseri Sivaslı hemşehrilerimizin istifadesine sunacağız” dedi.
GÜNDEM
Oyunlar İptal
Oyunlar İptal
Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT) tarafından cumartesi günü oynanacak oyunlar koronavirüs salgını kapsamında alınan yeni tedbirler dolayısıyla yeni bir karara kadar iptal edildi.
GÜNDEM
Sivas Cazibe Merkezi Olacak
Sivas Cazibe Merkezi Olacak
Demirağ Organize Sanayi Bölgesindeki sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “İnşallah 2021´in sonunda alt yapısı bitecek olan Demirağ Organize Sanayi bölgesinde 30-35 bin, yaklaşık 40 bine yakın işsiz kardeşimize iş imkanı sağlanacaktır. Yatırımcı Sivas´ı tercih etmeye başladı. Hızlı treniyle, alt yapısı bitmiş Demirağ Organize Sanayisiyle 2022-2023 yılında Sivas cazibe merkezi olacak” dedi.
GÜNDEM
Odalarda Mesai Saatleri Değişti
Odalarda Mesai Saatleri Değişti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan koronavirüs salgını yeni tedbirleri kapsamında odalarda çalışma saatleri değiştirildi.
GÜNDEM
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Uzmanı Uyardı “Dijital Kölelik Kapıda”
Doç. Dr. Tuncay Dilci, Dijital kokaine dikkat çekip, dijital köleliğin kapıda olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın “dijital faşizm” uyarısının büyük önem taşıdığını söyledi.
GÜNDEM
Üretime Büyük Katkı Sağlayacak
Üretime Büyük Katkı Sağlayacak
Sivas´ın ekonomisine ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İlimizde altyapı çalışmaları devam eden ‘Lojistik Köy´ projesi ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB), üretim ve istihdam hedefleriyle şehrimize ayrı bir değer katacak.
GÜNDEM
Vakalar Çoğalınca Tedbirler Arttı!
Vakalar Çoğalınca Tedbirler Arttı!
Ülkemizde koronavirüs vaka sayısının 30 bine dayanması, ölü sayısının ise sürekli artması sonucu alınan tedbirler sıklaştırıldı. Dün Beştepe´de yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Hafta içi her gün 21.00 ila 05.00 saatleri arasında genel sokağa çıkma yasağı sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları cuma akşamı 21.00´den pazartesi sabahı 05.00´e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi, pazar artık evlerimizdeyiz” dedi.
GÜNDEM
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
İhtiyaçlılar Üşümeyecek
Sivas merkezde ikamet eden ve yardıma muhtaç olan ailelerin yakacak giderlerine destek olmak isteyen Sivas Belediyesi her aile için 500 lira nakit yardım yapacak.
GÜNDEM
Zorlu Süreci Birlikte Atlatalım
Zorlu Süreci Birlikte Atlatalım
24. Komite temsilcileriyle bir araya gelerek talepleri dinleyen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Turizm acentelerimizin sorunları konusunda halkımıza çağrı yapıyoruz. Lütfen yerel acentelerimizi, firmalarımızı ve esnaflarımızı destekleyelim. Alışverişlerimizi yerel firmalarımızdan yapalım. Yaşanan zorlu süreci el birliği ile atlatalım” dedi.
GÜNDEM
Süreci Birlikte Takip Etmeliyiz
Süreci Birlikte Takip Etmeliyiz
18 Kasım´da gerçekleştirilen TOBB Ekonomi Şurası´nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin teşvik kararnamesinin imzalanması ve altyapı ödeneğinin tamamının gönderilmesini talep eden Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, “Cumhurbaşkanımız talimat verdi. Sürecin takibinin yapılmasında herkese göreve düşüyor” dedi.
GÜNDEM
Sivas “Dede”sini Kaybetti
Sivas “Dede”sini Kaybetti
Sivas´ın kanaat önderlerinden olan ve Şehabettin Dede olarak bilinen Şehabettin Açık (97) hayatını kaybetti.
GÜNDEM
BİRLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAYACAK
BİRLİĞİMİZİ KİMSE  BOZAMAYACAK
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Sivas Şube Başkanı Kadir Darıcık ve yönetim kurulu üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başkan Eken, ilimizde yakalanan birliği ve beraberliği bozmak isteyen bazı kesimlerin amacına ulaşamayacağını söyledi.
GÜNDEM
KÜÇÜK ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI
KÜÇÜK ESNAFA  DESTEK ÇAĞRISI
Ülkemizin ekonomik anlamda zor günlerden geçtiğini söyleyen Demokrat Parti (DP) İl Başkanı Numan Akay, “Küçük esnafa destek ol Türkiye. Türkiye´de esnaflarımız entübe olmuştur, nefes alamaz haldedir” dedi.
GÜNDEM
DOLAR
7.3985
EURO
9.0044
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kanaatten hiç kimse ölmedi, hırsla da hiç kimse padişah olmadı.

MEVLANA (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4