Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Dünyada bir ilk olacak
Dünyada bir ilk olacak
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi, dünyada bir ilk olan, 25-28 Nisan´da 1. Uluslararası Çocuk Dostu Turizm Kongresi düzenleyecek.
GÜNDEM
TEDAVİ OLMAK İÇİN YADIM BEKLİYORLAR
TEDAVİ OLMAK İÇİN YADIM BEKLİYORLAR
Sivas´ta yaşayan ve 100 binde 1 kişide görülen Larsen Sendromu hastalığıyla mücadele eden iki kardeş tedavileri için yardım bekliyor.
SAĞLIK
Muhammet bebek sağlığına kavuştu
Muhammet bebek sağlığına kavuştu
Sivas´ta 1 kilo 100 gram dünyaya gelen, erken doğuma bağlı solunum yetmezliği ve kafa içi kanama nedeniyle hidrosefali tanısı konulan Muhammet bebek, endoskopik ameliyatla tedavi edildi
SAĞLIK
“İHRAMCIZADE” TÜM YÖNLERİYLE TANITILACAK
“İHRAMCIZADE” TÜM  YÖNLERİYLE TANITILACAK
Örnek hayatı ve sohbetleri ile insanlığa yol gösteren Sivas´ın manevi önderlerinden İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri tüm yönleriyle tanıtılacak. İlimizde 2018´in “İhramcızade İsmail Hakkı Toprak Hazretleri Yılı” ilan edileceğini açıklayan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “İsmail Hakkı Toprak Hazretleri, 1969´da Allah´ın rahmetine kavuştu. 2 Ağustos ölüm yıl dönümü olduğu için bu minvalde büyük bir tanıtım yapacağız. Divanını, şiirlerini bastıracağız” dedi.
GÜNDEM
DOSTLARIN SENİ UNUTMADI
DOSTLARIN  SENİ UNUTMADI
Aşık Veysel´in vefatının 45. Yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Toplumun her kesiminin tanıması, bilmesi ve unutmaması gereken büyük bir değerdir Âşık Veysel. Sazından, sesinden dökülen o muhteşem nameler aynı zamanda çok önemli mesajlar taşır” dedi.
GÜNDEM
“Türk´ün gücünü bir kez daha gösterdi”
“Türk´ün gücünü bir kez daha gösterdi”
AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, “Türkiye Cumhuriyeti devleti, bu aziz milletin verdiği ruhla birlikte tüm düşmanları bertaraf etme gücüne sahip. Hamd olsun 18 Mart 2018 tarihinde Afrin´de kahraman ordumuz bir zafer kazandı ve Afrin Hükümet Konağı´na Türk bayrağını dikti. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetlerimizi, hükümetimizi ve aziz milletimizi kutluyorum. Bu zafer Türk´ün gücünü dünyaya bir kez daha gösterdi” dedi.
GÜNDEM
12 tır yardım malzemesi gönderildi
12 tır yardım malzemesi gönderildi
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ile Sivas Belediyesi Hayat Ağacı Derneği organizesinde hayata geçirilen yardım kampanyası kapsamında toplanan 12 tır yardım malzemesi, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım´ın da katıldığı törenle Suriye ve Doğu Guta´ya gönderilmek üzere kent meydanından uğurlandı.
GÜNDEM
Şehitler için helva dağıtıldı
Şehitler için helva dağıtıldı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı tarafından Çanakkale Zaferi´nin 103. yıl dönümü nedeniyle kent meydanında şehitler anısına helva dağıtıldı.
GÜNDEM
HASTAOĞLU´NDAN 18 MART MESAJI
HASTAOĞLU´NDAN  18 MART MESAJI
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 103. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “Çanakkale Zaferi, tüm işgal devletlerine Türk ulusunun bölünmez bütünlüğünü kabul ettirmekle kalmamış, yeniden uyanışın ilk ışıkları olmuştur” dedi.
GÜNDEM
DİVRİĞİ ULU CAMİ İLGİ ODAĞI OLDU
DİVRİĞİ ULU CAMİ  İLGİ ODAĞI OLDU
52. Uluslararası Berlin Turizm Fuarı´nda sergilenen Divriği Ulu Camii, dünya turizm sektörünün dikkatini çekti. Türkiye´nin güçlü bir şekilde temsil edildiği fuarda Sivas TSO´nun tanıttığı UNESCO Dünya Mirası Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası büyük ilgi gördü. Dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerinin Türkiye ve Sivas´a olan ilgisi yüzleri güldürdü.
GÜNDEM
KADINA ŞİDDETTE SIFIR TOLERANS
KADINA ŞİDDETTE  SIFIR TOLERANS
Daha modern bir yapıya kavuşturulan Bahtiyarbostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi´nin açılışına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadına şiddete dikkat çekti. Sarıeroğlu, “Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz” dedi.
GÜNDEM
2019 SEÇİMLERİ BİR MİLATTIR
2019 SEÇİMLERİ  BİR MİLATTIR
Siyaset Akademisi programında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, “2019, Türkiye açısından sadece bir yerel seçim değil, genel seçim değil, sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi değil. Böyle değerlendirirsek gerçekten yanılırız. Hep birlikte Türkiye´yi daha güçlü şekilde ileriye götürebileceğimizin tüm dünyaya gösterileceği milattır” dedi.
SİYASET
DERMOKİL DÜNYA PAZARINA AÇILDI
DERMOKİL DÜNYA  PAZARINA AÇILDI
Yerli sermaye ile yerli bir markayı sektöre kazandıran Dermokil, başarılarını Türkiye´nin yanı sıra yurtdışında da sürdürerek, global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dermokil Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, Ar-Ge çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, modern teknoloji ve insan gücü olarak markasına büyük yatırımlar yaptıklarını açıkladı. Dermokil ürünlerinin aktif olarak 27 ülkede yer aldığını ve farklı ülkelerden talep aldıklarını belirten Karaca, “Özellikle Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden gelen talepler son dönemde artış gösterdi. Dermokil yakın zamanlarda var olduğu ülke sayısında artış yaşayacaktır” dedi.
ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin; "DEMİRE HÜKMEDEN DÜNYAYA HÜKMEDER"
ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin; "DEMİRE HÜKMEDEN DÜNYAYA HÜKMEDER"
ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin ve Genel Müdürü Osman Mavuş, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Muhammet Mustafa Işık´a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Timuçin, "Demire hükmeden dünyaya hükmeder" dedi.
MEDYA
Öğrencilerden Mehmetçik´e moral mektubu
Öğrencilerden Mehmetçik´e moral mektubu
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) Zeytin Dalı Operasyonu´na bir destek de Sivaslı öğrencilerden geldi. Duygularını kağıda döken öğrencilerin yazdığı mektuplar Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Vatanseverler Kamu Görevlileri Sendikası (ŞEHİT GAZİ-SEN) Sivas temsilciliği vasıtasıyla Mehmetçik´e iletilecek.
GÜNDEM
Türkeş anısına 100 çocuğa giysi yardımı
Türkeş anısına 100 çocuğa giysi yardımı
Sivas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ı Alparslan Türkeş´in doğumunun 100. yılı anısına Yıldızeli İlçesi Çağlayan köyünde eğitim gören 100 öğrenciye giysi yardımında bulundu.
GÜNDEM
MEHMETÇİĞE SELAM DESTEĞE DEVAM
MEHMETÇİĞE SELAM DESTEĞE DEVAM
Yürüyüşe destek veren tüm STK´lar adına konuşma yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli, "Sivas Kent Meydanı´ndan; canlarını hiçe sayarak, vatan-millet sevdasıyla sahada bulunan kahraman Mehmetçiğe selam olsun. Bizler, büyük ve acımasız bir planın yürütüldüğünün farkındayız. Ama onlar bilmiyorlar ki bu millet tarih boyunca asla diz çökmemiştir. Şimdi de Allah´ın izniyle diz çökmeyecektir" dedi.
GÜNDEM
SİVAS KÖFTESİ DÜNYA PAZARINA AÇILIYOR
SİVAS KÖFTESİ DÜNYA PAZARINA AÇILIYOR
Sivas´ın en önemli yöresel lezzetlerinden birisi olan ve içerisine hiçbir katkı maddesi koyulmadan sadece et ve tuzdan yapılan tescilli Sivas Köftesi soğuk hava zinciriyle başta Katar olmak üzere birçok dünya ülkesine ihraç edilecek
GÜNDEM
´Yeşilçamın Bitirim Zeki´si köyüne defnedildi
´Yeşilçamın Bitirim Zeki´si köyüne defnedildi
Yeşilçam´ın "Bitirim Zeki"si hayatını kaybetti. Bir dönem Yeşilçam´ın ünlü isimleriyle kamera karşısına geçen 90 santimetre boyundaki Zeki Keskin, Sivas´ta tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
GÜNDEM
Sanayimiz iyi olursa Sivas iyi olur
Sanayimiz iyi olursa Sivas iyi olur
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, Organize Sanayi Bölgesi´nin Sivas´ın gelişimi açısından büyük önemi olduğunu kaydetti Yıldırım, "Sanayimiz iyi olursa Sivas iyi olur. Sivas iyi olursa Türkiye iyi olur" dedi.
EKONOMİ
RABBiM ORDUMUZU MUZAFFER EYLESiN
RABBiM ORDUMUZU MUZAFFER EYLESiN
2017 yılının değerlendirmesinin yapıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, "Zeytin Dalı Harekâtına başlayan şanlı Türk ordumuzu rabbimiz muzaffer eylesin. Bölgemizde istikrarın, adaletin, bağımsızlığın en büyük savunucusu olan Türkiye Cumhuriyetinin şanlı ordusu kalleşleri ve hainleri temizlemek için iman dolu yüreğiyle sınırı geçti. Sivas çiftçileri olarak nerede ihtiyaç duyulursa ordumuzun hangi birimine gerekli ve uygun görülürse göreve hazır olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz" dedi.
GÜNDEM
BBP İl Başkanı Bulut´tan Zeytin Dalı Harekatı´na destek
BBP İl Başkanı Bulut´tan Zeytin Dalı Harekatı´na destek
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Suriye´nin Afrin kentinden terör unsurlarını etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı´nı desteklediklerini söyledi.
SİYASET
SİVAS TEK YÜREK
 SİVAS TEK YÜREK
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin´deki terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı için Sivas halkı tek yürek oldu. Sivas Valiliği tarafından operasyonun başlatılmasının ardından Hükümet binasına dev Türk Bayrakları asıldı. Önceki gün ise Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kentteki esnaflara 12 bin adet Türk Bayrağı dağıttı. Birçok STK basın açıklamasında bulunarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
GÜNDEM
GÖREVE HAZIRIZ
GÖREVE HAZIRIZ
Zeytin Dalı Harekâtı ile ilgili açıklamalarda bulunan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, "Allah Şerefli TSK´nın Kahraman Evlatlarının tek bir kayıp dahi vermeden geri dönmelerini nasip etsin. Sivaslı çiftçiler olarak nerede ihtiyaç duyulursa, ordumuzun hangi biriminde gerekli ve uygun görülürse göreve hazır olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz" diye konuştu.
GÜNDEM
TÜRK ZOR İŞLER İÇİN YARATILMIŞTIR
TÜRK ZOR İŞLER İÇİN YARATILMIŞTIR
Türk Ocakları Sivas Şubesi Başkan Vekili Muzaffer Karadağ, Afrin operasyonu ile ilgili açılamalarda bulundu. Gerçekleştirilen operasyonun Türk milleti için önemli başlangıçların adımı olduğunu söyleyen Karadağ, geçmişten günümüze ülkemizin terör örgütleriyle yaptığı mücadelelerin emperyalistlerin ülkemiz için başlattığı üstü örtülü bir savaş olduğunu ve terör örgütlerinin Cumhuriyet ve Türk tarihi boyunca farklı isimlerle ülkemizi hedef aldığını belirtti.
GÜNDEM
EMITT´TE SİVAS RÜZGARI ESECEK
EMITT´TE SİVAS RÜZGARI ESECEK
Sivas, dünyanın en prestijli fuarlarından birisi olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı´nda (EMITT) tanıtılacak. İstanbul´da 25-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası ile Kangal Balıklı Kaplıca başta olmak üzere çok sayıda değerimiz tanıtılacak.
GÜNDEM
MAÇLARDA ÖZGÜVEN PATLAMASI YAŞIYORUM
MAÇLARDA ÖZGÜVEN PATLAMASI YAŞIYORUM
Sivasspor´un başarılı oyuncusu Bifouma, “Maçlarda bir öz güven patlaması yaşıyorum diyebilirim. Özellikle geride olduğumuz zaman, ´Karşı takım bizi yenebilir mi? Bizden daha mı iyiler?´ gibi sorular sorup, kendimi baskı altında tutarak, performansımı arttırmaya çalışıyorum” dedi
SPOR
TERMAL TURİZMDE ÖNEMLİ FIRSAT
TERMAL TURİZMDE ÖNEMLİ FIRSAT
Termal turizm konusunda önemli değerlere sahip olan Sivas´ta 3. Termal Sağlık Turizmi Kongresi yapılacak. 50 ülkeden 250 sağlık turizmi acentesi, yurtiçinden 250 sağlık turizmci olmak üzere 500 delege Sivas´ta buluşarak 4 gün boyunca Sivas´ın sağlık turizmini konuşup, işbirlikleri kurulacak. Kongre hakkında konuşan Vali Davut Gül, “Bu kongre Sivas´ın termal sağlık turizminin tanıtımı için önemli bir fırsattır. Valilik ve tüm yerel yönetimler olarak yanınızda olacağız” dedi.
GÜNDEM
“TESCİL İÇİN HAZIRIZ”
“TESCİL İÇİN HAZIRIZ”
Konya etli ekmeğinin tescil edilmesinin ardından harekete geçen Pidecileri Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Hüseyin Düzgün, Sivas etli ekmeğinin tescillenmesi hususunda Vali Davut Gül ve Belediye Başkanı Sami Aydın´dan destek beklediklerini söyledi. Düzgün, “Biz etli ekmekte iddialıyız. Lezzetli yaptığımıza da inanıyoruz. 2018 yılında bu lezzetimizin tescil edilmesi için hazırız” dedi
YAŞAM
PAUL PAPP İMZAYI ATTI
PAUL PAPP İMZAYI ATTI
Demir Grup Sivasspor, Kardemir Karabükspor´un başarılı defans oyuncusu Paul Papp ile 1 yılı opsiyonlu 2,5 yıllık sözleşme imzaladı. Kendisini Sivassporlu yapan sözleşmeye imza atan futbolcu Antalya´daki kampa da katıldı. Romanyalı defans oyuncusu ligin ilk yarısında Kardemir Karabükspor forması ile 17 maçta görev yaptı.
SPOR
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.

Konfüçyus
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi