Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Borsa üyeleri iftarda bir araya geldi
Borsa üyeleri iftarda bir araya geldi
Sivas Ticaret Borsası´nın merkezde bulunan üyeleri iftar programında bir araya geldi.
GÜNDEM
"Şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız"
"Şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız"
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: "Artık onlar sadece kendi anne ve babalarının evlatları değil, aziz Türk milletinin evlatlarıdır. Bu düşünceyle de şehitlerimizin emanetine gözümüz gibi sahip çıkacağız, emanetini yere düşürmeyeceğiz. Onların uğrunda can verdiği değerleri daha da yükselteceğiz daha da güçlendireceğiz ki bu vatan için can vermenin, bu vatan için kan vermenin boşa gitmediğini yedi düvele göstereceğiz"
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın seçim kampanyasına destek
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın seçim kampanyasına destek
Sivas´ta sosyal medyada örgütlenen bir grup vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın seçim kampanyasına destek için bağışta bulundu.
GÜNDEM
“2023 hedeflerini yakalayacağız”
“2023 hedeflerini yakalayacağız”
AK Parti 27. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı´na geçen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu seçimle hem güçlü yasamayı hem güçlü hükümeti seçeceğiz. Güçlü yasama, güçlü hükümet, güçlü Türkiye demektir. 24 Haziran seçimlerine müteakip kurulacak millet hükümeti zamanında Türkiye, zaman da kaynak da israf etmeyecektir. Daha büyük, daha güçlü, daha refah içinde bir Türkiye´yi inşallah birlikte inşa edeceğiz. 2023 hedeflerini yakalayacağız” dedi.
GÜNDEM
24 HAZİRAN DÖNÜM NOKTASI OLACAK
24 HAZİRAN DÖNÜM NOKTASI OLACAK
AK Parti Sivas İl Başkanlığı tarafından düzenlenen programda geçmişte parti bünyesinde hizmet veren isimler Vefa İftarında buluştu. Programda yaptığı konuşmada seçimlere dikkat çeken AK Parti Milletvekili Habib Soluk, “24 Haziran ülkemizin dönümü olacaktır. Hep beraber el ele birlik olup hedefimize ulaşacağız. 24 Haziran ülkemizin yeni bir mihenk taşı, yeni bir dönüşüm noktası olacak. Sivas bundan önce olduğu gibi bundan sonra da AK Parti kadrolarına en üst düzeyde destek vereceğine inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
“Gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum”
“Gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum”
Teması "Endüstri 4.0 Yenilenebilir Enerji Kaynakları", sloganı da “Ahican Sivas Yollarında" olarak belirlenen ve 3 binin üzerinde robotun katılımıyla düzenlenen 12. Uluslararası Robot Yarışması´nın açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; "Bu süreçte en önemli avantajımız, teknoloji ile iç içe yaşayan, araştıran, üreten, öğrenen, geliştiren, sorgulayan genç ve çalışkan bir nesle sahip olmamızdır. Bu gençlerimiz başta olmak üzere, tüm gençlerimizin canla başla çalışmasını istiyorum" dedi.
GÜNDEM
BİSMİLLAH DİYEREK YOLLARA DÜŞME VAKTİDİR
BİSMİLLAH DİYEREK YOLLARA DÜŞME VAKTİDİR
AK Parti Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Muharrem Eliş, “Safım, tarafım hep milletimin yanı olmuştur. Gücüm ölçüsünde her daim davama maddi manevi omuz verdim. Vermeye de devam edeceğim. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´a inanıyor, güveniyorum. Davasını davam, yolunu yolum biliyorum. Şimdi yeniden Bismillah diyerek yollara düşmenin vaktidir” dedi.
GÜNDEM
CÜ´DE AHMET KUTSİ TECER SEMPOZYUMU
CÜ´DE AHMET KUTSİ TECER SEMPOZYUMU
Cumhuriyet Üniversitesi Türk Kültürünün Büyük Emektarı ‘Ahmet Kutsi Tecer´ adına düzenlenen sempozyumda, konuşmacılar Ahmet Kutsi Tecer´i anlayarak saygıyla andıklarını söylediler.
GÜNDEM
MAĞFİRET İKLİMİNE GİRMELİYİZ
MAĞFİRET İKLİMİNE GİRMELİYİZ
Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı, hayrın, bereketin ve tüm güzelliklerin bol bol ihsan edildiği bu ulvi gecede Yüce Allah´a ellerimizle beraber gönüllerimizi de açarak mağfiret iklimine girmeliyiz” dedi.
GÜNDEM
ÖLÜMLERİN ÇOĞU DOLAŞIM SİSTEMİ HASTALIKLARINDAN
ÖLÜMLERİN ÇOĞU DOLAŞIM SİSTEMİ HASTALIKLARINDAN
İlimizde 2017´de 4 bin 262 kişi hayatını kaybetti. Sivas´ta ölümlerin başlıca nedeni dolaşım sistemi hastalıkları olarak açıklandı.
GÜNDEM
SATRANÇ COŞKUSU
SATRANÇ COŞKUSU
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Sivas Satranç İl Temsilciliği tarafından “23 Nisan Ulusal Egemenlik Kupası ve Satranç Turnuvası” 206 sporcunun katılımıyla Farabi Gençlik Merkezinde yapıldı. Heyecan dolu geçen turnuvada derece girenlere madalya takdim edildi.
SPOR
NEVRUZ KARDEŞLİKTİR
NEVRUZ KARDEŞLİKTİR
21 Mart Nevruz Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Davut Gül, “Orta Asya´dan Balkanlara kadar tüm canlılığıyla varlığını sürdüren Nevruz Bayramı, milletimizin, tüm farklılıkları aşarak, geçmişine sahip çıkma ve geleceğini birlikte inşa etme iradesini ifade eder. Nevruz, baharın uyanışı ile simgelenen birliğin, beraberliğin, kardeşliğin adıdır” dedi.
GÜNDEM
KADINA ŞİDDETTE SIFIR TOLERANS
KADINA ŞİDDETTE SIFIR TOLERANS
Daha modern bir yapıya kavuşturulan Bahtiyarbostan Özgecan Hanımlar Yaşam Merkezi´nin açılışına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu kadına şiddete dikkat çekti. Sarıeroğlu, “Kadına yönelik şiddetle ilgili sıfır tolerans ilkesiyle hareket ediyoruz. Kadın odaklı meselelerde zihinsel bir dönüşüm sürecinden geçiyoruz. Kadına değer veren medeniyetin mensupları olarak, kadına kıymet veren bir dinin mensupları olarak, kadına yönelik şiddeti insanlık suçu olarak değerlendiriyoruz” dedi.
GÜNDEM
ŞAİR KÖSE´DEN MEHMETÇİKLERE…
ŞAİR KÖSE´DEN MEHMETÇİKLERE…
İlimizde uzun yıllardır şiir yazar ve çok sayıda kitap çıkartan Ahmet Köse, Zeytin Dalı harekâtı kapsamında Afrin´e operasyona giden Mehmetçiklere olan duygularını satırlada döktü…
GÜNDEM
Çınar, Suşehri´nde
 Çınar, Suşehri´nde
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sivas İl Başkanı Erhak Çınar, Kaymakam Ender Faruk Uzunoğlu´nu ve Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel´i ziyaret etti
GÜNDEM
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR İHYA HAREKETİDİR
KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR İHYA HAREKETİDİR
Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Eski Sanayi Bölgesi Kentsel Dönüşüm Ofisi´nin açılışı gerçekleştirildi. Programda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Kentsel dönüşüm bir yıkım hareketi değil, aksine bir ihya hareketidir. Mevcut yeri daha güzel yapmaktır. İnsana daha uygun binalar kazandırmaktır. Şehirlerimizin daha yaşanabilir, şehir kültürüne uygun, insanlar huzur verecek şekilde inşa edilmesidir. İnsanımız binaların arasına ezilmesin istiyoruz. Bunun içinde özellikle Anadolu şehirlerinde bizim gibi Selçuklu şehri olan Sivas´ta dikey değil, yatay mimarinin olmasını savunuyoruz” dedi.
GÜNDEM
KUŞAK ATLADILAR
KUŞAK ATLADILAR
Türkiye Karate Federasyonu sınav yönetmeliği gereğince organize edilen kuşak sınavı Sivas´ta da yapıldı. İlimizdeki Gençlikspor ve Fetihspor Karate kulüplerinden 89 sporcunun katılımı ile Gençlik Hizmetlerine ait Uzak Doğu Sporları spor salonunda gerçekleştirilen kuşak sınavında başarılı olan sporcular üst kuşağa terfi ettiler Sınav Komisyon Başkanı Oğuz Ökten, kuşak atlamanın öneminden bahsederek; “Karate de kuşaklar olgunlaşmanın, mükemmelleşmenin sembolüdür. Kuşak seviyeleri yükseldikçe sporcu da gerek teknik anlamda, gerekse olgulaşmak anlamında büyük gelişim kaydeder. Kuşak atlayan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi
SPOR
Şarkışla´da Hocalı Katliamı sergisi
Şarkışla´da Hocalı Katliamı sergisi
Şarkışla Alperen Ocakları İlçe Başkanlığı tarafından Hocalı Katliamı´nın 26´ncı yıl dönümü nedeniyle sergi açıldı.
GÜNDEM
KOMANDOLARA KAYAK EĞİTİMİ
KOMANDOLARA KAYAK EĞİTİMİ
İlimizde jandarma komando olarak görev yapan kahraman askerlerimize 40´ar kişilik gruplar halinde 3 gün süreyle kayak eğitimi veriliyor. Eğitimlerini alan jandarma komando askerlerin, Yıldız Dağı´ndan ellerinde Türk bayrağı ve marşlar eşliğinde gerçekleştirdiği inişler, renkli görüntüleri ortaya çıkarıyor.
GÜNDEM
"Amacımız farkındalık oluşturmak"
"Amacımız farkındalık oluşturmak"
Ziraat Odası Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) ile İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde hayata geçirilen tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kursu dün gerçekleştirilen programla start aldı.
GÜNDEM
Başkan Aydın, mahalle sakinlerini dinledi
Başkan Aydın, mahalle sakinlerini dinledi
Belediye Başkanı Sami Aydın, mahalle sakinleri ve esnaflarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. Mahalle ziyaretleri kapsamında Alibaba ve İnönü Mahallesinde vatandaşlarla sohbet eden Başkan Aydın, istek ve talepleri dinledi. Alibaba karakolunu da ziyaret eden Başkan Aydın, polis memurlarına görevlerinde başarılar diledi.
GÜNDEM
Sivas Ticaret Borsası Hatay´da
Sivas Ticaret Borsası Hatay´da
Sivas Ticaret Borsası (STB) Yöneticilerinden oluşan bir heyet Hatay´ın Hassa ilçesine giderek Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiklere destek verdi.
GÜNDEM
MEHMETÇİĞE SELAM DESTEĞE DEVAM
MEHMETÇİĞE SELAM DESTEĞE DEVAM
Yürüyüşe destek veren tüm STK´lar adına konuşma yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli, "Sivas Kent Meydanı´ndan; canlarını hiçe sayarak, vatan-millet sevdasıyla sahada bulunan kahraman Mehmetçiğe selam olsun. Bizler, büyük ve acımasız bir planın yürütüldüğünün farkındayız. Ama onlar bilmiyorlar ki bu millet tarih boyunca asla diz çökmemiştir. Şimdi de Allah´ın izniyle diz çökmeyecektir" dedi.
GÜNDEM
İNSANA HİZMET HAKK´A HİZMETTİR
İNSANA HİZMET HAKK´A HİZMETTİR
İstanbul´da ibadete açılan Şemsi Sivasi Cami´sinin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Camiler insana hizmetin Hakk´a hizmet olduğunu öğreten, barış ve kardeşliğin, milli birlik ve beraberliğin pekiştirildiği yerlerdir. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz´da gördük. Tüm camilerimizden gelen sela sesleri bizi aynı hedefe yöneltti. Mescitler yeryüzünde Allah´ın evleridir. Camiler hem ibadet hem de eğitim ve kültür mekânlarıdır" dedi.
GÜNDEM
Öğrencilerden anlamlı bağış
Öğrencilerden anlamlı bağış
Sivas´ta bir grup üniversite öğrencisi, Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçiklere moral olması amacıyla Kredi ve Yurtlar Kurumunun (KYK) kendilerine tahsis ettiği 1 günlük beslenme katkısını, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına bağışlamak üzere dilekçe verdi.
GÜNDEM
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulun ilçeye, Sivas´a ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.
EĞİTİM
STB ÜYELERİNE IPARD II EĞİTİMİ
STB ÜYELERİNE IPARD II EĞİTİMİ
Sivas Ticaret Borsası (STB) üyelerine "IPARD II 3. Çağrı Hibe ve Destekler" konulu eğitim verildi.
GÜNDEM
Otomobilleriyle ay-yıldız yaptılar
Otomobilleriyle ay-yıldız yaptılar
Sivas´ta bir araya gelen bir grup genç, 30 otomobil ile ay-yıldız figürü yaparak Afrin´de devam eden Zeytin Dalı Harekatına destek verdiler.
GÜNDEM
ÜNİVERSİTEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM
ÜNİVERSİTEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM
1974 yılında eğitim hayatına başlayan ve geleceğe yaptığı çalışmalarla emin adımlarla hazırlanan CÜ 44. kuruluş yılı münasebetiyle Mihmandar Otel´de düzenlenen yemek programında İl Protokolü ile bir araya geldi.
GÜNDEM
SİVAS TEK YÜREK
 SİVAS TEK YÜREK
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin´deki terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı için Sivas halkı tek yürek oldu. Sivas Valiliği tarafından operasyonun başlatılmasının ardından Hükümet binasına dev Türk Bayrakları asıldı. Önceki gün ise Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kentteki esnaflara 12 bin adet Türk Bayrağı dağıttı. Birçok STK basın açıklamasında bulunarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
GÜNDEM
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  4 °
 • Pazar  8 °
 • Pazartesi  8 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Düşmanlarınızın en kuvvetlisi içinizdedir.

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  1

  1