Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kapı Kapı Geziyoruz--Video
Kapı Kapı  Geziyoruz--Video
Yerel parlamento toplantılarına konuk olan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, “Biz ilimize yatırımcı getirmek için kapı kapı geziyoruz. Gezmeye de devam edeceğiz. Biz bu işlerden prim yapma derdinde değiliz. Amacımız Sivas´a bir çivi çakılmasıdır” dedi.
GÜNDEM
Organ Bağışla Hayat Kurtar
Organ Bağışla  Hayat Kurtar
İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Organ ve Doku Bağışı Haftası” etkinlikleri kapsamında “Bir Lokma Can” sloganı ile bin kişilik lokma dağıtıldı. Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen programa katılan Vali Salih Ayhan, “Fani dünyada doğal yollarla bir ölüm gerçekleştiği takdirde başkasına hayat verme noktasında organlarımızı bağışlamalıyız, bu konuda cesur davranmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Deplasmanda İlk Galibiyet
Deplasmanda  İlk Galibiyet
Demir Grup Sivasspor, Pazar günü oynadığı Denizlispor maçında bu sezonun ilk deplasman galibiyetini aldı. Maçın ardından değerlendirmelerde bulunan Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, maçın başından sonuna kadar iyi mücadele ettiklerini ifade ederek, “Bizim için tabii ki çok önemli bir maçtı, çünkü ligde kendi sahamızda galibiyetlerimiz vardı ama deplasmanda 3 puanımız yoktu” dedi.
SPOR
“Daha İyi İşler Çıkartacağız”
“Daha İyi İşler Çıkartacağız”
Demir Grup Sivasspor´un tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay, iddialı konuştu. Çalımbay; “Milli ara iyi gelecektir bize. Ardından yine aynı paralelde devam etmeye çalışacağız ve devre arasında yapacağımız birkaç takviye ile daha da iyi işler çıkartabiliriz” dedi.
SPOR
Esnaf Zorda!
Esnaf  Zorda!
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, şehirde bulunan esnafların sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade etti. Gündeme dair çarpıcı değerlendirmeler yapan Başkan Eken, “Üyelerimizin en büyük sıkıntısı şu anda ekonomi. Sivas´ta faaliyet gösteren esnafımızın yüzde 80´i sıkıntıda” dedi.
GÜNDEM
Altunsoy, Kupada İddialı!
Altunsoy, Kupada İddialı!
Sivas Belediyespor´un teknik direktörü Namık Altunsoy, Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda deplasmanda 1-0 yendikleri Kocaelispor maçının ardından iddialı açıklamalarda bulundu. Altunsoy: “Sivas Belediyespor geçmişte Ziraat Türkiye Kupasında iyi işler yapmıştır. Büyük takımlarla oynamış bir takım. Biz kupada yolumuza devam edeceğiz” dedi.
SPOR
Akademik Başarıya Önem Vereceğiz
Akademik Başarıya  Önem Vereceğiz
Vali Salih Ayhan, katıldığı bir programda eğitimde yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Sivas´ın eğitimde hak ettiği yere taşımak için seferberlik ilan ettiklerini açıklayan Vali Ayhan, “Velilerimizin gıdası akademik başarıdır. Evet yüzmede, futbolda çocuğu çok iyi. İyi resim çiziyor, iyi şiir okuyor bu manada yetenekli ama ders notları, akademik anlamda arzu edilen seviyede değilse aile bunları görmüyor. Dolayısıyla akademik başarı bizim için çok önemli. O nedenle bu sene buna yönelik ciddi bir sistem kuracağız” dedi.
GÜNDEM
Devlet El Atsın
Devlet  El Atsın
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, dünkü sayımızda “SİDEMİR borç batağında” başlıklı haber ile gündeme taşıdığımız konuya ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulundu. SİDEMİR´in 979 milyon 948 bin lira ile devlete en fazla borcu bulunan 9´uncu şirket olduğunu hatırlatan Milletvekili Karasu, “Burada yapılması gereken devletin alacağına karşılık fabrikanın devlet tarafından geri alınmasıdır. Fabrika geri alınır ya devlet tarafından işletilir ya da bununla ilgili özelleştirmeye çıkılır, satılır” dedi.
GÜNDEM
Destekler Yeterli Değil
Destekler Yeterli Değil
‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´nın açılışına katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas´ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ifade ederek, “İstediğimiz düzeyde değiliz. Destekler var ama bunlar yeterli değil. Bunun ötesinde girdi maliyetlerinin çok yüksek olması tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı epey zorluyor” dedi.
GÜNDEM
Tatillerini balık tutarak geçiriyorlar
Tatillerini balık tutarak geçiriyorlar
Ulaş ilçesinde gurbetçiler, tatillerini Ulaş gölünde balık tutarak geçiriyor.
GÜNDEM
Gazetesinin peşini bırakmadı
Gazetesinin peşini bırakmadı
Kaybolan gazetelerinin izini süren esnaf, güvenlik kamerası taktırıp görüntüleri izleyince günlük gazetelerinin bir okuyucu tarafından izinsiz olarak alındığını fark etti. Afyon sokak ‘ta esnaflık yapan Kerim Çayır, gazeteleri alan şahsın okuma arzusunu takdir ederek bu şekilde izinsiz bir şekilde gazeteleri almasının hoş olmadığını belirterek gerekirse abonelik ücretini kendinin karşılayabileceğini söyledi.
GÜNDEM
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
Volkswagen´in Türkiye´de 2 milyar euroluk yapacağı yatırıma Sivas´ın ev sahipliği yapması için bulundukları girişimi değerlendiren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Yetkililer ile ikili görüşmelerimiz sonucu talebimizi değerlendirdiklerini ancak limandan dolayı İzmir ve çevresini seçtiklerini söyledi. Sivas için hayal etmeye devam edeceğiz. Bugün Volkswagen olmaz, yarın başka bir otomobil fabrikası olur. Cumhurbaşkanımız tarafından endüstri bölgesi olarak açıklanan Demirağ OSB´ye büyük yatırımcılar çekmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
Suyumuz Boşa Akıyor
 Suyumuz  Boşa Akıyor
Sivas´ta sahip olunan jeotermal kaynakların henüz tarımda değerlendirilemediğini söyleyen Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bitki ve Hayvan Üretim Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tolga Karaköy, “Sıcak Çermik bölgesinde zengin bir jeotermal kaynağımız var. Ama maalesef bu kaynağı üretimde değerlendiremiyoruz. Dünyada sıcak suyun olduğu her yerde ısının tarımsal üretimde kullanıldığını görüyoruz. Türkiye´de birçok bölgemizde de tarımsal üretimde jeotermal kaynaklardan faydalanıldığını görebiliyoruz. Sivas´ta maalesef bu gücü üretime dönüştüremedik” dedi.
GÜNDEM
“Gidenlerin Yeri Dolacak”
“Gidenlerin Yeri Dolacak”
Sivasspor´un tecrübeli teknik direktörü Rıza Çalımbay, takımdan giden oyuncuların yerinin dolacağını söyledi. Çalımbay; “Benden önce birçok arkadaşımız ayrılmış. Gidenlerin yerini doldurmaya çalışacağız. İyi oyuncular almaya çalışacağız. Sonra da kendi hedefimize gideceğimize inanıyorum” dedi.
SPOR
“Top Rıza Hoca´da”
“Top Rıza Hoca´da”
Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, transferi teknik direktör Rıza Çalımbay´ın yapacağını belirterek; “Hocamızın transfer listesini inceleyeceğiz. Artık transferlerde top Rıza hocada. Yeni sezonda eksiksiz tam bir takımla taraftarlarımızın karşısında olacağız” dedi.
SPOR
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Müzeleri Hayatın İçerisine Katacağız--Video
Vali Salih Ayhan, uzun süredir üzerinde çalışılan ve ilimiz turizmine yeni bir soluk getireceği düşünülen “Kültür ve Turizm Sivas” projesinin detaylarını açıkladı. Turizm Haftası etkinliklerinin açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Elimizdeki mevcut müzeleri daha işlevsel hale getireceğiz. Bunlara ilaveten de tematik müzeler kuracağız. Nedir bunlar? Gastronomi Müzesi, Sanayi Mektebi Müzesi gibi. Mevcut müzeleri de hayatın içerisine katacağız. Bu şekilde müze denince ilk akla gelen il Sivas olacak” dedi.
GÜNDEM
Para Girmesi Lazım--Video
Para Girmesi Lazım--Video
Buğday üretiminin ve kalitesinin artırılması ile gıda güvenirliğinin sağlanması amacıyla düzenlenen “1. Sivas Buğday Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Bu saatten sonra Sivas´a paranın daha çok girmesi gerekiyor. Eğer buraya para girmezse biz daha çok konuşuruz. Para girmesi lazım, üretim yapılması lazım. Yollarımız yapıldı, altyapılarımız yapıldı, insanlarımızın yaşam seviyesi arttı. Her evin önünde traktör var ama yeterli değil. Bu insanların Sivas´ta kalmasını sağlamak için daha çok çalışmalıyız. Daha çok katma değer sağlamalıyız” dedi.
GÜNDEM
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
En Değerli Mesleklerden Birisi Olacak--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde gerçekleştirilen patentleme bilirlik kriterleri ve sınai mülkiyet hakları programına konuşmacı olarak katılan Marka ve Pantent Anonim Şirketi (MARPATAŞ) yetkilisi Mehmet Tozar, “Fikri sınai mülkiyet hakları gelecekteki en önemli, en değerli mesleklerden biri hâline gelecek” dedi.
GÜNDEM
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
"Desteklenmesini İstiyoruz"--Video
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler kapsamında ilimize gelerek kent meydanında Sivaslılara seslenen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sivas Türkiye´nin 2. büyük vilayeti. 29 bin kilometrekare toprağımız var. Mezralarla beraber 2 bine yakın yerleşim yeri var ama Sivas Türkiye´mizin en hızlı en çok göç veren ili. Sivas´ın önce göç veren değil göç alan bir il haline gelmesini istiyoruz. Bundan dolayı da hem tarımın hem de sanayinin desteklenmesini istiyoruz” dedi.
SİYASET
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Soylu: “Şifremiz Tevhid ve Birliktir”
Bu toprakların şifresinin tevhid ve birlik olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ´bin yıl sürecek´ denilen 28 Şubat´ın, milletin AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan´ı iktidara getirmesiyle tarihin derinliklerine gömüldüğünü söyledi.
SİYASET
“2-3 Yenilgiyle Yıkılmayız”
“2-3 Yenilgiyle Yıkılmayız”
Teknik Direktör Hakan Keleş, eleştirilere cevap verdi…
SPOR
Dernekler Yük Alsın
Dernekler Yük Alsın
Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında düzenlenen Sivas Sivil Toplum Günleri programının açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, kamu ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğinin fonksiyonel olarak işlemesi gerektiğine vurgu yaparak, “STK´lar anlamında bir dağınıklığımız var. Bana gelen dernek ve vakıflara hep şunu söylüyorum: Biz yük olan değil, yük alan dernekler istiyoruz. Kamunun özel hassasiyet gösteremediği alanlarda gönüllülük esasında kurulan bir mekanizma olması lazım” dedi.
GÜNDEM
Anketlerde Öndeyiz
Anketlerde Öndeyiz
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart seçimlerine kısa süre kala yaptırdıkları Sivas anketini açıkladı.
SİYASET
Yazıcıoğlu´nu İstismar Etmeyin--Video
Yazıcıoğlu´nu İstismar Etmeyin--Video
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk mitingi Sivas´ta gerçekleştirildi. Kent meydanında kendisini bekleyen coşkulu kalabalığa seslenen Başkan Erdoğan, 17 yıllık süre içerisinde ilimize yapılan hizmetleri anlatarak kenevir ve teşvik konusunda müjde verdi.
GÜNDEM
7 Okulda İkili Eğitim
7 Okulda İkili Eğitim
2018-2019 eğitim öğretim döneminin ikinci yarısında öğrencilere hizmet verecek yeni okulları gezerek, tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Şu anda sadece 7 okulumuzda ikili eğitim yapılmakta. Bunlarla ilgili planlamalarımız devam ediyor. Çocuklarımızın sabahın erken saatlerinde okula gelmesinden memnun değiliz, inşallah önümüzdeki yıl bu sıkıntının önüne geçmiş olacağız” dedi.
EĞİTİM
Kenevir Üretimi Sivas´ın Hakkı
Kenevir Üretimi Sivas´ın Hakkı
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, poşet tüketiminin azaltılmasıyla birlikte gündeme gelen kenevir yetiştirilecek iller arasına Sivas´ın da dahil edilmesini istedi. Oda binasında açıklamalarda bulunan Başkan Çetindağ, “Biz diğer illere karşı değiliz ama üretime izin verilen illerin birçoğu tarım veya hayvancılık şehri değil. Kenevir üretimi bizim hakkımız” dedi.
GÜNDEM
Otyakmaz: “Aatif Merhem Olabilir”
Otyakmaz: “Aatif Merhem Olabilir”
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Fenerbahçe forması giyen eski oyuncuları Aatif Chahechouhe´yu kadroya katmayı düşündüklerini ifade etti.
SPOR
Raketin Şampiyonları--Video
Raketin Şampiyonları--Video
İlimizde 100 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası gençler masa tenisi il birinciliği” müsabakaları sona erdi. Heyecan dolu turnuva sonucunda kızlarda Cumhuriyet Anadolu Lisesi, erkeklerde ise Şarkışla Anadolu Lisesi şampiyon oldu.
SPOR
Tamer Tuna´dan İtiraf
Tamer Tuna´dan İtiraf
Sivasspor Teknik Direktörü Tamer Tuna, sezon başı transfer politikaları ile ilgili sürpriz bir itirafta bulundu.
SPOR
“Potansiyeli Fırsata Dönüştürmeliyiz”
“Potansiyeli Fırsata Dönüştürmeliyiz”
Sivas´ta 27-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen 3. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizm Zirvesi´ni değerlendirildiği toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “İnsan sahip olduğu şeyin kıymetini bilmiyor olabilir ama bizim şehrimizin çok avantajı var. Sivas´a çok rahatlıkla turlar düzenlenebilir. İlgi çekecek bir il konumundayız. Olanı pazarlama noktasında iyi bir noktada değiliz. Bu potansiyeli iyi bir fırsata dönüştürmeliyiz" dedi.
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Denizin dibinde incilerle taşlar karışık olarak bulunurlar, övülecek şeyler de kusur ve yanlışların arasında bulunurlar

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4