Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Müzelik Oldu
Müzelik Oldu
1936 yılında Nuri Demirağ tarafından üretilen ve ikinci yerli Türk savaş uçağı olan Nu D.36 Eğitim ve Avcı Uçağının maketi Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkta sergilenmek üzere hazır.
GÜNDEM
İŞKUR´a Kayıtlı 33 Bin İşsiz Var
İŞKUR´a Kayıtlı 33 Bin İşsiz Var
İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katılan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “İŞKUR´a kayıtlı 33 bin işsiz vatandaşımız var. Bu pandemi süreci devam ederse işsiz sayısında artış öngörüyoruz. Bu yüzden Demirağ OSB olmazsa olmazımızdır” dedi.
GÜNDEM
Ezici Farkla Yetkili Sendika Olduk
Ezici Farkla Yetkili Sendika Olduk
Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi İlker Çelikus, “Sivas´ta üye sayımızı artırarak daha da güçlü hale geldik. Türk Ulaşım-Sen Sivas Şube Başkanlığı olarak ise şubemizin faaliyet alanında yer alan DHMİ Sivas Nuri Demirağ Havalimanı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivas Bölge Müdürlüğünde ezici bir farklı yetkili sendika olduk” dedi.
GÜNDEM
40 Bin İstihdam Sağlanacak
40 Bin İstihdam Sağlanacak
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ile Sivas Ticaret Borsası koordinesinde video konferans sistemi üzerinden yapılan toplantıya katıldı. Toplantıda, teşvik konusunda Hisarcıklıoğlu´ndan destek isteyen Eken, “Demirağ OSB, bizim olmazsa olmazımız. Sayın başkanım, oraya yapılacak istihdamlarla 40 bin işsizimize iş vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
Müjdeyi Sivaslılarla Paylaşacağız
Müjdeyi Sivaslılarla Paylaşacağız
Çeşitli program ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere ilimize gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ÇEDAŞ´ın kullanmış olduğu arazi ve hizmet birimleriyle ilgili Valilik ve Belediyenin talebi olduğunu söyleyerek “Söz konusu arazi ve hizmet birimlerinin şehir merkezinde daha farklı kamusal hizmetlerde kullanılması talebi var. Bu talebe pozitif olarak yaklaştık. En kısa sürede burayla ilgi müjdeyi Sivaslılarla paylaşacağız” dedi.
GÜNDEM
2021 Yılında Bitirilecek--Video
2021 Yılında Bitirilecek--Video
Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin hemen yanına kurulan Lojistik Merkezinde sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Yoğun bir hareketlilik var sahada. 2021 yılında bu proje bitirilecek. 2021 yılında Demirağ OSB´yle aynı anda bitmesi iki projenin birbiriyle entegre olması anlamına da gelmektedir. Sivas bir cazibe merkezi haline gelecek. Sivas; üretimde, istihdamda Türkiye´nin gözbebeği bir il olacak” dedi.
GÜNDEM
Yatırımcılarımızın Önünü Açacağız
Yatırımcılarımızın Önünü Açacağız
Normalleşme takviminin belirlenmesinin ardından 3 ay aradan sonra Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) altyapı çalışmaları yeniden başladı. Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Demirağ OSB´nin bölgenin yatırım cenneti olacağını dile getirerek, "Yatırımcılarımızın önünü açacağız. İşsizliği de hat safhadan aza indireceğiz" dedi.
GÜNDEM
Üyelerimiz İçin Çalıştık
Üyelerimiz İçin Çalıştık
Görev süresinde 2 yılı dolduran Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, bu zaman diliminde yaptığı çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Sivas´ın gelişmesi için önemli girişimlerde bulunduklarının altını çizen Başkan Eken, “Aradan geçen 24 aylık süreçte gece gündüz demeden üyelerimiz için çalıştık. Şehrimize hizmet için mücadele verdik” dedi.
GÜNDEM
7/24 Görev Başındalar
7/24 Görev Başındalar
İlimizde 136 sağlık çalışanından oluşan 43 filyasyon ekibi ile 50 koronavirüs ile mücadele timi, merkez ve 16 ilçede sahada 7 gün 24 saat görev yapıyor. Ekipler bugüne kadar ilimizde 8 bin 736 Kovid-19 PCR testi yaptı.
GÜNDEM
Milli SİHA´larımız Sivas´ta Üretilsin
Milli SİHA´larımız  Sivas´ta Üretilsin
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, Türkiye´nin ilk milli Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) Sistemi Bayraktar TB2´nin mimarı olan Baykar Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar´ı Sivas´a yatırım yapmaya davet etti.
GÜNDEM
Sivas Büyük Bir Değer Kazanacak--Video
Sivas Büyük Bir Değer Kazanacak--Video
Vali Salih Ayhan, ilimizde çalışmaları devam eden bazı projeleri yerinde inceledi. Hamidiye Eko Turizm Vadisi bölgesini gezen Vali Salih Ayhan, 2. etabın ihalesinin yapılarak işe başlanıldığını kaydederek "Burası bittikten sonra bir ailenin çocuğuyla, ailesiyle çok güzel vakit geçirebileceği bir alan olacak. Sivas, İç Anadolu Bölgesi´nin açık hava müzesi olacak adeta. Bu eserleri koruyarak gelecek kuşaklara bırakacağız. Sivas, çok büyük bir değer kazanacak” diye konuştu.
GÜNDEM
Sivaslılar En Çok İstanbul´a Göçtü
Sivaslılar En Çok İstanbul´a Göçtü
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 2019 yılında ilimizden 12 bin 15 kişi İstanbul´a göç etti. İstanbul, Sivaslıların en fazla göç ettiği iller sıralamasında ilk sırada yer aldı.
GÜNDEM
İşsizliğin Çözümü Kararnamede
İşsizliğin Çözümü Kararnamede
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, koronavirüs salgınının il ekonomisine etkilerini değerlendirdi. Bu süreçte Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin teşvik kapsamındaki yerinin değişmesine ilişkin kararnamenin imzalanması gerektiğini ifade eden Eken, “Kararnamenin imzalanmasının tam zamanıdır. Fabrikaların açılması ile Sivas´taki işsizlik problemi ortadan kalkacaktır. Aksi takdirde işsizlik problemini başka türlü ortadan kaldırma şansımız gözükmüyor” dedi.
GÜNDEM
280 İşçi Sivas´a Getirildi--Video
280 İşçi Sivas´a Getirildi--Video
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında Kuveyt´ten 280 Türk işçi Sivas´a getirildi.
GÜNDEM
Bayrağı Öpmek İçin Herkesin Gitmesini Bekledi
Bayrağı Öpmek İçin Herkesin Gitmesini Bekledi
Sivas´ın Divriği ilçesinde güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, bir vatandaşın çevresindekilerin uzaklaşmasını bekledikten sonra duvarda asılı olan Türk bayrağını öpmesi dikkat çekti
GÜNDEM
Avusturya´dan Getirilen Vatandaşlar Yurtlara Yerleştirildi--Video
Avusturya´dan Getirilen Vatandaşlar Yurtlara Yerleştirildi--Video
Korona virüs tedbirleri kapsamında Avusturya´dan getirilen vatandaşlar Sivas´ta yurtlara yerleştirildi
GÜNDEM
Yolcu Sayısı Azaldı
Yolcu Sayısı Azaldı
Bu yılın Ocak-Mart ayları arasında Nuri Demirağ Havalimanı´nı kullanan yolcu sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 23 oranında azalarak 97 bin 350 kişiye düştü.
GÜNDEM
487 Öğrenci Karantinada
487 Öğrenci Karantinada
Ülkemizde farklı şehirlerdeki üniversitelerde eğitim görürken ERASMUS programları kapsamında İrlanda ve İskoçya´ya giden toplam 487 Türk öğrenci, Türk Hava Yollarına ait uçakla Nuri Demirağ Havalimanı´na geldikten sonra yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında gözlem altında tutulacakları Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı yurda yerleştirildi.
GÜNDEM
Tedbirler Belirlendi
Tedbirler Belirlendi
Vali Salih Ayhan başkanlığında Genişletilmiş İl Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Olağanüstü toplanan kurul, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (salgın) olarak da ilan edilen koronavirüs (Covid-19) nedeni ile ilgili bakanlıkların genelgeleri doğrultusunda ve ek olarak ilimizde uygulanacak tedbirleri görüşerek, karara bağladı.
GÜNDEM
ORAN´dan Hibe Desteği
ORAN´dan Hibe Desteği
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) 2019 Yılı Mesleki Eğitim Mali Destek Programı kapsamında ilimizde 5 okulun projesine hibe desteği verilecek.
GÜNDEM
Özelleştirme Söz Konusu Değil
Özelleştirme Söz Konusu Değil
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) tarafından TÜDEMSAŞ´ın birleştirilme kararına ilişkin yapılan açıklamada “2023 yılına kadar birçok üretim anlaşması imzalamış olan TÜDEMSAŞ´ın kapatılması ya da özelleştirilmesi söz konusu değildir” dedi.
GÜNDEM
Kendinizi İyi Yetiştirin
Kendinizi İyi Yetiştirin
Divriği Naci Demirağ Anadolu Lisesi ve Sadık Özgür Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Sizlere güveniyoruz. Ülkemizin yarınlarını sizler yöneteceksiniz. O nedenle kendinizi iyi yetiştirin, çok çalışın ve azimli olun” dedi.
GÜNDEM
Yol Haritası Belirlenecek
Yol Haritası Belirlenecek
23 Ocak - 27 Şubat tarihleri arasında 6 ana başlıkta yapılan çalıştaylarda beyan edilen talep, öneri ve diğer düşünceler raporlaştırılarak yeni bir yol haritası belirlenecek.
GÜNDEM
İşsiz Sayısı 35 Bine Dayandı
İşsiz Sayısı 35 Bine Dayandı
Vali Salih Ayhan, ilimizdeki işsiz sayısını 34 bin 719 kişi olarak açıkladı. Sivas´ta çalışabilir çağdaki nüfusun (15-64 yaş) 426 bin 34 kişi olduğunu ifade eden Vali Ayhan, sigortalı çalışan sayısını ise 140 bin 907 olarak duyurdu.
GÜNDEM
Süreci Takip Ediyoruz
Süreci Takip Ediyoruz
Sektör çalıştaylarının 7.´si olan “Ekonomik Kalkınma ve İstihdam Çalıştayı” gerçekleştirildi. Çalıştayda konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas´ın yatırım bölgesi konusunda daha cazip bir noktaya gelmesi için yoğun bir çalışma yapıldığına dikkat çekerek “Hepimizin bir beklentisi var. Bu noktada da valimizle, milletvekillerimizle, siyasilerimizle irtibat halinde süreci takip ediyoruz. Önümüzdeki günlerde de Cumhurbaşkanımızdan randevu alarak Sivas´ın haklı ve yerinde olduğuna inandığımız bu talebini götürerek olumlu bir sonuçla döneceğimize inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Vaatlerle İşimiz Yok
Vaatlerle İşimiz Yok
Sivas´a modern sanayi sitesi kurulması noktasında çalışmalarına başlanan Seyfebeli Sanayi Sitesi Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, kamulaştırma işlemleri için 400 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Gerçekçi olacağız, Vaatlerle işimiz yok” dedi.
GÜNDEM
Demirağ İle Göç Alacağız
Demirağ İle Göç Alacağız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Teşvik noktasında Sayın Cumhurbaşkanımızdan randevu istedik, inşallah önümüzdeki süreçte bir heyetle gidip görüşeceğiz. İnşallah 20-30 bin kişinin istihdam edileceği bir organize sanayi bölgesiyle birlikte Sivas göç veren değil, göç alan bir il konumuna gelecek” dedi.
GÜNDEM
İstihdam Patlayacak
İstihdam Patlayacak
İstihdam sağlayan firmaları ziyareti ihmal etmeyen Vali Salih Ayhan önemli açıklamalarda bulundu. Sivas´ta bulunan kayıtlı işsiz sayısını 37 bin olarak açıklayan Vali Ayhan, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin (OSB) faaliyete geçmesiyle birlikte bu rakamı eriteceklerini söyledi. İlimizde şu anda 17 bin ilkokul, 15 bin lise ve 5 bin de üniversite mezunu işsiz bulunduğunun altını çizen Vali Ayhan, emek yoğun sektörü odaklı bir çalışma yaparak istihdam artışı sağlayacaklarının altını çizdi.
GÜNDEM
Değer Katanlar Onurlandırıldı
Değer Katanlar Onurlandırıldı
İlimizde 100´ün üzerinde personel çalıştıran 60 firma ile 2019 yılında mevcut personel sayısında yüzde 10 ve üzeri istihdam artışı sağlayan 19 firmanın yetkilileri Sivas Valiliği´nin organize ettiği program kapsamında teşekkür belgesi ile onurlandırıldı.
GÜNDEM
2023 Hedeflerine El Ele Ulaşacağız
2023 Hedeflerine  El Ele Ulaşacağız
“Eğitim ve Öğretim Çalıştayı”nda konuşan Vali Salih Ayhan, “Özellikle eğitim yatırımları anlamında Sivas´a altın bir çağ yaşatan Sayın Bakanımız İsmet Yılmaz´a şükranlarımızı sunuyoruz. Bizler bu fiziki donanımın üzerine ruh katacağız, heyecan yaratacağız. Hep birlikte el ele vererek Türkiye´yi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.
GÜNDEM
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Toplum Çocuk Eğitimine Önem Vermelidir - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8080
EURO
9.4134
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Resüller, Nebiler miras bırakmaz, onların bıraktıkları, sadakadır

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3