Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Toplantılar devam ediyor
Toplantılar devam ediyor
İl Genel Meclisi Nisan ayı toplantıları dün gerçekleştirilen üçüncü oturumla devam etti.
GÜNDEM
Acil çağrılar birleşti, kalite yükseldi
Acil çağrılar birleşti, kalite yükseldi
Sivas´ta tüm acil çağrıların 112 numaralı hatta ve tek noktada birleşmesi, acil vakalara daha hızlı ve koordineli müdahale edilmesini sağladı
GÜNDEM
Kadroyu birlikte yenen yemekle kutladılar
Kadroyu birlikte yenen yemekle kutladılar
Sivas Belediyesi´nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan işçiler düzenlenen yemekli programla bir araya geldi.
GÜNDEM
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
“ANDIMIZ OKULLARDA YENİDEN BAŞLASIN”
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu gazetecilerle yaptığı toplantıda ülkemizdeki eğitimin durumunu değerlendirdi. Pehlivanoğlu, okullarda yeniden andımızın başlamasını isteyerek; “Biz tekrar Pazartesi sabahlarına çocuklarımızın andımızla başlamasını arzu ederiz. Bunu da bakanlıktaki tüm toplantılarımızda söylüyoruz. Çünkü buradaki kastımız bir ırk değil, buradaki kastımız çocuklarımızın bilinçlenmesidir” dedi.
EĞİTİM
Esnaftan anlamlı destek
Esnaftan anlamlı destek
Restoran işletmecisi Mehmet Toprak, Afrin Operasyonu´nda şehit düşen Mehmetçik´in ailelerine destek olmak amacıyla 2 günlük hasılatını Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği´ne bağışladı.
GÜNDEM
ESNAF TEŞKİLATLARINDAN YARDIM SEFERBERLİĞİ
ESNAF TEŞKİLATLARINDAN YARDIM SEFERBERLİĞİ
TESK VE TESKOMB öncülüğünde başlatılan “Zeytin Dalı Harekâtı ve Şanlı Ordumuza Destek” toplantısına katılan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği yöneticileri yanlarında götürdükleri yardımları da Hatay ilinde bulunan Afet ve Acil Durumu Yönetimi (AFAD) ekiplerine teslim etti.
GÜNDEM
GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
GİRİŞİMCİLER SERTİFİKALARINI ALDI
KOSGEP ve İşkur ortaklığında gerçekleştirilen girişimcilik kurslarında başarılı olan 146 kursiyer, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Programda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Devletimizin sağlamış olduğu 50 bin lira hibe ve 30 ay ödemesiz 0 faizli 100 bin lira kredi girişimciler için büyük bir fırsat. Makul enflasyon ile hesap ettiğiniz zaman yaklaşık 3 yıl ödeme yapmıyorsunuz. 3 yılda o paranın minimum değeri yüzde 15 olsa, 60-70 bine düşüyor. Bu büyük bir imkân” dedi.
GÜNDEM
TARIM VE HAYVANCILIK OLMAZSA OLMAZIMIZDIR
TARIM VE HAYVANCILIK OLMAZSA OLMAZIMIZDIR
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından başlatılan 5 Mart´ta başlatılan Sürü Yönetimi Elemanı Kursu kapsamında 179 kursiyere 13 gün süresince toplam 104 saat eğitim verilecek. İlimizdeki tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ile ilgili konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, “İlimiz bir tarım ve hayvancılık şehri nüfusun % 66,5 geçimini tarım ve hayvancılıktan sağlıyor. Sivas´ta hayvancılık olmazsa olmazımızdır” dedi.
EKONOMİ
BİLGİ ÇAĞINDA KADIN - ERKEK EŞİT
BİLGİ ÇAĞINDA KADIN - ERKEK EŞİT
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Valilik, İl Özel İdaresi ve Buruciye AŞ´de görev yapan bayan personeller il protokolü ile bir araya geldi. Bilgi toplumunda kız çocuğu ile erkek çocuğu arasında hiçbir fark olmadığını belirten Vali Davut Gül, iş hayatında kadın çalışanlarından çok memnun olduğunu ifade etti.
GÜNDEM
“CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR”
“CENNET ANALARIN AYAKLARI ALTINDADIR”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Vali Davut Gül, “Cennet anaların ayakları altındadır. Yürekleri sevgi dolu olduğuna inandığım şehit anneleri, şehit eşleri, şehit bacıları ve şehit yavruları başta olmak üzere çalışan, çalışmayan tüm kadınlarımızın ve Sivaslı Hanımlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´ nü kutluyorum” dedi.
GÜNDEM
HER KÖYÜN AYRI SORUNU VAR
HER KÖYÜN AYRI SORUNU VAR
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız´ı ziyaret eden, Yıldızeli Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Gülhan, “Yıldızeli´nde 118 köyün tamamında yoğun bir şekilde tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Her bir köyün ayrı ayrı sorunları bulunmakta, bizim bunlara cevaplar verebilmemiz için İl müdürlüğü ile yakın çalışma içinde olmamız şart” dedi.
GÜNDEM
"GENÇLERİMİZE GÜVENİMİZ SONSUZ"
"GENÇLERİMİZE GÜVENİMİZ SONSUZ"
Türk Hava Kurumu (THK) Sivas Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık, "Gençlerimize sunacağımız her imkan ve destek ülkemize maddi ve manevi büyük bir katma değer olarak geri dönmektedir. Gençlerimize güvenimiz sonsuzdur. Yapılan tüm çalışmalar Türkiye Cumhuriyeti´nin geleceğinin ve güvenliğinin çağa göre tasarlanması için çok önemlidir. Bu imkanları gençlerimize sunmamız şarttır" dedi.
GÜNDEM
DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ
Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Oy birliğiyle kabul edilen açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti´nin itibarını ve bütünlüğünü hedef alan her türlü çarpıtılmış yayını kınarken; Türk Silahlı Kuvvetleri ve diğer güvenlik güçlerimizin göstermekte olduğu fedakârca mücadelede yanlarında olduğumuzu belirtmek isteriz" denildi.
GÜNDEM
Öğrencilerden Mehmetçik´e moral mektubu
Öğrencilerden Mehmetçik´e moral mektubu
Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) Zeytin Dalı Operasyonu´na bir destek de Sivaslı öğrencilerden geldi. Duygularını kağıda döken öğrencilerin yazdığı mektuplar Gazi, Gazi ve Şehit Yakınları ile Vatanseverler Kamu Görevlileri Sendikası (ŞEHİT GAZİ-SEN) Sivas temsilciliği vasıtasıyla Mehmetçik´e iletilecek.
GÜNDEM
Sivas Ticaret Borsası Hatay´da
Sivas Ticaret Borsası Hatay´da
Sivas Ticaret Borsası (STB) Yöneticilerinden oluşan bir heyet Hatay´ın Hassa ilçesine giderek Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiklere destek verdi.
GÜNDEM
"AFRİN BİZİM MÜNBİÇ´E DEVAM"
"AFRİN BİZİM MÜNBİÇ´E DEVAM"
Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Hazal ve dernek üyeleri, geçtiğimiz Cumartesi günü ilimizde düzenlenen "Al Bayrağını Al da Gel" yürüyüşüne öncülük eden Memur-Sen Sivas İl Temsilciliğini ziyaret etti. Hızal, Zeytin Dalı Harekatı´nda görev alan Mehmetçiklerimiz için düzenlenen etkinliğin motivasyon sağlaması açısından önemli bir etken olduğunu söyledi. Sivil toplum örgütlerinin Mehmetçiğimizin yanında olduğunu göstermesinin önemine vurgu yapan Memur-Sen İl Temsilcisi Efe Zileli ise, katılım sağlayan STK´lara ve vatandaşlara teşekkür etti.
GÜNDEM
BBP´DEN GÖNÜLLÜ ASKERLİK DİLEKÇESİ
BBP´DEN GÖNÜLLÜ ASKERLİK DİLEKÇESİ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK) 20 Ocak´ta Afrin´e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı´na destek vermek amacıyla parti binasında basın toplantısı düzenledi.
GÜNDEM
OTOMOBiL URETiMi RASYONEL OLMAZ
OTOMOBiL URETiMi RASYONEL OLMAZ
TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü kamuoyunda zaman zaman gündeme gelen yerli otomobil üretimi konusunda açıklama yaptı. TÜDEMSAŞ´tan yapılan açıklamada milli otomobil projesinde ihtiyaç duyulması halinde katkı sağlamaya hazır olduklarını belirtilerek, "Ülkemizin ve bölgemizin artan yük vagonu ihtiyacını karşılama noktasında iş sıkıntısı yaşamayan ve ülkemizin yük vagonu merkezi olma hedefi doğrultusunda lokomotif görevini üstlenen Şirketimizin yük vagonu sektörünü bırakarak otomotiv ve savunma sanayine yönelmesi rasyonel olmayacaktır" denildi.
GÜNDEM
ÜNİVERSİTEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM
ÜNİVERSİTEMİZİN KIYMETİNİ BİLELİM
1974 yılında eğitim hayatına başlayan ve geleceğe yaptığı çalışmalarla emin adımlarla hazırlanan CÜ 44. kuruluş yılı münasebetiyle Mihmandar Otel´de düzenlenen yemek programında İl Protokolü ile bir araya geldi.
GÜNDEM
İLÇELERDE NÜFUS ERİYOR
İLÇELERDE NÜFUS ERİYOR
Sivas´ın 621 bin 301 kişi olarak açıklanan 2017 nüfusunu değerlendiren Belediye Başkanı Sami Aydın, “İl genelinde artış oldu diyemeyiz. Sembolik bir artış var ama il merkezinde yaklaşık 8 bin civarında artış olduğu gözüküyor. 336 bin olan nüfusumuz 344 bine çıkmış bulunuyor. İl merkezinde bu artış olurken ilçeler bazında yine ekside. Bir ilçemiz hariç diğer ilçelerimizin de ekside olduğunu görüyoruz” dedi.
GÜNDEM
DEVLETiMiZiN YANINDAYIZ
DEVLETiMiZiN YANINDAYIZ
TSK unsurları tarafından 20 Ocak akşamında Afrin´deki terör örgütlerine yönelik olarak başlatılan Zeytin Dalı operasyonuna bir destek de Sivaslı iş adamlarından geldi. TSO Başkan Adayı Mustafa Eken ve Tesviyeciler Odası Başkanı Hakan Demirgil öncülüğünde bir araya gelen işadamları Afrin harekâtına tam destek verdi.
GÜNDEM
RABBiM ORDUMUZU MUZAFFER EYLESiN
RABBiM ORDUMUZU MUZAFFER EYLESiN
2017 yılının değerlendirmesinin yapıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, "Zeytin Dalı Harekâtına başlayan şanlı Türk ordumuzu rabbimiz muzaffer eylesin. Bölgemizde istikrarın, adaletin, bağımsızlığın en büyük savunucusu olan Türkiye Cumhuriyetinin şanlı ordusu kalleşleri ve hainleri temizlemek için iman dolu yüreğiyle sınırı geçti. Sivas çiftçileri olarak nerede ihtiyaç duyulursa ordumuzun hangi birimine gerekli ve uygun görülürse göreve hazır olduğumuzu açıkça beyan ediyoruz" dedi.
GÜNDEM
En güzel cevabı Şanlı ordumuz vermekte
En güzel cevabı Şanlı ordumuz vermekte
TFF 2. Lig Kırmızı Grup 19. hafta maçında önceki gün Sivas Belediyespor ile karşılaşacak olan Amed Sportif Faaliyetler´in sahaya çıkmama kararı almasına bir tepki de MHP´den geldi. İl Başkanı Özkan Turan Navruz, "Bu güruh, Türk milletini Haçlı seferlerinden bu tarafa çok iyi tanımaktadır. Belli ki son zamanlarda devletimizin rehavete kapıldığını sanarak şımarmışlardır. Bunlara en güzel cevabı milletimizden aldığı güçle şanlı ordumuz vermektedir" dedi
GÜNDEM
NUMUNE BiNASININ HiÇ BiR VASFI YOK
NUMUNE BiNASININ HiÇ BiR VASFI YOK
Bu bölgeye yapılacak Cami Projesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Vali Gül, "Bu projeyi şöyle düşünmek lazım. Toplamda 170 bin metrekarelik bir alanda dönüşüm yapılacak. Caminin yapılacağı alan 3 bin metrekare. Yani alanın yüzde 2´si bile değil. Aslında orası bir şehir parkı haline gelecek. Bu kapsamda Kongre Müzesinin arkasında bulunan Orduevi binası yıkılacak. Bu alanın altı otopark olacak, üstü ise yeşil alan olacak. Bu alana hiçbir ticari alan yapılmayacak. Yine Tarihi Jandarma binasının arkasında üç tane bina var. Bu binalar da yıkılacak. Dolayısıyla bu alanda Kongre binası ve Jandarma binasının etrafı da açılmış olacak" dedi.
GÜNDEM
TÜRKİYE SEVDAMIZ VATAN İÇİN KAVGAMIZ!
TÜRKİYE SEVDAMIZ VATAN İÇİN KAVGAMIZ!
Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Efe Zileli, Türk Tabipler Birliği (TTB)´nin Afrin Operasyonu ile ilgili yaptığı ‘Savaş bir halk sağlığı sorunudur!´ açıklamasına tepki gösterdi. Hekimleri terör savunucusu sözde meslek örgütüne karşı tepkilerini göstermeye çağıran Zileli, “Biz vatanını, milletini seven, demokrasi ve cumhuriyetini korumak için ölüme göze almış sağlık çalışanları olarak, her türlü terörle mücadelede devletimizin yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatıyoruz. Her türlü darbe girişimini, terör eylemlerini ve teröristleri lanetledik, kınadık. Onlarla mücadelede hükümetimizin yanında olduk” dedi.
GÜNDEM
BBP İl Başkanı Bulut´tan Zeytin Dalı Harekatı´na destek
BBP İl Başkanı Bulut´tan Zeytin Dalı Harekatı´na destek
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Suriye´nin Afrin kentinden terör unsurlarını etkisiz hale getirmek için başlatılan Zeytin Dalı Harekatı´nı desteklediklerini söyledi.
SİYASET
SiVASLI ANNELER Mehmetçik için seferber oldu
SiVASLI ANNELER Mehmetçik için seferber oldu
Turhal´da yaşayan Sivaslı kadınlar Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik için seferber oluyor. Bir yandan askerler için Kur´an-ı Kerim okuyan Sivaslı kadınlar bir yandan da Mehmetçiklerin soğuktan korunması için içlik örüyor
GÜNDEM
DEVLETiMiZiN YANINDAYIZ
DEVLETiMiZiN YANINDAYIZ
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, Zeytin dalı harekâtı ile ilgili açıklamalarda bulunarak harekâtı desteklediğini söyledi. Köksal, kahraman askerlerimizin sınır güvenliğimiz için yapmış olduğu mücadeleye bayraklarla destek verilmesi gerektiğini, bundan dolayı da esnafların dükkânlarına, vatandaşların da ev ve balkonlarına Türk bayrağı ile donatmaları istedi.
GÜNDEM
SİVAS TEK YÜREK
 SİVAS TEK YÜREK
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin´deki terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı için Sivas halkı tek yürek oldu. Sivas Valiliği tarafından operasyonun başlatılmasının ardından Hükümet binasına dev Türk Bayrakları asıldı. Önceki gün ise Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kentteki esnaflara 12 bin adet Türk Bayrağı dağıttı. Birçok STK basın açıklamasında bulunarak, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
GÜNDEM
TÜRK ZOR İŞLER İÇİN YARATILMIŞTIR
TÜRK ZOR İŞLER İÇİN YARATILMIŞTIR
Türk Ocakları Sivas Şubesi Başkan Vekili Muzaffer Karadağ, Afrin operasyonu ile ilgili açılamalarda bulundu. Gerçekleştirilen operasyonun Türk milleti için önemli başlangıçların adımı olduğunu söyleyen Karadağ, geçmişten günümüze ülkemizin terör örgütleriyle yaptığı mücadelelerin emperyalistlerin ülkemiz için başlattığı üstü örtülü bir savaş olduğunu ve terör örgütlerinin Cumhuriyet ve Türk tarihi boyunca farklı isimlerle ülkemizi hedef aldığını belirtti.
GÜNDEM
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  4 °
 • Pazar  8 °
 • Pazartesi  8 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Kimseden sana kötülük gelmesini istemiyorsan fena söyleyici, fena öğretici, fena düşünceli olma.

  Mevlana
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  -Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

  İlginç Bilgiler 3