Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Renkli Görüntülere Sahne Oldu--Video
Renkli Görüntülere Sahne Oldu--Video
Doğanşar ilçesinde uzun yıllar sonra yöre halkı tarafından gerçekleştirilen koç katım töreni renkli görüntülere sahne oldu.
GÜNDEM
Güzellikleri Keşfedilmeyi Bekliyor
Güzellikleri Keşfedilmeyi Bekliyor
Doğanşar ilçesi bünyesinde barındırdığı birçok doğal ve tarihi mekanla dikkat çekiyor.
GÜNDEM
Eksikler Giderilmeli
Eksikler Giderilmeli
AK Parti Kangal İl Genel Meclis Üyesi Emin Ünlüer, Gemerek, Kangal, Koyulhisar ve Altınyayla küçük sanayi sitelerinde bulunan eksiklerin acilen giderilmesi gerektiğini ifade etti.
Anadolu Tarihini Değiştirebilecek Gelişme
Anadolu Tarihini Değiştirebilecek Gelişme
Bir çoban tarafından bulunan buğday fosilinin milyonlarca yıllık olabileceği düşünülüyor. Fosiller üzerine araştırma yapan Tarih öğretmeni, araştırmacı yazar Fikri Karaman, ilginç kayanın buğday fosili olduğunu belirterek; “İlk kez böyle bir fosille karşılaşıyorum. Elimde on binlerce buğday, mercimek ve benzeri tohumun fosili bulunmakta. Artık yüz bin yıllık mı, milyon yıllık mı bilemiyorum” dedi.
GÜNDEM
Yağlı Güreş Kıran Kırana Geçti
Yağlı Güreş Kıran Kırana Geçti
Doğanşar´da yapılan 54. Ahmet Ayık Karakucak Güreşleri Büyükler Türkiye Şampiyonası heyecanı sona erdi. 8 kategoride yapılan şampiyonaya 238 güreşçi katıldı. Başpehlivanlık için 20 güreşçi mücadele etti. Finalde Rasim Saraç´ı yenen Salim Ercan, başpehlivan oldu.
SPOR
5 Gitti, 3 Geldi
5 Gitti, 3 Geldi
Resmi Gazete´de yayımlanan atama kararnamesi ile 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Kararname kapsamında ilimizden 5 mülki idare amirinin tayini başka şehirlere çıktı; 3 mülki idare amiri ise Sivas´a görevlendirildi.
GÜNDEM
Turistlerin İlgi Odağı
Turistlerin İlgi Odağı
Türkiye´nin bilinen dört dipsiz gölünden biri olan Sivas´ın Doğanşar ilçesinde bulunan Dipsiz göl, yerli turistlerin ilgisini çekiyor.
GÜNDEM
Kenelere göz açtırmayacaklar
Kenelere göz açtırmayacaklar
Doğa Koruma Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına neden olan kene ile mücadelede kullanılmak için üretilen "kene savar" lakaplı beç tavuğu, Sivas´ın Doğanşar ilçesinde vatandaşlara verildi
GÜNDEM
Dünya tarihine ışık tutacak
Dünya tarihine ışık tutacak
Denizden 400 kilo metre uzaklıkta, bin 350 metre yükseklikte ki Sivas´ın Doğanşar ilçesinde deniz canlılarına ait fosiller bulundu. Konuyla ilgili araştırmalar yürüten Tarih Öğretmeni, Araştırmacı-Yazar Fikri Karaman, deniz canlılarına ait fosillerin, yaklaşık 15 milyon yıl önce bölgede deniz olduğunun kanıtı olduğunu söyledi.
GÜNDEM
Doğanşar´da Bez Bebek Sergisi
Doğanşar´da Bez Bebek Sergisi
Doğanşar ilçesinde bez bebek sergisi açıldı.
GÜNDEM
Aslan Payını Sivas Aldı
Aslan Payını  Sivas Aldı
Sivas, İçişleri Bakanlığı´nın Köylerin Altyapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında son yıllarda ödeneğini en fazla artıran illerin başında geldi. Sivas´ın 2014 KÖYDES ödeneği 12 milyon 840 bin lira iken 2019 yılında bu rakam 66 milyon 157 bin liraya yükseldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan Sivas KÖYDES bütçesinde merkez ilçenin ardından en fazla payı 7 milyon 466 bin lira ile Yıldızeli ilçesi aldı. Yıldızeli´ni Zara ve Kangal ilçeleri izledi. KÖYDES ödeneğinden en az payı alan ilçe ise 761 bin 518 lira ile Gölova oldu. Gölova´yı Altınyayla ve Doğanşar izledi.
GÜNDEM
Meclis Toplandı--Video
Meclis Toplandı--Video
Yerel parlamento, Mayıs ayı toplantılarının ilk oturumunu dün Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirdi. Oturumda; Nisan ayı meclis ve encümen karar özetleri okundu.
GÜNDEM
“Spor Sivas” Meyvelerini Veriyor
“Spor Sivas” Meyvelerini Veriyor
Sivas Valiliği himayelerinde başlatılan ‘Spor Sivas´ projesi kapsamında Hafik ilçesinde ortaokullar arası halı saha futbol turnuvası düzenlendi. Futbol turnuvası sonunda Hafik Atatürk Ortaokulu birinci olarak şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.
SPOR
YİĞİDO, BAŞAKŞEHİR´İ ERİTTİ (0-0)
YİĞİDO, BAŞAKŞEHİR´İ ERİTTİ (0-0)
Demir Grup Sivasspor, Galatasaray ve Beşiktaş ile birlikte şampiyonluk yarışını sürdüren lider Medipol Başakşehir´i konuk etti. İki takımın da özellikle maçın 2. yarısında inanılmaz gol pozisyonlarını değerlendirememesi sonucu sahadan golsüz eşitlikle ayrıldılar. Bu sonuçla Abdullah Avcı´nın öğrencileri zirve yarışında yara aldı.
SPOR
Sandalyeleri MHP Kaptı
Sandalyeleri MHP Kaptı
31 Mart´ta gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından ilçelerden İl Genel Meclisi´ne seçilen isimler belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre 43 kişilik Meclis´te en fazla kan kaybını CHP yaşadı. MHP; 23. Dönem´de 2 olan meclis üyesi sayısını 31 Mart seçimlerinin ardından 7´ye çıkararak AK Parti ile beraber Meclis´te grup kuracak ikinci parti olmaya hak kazandı. Önceki dönemde 7 meclis üyesiyle grubu bulunan CHP ise 4 sandalye birden kaybederek temsil oranında büyük yara aldı.
SİYASET
Türkiye´nin Önü Açık
Türkiye´nin  Önü Açık
Önceki gün gerçekleştirilen mahalli seçimler sonucu 7 ilçe ve 3 beldede ipi göğüsleyen MHP´nin İl Başkanı Özkan Turan Navruz, seçim sonuçlarını değerlendirdi. Sandıklardan çıkan sonuçların Sivas´a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni eden İl Başkanı Navruz, “Cumhur İttifakı, yüzde 52´lik bir oy oranıyla sandıktan çıktığı için artık meşruiyet tartışması yaşanmayacak, ülkemizin önü açık. Hükümetimiz bundan sonra reformlarla ilgilenecektir” dedi.
GÜNDEM
Düğüm Yarın Çözülüyor
Düğüm Yarın  Çözülüyor
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin yürürlüğe girmesinin ardından yarın yapılacak olan ilk yerel seçimlerde Sivaslılar belediye başkanı, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri ve muhtarlarını seçecek. En fazla merak edilen hususların başında gelen Sivas Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı sorusunun cevabı yarın netlik kazanacak.
GÜNDEM
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
Saadet´in Lideri Sivas´a Gelecek
“Her yerde Saadet var” sloganıyla seçimlere tek başına katılan Saadet Partisi´nin Genel Başkanı hemşehrimiz Temel Karamollaoğlu, 31 Mart yerel seçimleri kapsamında 16 Mart Cumartesi günü ilimize gelerek Sivaslılara hitap edecek.
SİYASET
460 Bin Kişi Sandığa Gidecek
460 Bin Kişi Sandığa Gidecek
31 Mart´ta gerçekleştirilecek mahalli seçimler öncesi partilerde seçim çalışmaları son sürat devam ederken il genelinde kaç kişinin oy kullanacağı sorusu netlik kazandı. Gazetemizin İl Seçim Kurulu´ndan edindiği bilgilere göre 2018 yılında nüfusu 646 bin 608 kişi olan Sivas´ta 31 Mart seçimlerinde 460 bin 489 kişi sandığa gidecek.
GÜNDEM
Aşıkların Atışması Güldürdü
Aşıkların Atışması Güldürdü
Valilik himayesinde başlatılan "Köy Odası Sohbetleri"nin 4.´sü Doğanşar´da gerçekleştirildi. Birbirinden güzel türkülere yer verilen gecede aşıkların atışması ve yöreye özgü deyişler renkli görüntülere sahne oldu. Gençler tarafından sergilenen halk oyunları ise ilgiyle izlendi.
GÜNDEM
“Sivas´ı Üst Seviyelere Taşıyacağız”
“Sivas´ı Üst Seviyelere Taşıyacağız”
Doğanşar´da görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “İnşallah hep birlikte el ele vererek arzu ettiğimiz başarıyı yakalayacak, Sayın Valimiz Salih Ayhan´ın da dediği gibi Sivas´ı eğitimde en üst seviyelere taşıyacağız” dedi.
GÜNDEM
Desteklenecek Ürünler Belirlendi
Desteklenecek Ürünler Belirlendi
Tarım ve Orman Bakanlığı´nca 2017 yılında başlatılan Havza Bazlı Destekleme Modeli, 2019 yılında da ülke genelinde uygulanacak.
GÜNDEM
Sultan Şehir İlk 10´a Girdi
Sultan Şehir İlk 10´a Girdi
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi´nin (ADNKS) sonuçlarına göre 2018 yılında nüfusunu önceki yıla göre 25 bin 307 kişi artırarak 646 bin 608 kişiye çıkaran Sivas; nüfusu en hızlı büyüyen iller sıralamasında ilk 10 il arasına adını yazdırdı.
GÜNDEM
106 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
106 Köy Yolunda Ulaşım Sağlanamıyor--Video
Olumsuz hava koşulları nedeniyle 106 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.
GÜNDEM
“Yorulmadan Koşacaklar”
“Yorulmadan Koşacaklar”
31 Mart´ta gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesi AK Parti´nin il, ilçe ve belde belediye başkan adayları AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal tarafından tanıtıldı. 4 Eylül Kapalı Spor Salonu´nda gerçekleştirilen programda konuşan Ünal, “Huzurlarınızda Sivas´ımıza hizmet eden belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bayrağı devredecekler. İnşallah önümüzde 5 yıl var. 5 yıl durmadan, yorulmadan, aşkla, heyecanla koşacaklar” dedi.
SİYASET
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 6 Adayını Daha Açıkladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 31 Mart yerel seçimleri öncesi Sivas´ta 4 ilçe ile 2 beldede daha belediye başkan adayını belirledi.
SİYASET
“Lavaboların Bakıma İhtiyacı Var”
“Lavaboların Bakıma İhtiyacı Var”
Doğanşar ilçesinde yer alan halı sahanın eksiklerinin bir an evvel giderilmesi gerektiğini ifade eden Sivas İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Murat Toraman; “İlçede var olan halı saha üzeri kapalı olup, kapatılan malzemenin bir bölümü yıpranmış ve yırtılmış durumdadır. Tadilattan geçirilmesi gerekmektedir. Halı sahada kullanılan tuvalet ve lavaboların bakıma ihtiyacı vardır” dedi.
GÜNDEM
248 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
248 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
Bazı kara yollarında ulaşım güçlükle sağlanıyor
YAŞAM
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
MHP, 8 Adayını Daha Açıkladı
19 Kasım´da Sivas Belediye Başkan adayını Mehmet Er olarak belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), ilimizde 7 ilçe ve 1 beldede daha başkan adayını açıkladı. Gürün ve Koyulhisar´da mevcut başkanlarla yola devam kararı alındı.
SİYASET
Eğitimdeki Aksaklıklar Masaya Yatırılacak
Eğitimdeki Aksaklıklar Masaya Yatırılacak
İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantıları bugün gerçekleştirilecek ilk oturumla başlayacak. Cuma günü sona erecek olan toplantılarda Sivas´ta eğitim konusunda yaşanılan aksaklıkların yanı sıra kırsalı ilgilendiren çok sayıda gündem maddesi masaya yatırılacak.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Evet, Biz Bir Ekolüz...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Engelli Kardeşlerimize Yardımcı Olalım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8472
EURO
9.5106
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4