Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Muayene Ücretinde İndirime Gidilmeli
Muayene Ücretinde İndirime Gidilmeli
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Özellikle pandemi sürecinde esnafımızın işlerinin sekteye uğradığı göz önünde bulundurularak araç muayene ücretleri düşürülmeli” dedi.
GÜNDEM
AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK
AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR ENGEL YOK
Küçükminare Mahallesi´nde tamamlanan asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Park düzenlemelerimiz, cadde düzenlemelerimiz, altyapı çalışmalarımız, şehrin 65 mahallesinde devam ediyor. Bizim bu şehre bir borcumuz var. Çalışacağız; hep birlikte, gönül birliğiyle, el birliğiyle, ortak akılla, istişareyle çalıştığımız zaman aşamayacağımız hiçbir engel yoktur” dedi.
GÜNDEM
ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
   ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM
30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 98. yılını kutlayan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Türkiye Cumhuriyetinin temellerini atan, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm halkımızın ve esnafımızın Zafer Bayramı kutluyorum” dedi.
GÜNDEM
SİVAS´A YAKIŞACAK--VİDEO
 SİVAS´A YAKIŞACAK--VİDEO
Sivas´ın önemli yerlerinden birisi olan Perakende Sebze Hali´nin şehre yakışır hale getirilmesi noktasında çalışmalar başlayacak. Ortak akıl ve istişare ile belediyeyi yöneten Başkan Hilmi Bilgin, bölgede faaliyet gösteren esnafla bir araya gelerek kısa süre içerisinde start alacak projenin detaylarına ilişkin bilgi verdi.Projenin ihalesinin Cuma günü gerçekleştirileceği müjdesini veren Başkan Bilgin, “Bu ihaleyle birlikte süreçte başlamış olacak. Projemizi bu aşamaya getirmek kolay olmadı. Dükkanların hava koşullarının olumsuz etkilerinden korunması ile birlikte; yeni tezgah düzeni, yaya sirkülasyon alanlarının düzenlenmesi, esnafın daha uygun şartlarda ticari faaliyetlerini yapabilmesi gibi amaçları hedefliyoruz” dedi.
GÜNDEM
ÖRENLİCE BARAJIYLA İSTİHDAM ARTACAK
ÖRENLİCE BARAJIYLA İSTİHDAM ARTACAK
Vali Salih Ayhan, Ulaş´ta birtakım ziyaret ve incelemelerde bulundu. Örenlice Barajı inşaatında devam eden çalışmalara ilişkin Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya´dan bilgi alan Ayhan, “Temelden yüksekliği 38.30 metre olan barajda 5.110.000 metreküp su depolanacak olup, 13 bin 490 dekar alanda sulu tarım yapılacaktır. Tesisin işletmeye alınmasıyla 121 kişiye istihdam sağlanarak, ekonomiye yıllık 10 milyon lira katkı sağlanacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.
GÜNDEM
Esnafımız Mağdur Edildi
Esnafımız Mağdur Edildi
Yiyecek Madde Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mehmet Akgül, salgın döneminde esnafın büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, “Bu süreçte yapılan denetlemelerde birçok esnaf cezai işleme maruz kaldı. Bu süreçte yıpranan zaten esnaf bir de ceza onlara büyük bir külfet oldu. Tam da desteğe ihtiyaç duyulan bir dönemde ceza kesilmesini mantıksız görüyorum” dedi.
GÜNDEM
Muayene Ücretleri Düşürülmeli
Muayene Ücretleri Düşürülmeli
Araç muayene ücretlerinin esnafı zorladığını belirten esviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Her yıl enflasyon oranında gelen zamla birlikte nakit olarak ödenen muayene ücretleri esnafımızın belini büküyor. Özellikle pandemi sürecinde esnafımızın işlerinin sekteye uğradığı göz önünde bulundurularak araç muayene ücretleri düşürülmeli” dedi.
EKONOMİ
Vali Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü
Vali Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü
PTT´nin 4 Eylül Sanayi Sitesindeki şubesi zarar ettiği gerekçesiyle kapatılmıştı. Karar, zaten pandemi sürecinde zor durumda olan esnafı sıkıntıya soktu. Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, durumu Sivas Valisi Salih Ayhan´a iletti. Vali Ayhan devreye girmesiyle şube yeniden açıldı. PTT esnafa hizmete kaldığı yerden devam etmeye başladı.
GÜNDEM
Kantinciler Taleplerini Dile Getirdi
Kantinciler Taleplerini Dile Getirdi
Pandemi sürecinde iş yapamayan okul kantincileri, okulların açılışının ertelenmesiyle kara kara düşünmeye başladı. Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Kantinciler Devletimizin verdiği kredi ve yakınlarının desteğiyle yaşamaya çalışıyor” dedi.
EKONOMİ
Kapı Kapı Denetim
Kapı Kapı Denetim
Yeni tip Koronavirüs testleri pozitif çıkan ve evde kontrol altında kalan bazı hastaların duyarsız davranışları salgının yayılmasının önünü açıyor. İçişleri Bakanlığı talimatı ile ‘Mahalle Denetim Ekipleri´ kuran Sivas Valiliği, sokak aralarında düğün ve taziyelere de yasak getirecek.
GÜNDEM
Zimem Geleneği İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor
Zimem Geleneği İhtiyaç Sahiplerini Sevindiriyor
Sivas İl Müftülüğü personelleri ve din görevlileri mahalle esnafının zimem defterini satın alarak iyilik köprüsü oluşturuyorlar.
YAŞAM
Kahvehaneci Esnafı Destek Bekliyor
Kahvehaneci Esnafı Destek Bekliyor
Kahveciler Kıraathaneclier ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal, pandemi sürecinde kahveci esnafının mağdur olduğunu belirterek, hükümetten mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.
EKONOMİ
Dolandırıcılara Dikkat Edin
Dolandırıcılara Dikkat Edin
Esnaf ve özellikle araç satışı yapanları dolandırıcılara karşı uyaran Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “EFT dolandırıcılığına karşı oldukça dikkatli olunmalı. Satıştan sonra işlemi iptal ederek mağduriyet yaratan bu dolandırıcılara prim verilmemeli” dedi.
GÜNDEM
Kantincilere Büyük Destek
  Kantincilere Büyük Destek
Koronavirüs salgınının başladığı Mart ayından bu yana kantinci esnafından kira alınmadığını belirten Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Bu süreçte kantinci esnaflarımıza yardımcı olan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya, okul müdürlerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Komisyon Oranı Düşürülmeli
Komisyon Oranı Düşürülmeli
Bankaların; POS cihazı ücretlerinin yükünü hafifletmesi gerektiğini ifade eden Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “POS cihazı komisyon oranları yüzde 1,13 ile yüzde 1,95 arasında değişiyor fakat yüzde 1´in de altına düşürülmesi lazım” dedi.
GÜNDEM
Kaymakam Erdem ve Başkan Oğuz Esnafı Denetledi
Kaymakam Erdem ve Başkan Oğuz Esnafı Denetledi
İçişleri Bakanlığınca "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Türkiye genelinde uygulanacak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri denetimi, Sivas´ın Şarkışla ilçesinde başladı.
GÜNDEM
Vergi Yükü Azalacak
Vergi Yükü Azalacak
Cumhurbaşkanlığı kararları ile gelir vergisi stopajı ile KDV oranında indirim yapıldığını ifade eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnafın vergi yükü azalmış olacak” dedi.
GÜNDEM
Erteleme Kararı Esnafı Sevindirdi
  Erteleme Kararı  Esnafı Sevindirdi
Tehlikeli İşyerleri ve Kamu İşyerlerinin İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekiminden hizmet alma zorunluluğunun 2023 sonuna kadar ertelendiğini açıklayan SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Karar, esnaf camiamızda memnuniyetle karşılanmıştır” dedi.
GÜNDEM
Esnafın Sesine Kulak Verilmeli
  Esnafın Sesine Kulak Verilmeli
Kahvecilerin yaşadıkları mağduriyeti TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken´e ileten SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Şu anda kahveci esnafımız çok zor durumda. Günlük kazancı ile evini geçindiren esnafımız, ekmeğe muhtaç hale geldi. Artık bıçak kemiğe dayandı. Vergi, sigorta , dükkan kirası başta olmak üzere giderlerini karşılayamadığı için dükkan açamıyor. Esnafımızın sesine kulak verilmeli ve mağduriyetleri giderilmelidir” dedi.
GÜNDEM
Sorunları Gündeme Taşıdı
Sorunları Gündeme Taşıdı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, kahveci esnafının yaşadığı sorunları Ankara´da gerçekleştirilen toplantıda gündeme taşıdı.
GÜNDEM
Oda Üyelerine Hijyen Seti
Oda Üyelerine Hijyen Seti
Sivas Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası tarafından hazırlanan hijyen setleri, üyelere dağıtılmaya başlandı.
GÜNDEM
Kahvehanelerde Hummalı Çalışma--Video
Kahvehanelerde Hummalı Çalışma--Video
Kısmi olarak hizmet vermeye başlayan kahvehanelerde Sivas Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte çalışması başlatıldı.
GÜNDEM
Esnafa Yeni Destek Paketi Hazırlanmalı
Esnafa Yeni Destek Paketi Hazırlanmalı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Sicil düzenlemesi yapılmalı, ödenmeyen çek , senet ve kira borçları için yeni bir paket hazırlanarak esnafın Kurban Bayramını rahat geçirmesi sağlanmalıdır” dedi.
GÜNDEM
Elektrikte İndirim Müjdesi Bekliyoruz
Elektrikte İndirim Müjdesi Bekliyoruz
Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Bu yıl elektriğe hiç zam yapılmadı ve üç ay boyunca da yapılmayacağı belirtildi. Bu sevindirici fakat bunun yanında bir indirim yapılması esnafımızı büyük oranda rahatlatır. BOTAŞ´ın maliyetlerinin düşmesi ile sanayi doğal gazına indirim yaptığı gibi elektrikte de indirim müjdesi bekliyoruz. Bu düşüş zam yapmamak değil de indirim yapmak olarak esnafımıza yansıtılmalı” dedi.
GÜNDEM
Uyumlu Çalışıyoruz
Uyumlu Çalışıyoruz
Halkbankası Merkez Şube Müdürlüğüne atanan Veysi Büdün´ü ziyaret eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Halkbankası ile uyumlu çalışıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Dijital Dönüşüm Zorunlu Oldu
Dijital Dönüşüm Zorunlu Oldu
Esnaf ve sanatkarın e-ticarete ve dijital dönüşüme ayak uydurabilmesi için destek paketi hazırlanması gerektiğini söyleyen Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Her zaman önemini vurguluyorduk fakat bu süreçte daha iyi anladık ki e-ticarete hakim olmayan, dijital dünyaya adapte olmayan esnaf, rekabette geri kalıyor. Dijital dönüşüm maliyet artıran, ekstra bir durum değil aksine bir zorunluluk haline geldi. Esnafımızın, online alışveriş ile kendini geliştirmesi şart oldu. Ekonominin çarklarını döndüren esnaf, esnafın çarklarını döndüren de işte bu dönüşüm olmalı” dedi.
GÜNDEM
Kahveci Esnafının Gücü Kalmadı
Kahveci Esnafının Gücü Kalmadı
Koronavirüs salgını nedeniyle oyun oynanmasına izin verilmeyen kahvehanelerde işletmecilerin zor günlerden geçtiğini söyleyen SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Kahveci esnafımızın dayanacak gücü kalmadı” dedi.
GÜNDEM
Koronavirüs Projeleri Etkiledi
Koronavirüs Projeleri Etkiledi
31 Mart 2019 tarihinde göreve gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, bu zamana kadar yürüttükleri çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Projelerdeki son duruma değinen Bilgin, yeni tip koronavirüs (Kovid 19) salgını dolayısıyla ihale aşamasına gelmiş 6 projeyi beklettiklerini söyledi. Başkan Bilgin, “Mart ayından sonraki pandemi süreci tüm dünyayı etkilediği gibi doğal olarak bizi de etkiledi. Projesini hazırlayıp ihale aşamasına gelmiş 6 projemiz vardı. Bekletiyoruz. Neden? Çünkü önümüzü göremiyoruz. Nasıl bir mali tablo ile karşılaşacağız veya esnafımız can derdinde iken, vatandaşımız can derdinde iken benim gidip bir mahallede kaldırım yapmamın veya kültür merkezi yapmamın, nikah salonu yapmamın, itfaiye merkezi yapmamın toplumsal bir karşılığı yok” dedi.
GÜNDEM
Karar Esnafı Sevindirdi
Karar Esnafı Sevindirdi
İnternet kafe ve elektronik oyun salonlarının yarından itibaren tekrar faaliyetlerine başlayacağını söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Alınan bu karar, uzun süredir iş yerleri kapalı olan esnafımızı da sevindirmiştir” dedi.
GÜNDEM
Devletimizin İmkanları Her Daim Yanınızda
Devletimizin İmkanları Her Daim Yanınızda
Suşehri ilçesinde birtakım temas ve incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Şehit Jandarma Er Bayram Yüce´nin Asağısarıca köyünde yaşayan babası Rasim Yüce´yi hanesinde ziyaret etti. Şehit ailesi ile yakından ilgilenen Vali Ayhan, "Sizler, şehidimizin mukaddes birer emanetisiniz. Devletimiz, tüm imkanları ile her daim yanınızdadır. Sağlıklı ömür diliyorum." dedi.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Anlamamız İçin Kaç Örnek Lazım
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eleştiri Hakkınızdır Ancak Takdir Etmekte Hakkınız Olsun
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler