Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Özel İdare´den Kiracılarına Müjde
Özel İdare´den Kiracılarına Müjde
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, İl Özel İdaresi´nin kendi gayrimenkullerinde kiracı olan esnaflara kira konusunda destek olacağını söyledi.
GÜNDEM
Esnafımızın Yanındayız
Esnafımızın Yanındayız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, koronavirüs salgını nedeniyle ilimizde faaliyetlerine ara veren esnafa bin lira nakit desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Başkan Bilgin, “Biz de Sivas Belediyesi olarak her türlü belediyecilik faaliyetinin yanı sıra esnafımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.
GÜNDEM
Maske Dağıtımı Devam Ediyor--Video
Maske Dağıtımı Devam Ediyor--Video
Sivas Belediyesi zabıta ekipleri tarafından nüfusun yoğun olduğu noktalarda vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı devam ediyor.
GÜNDEM
Virüs Süresince Desteklenmeli
Virüs Süresince Desteklenmeli
Koronavirüs salgını dolayısıyla esnafların sıkıntılı süreçten geçtiğini belirten Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaflara 3 ay boyunca veya virüs salgını ortadan kalkıncaya kadar karşılıksız asgari ücret kadar para ödenmesini talep etti.
GÜNDEM
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Başkanı Salim Eminoğlu “Ramazan ayında yapmayı planladığımız bir Osmanlı geleneği olan zimem uygulamasını öne çekip, üyelerimizden topladığımız yardımlarla muhtarlarımızı yanımıza alıp ihtiyaç sahibi ailelerin mahalle bakkallarına olan borçlarını kapatıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Maske Dağıtıldı
 Maske Dağıtıldı
Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri koronavirüs tedbirleri kapsamında insan sirkülasyonun fazla olduğu Perakende Sebze Hali, toplu taşıma durakları, özel halk otobüsleri ve kent meydanında vatandaşlara maske dağıttı.
GÜNDEM
Esnafa Kredi Desteği
Esnafa Kredi Desteği
Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil, "Kooperatifimiz aracılığıyla esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman olduğu gibi bu zor günlerinde yanlarında olarak destek vermek amacıyla 25 bin lira ek limitli 36 aya kadar vadeli yıllık yüzde 4,5 faizli kredi imkanı sağladık” dedi.
GÜNDEM
Halkbank´tan Esnafa Nakit Kredi
Halkbank´tan Esnafa Nakit Kredi
Halkbankası´nın esnaf ve sanatkarlara 25 bin lira kredi desteğinde bulunacağını kaydeden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, desteğin esnafları bir nebze de olsa rahatlatacağını söyledi.
GÜNDEM
Gerekli Hijyen Tedbirlerini Alın
Gerekli Hijyen Tedbirlerini Alın
Koronavirüs salgınına karşı Sivas esnafını uyaran Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Gerekli hijyen tedbirlerini alın. Hem kendinizi hem de vatandaşlarımızı koruyun” dedi.
GÜNDEM
Esnafa Çalışma Saati Uyarısı
Esnafa Çalışma Saati Uyarısı
Belediyeye bağlı zabıta ekipleri ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne bağlı ekipler koronovirüs tedbirleri kapsamında esnafları denetledi. Market, manav şarküteri gibi esnaf gruplarının yer aldığı denetimlerde çalışanlara koronavirüse karşı uygulanacak tedbirler hatırlatılırken sabah 09.00 ile akşam 21.00 çalışma saatlerine riayet edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu
GÜNDEM
Esnafımıza Kira Yardımı Yapılmalı
Esnafımıza Kira Yardımı Yapılmalı
Koronavirüs nedeniyle esnafın zor günlerden geçtiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnafımıza kira yardımı yapılmalı, kurumlarda kiracı olan esnaflarımızın kira ödemeleri ertelenmeli, faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır” dedi.
GÜNDEM
Fırınlarda Virüs Alarmı--Video
Fırınlarda Virüs Alarmı--Video
İlimizde faaliyet gösteren fırınlarda koronavirüse karşı koruyucu tedbirler kapsamında çalışanlara eldiven ve bone takma zorunluluğu getirildi. Sağlık Bakanlığı´nın talimatları doğrultusunda koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda çalıştıklarını ifade eden Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, tüm fırın işletmelerini bu konuda hassas olmaya davet etti.
GÜNDEM
Fırsatçılık Yapmayın
 Fırsatçılık Yapmayın
Koronavirüs salgınının ardından bazı esnafların fırsatçılık yaparak ürünlerde fiyat artışına gittiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, fahiş fiyatla ürün satanlara ağır cezalar yazıldığını belirterek esnafa; “fırsatçılık yapmayın” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Fırsatçılara Geçit Yok
Fırsatçılara Geçit Yok
İlimizde, koronavirüsü fırsat bilerek hijyen ürünlerinin ve bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçların fiyatlarını artıran esnaf affedilmedi. Valiliğin talimatıyla harekete geçen ekipler ürünlerde fahiş fiyat artışı yapan esnafa ceza yazdı. Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşlara; “Fahiş fiyat artışı yaptığını düşündüğünüz esnafı Alo 175 Tüketici Danışma Hattını arayarak ihbar edin” uyarısında bulunuldu.
GÜNDEM
Hakkaniyetli Davranın
Hakkaniyetli Davranın
İşçi-işveren davalarında yaşanan sorunlara dikkat çeken Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, işten çıkarmalarda esnafların çalışanının ödemesini yaptığını ifade ederek “Ancak burada işten çıkan kişi geçmişi açıyor ve konu mahkemeye intikal ediyor. Biz burada esnafın yanında olun, esnafı koruyun, esnafa hile yapın demiyoruz. Hakkaniyet neyse onu yapalım diyorum” dedi.
GÜNDEM
Demirgil´den Esnafa Müjde
Demirgil´den Esnafa Müjde
Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi kanalı ile kullandırılan kredilerde yıllık faiz oranının yüzde 6´dan yüzde 4,5´a düşürüldüğünü açıklayan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Yapılan son faiz indirimi sonrası düşük faizli kredilerimizden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımızı kooperatifimize bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Örnek Olsun
Örnek Olsun
SESOB Başkanı Beşir Köksal, Sivas Belediyesi´nin kiracısı olan esnaflara bu yıl da zam yapmayacağını açıkladı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e esnaf hassasiyetinden ötürü teşekkür eden Başkan Köksal, atılan adımın diğer kurumlara da örnek teşkil etmesini temenni etti.
GÜNDEM
Esnafa Nefes Aldıracak
Esnafa Nefes Aldıracak
Kredi kartı işlemlerinin nakde çevrilmesi halinde işletmelerin bankalara ödeyeceği komisyonda düzenleme yapıldığını ifade eden Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, “TCMB´nin tebliğ değişikliği ile şehrimizde faaliyet gösteren esnaflarımız ve üyelerimiz günlük nakit ihtiyaçlarını çok daha ucuz maliyetle karşılayabilecek. Merkez Bankası yönetiminde yapılan değişiklik sonrası atılan adımlar esnaf ve tüccarlarımıza nefes aldıracak çalışmalardır” dedi.
GÜNDEM
Duyarlı Esnafa Teşekkür Belgesi
Duyarlı Esnafa Teşekkür Belgesi
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, işletme gelirini günlük olarak Barış Pınarı Harekatı bitene kadar TSK Güçlendirme Vakfına bağışlayacak olan Cemil Yıldırım´a teşekkür belgesi verdi.
GÜNDEM
AK Parti´den Duyarlı Esnafa Ziyaret
AK Parti´den Duyarlı Esnafa Ziyaret
AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sakarya ve yönetimi, Barış Pınarı Harekatı boyunca elde edeceği karı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağışlama kararı alan pide fırını sahibi Cemil Yıldırım´ı ziyaret ederek teşekkür etti.
GÜNDEM
Uğurlu´dan İade-i Ziyaret
Uğurlu´dan İade-i Ziyaret
Sivas Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´ne (SESOB) iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette konuşan Başsavcı Uğurlu, Sivas´ta görev yapmaktan dolayı memnun olduğunu dile getirdi.
GÜNDEM
Makamlar Hizmet İçin--Video
Makamlar Hizmet İçin--Video
Ata Sanayi esnafı, Sivas Tesviyeciler ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil´in koordinesinde gerçekleştirilen kahvaltı programında Halfelik Alt Geçidinde yapılan düzenleme nedeniyle Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´e teşekkür etti. Programda konuşan Başkan Bilgin, “Biz belediye makamını millete hizmet etmenin bir aracı olarak görüyoruz. Bu makamlar gelip geçer. Bizim de bu görev süremiz bir gün bitecek. İyi işler yaptı dedirtebilirsek bizim yanımıza kalacak olan kazanç budur” dedi.
GÜNDEM
Belediye´den Esnafa Destek
Belediye´den Esnafa Destek
Geçtiğimiz yıl halk otobüslerinin yenilendiği Sivas´ta özel halk otobüsü sahiplerinin araç kredilerini ödemekte zorluk çektiklerini belirtmesi üzerine Sivas Belediyesi harekete geçti. Sivas Belediye Başkanlığı Özel Halk Otobüsleri Çalışma ve Seyrüsefer Yönetmeliğinde yapılan geçici değişiklikle her otobüs sahibinden aylık 420 tam bilet karşılığı alınan işgaliye ücreti 2020 yılı Eylül ayı sonuna kadar 210 tam bilete çekildi.
GÜNDEM
SİCİL AFFI GETİRİLMELİ
SİCİL AFFI GETİRİLMELİ
Küçük esnafın kepenk kapatır hale geldiğini ve artık ayakta durmakta güçlük çektiğini söyleyen Sivas Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Borçlarını ödeyemeyen esnafımızın kara liste sorunu çözülerek etkin bir sicil affı getirilmeli. Can suyu niteliğinde sıfır faizli kredi imkanları sağlanmalı ve esnafa özel destek paketi hazırlanmalı” önerisinde bulundu.
GÜNDEM
Esnafa Yüzde 15 İndirim
 Esnafa Yüzde 15 İndirim
SESOB ile A Life Hospital Sivas arasında sağlık hizmeti protokolü imzalandı. Protokol kapsamında esnaf teşkilatı ile aileleri özel hastaneden yüzde 15 indirimli faydalanacak.
GÜNDEM
Sağlığınızla Oynatmayın
Sağlığınızla Oynatmayın
Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Odası Başkanı Mehmet Akgül, Ramazan bayramında misafirlere en fazla ikram edilen tatlılar arasında yer baklava konusunda vatandaşları uyardı. Piyasada 15 liraya baklava satıldığını ifade eden Başkan Akgül, “Ucuz diye düşük fiyatlı tatlılara rağbet edip sağlığınızı tehlikeye atmayın” uyarısında bulundu.
YAŞAM
Esnaf Prime Ezdirilmemeli
Esnaf Prime Ezdirilmemeli
Kendi imkanlarıyla esnaflık yapan ve prim ödeyen vatandaşların diğer sigortalılardan daha fazla prim ödediğini söyleyen SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Bağ-Kur´lu esnaflarımız mesai mefhumu gözetmeksizin gece-gündüz demeden dükkanının başında duruyor. Böylece hem en uzun gün prim sayısını ödüyor hem de emekli olduğunda en düşük maaşı alıyor. Esnaf ve sanatkarlarımız prim gün sayısı altında ezilmemeli” dedi.
YAŞAM
“Esnafımızın Yanında Olmaya Çalışıyoruz”
“Esnafımızın Yanında Olmaya Çalışıyoruz”
SESOB Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret eden Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu, “Bankamız ile esnaf teşkilatlarımız kardeş kuruluştur. Finansman desteği sağlayarak zor günlerinde esnafımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Son zamanların en büyük kredi desteğini esnafımıza sağladık. Kooperatiflerimiz aracılığı ile de esnaflarımıza kredi veriyoruz” dedi.
GÜNDEM
Fırsatı Kaçırmayın
Fırsatı Kaçırmayın
SESOB Başkanı Beşir Köksal´ı ziyaret eden SGK İl Müdürü Kadir Boztepe, yapılandırmada birinci ve ikinci taksitleri ve peşin ödemeyi zamanında yapamayan esnaflar için verilen sürenin 28 Şubat´ta sona ereceğini söyleyerek fırsatın kaçırılmamasını istedi.
SPOR
“İşbirliği Protokolü İmzalanmalı”
“İşbirliği Protokolü İmzalanmalı”
Emekliliği gelen ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle prim borcunu ödeyemeyen çok sayıda esnafın olduğunu ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, “SGK ve kamu bankaları arasında yeni bir işbirliği protokolü imzalanmalı” dedi.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Yıpranan Aile Gerçeği
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Haydar Mermer
Haydar Mermer
BÜLENT ARINÇ´A AÇIK MEKTUP
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Bitigen´mi Bitirip Giden Mi?
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7593
EURO
9.2197
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi