Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Diriliş destanıdır
Diriliş destanıdır
15 Temmuz darbe kalkışmasının üçüncü yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bu ülke için unutulmayacak bir tarih, bir milletin direniş ve yeniden diriliş destanıdır 15 Temmuz. Rabbim bu ülkeye bir daha 15 Temmuz yaşatmasın” dedi.
GÜNDEM
Tüm dünyaya gösterdi
Tüm dünyaya gösterdi
15 Temmuz hain darbe kalkışmasının üçüncü yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Cem Vakfı Şube Başkanı Ünal Karataş, “Bu millet; bayrağını, devletini, vatanını, kardeşliğini, cumhuriyetini, demokrasisini, milli ve manevi değerlerini hedef alan tüm saldırılara karşı nasıl canı pahasına mücadele verdiğini 15 Temmuz Gecesi tüm dünyaya en güçlü şekilde göstermiştir” dedi.
GÜNDEM
Beraberliğimizi Haykıracağız
Beraberliğimizi  Haykıracağız
Fetullahçı Terör Örgütü´nün 15 Temmuz hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Sivas´ta da birtakım anma programları düzenlenecek. Ülkenin birliğine kasteden ancak milletin dirayetli duruşu ile bastırılan kalkışmada şehadet şerbetini içen 250 vatan evladı için dualar edilecek, tüm dünyaya Türk milletinin birliği ve beraberliği haykırılacak.
GÜNDEM
Şehitlerimize minnettarız
Şehitlerimize minnettarız
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil, “Bizler vatanımıza kasteden hainlere karşı tek yürek olan ve canları pahasına vatanını savunan, bu uğurda şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimiz ile gazilerimize minnettarız” dedi.
GÜNDEM
“Müsaade etmeyeceğiz”
“Müsaade etmeyeceğiz”
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “Şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğimiz ve ‘Güçlü Türkiye´ hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
15 Temmuz´u Unutmayacağız--Video
15 Temmuz´u  Unutmayacağız--Video
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik ve Beraberlik Günü kapsamında ilimizde gerçekleştirilecek programlar hakkında bilgi veren Vali Salih Ayhan, “15 Temmuz günü akşamleyin herkesi meydanlara bekliyoruz. O günü hatırlamak, o günü derinliklerimize kadar hissederek yaşamak istiyoruz. Unutmayacağız, unutturmayacağız. FETÖ örgütü gibi kirli odakların, karanlık odakların planlarından bu geceki birliktelikle vazgeçireceğiz” dedi.
GÜNDEM
9 zanlıdan 1´i tutuklandı
9 zanlıdan 1´i tutuklandı
Sivas merkezli 9 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) öğrenci yapılanmasına yönelik operasyonda yakalanan 9 şüpheliden 1´i tutuklandı.
GÜNDEM
Merkez Camii Sivas´ın İhtiyacı--Video
 Merkez Camii  Sivas´ın İhtiyacı--Video
2019 yaz Kur´an kursları açılış programı İl Müftülüğü Gençlik Merkezi Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Programda konuşan Vali Salih Ayhan, 2 bin 500 kişi kapasiteli Sivas Merkez Camii´nin yapılmasına karşı çıkanlara serzenişte bulundu. “Cami yapılması lazım” denildiği zaman ‘İhtiyaç mı var?´ diyenlere tepki gösteren Vali Ayhan, “Tabii ki var ihtiyaç. Bu toplum sadece maddi anlayışın yer aldığı bir toplum değil. Bu toplumun manevi damarlarının beslenmesi lazım” dedi.
GÜNDEM
Devletimiz Bağrına Basmalı
Devletimiz Bağrına Basmalı
Terörle mücadele ederken yaralanıp bedenlerinde kalıcı hasarlar oluşan kişilere gazilik unvanı verilmesi gerektiğini ifade eden Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Bu kişiler sonuçta bu devletin üniter yapısı için mücadele etti. Devletimizin bu kişileri en azından onore etmesi, bağrına basması lazım” dedi.
GÜNDEM
Sivas Bizimle Beraber Oldu--Video
Sivas Bizimle  Beraber Oldu--Video
AK Parti İl Başkanlığı tarafından tarihi Buruciye Medresesi´nde düzenlenen bayramlaşma programına katılan Cumhur İttifakı´nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Sivas, her zaman, nerede memleket, millet meselesi olursa hazır ve nazırdır. Bunu İstiklal Harbi´nde göstermiştir. Bunu 15 Temmuz hain FETÖ darbe teşebbüsünde göstermiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın başlattığı bu kutlu yürüyüşte Sivas her zaman bizimle beraber oldu” dedi.
GÜNDEM
Teğmene FETÖ Gözaltısı
Teğmene FETÖ Gözaltısı
Sivas´ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir teğmen gözaltına alındı.
GÜNDEM
Mücadeleden Galip Çıkacağız
Mücadeleden Galip Çıkacağız
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul´da bulunan Sinan Erdem Spor Salonu´nda düzenlenen Büyük Sivas Buluşması´na katıldı. 31 Mart yerel seçimleri öncesi Sivaslılardan destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “31 Mart bir beka meselesidir. Onun için benim Sivaslı Yiğidolarım sadece İstanbul´da değil, başta Sivas olmak üzere, Türkiye´nin neresinde Sivaslı kardeşlerim varsa telefonlarla kendilerini bizzat arayacağız ve 31 Mart´taki bu beka mücadelesinden hep birlikte galip çıkacağız” dedi.
GÜNDEM
“Bilgin´in Emrindeyim”--Video
“Bilgin´in Emrindeyim”--Video
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere ilimize gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde Sivaslılara hitap etti. 31 Mart seçimlerinin önemine dikkat çeken Bakan Soylu, AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Avukat Hilmi Bilgin´e destek istedi. Yiğidolar´a “Sandıkları patlatın” diyen Bakan Soylu, “Hem bir kardeşiniz, hem bir evladınız olarak aynı zamanda bu ülkenin İçişleri Bakanı olarak Hilmi Bilgin´in emrindeyim. Sivas´ın emrindeyim” dedi.
GÜNDEM
Erişim Engeli
Erişim Engeli
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile ilgili yayınladığı haberle baltayı taşa vuran internet sitesine erişim yasağı kararı verildi.
GÜNDEM
Bu Milletin Asıl Gücü İman
Bu Milletin Asıl Gücü İman
Sivas´ta Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı 28 Şubat post modern darbenin 22´nci yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
GÜNDEM
Eski Başpolise FETÖ´den Tutuklama
Eski Başpolise FETÖ´den Tutuklama
ByLock kullandığı ve örgüt adına faaliyette bulunduğu öne sürülerek gözaltına alınan meslekten ihraç edilen başpolis tutuklandı.
GÜNDEM
Yükselmedik, Yüklendik
Yükselmedik, Yüklendik
Son kararnameyle Sivas Valiliği görevine atanan Salih Ayhan dün itibariyle ilimize gelerek görevine başladı.
GÜNDEM
“Şehrim Kazanacaksa Başkanlık Umurumda Değil”
“Şehrim Kazanacaksa Başkanlık Umurumda Değil”
AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Ekim Ayı Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Şahsım için söylüyorum. Şehrim kazanacaksa, partim kazanacaksa, ülkem kazanacaksa, belediye başkanlığı umurumda değil. Kim yaparsa yapsın; yeter ki şehrim, partim, ülkem kazansın. Ben bu şehre çok hizmetler yaptım. Nasip olursa daha fazlasını yaparım, nasip olmazsa kim başkan olursa ona destek olurum” dedi.
GÜNDEM
Yarın Açılıyor
Yarın Açılıyor
Şehit Halil Kantarcı İşitme Engelliler Lisesi´nin açılışı yarın gerçekleştirilecek. 12 derslikli okul sayesinde işitme engellilerin eğitim-öğretim gerekçesiyle başka illere gitmesinin önüne geçilecek.
GÜNDEM
Suçlular Cezalandırılsın!
Suçlular Cezalandırılsın!
Büyük Birlik Partisi´nin (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının hayatını kaybettiği olayın 9 yıldır aydınlatılamadığını ifade eden BBP İl Başkanı Uğur Bulut, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı üzerinden yetkililere seslendi.
GÜNDEM
Bylock Kullanan Eski Müfettiş Gözaltına Alındı
Bylock Kullanan Eski Müfettiş Gözaltına Alındı
Sivas´ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında eski müfettiş gözaltına alındı.
GÜNDEM
“Çocuklarımız Örgütlerin Eline Geçmeyecek”--Video
“Çocuklarımız Örgütlerin Eline Geçmeyecek”--Video
23. Dönem İl Genel Meclisi üyelerinin birçok yatırımın yapılmasına zemin hazırladığını ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, bunların içerisinde en önemlisinin 10 bin kişilik öğrenci yurdu olduğunu dile getirerek “Çocuklarımız; FETÖ´nün veya çeşitli örgütlerin eline geçmeyecek” dedi.
GÜNDEM
FETÖ´nün "Askeri Mahrem Yapılanması"na Operasyon
FETÖ´nün "Askeri Mahrem Yapılanması"na Operasyon
Sivas merkezli 4 ildeki operasyonda gözaltına alınan 8 zanlıdan 4´ü tutuklandı
GÜNDEM
“Başkentte Sivas Günleri” Etkinliği
“Başkentte Sivas Günleri” Etkinliği
TBMM Başkanı Binali Yıldırım; “İster PKK kılığında, ister FETÖ kılığında gelsinler, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi asla bozamazlar, zarar veremezler. Allah´ın izniyle Türkiye´nin istikrar içinde büyümesine, gelişmesine hiçbir güç engel olmayacak” dedi.
GÜNDEM
“4 Eylül Ruhu Hiç Bitmemeli”
“4 Eylül Ruhu Hiç Bitmemeli”
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın 4 Eylül Sivas Kongresi´nin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
GÜNDEM
“Vatansever Olarak Gücünü Göster!”
“Vatansever Olarak Gücünü Göster!”
Bem-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, ABD döviz kurunda yaptığı dalgalanmalara ilgili açıklamada bulundu.
GÜNDEM
15 Temmuz´un Sahibi Bu Millettir
15 Temmuz´un Sahibi Bu Millettir
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Sivas Cumhuriyet Meydanı´nda program düzenlendi
GÜNDEM
Unutmayacağız, Unutturmayacağız
Unutmayacağız, Unutturmayacağız
15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde açıklamalarda bulunan Sivas MİDDER Şube Başkanı Aysun Biçer, “Milletimiz, cesareti ve ferasetiyle bu belayı, bu fitneyi durdurdu" dedi.
GÜNDEM
“Binlerce Halil´im Oldu”
“Binlerce Halil´im Oldu”
Şehidimiz Halil´in babası Ali Kantarcı, 15 Temmuz´da gerçekleştirilen darbe kalkışmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
“Unutmayacağız, Unutturmayacağız”
“Unutmayacağız, Unutturmayacağız”
15 Temmuz´da Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen hain darbe kalkışmasının yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
DOLAR
7.3836
EURO
8.9597
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1