Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Birlik politikası izleyeceğiz”
“Birlik politikası izleyeceğiz”
Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Sivas milletvekili adayı Ali Mercan, “İngiliz ve Amerikan emperyalizmi; bölgedeki piyonları vasıtasıyla Kürt, Türk, alevi diye ayrım politikası izliyor. Biz buna karşı birlik politikası izleyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Sivas´taki FETÖ/PDY davasında karar
Sivas´taki FETÖ/PDY davasında karar
Örgüt üyeliğinden yargılanan 10 sanığa 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 3 ay arasında hapis cezası verildi
GÜNDEM
EKEN: “AMACIMIZ SİVAS´A HİZMET ETMEK”
EKEN: “AMACIMIZ SİVAS´A HİZMET ETMEK”
Dün gerçekleştirilen Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) başkanlığı seçimlerine Osman Yıldırım ve ekibinin çekilme kararı alması damga vurdu. Grubundaki meclis üyeleriyle saat 10.00´da basın mensuplarının karşısına çıkan Yıldırım, 8. Komite seçimlerinin 6 Mayıs´ta tekrardan gerçekleştirilmesine tepki göstererek olayda Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) parmağının olduğunu iddia etti. “Karşı tarafın listeleri gerçek şekilde incelendiğinde FETÖ ile ilgili ilişkileri olanlar görülecektir” diyen Osman Yıldırım, cumhuriyet savcılarını göreve davet ederek, “Biz TSO defterini buradaki arkadaşlarımızla birlikte kapattık. Aynı havayı teneffüs etmek istemiyoruz. İnsan hayatta onuru için yaşar” dedi. Sabahki basın toplantısının ardından saat 16:00´da bu sefer Mustafa Eken basın mensuplarının karşısına geçti. Yıldırım´ın FETÖ iddialarını sert bir dille eleştiren Eken, “Çamur at izi kalsın mantığı sandığa yansımamıştır. Kimsenin küsmeye, sandıktan kaçmaya da hakkı yoktur. Bizler üyelerimizin desteğiyle seçimlerimizi kazandık. İftiralarla, dedikodularla uğraşmayacağız. İşimize bakacağız. Amacımız Sivas´a ve Ticaret ve Sanayi Odamıza hizmet etmektir” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ta Türkçülük Günü yürüyüşü
Sivas´ta Türkçülük Günü yürüyüşü
Sivas´ta Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) öğrenciler 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla yürüyüş gerçekleştirdi.
GÜNDEM
FETÖ´nün "Sivas il imamı" yakalandı
FETÖ´nün "Sivas il imamı" yakalandı
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Sivas´ta FETÖ/PDY´nin "il imamlığını" yaptığı tespit edilen zanlı Ankara´da gözaltına alındı
GÜNDEM
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE FETÖ VE DEAŞ ANLATILDI
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE  FETÖ VE DEAŞ ANLATILDI
Sivas İl Müftülüğü tarafından “Din İstismarı İle Mücadele” programı kapsamında Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü Konferans Salonunda üniversite öğrencilerine yönelik “Dini İstismar Eden Terör Örgütleriyle Mücadele” konulu panel düzenlendi.
GÜNDEM
HAYIRLI OLSUN
HAYIRLI OLSUN
İlimize kurulacak ikinci devlet üniversitesini içeren yasa tasarısı Türkiye Büyük Millet Meclisi´ne sunuldu. Sivas kamuoyunun uzun süredir beklediği ikinci üniversite sözü önümüzdeki hafta kabul edilerek yürürlüğe girecek. Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nde Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi, Sivas Meslek Yüksekokulu ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden oluşacak. Üniversitelere yönelik daha önce yapılmış ve Milli Eğitim Komisyonu´na gönderilen çalışmaların bulunduğunu ifade eden Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Çalışmalar tamamlanarak Meclise sunuldu. En kısa zamanda inşallah önümüzdeki hafta çıkaracağız. İnşallah bu üniversitelerimizin çoğuna öğrenci alır duruma da geleceğiz” dedi.
EĞİTİM
FETÖ´cülerin kaçış yollarını anlattı
FETÖ´cülerin kaçış yollarını anlattı
Sivas polisince İstanbul´da gözaltına alınan ve etkin pişmanlıktan faydalanan FETÖ´nün "askerler imamı" E.Ş, Yunanistan´a kaçan örgüt mensuplarından pasaportları yanında bulunanların kolaylıkla Avrupa ülkelerine geçebildiğini anlattı
GÜNDEM
Sivas merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Sivas merkezli FETÖ/PDY operasyonu
Sivas merkezli 4 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması´na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 zanlıdan 4´ü tutuklandı.
GÜNDEM
“Hukuk çerçevesinde mücadelesini vereceğiz”
“Hukuk çerçevesinde mücadelesini vereceğiz”
Cumhuriyet Üniversitesi kampüsünde yabancı “FG” plakalı aracın polis tarafından alıkonulması olayıyla ilgili olarak, araç sahibinin ağabeyi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ali Aksu, “Burada birkaç hedef gözetiliyor. Bu haberlerin arkasındaki şahıs, yönetimde bulunmamız, yönetimden çıkar ve menfaat elde edememesinden dolayı bu tür haberlerle, iftiralarda bulunarak algı operasyonu yapmaya çalışıyor. Hukuk çerçevesinde bunun mücadelesini sonuna kadar vereceğiz” dedi.
GÜNDEM
“HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA YAPTIRILACAK”
“HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA YAPTIRILACAK”
CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız´ın eski Numune Hastanesi A Blok´un yıkılması ve şehir parkı projesi kapsamında yapılacak cami projesine yönelik TBMM´de yaptığı basın açıklaması üzerine Sivas Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Akyıldız´ın iddialarına yanıt verilen açıklamada, “Sivas Merkez Cami Müftülük tarafından diğer camiler gibi hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılacaktır. Herhangi bir STK tarafından yaptırılması ya da kullanılması mümkün değildir. Herhangi bir STK tarafından yaptırılması ya da kullanılması mümkün değildir” denildi.
GÜNDEM
Eski tuğgeneral Sağır´a 12 yıl hapis cezası
Eski tuğgeneral Sağır´a 12 yıl hapis cezası
FETÖ´nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan eski Sivas Garnizon Komutanı Sağır´a "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 12 yıl hapis cezası verildi.
GÜNDEM
"Biz buna kaza demedik, kaza demeyeceğiz"
"Biz buna kaza demedik, kaza demeyeceğiz"
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Başından beri hep şunu söyledim; burada 5-6 tane ana şüphe var, bu şüpheler gerçek anlamda aydınlatılmadan, araştırılıp soruşturması tamamlanmadan biz buna kaza demedik, kaza demeyeceğiz ve dosyanın üstünün kapatılmasına da nasıl bugüne kadar müsaade etmediysek, bundan sonra da Allah´ın izniyle müsaade etmeyeceğiz" dedi.
GÜNDEM
9 YIL OLDU
9 YIL OLDU
Yarın, Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşlarının hazin bir olay sonucu aramızdan ayrılışının yıl dönümü. 9 yıl önce içimizi yakan ateş halen söndürülemedi. Elim olaya ilişkin gazetemize değerlendirmelerde bulunan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, Türkiye; gerçek manada 15 Temmuz´u, 12 Mart´ı, 27 Nisan muhtıralarını, 12 Eylül´ü sorgulamak istiyorsa Türkiye´deki işbirlikçilerin en büyük adresi Muhsin Yazıcıoğlu suikastını gerçekleştirenlerdir” dedi.
GÜNDEM
“Esnaf, banka borçları ile boğuşmakta!”
“Esnaf, banka borçları ile boğuşmakta!”
CHP İl Başkanı Ulaş Karasu, “Sivas her geçen gün geriye gitmekte. Sivas´ın önde gelen firmaları her gün batmakta, yılların birikimleri bir gün de yok olmakta, insanlar işsiz kalmakta. Esnaf ve iş adamları banka borçları ile boğuşmakta, faizlerin ve dövizin yükselmesi ile birlikte her geçen gün biraz daha zor duruma düşmekte” dedi.
GÜNDEM
İFTİRA VE FİTNEYLE ÇAMUR ATIYOR
İFTİRA VE FİTNEYLE  ÇAMUR ATIYOR
Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Mustafa Arslan (Yönetim Kurulu Üyesi), Nuri Kolaylı ve Şevket Erzen, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca´nın açıklamasına sert tepki göstererek “İftira ve fitneyle çamur atıyor. İnsaf ve vicdan ile tanışıklığı bile olmayan, zihni kirlenmiş, daha düne kadar FETÖ yayın organları ile iç içe kol kola olan, açıklamaları ile FETÖ yayın organlarına payandalık yapan, bulunduğu yapıda kredisini tüketmiş bir kişi şiar haline getirdiği iftira ve fitneciliğinin bir örneğini daha göstererek tarafımıza çamur atmaya kalkmıştır” dedi.
SİYASET
Sivas´taki FETÖ´nün hücre evleri operasyonu
Sivas´taki FETÖ´nün hücre evleri operasyonu
Sivas´ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması´na yönelik soruşturma kapsamında örgütün hücre evlerinde yakalanan zanlılardan 3´ü daha tutuklandı
GÜNDEM
Kayseri merkezli 13 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu
Kayseri merkezli 13 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu
Kayseri merkezli 13 ilde gerçekleştirilen FETÖ/PDY Terör Örgütü operasyonunda gözaltına alınan ve örgütün gizli iletişim ağı olan bylock kullanıcısı oldukları tespit edilen 8 kişi adliyeye çıkarıldı.
GÜNDEM
“Sivas mağdurları içeride mi ölecek?”
“Sivas mağdurları içeride mi ölecek?”
Madımak Olayları´na ilişkin konuşan Rize eski milletvekili Şevki Yılmaz, “Sivas katliamını yapan Özel Harp Dairesi´dir, Kontrgerilla´dır, Gladio´dur. Bütün darbeleri o merkez yönetir. FETÖ de oraya bağlı, laik ayak da oraya bağlı. Neden bu kardeşleri çıkarmıyorsunuz ki, Sivas mağdurları içeride mi ölecek?” dedi.
GÜNDEM
CUNTACILARININ HESABI SORULACAK
CUNTACILARININ HESABI SORULACAK
AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci, "1000 yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, on binlercesini işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmişlerdir" dedi.
GÜNDEM
SiVASLILARIN “ÖMER HALİSDEMİR” HASSASiYETi
SiVASLILARIN “ÖMER HALİSDEMİR” HASSASiYETi
İlimizde 2017 yılında doğan bebeklere konulan popüler isimler sıralamasında Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre Zeynep ve Eymen öne çıktı. Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında darbeci general Semih Terzi´yi vurarak gecenin seyrini değiştiren şehit Astsubay Ömer Halisdemir´in adı da Sivas´ta aileler tarafından tercih edilen ilk 10 isim arasında yer aldı.
GÜNDEM
TOPU TACA ATMAK YOK
TOPU TACA ATMAK YOK
Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerle alakalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson´un görüşmesinin ardından ikili ortak bir basın toplantısı düzenledi. Bakan Çavuşoğlu´nun dik duruşu ve net konuşmaları her kesim tarafından takdir topladı.
GÜNDEM
Vekilden baba ocağına 40 bisiklet daha
Vekilden baba ocağına 40 bisiklet daha
AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, doğum yeri olan Sivas´ın Gürün İlçesi´nde gençlerin eğitimine yönelik bağışlarını sürdürüyor.
YAŞAM
28 Şubat ve Madımak mağdurları için ÖZGÜRLÜK İSTEDİLER
28 Şubat ve Madımak mağdurları için ÖZGÜRLÜK İSTEDİLER
MAZLUMDER, 28 Şubat ve Madımak mağdurları için özgürlük istedi.
GÜNDEM
AKADEMiSYENLER EĞİTİMDE
AKADEMiSYENLER EĞİTİMDE
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) bünyesinde kurulacak olan hukuk fakültesi ile ilgili akademisyen sorunu çözüldü. 15 araştırma görevlisi alındığını müjdeleyen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, bu kişilerin Ankara Hukuk Fakültesi´nde eğitimlerini tamamladıktan sonra Sivas´ta göreve başlayacağını söyledi.
EĞİTİM
FETÖ´DEN İKİ TAHLİYE
FETÖ´DEN İKİ TAHLİYE
Sivas´taki FETÖ/PDY davasında örgütün il yöneticileri ve sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12´si tutuklu, 7´si firari 25 sanığın yargılandığı davada Mustafa Yüce ve Tugay Somar adli kontrol şartı ile tahliye edildi.
POLEMİK
FETÖ´DEN 3 TAHLİYE
FETÖ´DEN 3 TAHLİYE
FETÖ/PDY´nin il yöneticileri ve sözde "il imamı"nın da aralarında bulunduğu 12´si tutuklu, 7´si firari 25 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan Oğuzhan Koçyiğit, Turgut Coşkun ve Mehmet Akif İçegen´in adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.
DÜNYA
ADNAN OKTAR´A HAK ETTİĞİ CEZA VERİLSİN
ADNAN OKTAR´A HAK ETTİĞİ CEZA VERİLSİN
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, düzenlediği basın toplantısında sözde hoca sıfatıyla kendisine ait televizyon kanalında yayın yapan Adnan Oktar´a tepki gösterdi.
GÜNDEM
MEHMETÇİK´E KAN BAĞIŞI
MEHMETÇİK´E KAN BAĞIŞI
İlimizde faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşu üyeleri Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin´de gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekâtı´na destek için Kızılay´a kan bağışında bulundu. Devam eden harekât esnasında herhangi bir acil durumda kan ihtiyacı duyulması halinde askerlerimizin mağdur olmaması için STK üyeleri kan bağışında bulunarak Zeytin Dalı harekatını dualarla desteklediklerini belirtti.
GÜNDEM
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
FETÖ sanığı teğmenden ´soru hırsızlığı´ itirafı
2017 yılına ilişkin nüfus sayımı sonuçlarına göre Sivas merkezde en fazla nüfusun yaşadığı mahalle 18 bin 828 kişi ile Şeyh Şamil olarak kayıtlara geçti. En az nüfus barındıran mahalle ise 252 kişi ile Danişmentgazi olarak açıklandı
GÜNDEM
DOLAR
5.2922
EURO
5.9886
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sen gönlünü beslemeye bak..! Yücelere gidecek, şereflenecek odur."

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler