Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Hedeflerimize Ulaşacağız
Hedeflerimize Ulaşacağız
Vali Salih Ayhan, yeni yıl nedeniyle yayımladığı mesajda, 2019 yılının Sivas açısından verimli geçtiğini belirterek, “Yeni yılda da birçok projeyi, birçok yatırımı ilimize kazandırmak için tüm kurumlarımızla ve var gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100´üncü yıl dönümü olan 2023´te hedeflerimize ulaşarak, ecdada layık bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Bizden sonraki nesillere miras olarak bırakacağımız 2053 ve 2071 vizyonlarıyla tarihteki binlerce yıllık yürüyüşümüzü daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın 2019 Manzarası
Sivas´ın 2019 Manzarası
2019 yılında Sivas´ta siyaset, ekonomi, spor başta olmak üzere birçok alanda önemli gelişmeler yaşandı. Her zaman gündemin nabzını tutan İrade Gazetesi, 2019 yılında ilimizde yaşanan önemli gelişmeleri sizler için ay ay derledi.
GÜNDEM
İmkanlar Ölçüsünde Hizmet Yapacağız
İmkanlar Ölçüsünde Hizmet Yapacağız
Yıldızeline bağlı Ortaklar köyünü ziyaret eden Vali Salih Ayhan, vatandaşlarla bir araya geldi. Muhtar Mehmet Çelebi ve köylülerin taleplerini dinleyen Vali Ayhan, "Her köyümüze, imkanlar ölçüsünde devletimizin hizmetlerini kazandıracağız. 2020 yılı yatırım programı kapsamında da köylerimizin yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız olacak” dedi.
GÜNDEM
Gündemden Çıkaracağız
Gündemden Çıkaracağız
31 Mart´ta Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Hilmi Bilgin, yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Esentepe Yunus Emre Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla rezerv alana bin 200 konut yapacaklarını ifade eden Başkan Bilgin, “İnşallah kentsel dönüşümü şehrin gündeminden kaldıracağız” dedi.
GÜNDEM
Ekonomik Üretim Yapacağız
Ekonomik Üretim Yapacağız
I. Organize Sanayi Bölgesi ile Demirağ OSB´nin aralık ayı yönetim kurulu toplantısı Vali Salih Ayhan gerçekleştirildi. Toplantının ardından ‘Yem Fabrikası ile Süt İşleme Tesisleri´nin inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Ayhan, "Yaklaşık 11 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösterecek fabrikalarımızda günümüz şartlarında en modern, en verimli ve en ekonomik şekilde üretim yapacağız" dedi.
GÜNDEM
600 Kişiye Aş Olacak
600 Kişiye Aş Olacak
Organize Sanayi Bölgesi´nde (OSB) 6 ay içerisinde üretime başlayacak olan TYH Tekstil fabrikasında incelemelerde bulunan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, “OSB´de çok güzel bir tekstil fabrikası kuruluyor. Firmamıza ve şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Atıl durumda olan bir fabrika kendilerine tahsis edildi. Tadilat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Burası 5-6 ay içinde tamamlanarak 600 kişinin çalışacağı bir fabrika olacak” dedi.
GÜNDEM
Hayalleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
Hayalleri Gerçeğe Dönüştüreceğiz
İl Özel İdaresi´nin katkıları, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü´nün destekleri ile hayata geçirilen Süt Üretimini Geliştirme ve Sütün Kalitesini İyileştirme Projesi kapsamında Süt Soğutma Tankı Dağıtım Töreni düzenlendi. İl Özel İdaresi Asfalt Plent Tesisleri´nde gerçekleştirilen programda konuşan Vali Salih Ayhan, göçün durdurulmasını hedeflediklerini belirterek “Sivas´taki her bir vatandaşımızın geleceği için hayal kurmaya ve bu hayalleri önce hedeflere sonra da gerçeğe dönüştürmeye devam edeceğiz. Süt üretimini geliştirmek ve sütün kalitesini iyileştirmek amacıyla gerçekleştirilen projede emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi.
GÜNDEM
İşsizlik Azalacak--Video
İşsizlik Azalacak--Video
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü iken 2018/202 sayılı Valiler Kararnamesiyle Sivas Valiliğine atanan Salih Ayhan, aradan geçen 1 yıllık görev süresi boyunca ilimizde istihdam ve üretimin arttırılarak işsizliğin azaltılmasına vesile olacak projelerle Sivaslıların takdirini kazandı.
GÜNDEM
Mahkumlar Salça ve Makarna Üretecek
Mahkumlar Salça ve Makarna Üretecek
Sivas E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu yerleşkesinde kurulacak 2 fabrikada mahkumlar, Türkiye´deki farklı cezaevlerinde kalan mahkumlar için salça ve makarna üretilecek. Fabrikalar 2020 yılında faaliyete geçecek.
Yaban Hayatı Korunmalı
Yaban Hayatı Korunmalı
Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, yerel parlamento toplantılarına katıldı. Sorunları gündeme taşıyarak çözüm önerilerinde bulunan Başkan Çetindağ, “Sivas´ın bir çok yerinde kaçak avcılar kol geziyor. Avcılık ile yabani hayat bitirildi. Ülkemizde her türlü avcılığa yasak getirilmesi yabani hayatın korunması gerekiyor. Şu an dağlarımızda keklik sesi duyulmuyor, tavşan görülmüyor. Bu konunun bir an önce gündeme alınıp değerlendirilmesi lazım. Dağlarımız hayvanlarımız ile güzel” dedi.
GÜNDEM
En Önemli Sorun Nitelikli Eleman
En Önemli Sorun Nitelikli Eleman
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Emre Torun, Gazetemiz Genel Yayın Koordinatörü Taner Karabal´ı ziyaret ederek projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sivas 1. OSB´de faaliyet gösteren 160 fabrikada toplam 8 bin 200 kişinin istihdam edildiğini kaydeden OSB Müdürü Torun, “Nitelikli eleman sorunu var. Firmalar işçi arıyor, insanlar da iş arıyor. Fakat ikisini buluşturamıyoruz. Bu noktada ikisini buluşturabilecek, çalışanları veya iş arayanları vasıflı hale getirecek bir proje üzerinde çalışıyoruz. Kalkınma Ajansına sunduk” dedi.
GÜNDEM
İstihdama Katkı Sağlayacak
İstihdama Katkı Sağlayacak
Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde kurulacak olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temel atma töreni dün gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Temeller Bugün Atılacak
Temeller Bugün Atılacak
Kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde kurulacak olan yem fabrikası ve süt işleme tesisinin temel atma töreni bugün gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Sivas´ın Üretim Kapısı Olacak
Sivas´ın Üretim Kapısı Olacak
Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve diğer ilgililer kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi bünyesinde Demirağ Organize Sanayi Bölgesi civarında kurulması planlanan yem fabrikası ve süt işleme tesisi arazisinde incelemelerde bulundu. Yem fabrikası ve süt işleme tesislerinin temelinin 29 Ekim´de atılacağını müjdeleyen Vali Ayhan, “38 bin 354 metrekare alan üzerine kurulacak olan tesisler, onlarca kişiye istihdam sağlayacak, Sivas´ın üretim kapısı olacak” dedi.
GÜNDEM
Yem Fabrikasıyla Maliyetler Azalacak
Yem Fabrikasıyla Maliyetler Azalacak
İlçelerde sürdürülen kamu yatırımlarını ve hizmetlerini incelemek üzere Altınyayla ve Ulaş ilçelerini ziyaret eden Vali Salih Ayhan, kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık Anonim Şirketini kurduklarını ifade ederek “Çiftçimize katkı sağlamak için bu yapının içerisinde yem fabrikası kuruyoruz. Yem maliyetini azalttığımız takdirde Sivas´ın ovalarını, hayvanların ve üretimin olduğu alanlar haline getirmiş olacağız. Ayıca sözleşmeli besicilik kavramını Sivas´ta daha çok konuşulur hale getirmek istiyoruz. Çiftçimizi suyla ve bilgiyle buluşturduğumuz sürece Sivas daha iyi noktaya gelecek” dedi.
GÜNDEM
“Sivas Bizim İçin Çok Önemli”
“Sivas Bizim İçin Çok Önemli”
İlimizde şeker pancarı hasadı Kayseri Şeker Fabrikası ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Şarkışla ilçesinde Ömer Osman Şahinoğlu´na ait tarlada gerçekleştirilen programla başladı. Hasat programında konuşan Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, “Çiftçinin bin bir zahmetle alın teriyle yaptığı işin gerçekten değerli ve anlamlı olduğunu düşünüyorum. Elimizden geldiği kadar biz buna katkı sağlamaya, destek vermeye çalışıyoruz. Sivas, Kayseri Şeker Fabrikası´nın çok önemli bölgelerinden. Sivas´a bağlı ilçeler, köyler bizim için çok önemli. Sivas bölgesinde 6 ilçede çiftçilerimiz üretim yapıyor" dedi.
GÜNDEM
Touax´dan TÜDEMSAŞ Çıkarması
Touax´dan TÜDEMSAŞ Çıkarması
Touax firmasının teknik elemanları TÜDEMSAŞ´ı ziyaret ederek üretimi planlanan 90 feetlik Sgmmrs tipi vagonlar için, şirketin üretim sahlarını ve üretimi devam eden yük vagonlarını incelediler.
GÜNDEM
SİDEMİR Çalışmalı
SİDEMİR Çalışmalı
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, devlete olan borcu ile son günlerde tekrar gündeme gelen Sivas Demir Çelik İşletmeleri´ne (SİDEMİR) ilişkin açıklamalarda bulundu. Şirketin devlete olan vergi borcunun 1 milyar liraya yaklaştığını anımsatan İl Başkanı Bulut, “Sivas´ın kalkınmasını tetikleyecek ana sektör SİDEMİR´in adam gibi çalışmasıdır” dedi.
GÜNDEM
“İşlenmeyen Tarlamız Kalmayacak”
“İşlenmeyen Tarlamız Kalmayacak”
‘Üreten Çiftçi Gelişen Sivas´ projesi kapsamında Çayboyu Mahallesi´nde silajlık mısır hasadı gerçekleştirildi. Hasada katılan Vali Salih Ayhan, “Silajlık mısır, bu bölgenin en iyi, en verimli bitkilerinden birisi. Bu tür yemleri arttırdığımız takdirde inşallah coğrafyamızda işlenmeyen tarlamız kalmayacak” dedi.
GÜNDEM
Sivas İçin Çalışmalıyız
Sivas İçin Çalışmalıyız
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Çetin Yıldırım koordinesinde yapılan toplantıda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, meclis üyelerine seslendi. Üyelerden sorunların çözümü noktasında daha aktif olmalarını isteyen Başkan Eken, “69 meclis üyesi Sivas´ta yapılacak her işten sorumlusunuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. Üyelerimizin Sivas´ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
CHP´li Karasu´dan Erdoğan Paylaşımı
CHP´li Karasu´dan Erdoğan Paylaşımı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın Sivas ziyaretini değerlendiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Cumhurbaşkanı Sivas´a her geldiğinde doğal olarak hemşehrilerimiz beklenti içine giriyor. Peki sonuç ne oluyor? Kocaman bir sıfır” dedi.
GÜNDEM
Sorumlusu Siyasi Yönetim--Video
Sorumlusu Siyasi Yönetim--Video
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi´nin 100. yılı dolayısıyla Parti Meclisi´ni ilimizde topladı. Programda konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ülkede ekonominin iyi gitmediğini söyledi. Sivas Demir Çelik Fabrikası (SİDEMİR) üzerinden hükümete yüklenen Kılıçdaroğlu, “SİDEMİR´i kime teslim ettiler, kime sattılar?Eğer siz bu fabrikayı çalıştıramıyorsanız bunun sorumlusu siyasi yönetimdir. Türkiye üretmesin istiyorlar. Türkiye ele güne muhtaç olsun diyorlar” dedi.
GÜNDEM
TRAKTÖRE GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
TRAKTÖRE GÖZÜ GİBİ BAKIYOR
Sivaslı esnafın antika traktör merakı dikkat çekiyor. 77 yıllık Marshall yardımı traktöre ise gözü gibi bakıyor. Her bir traktörün çalışır hale gelmesi için yaklaşık 150 bin TL harcadığını belirten Mahmut İlhan Korkmaz; “Bu traktör Marshall yardımıyla Amerika´dan gemiyle gelen traktörlerden birisidir. Benim dedem Ali Akcan Yıldızeli ilçesinin büyük bir çiftçi ailesidir. Biz çocukluğumuzda bu traktör ile tarla işlerimizi gördük. Benim için çok değerlidir” dedi.
GÜNDEM
“Göç vermeye devam ediyoruz”
“Göç vermeye devam ediyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas´ta çok ciddi bir anlamda işsizlik var. İşsizlik Sivas´ın başlıca sorunlarından bir tanesi. Her geçen gün küçülmeye, göç vermeye ve değerlerimizi yitirmeye devam ediyoruz. Bir çok fabrika iflas bayrağını çekmek üzere. Ekonomiden kaynaklanan sıkıntılar nedeniyle iş adamları batmaya devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
Volkswagen´in Türkiye´de 2 milyar euroluk yapacağı yatırıma Sivas´ın ev sahipliği yapması için bulundukları girişimi değerlendiren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Yetkililer ile ikili görüşmelerimiz sonucu talebimizi değerlendirdiklerini ancak limandan dolayı İzmir ve çevresini seçtiklerini söyledi. Sivas için hayal etmeye devam edeceğiz. Bugün Volkswagen olmaz, yarın başka bir otomobil fabrikası olur. Cumhurbaşkanımız tarafından endüstri bölgesi olarak açıklanan Demirağ OSB´ye büyük yatırımcılar çekmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
Sivas ve Tokat Kardeştir
Sivas ve Tokat Kardeştir
Turhal Sivaslılar Derneği ve Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MERDER) üyeleri Yıldız Beldesi´nde “Sivas-Tokat Buluşması” programında bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas ve Tokat kardeştir. Her iki şehir kültürüyle özüyle sazıyla, birlikteliğiyle çok güzel bir ortam oluşturmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Futbol Turnuvası Start Aldı
Futbol Turnuvası Start Aldı
CK Enerji Çamlıbel Elektrik´in ‘Askıda Ekmek Projesi´ni daha geniş kitlelere ulaştırmak için başlattığı Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası´nın Sivas ili grup maçları büyük bir heyecanla start aldı. Maçların başlangıç vuruşunu Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birlik Müdürü İsmail Köse, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Vekili Mehmet Başoğlu ile CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin birlikte yaptı.
SPOR
Araba Fabrikası Sivas´a Kurulsun
Araba Fabrikası Sivas´a Kurulsun
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Volkswagen´in Türkiye´de Skoda ve Seat üretimi için kuracağı fabrikaya talip olduklarını açıkladı. Kurulacak fabrika için Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nde istenildiği kadar yer verilebileceğini ifade eden Başkan Eken, “Valimiz, Belediye Başkanımız, siyasetçilerimiz, bürokratlarımız, tüm STK´larımız ile işbirliği içerisinde bu talebimizi güçlü bir şekilde dillendirmek istiyoruz. Oluşturacağımız kamuoyu desteğiyle sonuç alacağımıza inanıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Muhteşem Açılış--Video
Muhteşem Açılış--Video
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İl Spor Merkezleri” açılış programı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Programa katılan Vali Salih Ayhan, sporcularla beraber sportif etkinlikler yaparak, her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını söyledi.
SPOR
Hep Birlikte Kazanacağız
Hep Birlikte Kazanacağız
Merkeze bağlı Tepeönü köyünde düzenlenen “Bahar Şenliği” renkli görüntülere sahne oldu. Tırpanla ekin biçen ve tuz hasadı yapan Vali Salih Ayhan, programda yaptığı konuşmada, “Tarımda birçok proje, el birliğiyle hayata geçecek. SİVTAŞ adlı yeni bir şirket kurduk. Şirket bünyesinde; sözleşmeli besicilik, yem fabrikası, süt işletmesi, damızlık hayvancılık işletmesi gibi tarımsal faaliyetlerde bulunacağız. Çiftçimizle beraber üretip beraber pazarlayacağız, hep birlikte kazanacağız" dedi.
GÜNDEM
Taner Karabal
Taner Karabal
Seçimi Milli Kanat Kazandı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mülteci Beşaret
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ya Ali, benden sonra yola gidenler, senin gösterdiğin yoldan giderlerse selamete ererler.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5