Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
IVANOV´A FAHRİ DOKTORA UNVANI
IVANOV´A FAHRİ DOKTORA UNVANI
Makedonya Cumhurbaşkanı Gjorge Ivanov´a, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) tarafından fahri doktora unvanı verildi.
GÜNDEM
İKİ TARİHİ ESER BİRBİRİNİ GÖRECEK
İKİ TARİHİ ESER  BİRBİRİNİ GÖRECEK
747 yıllık Gök Medrese´de yaklaşık 20 yıldır süre gelen restorasyon çalışmalarının bu yıl sonbaharda tamamlanması bekleniyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Davut Gül, “Gök Medrese ile Ulu Cami arasında Selçuk Ortaokulu vardı. Bu iki tarihi eserin birbirini görmesini engelliyordu. Bu bina ortadan kaldırıldı. ÇEDAŞ´a ait trafo da kaldırılacak. Ulu Cami ile Gök Medrese´nin arası tamamen açık olacak. Alanın tamamı yeşil alan olarak planlanıyor. Diğer taraftan Sivas Belediyesi tarafından yürütülen Kale Projesi de bu iki eseri tamamlayacak” dedi.
GÜNDEM
HARALAR SİVAS´A KAZANDIRILACAK
HARALAR SİVAS´A  KAZANDIRILACAK
Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde oluşturulan Başkanlar Kurulu toplantısına konuk olan Vali Davut Gül, ilimize yapılacak kamu yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Haraların Sivas´a kazandırılacağını belirten Vali Gül, “Animasyon projesi oluşturduk. İçerisinde hipodrom, hayvanat bahçesi, düğün, açık hava sinemaları, kışın buz paten pistleri gibi birçok aktivasyon var. İlk ödeneği çıktı” dedi.
GÜNDEM
SİVAS´IN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
SİVAS´IN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
Cumhuriyet Üniversitesi Proje Koordinasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Sivas İli´nin Sorunları, Eksiklikleri ve Potansiyelinin Belirlenmesi Toplantısı, Olası Proje ve Kaynakları Açısından Genel Bir Değerlendirme” toplantısı yapılarak, sorunlar masaya yatırıldı.
GÜNDEM
“HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA YAPTIRILACAK”
“HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA YAPTIRILACAK”
CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız´ın eski Numune Hastanesi A Blok´un yıkılması ve şehir parkı projesi kapsamında yapılacak cami projesine yönelik TBMM´de yaptığı basın açıklaması üzerine Sivas Valiliği yazılı bir açıklama yaptı. Akyıldız´ın iddialarına yanıt verilen açıklamada, “Sivas Merkez Cami Müftülük tarafından diğer camiler gibi hayırseverlerin katkılarıyla yaptırılacaktır. Herhangi bir STK tarafından yaptırılması ya da kullanılması mümkün değildir. Herhangi bir STK tarafından yaptırılması ya da kullanılması mümkün değildir” denildi.
GÜNDEM
"Mavi Medrese"de son rötuşlar
"Mavi Medrese"de son rötuşlar
Adını üzerindeki gök mavisi çinilerinden alan, "Mavi Medrese" olarak da anılan Sivas´taki 747 yıllık Gök Medrese´de ilk adımı 20 yıl önce atılan restorasyon çalışmalarının bu yıl sonbaharda tamamlanması planlanıyor
GÜNDEM
“ÇOCUKLARIN FİKİRLERİNE DEĞER VERMELİYİZ”
“ÇOCUKLARIN FİKİRLERİNE  DEĞER VERMELİYİZ”
Vali Davut Gül, Halil Rıfat Paşa İlkokulunu gezerek okulun genel durumu hakkında idarecilerden bilgi aldı. Vali Gül, Öğrencilerimizin kendilerini ifade etmeleri çok önemli. Özellikle birinci kademedeki çocuklar yaş itibariyle daha küçük. Çocuklarımızın fikirlerine daha fazla değer vermeliyiz” dedi.
EĞİTİM
TEŞKİLATLAR İTTİFAKTAN MEMNUN
TEŞKİLATLAR  İTTİFAKTAN MEMNUN
AK Parti ve MHP Cumhurbaşkanlığı seçimlerine giderken ‘Cumhur İttifakı´ ismiyle birlikte olacaklarını açıkladı. BBP ise Cumhur İttifakı´nın yanında yer alacaklarını açıklamıştı. Cumhur İttifakını partilerin Sivas İl Teşkilat Başkanlarına sorduk…
SİYASET
KALE PROJESİ´NE 10 MİLYON HİBE
KALE PROJESİ´NE  10 MİLYON HİBE
Sivas Belediyesi tarafından akademisyen ve turizm uzmanlarının katılımıyla Kale Projesi Sürdürülebilirlik Çalıştayı düzenlendi. Katılımcıların projeyle ilgili fikirlerini sunduğu çalıştayda konuşan Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas´ın tarih ve kültür şehri olduğunu belirterek, bu önemli mirası en iyi şekilde değerlendirmek için çalışma yaptıklarını söyledi.
GÜNDEM
44 STK, KENT KONSEYİ İLE AYNI DÜŞÜNCEDE DEĞİL
44 STK, KENT KONSEYİ İLE  AYNI DÜŞÜNCEDE DEĞİL
Sivas Kent Konseyi AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin´i makamında ziyaret etti. Ziyarette Merkez Cami Projesi ile ilgili konuşan Kent Konseyi Başkanı Serdar İnce, “Cami projesi hakkında bugün Kent Konseyi ile aynı düşüncede olmayan 44 STK Başkanı da bir basın açıklamasında bulundu. Şehirde fikir alışverişinin olması açısından memnuniyet verici buluyoruz” dedi.
GÜNDEM
"Fikirler geliştirmemiz gerekiyor"
"Fikirler geliştirmemiz gerekiyor"
Basın İlan Kurumu (BİK), İstanbul´da yazılı basın sektörünün içinde bulunduğu koşulları, değişim yönünü ve eğilimlerini ortaya çıkarmak amacıyla, sektörün ekonomik anlamda nitelikli bir piyasa yapısına ulaşabilmesi için ihtiyaçlarının belirlenmesini hedefleyen bir araştırma yaptı.
MEDYA
GÜNÜMÜZ PROBLEMİ ÇOCUK İSTİSMARI
GÜNÜMÜZ PROBLEMİ ÇOCUK İSTİSMARI
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda "Günümüzün Problemi Çocuk İstismarı Hakkında Ne Biliyoruz?" konulu konferans düzenlendi. Programa Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Delice, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bekir Zengin, Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Miraç Burak Gönültaş, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
GÜNDEM
10 İŞLETMEDEN 9´U DEĞİŞİM İSTİYOR
10 İŞLETMEDEN 9´U DEĞİŞİM İSTİYOR
Sivas Ticaret Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkan adayı Mustafa Eken, yurt ve pansiyon işletmeleri sahipleri ile bir araya gelerek yapılacak olan TSO seçimlerinde oylarına talip olduğunu söyledi. Gerçekleştirilen programda yurt ve pansiyon sahiplerinin sorunlarını da dinleyen Eken, başkanlık görevine seçilecek olursa iş birliği içinde sorunların çözümüne yönelik çalışmaların yapılacağını söyledi.
GÜNDEM
TURİZM POTANSİYELİ MASAYA YATIRILACAK
TURİZM POTANSİYELİ MASAYA YATIRILACAK
23-25 Şubat tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan "Uluslararası Sivas Turizm Kongresi´nde ilimizin turizm potansiyeli masaya yatırılacak. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde düzenlenecek olan programa çok sayıda bilim adamı katılacak. Program öncesinde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Davut Gül, "Bu kongreyle Yıldız Dağı´nın ilimize ve ülkemize daha fazla nasıl faydalı olabileceğini ele alacağız. Yıldız Dağı´na ulaşım noktasında güzel gelişmeler olacak. Biz bu kongre ile açıkçası malımızın değerini kıymetini bir kez daha anlayacağız" dedi.
GÜNDEM
YILDIZELİ´NDE 841 KİŞİ OKUMA YAZMA ÖĞRENECEK
YILDIZELİ´NDE 841 KİŞİ OKUMA YAZMA ÖĞRENECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen okuma yazma seferberliği kapsamında Yıldızeli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ilçe merkezinde 415, köylerde 426 olmak üzere 841 kişinin okur yazar olmadığı tespit edildi.
EĞİTİM
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulun ilçeye, Sivas´a ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.
EĞİTİM
İstişare kültürü oluşturulmalı
İstişare kültürü oluşturulmalı
Sivas´ta istişare kültürünün çok zayıf olduğunu belirten MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun, Tüm TSK´ların Sivas ile ilgili çalışmalarda kendi fikrini objektif bir şekilde ortaya koyması lazım.
GÜNDEM
SiVASLI ANNELER Mehmetçik için seferber oldu
SiVASLI ANNELER Mehmetçik için seferber oldu
Turhal´da yaşayan Sivaslı kadınlar Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik için seferber oluyor. Bir yandan askerler için Kur´an-ı Kerim okuyan Sivaslı kadınlar bir yandan da Mehmetçiklerin soğuktan korunması için içlik örüyor
GÜNDEM
Mehmet Akgül, dörtledi
Mehmet Akgül, dörtledi
Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası´nın Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen kongrede iki aday yarıştı. Mevcut başkan Mehmet Akgül 441 oy alarak yeniden başkan seçildi. Rakibi Ebubekir Arslan ise 216 oy alabildi.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Vali Davut Gül, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi projelerinin bilgilendirme toplantısına katıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programda, geçtiğimiz günlerde Sivas merkez, ilçe ve köylerde başlayan "Annem Varsa Bende Varım" projesi hakkında bilgi veren Vali Gül, projenin işleyişi, okul yöneticilerin ve öğretmenlerin projeye olan katkıları, proje kapsamında veli-öğrenci ilişkileri ve projenin öğrencilere kattığı deneyimlerden bahsetti. Projenin başlamasından sonra önemli geri dönüşler alındığını söyleyen Vali Gül, bu uygulamaların okuma alışkanlığını kazanmada önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade etti. Değerlendirme toplantısı sonrasında "Otizm Spektrum Bozukluğu" paneli yapıldı.
EĞİTİM
YANLIŞ HESAP BAĞDAT´TAN DÖNDÜ
YANLIŞ HESAP BAĞDAT´TAN DÖNDÜ
Yıllardır Sivas kamuoyunun gündeminden düşmeyen Yüksek Hızlı Tren güzergâhı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son noktayı koydu. Yılmaz, hızlı tren istasyonunun mevcut gar ve üniversite olmak üzere iki ayrı yerde olacağını söyledi. İlimizdeki tüm kurum, kuruluş ve STK´lar kapalı kapılar ardında Yüksek Hızlı Tren istasyonunun mevcut gar bölgesinde olduğunu dile getirse de kamuoyunda açıklama yapmaktan çekinmişti. Ancak sadece Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak, ilk günden itibaren bu konudaki fikirlerini açık yüreklilikle dile getirmişti.
GÜNDEM
Partimiz üzerine düşeni yapacaktır
Partimiz üzerine düşeni yapacaktır
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Büyük Birlik Partisi, sistemin alternatifi olarak kuruldu ve bugün de yine milletinin yanında, devletinin varlığının bekası, milletinin geleceği noktasında dün üzerine düşeni yaptığı gibi bugün de yapmaktadır ve yarın da Allah´ın izniyle yapacaktır" dedi
SİYASET
IPARD II ile yüzde 40-70 hibe
IPARD II ile yüzde 40-70 hibe
2018 yılı Sivas Tarım Platformunun ilk toplantısı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğünde yapıldı. Toplantıda TKDK tarafından hayata geçirilen; tarım, hayvancılık, kırsal turizm ve yenilenebilir enerji kaynaklarının içinde bulunduğu IPARD II projesini tanıtımı ve 3. çağrısı hakkında bilgiler verildi. TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, 42 ilde hayata geçecek olan IPARD II projesi üçüncü çağrı ilanında 722 milyon TL bütçe ile vatandaşlara yüzde 40 ila yüzde 70 civarlarında bir hibe sağlanacağını kaydetti.
EKONOMİ
Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
Sivas´tan Irak´a eşi ve çocuklarıyla çalışmaya giden Cemal Küpeli, çalıştığı yemekhaneye düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Saldırının ardından Irak´ta kampa yerleştirilen eşi ve çocukları, Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
YAŞAM
"ORTAK AKIL" SİVAS´A FAYDA SAĞLAR
"ORTAK AKIL" SİVAS´A FAYDA SAĞLAR
Sivas Kent Konseyi´ne bağlı olarak yeni kurulan Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi üyeleri Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTIK
ÖNEMLİ PROJELERE  İMZA ATTIK
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü personelleriyle bir araya geldi. Kaya, "İlimizin vizyonu için önemli projelere imza attık. Bu bir ekip işidir ve bu ekibin yönetilmesi de bir marifettir, marifette iltifata tabidir" dedi.
GÜNDEM
NİHAT HATİPOĞLU Sivaslılarla buluşacak
NİHAT HATİPOĞLU Sivaslılarla buluşacak
Ünlü ilahiyatçı ve akademisyen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sivas´a geliyor.
GÜNDEM
BBP Suşehri İlçe Kongresi´nde Tokgöz güven tazeledi
BBP Suşehri İlçe Kongresi´nde Tokgöz güven tazeledi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Suşehri 11´inci olağan kongresinde İsmail Hakkı Tokgöz ilçe başkanlığına yeniden seçildi.
GÜNDEM
Rektör Yıldız´dan MTTB´ye ziyaret
Rektör Yıldız´dan MTTB´ye ziyaret
Milli Türk Talebe Birliği Sivas Şubesi tarafından gerçekleştirilen " İşlin Ehli" programına Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız katılarak öğrencilerle yaşamış olduğu deneyimler ve Cumhuriyet Üniversitesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
GÜNDEM
MHP VE CEM VAKFI´NDAN BİRLİK MESAJI
MHP VE CEM VAKFI´NDAN BİRLİK MESAJI
MHP İl Başkanlığı alevi vatandaşlarımızın ev kapılarının işaretlenmesi konusuyla ilgili Cem Vakfı´nı ziyaret ederek, birlik mesajı verdi. MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, "Biz, birlik ve beraberlik mesajı vermek, destek olmak için geldik. Biz aynı ağacın kökleriyiz. Aynı ağacın dallarıyız. Bu dalları kimse kırmaya yeltenemeyecek" dedi. Cem Vakfı Başkanı Mustafa Arslanali ise "Biz bu süreçleri aşacağız hep birlikte. Hep beraber oldukça bunun üstesinden geleceğiz. Bundan kimsenin de kuşkusu olmasın. Bu birlik beraberlikle olacak" diye konuştu.
GÜNDEM
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2