Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
"Fikirler geliştirmemiz gerekiyor"
"Fikirler geliştirmemiz gerekiyor"
Basın İlan Kurumu (BİK), İstanbul´da yazılı basın sektörünün içinde bulunduğu koşulları, değişim yönünü ve eğilimlerini ortaya çıkarmak amacıyla, sektörün ekonomik anlamda nitelikli bir piyasa yapısına ulaşabilmesi için ihtiyaçlarının belirlenmesini hedefleyen bir araştırma yaptı.
MEDYA
GÜNÜMÜZ PROBLEMİ ÇOCUK İSTİSMARI
GÜNÜMÜZ PROBLEMİ ÇOCUK İSTİSMARI
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda "Günümüzün Problemi Çocuk İstismarı Hakkında Ne Biliyoruz?" konulu konferans düzenlendi. Programa Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. H. İbrahim Delice, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bekir Zengin, Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Miraç Burak Gönültaş, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
GÜNDEM
10 İŞLETMEDEN 9´U DEĞİŞİM İSTİYOR
10 İŞLETMEDEN 9´U DEĞİŞİM İSTİYOR
Sivas Ticaret Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkan adayı Mustafa Eken, yurt ve pansiyon işletmeleri sahipleri ile bir araya gelerek yapılacak olan TSO seçimlerinde oylarına talip olduğunu söyledi. Gerçekleştirilen programda yurt ve pansiyon sahiplerinin sorunlarını da dinleyen Eken, başkanlık görevine seçilecek olursa iş birliği içinde sorunların çözümüne yönelik çalışmaların yapılacağını söyledi.
GÜNDEM
TURİZM POTANSİYELİ MASAYA YATIRILACAK
TURİZM POTANSİYELİ MASAYA YATIRILACAK
23-25 Şubat tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan "Uluslararası Sivas Turizm Kongresi´nde ilimizin turizm potansiyeli masaya yatırılacak. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi´nde düzenlenecek olan programa çok sayıda bilim adamı katılacak. Program öncesinde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Davut Gül, "Bu kongreyle Yıldız Dağı´nın ilimize ve ülkemize daha fazla nasıl faydalı olabileceğini ele alacağız. Yıldız Dağı´na ulaşım noktasında güzel gelişmeler olacak. Biz bu kongre ile açıkçası malımızın değerini kıymetini bir kez daha anlayacağız" dedi.
GÜNDEM
YILDIZELİ´NDE 841 KİŞİ OKUMA YAZMA ÖĞRENECEK
YILDIZELİ´NDE 841 KİŞİ OKUMA YAZMA ÖĞRENECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen okuma yazma seferberliği kapsamında Yıldızeli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce ilçe merkezinde 415, köylerde 426 olmak üzere 841 kişinin okur yazar olmadığı tespit edildi.
EĞİTİM
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
HER YENi OKUL GELECEK iÇiN UMUT
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, okulun açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, okulun ilçeye, Sivas´a ve ülkeye hayırlı olmasını diledi.
EĞİTİM
İstişare kültürü oluşturulmalı
İstişare kültürü oluşturulmalı
Sivas´ta istişare kültürünün çok zayıf olduğunu belirten MÜSİAD Sivas Şube Başkanı Mustafa Coşkun, Tüm TSK´ların Sivas ile ilgili çalışmalarda kendi fikrini objektif bir şekilde ortaya koyması lazım.
GÜNDEM
SiVASLI ANNELER Mehmetçik için seferber oldu
SiVASLI ANNELER Mehmetçik için seferber oldu
Turhal´da yaşayan Sivaslı kadınlar Zeytin Dalı Harekatı´na katılan Mehmetçik için seferber oluyor. Bir yandan askerler için Kur´an-ı Kerim okuyan Sivaslı kadınlar bir yandan da Mehmetçiklerin soğuktan korunması için içlik örüyor
GÜNDEM
Mehmet Akgül, dörtledi
Mehmet Akgül, dörtledi
Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası´nın Olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleştirildi. Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen kongrede iki aday yarıştı. Mevcut başkan Mehmet Akgül 441 oy alarak yeniden başkan seçildi. Rakibi Ebubekir Arslan ise 216 oy alabildi.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Vali Davut Gül, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi projelerinin bilgilendirme toplantısına katıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programda, geçtiğimiz günlerde Sivas merkez, ilçe ve köylerde başlayan "Annem Varsa Bende Varım" projesi hakkında bilgi veren Vali Gül, projenin işleyişi, okul yöneticilerin ve öğretmenlerin projeye olan katkıları, proje kapsamında veli-öğrenci ilişkileri ve projenin öğrencilere kattığı deneyimlerden bahsetti. Projenin başlamasından sonra önemli geri dönüşler alındığını söyleyen Vali Gül, bu uygulamaların okuma alışkanlığını kazanmada önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade etti. Değerlendirme toplantısı sonrasında "Otizm Spektrum Bozukluğu" paneli yapıldı.
EĞİTİM
YANLIŞ HESAP BAĞDAT´TAN DÖNDÜ
YANLIŞ HESAP BAĞDAT´TAN DÖNDÜ
Yıllardır Sivas kamuoyunun gündeminden düşmeyen Yüksek Hızlı Tren güzergâhı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son noktayı koydu. Yılmaz, hızlı tren istasyonunun mevcut gar ve üniversite olmak üzere iki ayrı yerde olacağını söyledi. İlimizdeki tüm kurum, kuruluş ve STK´lar kapalı kapılar ardında Yüksek Hızlı Tren istasyonunun mevcut gar bölgesinde olduğunu dile getirse de kamuoyunda açıklama yapmaktan çekinmişti. Ancak sadece Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak, ilk günden itibaren bu konudaki fikirlerini açık yüreklilikle dile getirmişti.
GÜNDEM
Partimiz üzerine düşeni yapacaktır
Partimiz üzerine düşeni yapacaktır
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Büyük Birlik Partisi, sistemin alternatifi olarak kuruldu ve bugün de yine milletinin yanında, devletinin varlığının bekası, milletinin geleceği noktasında dün üzerine düşeni yaptığı gibi bugün de yapmaktadır ve yarın da Allah´ın izniyle yapacaktır" dedi
SİYASET
IPARD II ile yüzde 40-70 hibe
IPARD II ile yüzde 40-70 hibe
2018 yılı Sivas Tarım Platformunun ilk toplantısı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğünde yapıldı. Toplantıda TKDK tarafından hayata geçirilen; tarım, hayvancılık, kırsal turizm ve yenilenebilir enerji kaynaklarının içinde bulunduğu IPARD II projesini tanıtımı ve 3. çağrısı hakkında bilgiler verildi. TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, 42 ilde hayata geçecek olan IPARD II projesi üçüncü çağrı ilanında 722 milyon TL bütçe ile vatandaşlara yüzde 40 ila yüzde 70 civarlarında bir hibe sağlanacağını kaydetti.
EKONOMİ
Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
Sivas´tan Irak´a eşi ve çocuklarıyla çalışmaya giden Cemal Küpeli, çalıştığı yemekhaneye düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Saldırının ardından Irak´ta kampa yerleştirilen eşi ve çocukları, Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
YAŞAM
"ORTAK AKIL" SİVAS´A FAYDA SAĞLAR
"ORTAK AKIL" SİVAS´A FAYDA SAĞLAR
Sivas Kent Konseyi´ne bağlı olarak yeni kurulan Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi üyeleri Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTIK
ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTIK
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü personelleriyle bir araya geldi. Kaya, "İlimizin vizyonu için önemli projelere imza attık. Bu bir ekip işidir ve bu ekibin yönetilmesi de bir marifettir, marifette iltifata tabidir" dedi.
GÜNDEM
NİHAT HATİPOĞLU Sivaslılarla buluşacak
NİHAT HATİPOĞLU Sivaslılarla buluşacak
Ünlü ilahiyatçı ve akademisyen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sivas´a geliyor.
GÜNDEM
BBP Suşehri İlçe Kongresi´nde Tokgöz güven tazeledi
BBP Suşehri İlçe Kongresi´nde Tokgöz güven tazeledi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Suşehri 11´inci olağan kongresinde İsmail Hakkı Tokgöz ilçe başkanlığına yeniden seçildi.
GÜNDEM
Rektör Yıldız´dan MTTB´ye ziyaret
Rektör Yıldız´dan MTTB´ye ziyaret
Milli Türk Talebe Birliği Sivas Şubesi tarafından gerçekleştirilen " İşlin Ehli" programına Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız katılarak öğrencilerle yaşamış olduğu deneyimler ve Cumhuriyet Üniversitesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
GÜNDEM
MHP VE CEM VAKFI´NDAN BİRLİK MESAJI
MHP VE CEM VAKFI´NDAN BİRLİK MESAJI
MHP İl Başkanlığı alevi vatandaşlarımızın ev kapılarının işaretlenmesi konusuyla ilgili Cem Vakfı´nı ziyaret ederek, birlik mesajı verdi. MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, "Biz, birlik ve beraberlik mesajı vermek, destek olmak için geldik. Biz aynı ağacın kökleriyiz. Aynı ağacın dallarıyız. Bu dalları kimse kırmaya yeltenemeyecek" dedi. Cem Vakfı Başkanı Mustafa Arslanali ise "Biz bu süreçleri aşacağız hep birlikte. Hep beraber oldukça bunun üstesinden geleceğiz. Bundan kimsenin de kuşkusu olmasın. Bu birlik beraberlikle olacak" diye konuştu.
GÜNDEM
YENi NESiL öğretmenlere emanet
YENi NESiL öğretmenlere emanet
Sivas Valisi Davut Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eden Vali Gül, "Çocuklarımızın zihin ve kişilik yapılarının şekillenmesinde, hayata hazırlanmasında büyük rol üstlenen öğretmenlerimiz, emek, özveri, sabır, hoşgörü ve sevgiyle bu onurlu mesleklerini yerine getirmektedirler" dedi.
GÜNDEM
“Biz doğru bildiğimiz fikirleri söyleriz”
“Biz doğru bildiğimiz fikirleri söyleriz”
İl divan toplantısına tüm Sivaslıları davet eden Saadet Partisi (SP) Sivas İl Başkanı Osman Gönay, Pazar günü saat: 13:00´de Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek olan programa genel başkan yardımcısı Birol Aydın´ın da katılacağını ifade etti.
GÜNDEM
GALİBİYET İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ
GALİBİYET İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ
Demir Grup Sivasspor´da Fenerbahçe hazırlıkları dün akşam saatlerinde yapılan antrenmanla başladı. Fenerbahçe maçını değerlendiren Teknik Direktör Samet Aybaba, “Fenerbahçe, Türkiye´nin en güçlü takımlarından biri. Ancak aldıkları kötü sonuçlar nedeniyle bazı karışıklıklar yaşadılar. Bunun da bizim maçın öncesine gelmesine bizim açımızdan bir dezavantaj. Ama biz her maça galibiyet için çıkıyoruz. Fenerbahçe´ye karşı da galibiyet amacıyla sahaya çıkacağız” dedi.
SPOR
RAHMETLE ANIYORUZ
RAHMETLE ANIYORUZ
Atatürk´ün vefatının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Atatürk´ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz” dedi.
GÜNDEM
BAŞKAN AYDIN´DAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN AYDIN´DAN 10 KASIM MESAJI
Atatürk´ün ebediyete intikal edişinin 79. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sergilediği İstiklal Mücadelesi ile dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri, bilimi rehber alan öngörüsü ile dünya liderleri arasında yerini almıştır. Atatürk, önderlik ederek zafere ulaştırdığı Milli Mücadele ile Türk tarihinin altın harflerle yazılı sayfalarını oluşturmuştur” dedi.
GÜNDEM
Geleceği kadınlar yazacak
Geleceği kadınlar yazacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell´in birlikte organize ettiği "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi" finaline katıldı.
GÜNDEM
KÖY MUHTARLARI BİLGİLENDİRİLDİ
KÖY MUHTARLARI BİLGİLENDİRİLDİ
Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Konferans Salonu´nda; Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş, Şube Müdürleri, Birlik ve Oda Başkanları ve Merkez İlçe Köy Muhtarlarının katılımı ile "Merkez İlçe Köy Muhtarları Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.
GÜNDEM
"Diriliş Nesli Dirilişin Öncüleriyle buluşuyor"
"Diriliş Nesli Dirilişin Öncüleriyle buluşuyor"
Sivas Eğitimde Diriliş Derneği´nin, "Diriliş Nesli, Dirilişin Öncüleriyle buluşuyor" projesi kapsamında konferans verildi.
GÜNDEM
GENÇLER GELECEĞİN MİMARI OLACAK
GENÇLER GELECEĞİN MİMARI OLACAK
Sivas Eğitimde Diriliş Derneği tarafından projelendirilen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Diriliş Nesli, Dirilişin Öncüleriyle Buluşuyor" projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM
KiTAP FUARINA 5 ÜZERİNDEN 5!
KiTAP FUARINA 5 ÜZERİNDEN 5!
Sivas Sosyal, Kamuoyu ve Piyasa Araştırma Merkezi (SİSAM) Genel Yayın Koordinatörü Süleyman Sami Kepenek, geride bıraktığımız 4 Eylül Sivas Kongresi´nin yıldönümü etkinlikleriyle ilgili ilimizde bir anket çalışması yaparak, Sivas halkının memnuniyetini ölçtüklerini belirtti.
GÜNDEM
DOLAR
5.3412
EURO
6.0565
Sivas
 • Bugün  10 °
 • Salı  8 °
 • Çarşamba  6 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Zengin, çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir.

  Hz. Muhammed
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

  İlginç Bilgiler