Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Vali Davut Gül, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi projelerinin bilgilendirme toplantısına katıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programda, geçtiğimiz günlerde Sivas merkez, ilçe ve köylerde başlayan "Annem Varsa Bende Varım" projesi hakkında bilgi veren Vali Gül, projenin işleyişi, okul yöneticilerin ve öğretmenlerin projeye olan katkıları, proje kapsamında veli-öğrenci ilişkileri ve projenin öğrencilere kattığı deneyimlerden bahsetti. Projenin başlamasından sonra önemli geri dönüşler alındığını söyleyen Vali Gül, bu uygulamaların okuma alışkanlığını kazanmada önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade etti. Değerlendirme toplantısı sonrasında "Otizm Spektrum Bozukluğu" paneli yapıldı.
EĞİTİM
YANLIŞ HESAP BAĞDAT´TAN DÖNDÜ
YANLIŞ HESAP BAĞDAT´TAN DÖNDÜ
Yıllardır Sivas kamuoyunun gündeminden düşmeyen Yüksek Hızlı Tren güzergâhı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz son noktayı koydu. Yılmaz, hızlı tren istasyonunun mevcut gar ve üniversite olmak üzere iki ayrı yerde olacağını söyledi. İlimizdeki tüm kurum, kuruluş ve STK´lar kapalı kapılar ardında Yüksek Hızlı Tren istasyonunun mevcut gar bölgesinde olduğunu dile getirse de kamuoyunda açıklama yapmaktan çekinmişti. Ancak sadece Türk Ulaşım-Sen Şube Başkanı Nurullah Albayrak, ilk günden itibaren bu konudaki fikirlerini açık yüreklilikle dile getirmişti.
GÜNDEM
Partimiz üzerine düşeni yapacaktır
Partimiz üzerine düşeni yapacaktır
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Büyük Birlik Partisi, sistemin alternatifi olarak kuruldu ve bugün de yine milletinin yanında, devletinin varlığının bekası, milletinin geleceği noktasında dün üzerine düşeni yaptığı gibi bugün de yapmaktadır ve yarın da Allah´ın izniyle yapacaktır" dedi
SİYASET
IPARD II ile yüzde 40-70 hibe
IPARD II ile yüzde 40-70 hibe
2018 yılı Sivas Tarım Platformunun ilk toplantısı, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Sivas İl Koordinatörlüğünde yapıldı. Toplantıda TKDK tarafından hayata geçirilen; tarım, hayvancılık, kırsal turizm ve yenilenebilir enerji kaynaklarının içinde bulunduğu IPARD II projesini tanıtımı ve 3. çağrısı hakkında bilgiler verildi. TKDK İl Koordinatörü Muhammed Ali Genç, 42 ilde hayata geçecek olan IPARD II projesi üçüncü çağrı ilanında 722 milyon TL bütçe ile vatandaşlara yüzde 40 ila yüzde 70 civarlarında bir hibe sağlanacağını kaydetti.
EKONOMİ
Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
Sivas´tan Irak´a eşi ve çocuklarıyla çalışmaya giden Cemal Küpeli, çalıştığı yemekhaneye düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetti. Saldırının ardından Irak´ta kampa yerleştirilen eşi ve çocukları, Türkiye´ye dönmeyi bekliyor
YAŞAM
"ORTAK AKIL" SİVAS´A FAYDA SAĞLAR
"ORTAK AKIL" SİVAS´A FAYDA SAĞLAR
Sivas Kent Konseyi´ne bağlı olarak yeni kurulan Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi üyeleri Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti.
GÜNDEM
ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTIK
ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATTIK
Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü personelleriyle bir araya geldi. Kaya, "İlimizin vizyonu için önemli projelere imza attık. Bu bir ekip işidir ve bu ekibin yönetilmesi de bir marifettir, marifette iltifata tabidir" dedi.
GÜNDEM
NİHAT HATİPOĞLU Sivaslılarla buluşacak
NİHAT HATİPOĞLU Sivaslılarla buluşacak
Ünlü ilahiyatçı ve akademisyen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Sivas´a geliyor.
GÜNDEM
BBP Suşehri İlçe Kongresi´nde Tokgöz güven tazeledi
BBP Suşehri İlçe Kongresi´nde Tokgöz güven tazeledi
Büyük Birlik Partisi (BBP) Suşehri 11´inci olağan kongresinde İsmail Hakkı Tokgöz ilçe başkanlığına yeniden seçildi.
GÜNDEM
Rektör Yıldız´dan MTTB´ye ziyaret
Rektör Yıldız´dan MTTB´ye ziyaret
Milli Türk Talebe Birliği Sivas Şubesi tarafından gerçekleştirilen " İşlin Ehli" programına Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız katılarak öğrencilerle yaşamış olduğu deneyimler ve Cumhuriyet Üniversitesi hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
GÜNDEM
MHP VE CEM VAKFI´NDAN BİRLİK MESAJI
MHP VE CEM VAKFI´NDAN BİRLİK MESAJI
MHP İl Başkanlığı alevi vatandaşlarımızın ev kapılarının işaretlenmesi konusuyla ilgili Cem Vakfı´nı ziyaret ederek, birlik mesajı verdi. MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz, "Biz, birlik ve beraberlik mesajı vermek, destek olmak için geldik. Biz aynı ağacın kökleriyiz. Aynı ağacın dallarıyız. Bu dalları kimse kırmaya yeltenemeyecek" dedi. Cem Vakfı Başkanı Mustafa Arslanali ise "Biz bu süreçleri aşacağız hep birlikte. Hep beraber oldukça bunun üstesinden geleceğiz. Bundan kimsenin de kuşkusu olmasın. Bu birlik beraberlikle olacak" diye konuştu.
GÜNDEM
YENi NESiL öğretmenlere emanet
YENi NESiL öğretmenlere emanet
Sivas Valisi Davut Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tebrik eden Vali Gül, "Çocuklarımızın zihin ve kişilik yapılarının şekillenmesinde, hayata hazırlanmasında büyük rol üstlenen öğretmenlerimiz, emek, özveri, sabır, hoşgörü ve sevgiyle bu onurlu mesleklerini yerine getirmektedirler" dedi.
GÜNDEM
“Biz doğru bildiğimiz fikirleri söyleriz”
“Biz doğru bildiğimiz fikirleri söyleriz”
İl divan toplantısına tüm Sivaslıları davet eden Saadet Partisi (SP) Sivas İl Başkanı Osman Gönay, Pazar günü saat: 13:00´de Atatürk Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek olan programa genel başkan yardımcısı Birol Aydın´ın da katılacağını ifade etti.
GÜNDEM
GALİBİYET İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ
GALİBİYET İÇİN SAHAYA ÇIKACAĞIZ
Demir Grup Sivasspor´da Fenerbahçe hazırlıkları dün akşam saatlerinde yapılan antrenmanla başladı. Fenerbahçe maçını değerlendiren Teknik Direktör Samet Aybaba, “Fenerbahçe, Türkiye´nin en güçlü takımlarından biri. Ancak aldıkları kötü sonuçlar nedeniyle bazı karışıklıklar yaşadılar. Bunun da bizim maçın öncesine gelmesine bizim açımızdan bir dezavantaj. Ama biz her maça galibiyet için çıkıyoruz. Fenerbahçe´ye karşı da galibiyet amacıyla sahaya çıkacağız” dedi.
SPOR
RAHMETLE ANIYORUZ
RAHMETLE ANIYORUZ
Atatürk´ün vefatının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “Atatürk´ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıldönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz” dedi.
GÜNDEM
BAŞKAN AYDIN´DAN 10 KASIM MESAJI
BAŞKAN AYDIN´DAN 10 KASIM MESAJI
Atatürk´ün ebediyete intikal edişinin 79. Yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sergilediği İstiklal Mücadelesi ile dünyanın tüm mazlum milletlerine esin kaynağı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; fikirleri, başarıları, eserleri, bilimi rehber alan öngörüsü ile dünya liderleri arasında yerini almıştır. Atatürk, önderlik ederek zafere ulaştırdığı Milli Mücadele ile Türk tarihinin altın harflerle yazılı sayfalarını oluşturmuştur” dedi.
GÜNDEM
Geleceği kadınlar yazacak
Geleceği kadınlar yazacak
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Turkcell´in birlikte organize ettiği "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi" finaline katıldı.
GÜNDEM
KÖY MUHTARLARI BİLGİLENDİRİLDİ
KÖY MUHTARLARI BİLGİLENDİRİLDİ
Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Konferans Salonu´nda; Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Özcan Karataş, Şube Müdürleri, Birlik ve Oda Başkanları ve Merkez İlçe Köy Muhtarlarının katılımı ile "Merkez İlçe Köy Muhtarları Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.
GÜNDEM
"Diriliş Nesli Dirilişin Öncüleriyle buluşuyor"
"Diriliş Nesli Dirilişin Öncüleriyle buluşuyor"
Sivas Eğitimde Diriliş Derneği´nin, "Diriliş Nesli, Dirilişin Öncüleriyle buluşuyor" projesi kapsamında konferans verildi.
GÜNDEM
GENÇLER GELECEĞİN MİMARI OLACAK
GENÇLER GELECEĞİN MİMARI OLACAK
Sivas Eğitimde Diriliş Derneği tarafından projelendirilen ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen "Diriliş Nesli, Dirilişin Öncüleriyle Buluşuyor" projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
GÜNDEM
KiTAP FUARINA 5 ÜZERİNDEN 5!
KiTAP FUARINA 5 ÜZERİNDEN 5!
Sivas Sosyal, Kamuoyu ve Piyasa Araştırma Merkezi (SİSAM) Genel Yayın Koordinatörü Süleyman Sami Kepenek, geride bıraktığımız 4 Eylül Sivas Kongresi´nin yıldönümü etkinlikleriyle ilgili ilimizde bir anket çalışması yaparak, Sivas halkının memnuniyetini ölçtüklerini belirtti.
GÜNDEM
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
80 darbesinin meyvesi 15 TEMMUZ´DUR
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 12 Eylül 1980 darbesi, 28 Şubat süreci ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Karasu, "80 darbesi Türkiye´de ciddi travmalar yaratmıştır. 80 darbesi ülkedeki siyasi alt yapılar değişti. Bütün siyasi parti partiler, sendikalar ve STK´lar kapatıldı. Böylece geçen yıl yaşadığımız 15 Temmuz´un alt yapıları oluştu. Büyük Ortadoğu Projesinin, Yeşil Kuşak Projesinin Amerika´nın eliyle ve cemaatler aracılığıyla Türkiye´de de 15 Temmuz´u yaşadık. Yani 80 darbesinin meyvesi 15 Temmuz´dur" dedi.
GÜNDEM
Kadın Kolları Kongreleri Hafik´ten başladı
Kadın Kolları Kongreleri Hafik´ten başladı
AK Parti Sivas Kadın Kolları Başkanlığı İlçe kongrelerine Hafik´ten başladı.
GÜNDEM
Sivas, Kitap Günlerini bekliyor
Sivas, Kitap Günlerini bekliyor
4 Eylül Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Şenlikleri” programı içerisinde yer alan ve 08–14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Sivas 6. Kitap Günleri´ne ait yayınevi stantlarının kurulumu gerçekleştiriliyor. 6. Kitap Günleri´nin çalışmaları kapsamında; kitap, yazı ve fikirleriyle ülkemize önemli katkıları bulunan değerli yazar, şair ve akademisyenler davet edilerek, imza ve söyleşiler düzenlenecek.
GÜNDEM
BiLGE KRAL KOMUTAN VE BABA
BiLGE KRAL KOMUTAN VE BABA
İşten yeni gelmiştir. Zoraki bir selamla içeri girer ve göz ucuyla yemek sofrasının hazır olup olmadığına bakar kendince haklı sebeplerinden dolayı yüzünde ciddiyetle karışık asıklık vardır. Gecenin devamında oturduğu koltukta sızıp kalır. Sabah erkenden yine ertesi akşam aynı hikâyenin başlaması için sessizce işine gider. Evet, sıradan bir aile babasından bahsediyorum. Birçok evde hanımlarına sorulduğu zaman eşlerini böyle anlatırlar. Belki de erkeklerin bekledikleri sadece biraz anlayış ve sessizliktir. Hanımların beklentisi de buna paralel olarak ilgi ve fedakârlıktır. Eşler ne yapacağını bilmez halde senelerini, belki de ömürlerini bu şekilde iki yabancı gibi geçirirler. Oysa çevremizde nasıl bir anne olacağımızı bize öğütleyen önderler gibi nasıl bir baba olacağımız hakkında bize fikirler veren önderler de vardır. Bu konuda iyi örneklerden birisi de Bosna savaşına liderlik yapmış bu sırada tüm Bosna halkının ve ailesinin gurur duyduğu ´Bilge Kral Aliya İzzetbegoviçt´tir.
GÜNDEM
Bilinçli olmak zorundayız
  Bilinçli olmak zorundayız
u haftaki röportajımızda, Saadet partisi Danimarka kadın kolları başkanı Fadime Türkoğlu ile siyaset ve özel hayatı hakkında konuştuk. Paşabahçe mesire alanında gerçekleştirdiğimiz söyleşimizde milli görüşçü bir ailede yetiştiğini söyleyen Türkoğlu, siyaset adeta bizim yaşam stilimiz derken, "Her konuda olduğu gibi FETÖ konusunda da Erbakan hocamız haklı çıktı" dedi. Türkoğlu, "Refah partisi meclisteyken İsrail Filistin´e tek kurşun bile atmaya cesaret edemiyordu. Maalesef İslam coğrafyası kan gölüne döndü. Seçimle işbaşına gelmiş olan Mursi´nin tutukluluğu devam ediyor. Suriye´deki durum içler acısı. Hocamızın ömrü İslam birliğini kurma çabasıyla geçti. Müslümanlar birlik olmadıkça İslam coğrafyasına huzur gelmez."Dedi.
GÜNDEM
BiK´TEN ‘ANA YAPISAL FORUM´ ÇALIŞMASI
BiK´TEN ‘ANA YAPISAL FORUM´ ÇALIŞMASI
Avrupa Birliği´nin (AB) eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı "Erasmus +" kapsamında yedi coğrafi bölgeyi temsilen yedi şehirde gerçekleştirilen "Gençlerin Katılımı ile Yerel Basının Dijitale Dönüşümü ve İnternet Yasası Çalıştayları" projesinin ikinci etabı olan "Ana Yapısal Diyalog Forumu" 21-22 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.
GÜNDEM
TURGUT CANSEVER´İN HAYALİ GERÇEK OLACAK
TURGUT CANSEVER´İN HAYALİ GERÇEK OLACAK
Sivas Belediyesi´nin bu yıl ilk kazmayı vurmayı planladığı Kale Projesi ile merhum Mimar Turgut Cansever´in hayali de gerçekleşmiş olacak. Projeyle ilgili bilgi veren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, kamulaştırmalara 45 Milyon TL para harcandığını belirterek, bu yıl içerisinde çalışmalara başlamayı hedeflediklerini kaydetti.
GÜNDEM
Üniversite öğrencilerine ´girişimcilik´ anlatıldı
Üniversite öğrencilerine ´girişimcilik´ anlatıldı
Cumhuriyet Teknokent ile Erciyes Teknokent işbirliği ile Bireysel Genç Girişim (BİGG) adlı konferans düzenlendi.
GÜNDEM
FESTiVAL SONA ERDi
FESTiVAL SONA ERDi
Ünlü halk ozanı Aşık Veysel, memleketi Sivas´ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde adına düzenlenen festivalde anıldı. Festivalde konuşan Vali Davut Gül: "Aşık Veysel´in fikirleri, bizi bir arada tutan, farklılıklarımızı zenginlik olarak gören, toprağı seven, memleketi seven, insanları seven yani ömründe sevgi olan fikirlerdi"
GÜNDEM
DOLAR
6.2718
EURO
7.3437
Sivas
 • Bugün  22 °
 • Cumartesi  22 °
 • Pazar  22 °
 • FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  Başlangıç Tarihi
  Bitiş Tarihi
  Gün ışığı geldiğinde; kör insanı rehber olarak kullanmak saçmalıktır…” Heinrich Heine

  Heinrich Heine
  sxyl

  Çok Okunanlar
  Çok Yorumlananlar
  BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

  İlginç Bilgiler