Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Yer teslimi yapıldı
Yer teslimi yapıldı
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmet binası ve Afet Acil Durum Yönetim Merkezi hizmet binası yapım işinin yer teslimi yapıldı.
GÜNDEM
MÜHENDİSLİĞİ ANLATTILAR
MÜHENDİSLİĞİ ANLATTILAR
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Mühendis Gençler Topluluğu tarafından “Mühendislik Gelişim Günü” etkinliği kapsamında öğrencilere mühendislik anlatıldı. Üniversite Kültür Merkezi´nde düzenlenen programa Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Erdem, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Mekanik Sistemleri Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Serdar Mercan, ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin ve öğrenciler katıldı
GÜNDEM
İŞGEM GİRİŞİMCİLERE KUCAK AÇACAK
İŞGEM GİRİŞİMCİLERE  KUCAK AÇACAK
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde yer alan Sivas İş Geliştirme Merkezi´nin açılışı yapılarak hizmete girdi. Sivas Valisi Davut Gül, “Sivas´taki işletmeleri her alanda desteklemek, onların finansal kaynaklara erişimini sağlamak, iş geliştirmeleri yeni iş ve pazar sağlıklı büyümelerini, bölgede istihdam sağlamak, girişimcilik ruhunu artırmak, işgücünün bölgede kalmasını, yeni sektörler oluşturmak amacındayız” dedi.
GÜNDEM
BAŞKAN YILDIRIM´DAN BİRLİK ÇAĞRISI!
BAŞKAN YILDIRIM´DAN  BİRLİK ÇAĞRISI!
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, “Seçim bitmiştir, sonuçları ilimize ve iş dünyamıza hayırlı olsun. Odamızın ve Sivas´ımızın geleceği, TOBB´daki konumumuzu korumak ya da yükseltmek için tüm meclis üyelerimizi birlik olmaya, destek vermeye davet ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Kadroyu birlikte yenen yemekle kutladılar
Kadroyu birlikte yenen yemekle kutladılar
Sivas Belediyesi´nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan işçiler düzenlenen yemekli programla bir araya geldi.
GÜNDEM
Peynir diye bitkisel yağ satmışlar!
Peynir diye bitkisel yağ satmışlar!
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı; taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 173 firmaya ait 282 parti ürünü kamuoyuna açıkladı. Bunlar arasında Sivas menşeli iki firmanın ürünü de yer aldı. Yağlı tulum peynirine bitkisel yağ kattığı tespit edilen bu firmaların ürünleri Cemalzade ve Emiray olarak açıklandı.
GÜNDEM
YIKIM İHALESİ 26 MART´TA
YIKIM İHALESİ  26 MART´TA
Eski Numune Hastanesi binasından tescilin kaldırılmasıyla ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesi konuyu yargıya taşırken, ilimizde ise vasıfsız binanın yıkımı için çalışmalar başlatıldı. Binanın yıkımı için Sivas Valiliği Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihaleye çıkılacak. 26 Mart saat 14.00´da yapılacak ihalenin sonuçlanmasının ardından yaklaşık 1 ay içerisinde söz konusu vasıfsız bina yıkılacak.
GÜNDEM
KARAYOLLARINDAN 4,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
KARAYOLLARINDAN 4,5 MİLYAR LİRALIK YATIRIM
Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, 2017 yılı içerisinde yapılan çalışmalara değinerek 2018 yılında yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz yıl 58 projenin hayata geçirildiğini söyleyen ve toplam proje bedelinin 4 milyar 591 milyon TL olduğunu belirten Aslan, "1 Milyar 829 Milyon TL´lik gerçekleşme sağladık. 2018 yılında da yatırımlarımız devam edecek" dedi.
EKONOMİ
Patlamalarının nedeni belli oldu
Patlamalarının nedeni belli oldu
Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas´ta bugün Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı´nı sular altında bırakan boru patlamasına, geçmişte kullanılan standart dışı boruların neden olduğunu söyledi.
GÜNDEM
Damızlık düve projesinde SONA YAKLAŞILDI
Damızlık düve projesinde SONA YAKLAŞILDI
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız "500 Baş Damızlık Düve Projesi" yatırımcısı Taha Tarım ve Hayvancılık Ltd. Şti.´ ne ait Merkez Kızılkavraz Köyü´nde, inşaatı devam eden işletmeyi yerinde inceledi.
GÜNDEM
BİR SAHİPSİZ OKUL; SELÇUK ANADOLU LİSESİ
BİR SAHİPSİZ OKUL; SELÇUK ANADOLU LİSESİ
İlimizin en eski ve tarihi okullarından olan Selçuk Anadolu Lisesi´nde yaşananlar adeta okulun sahipsiz kaldığını tescilliyor. 1916 yılında yapılan ve bir asrı aşan yaşıyla ısınmadan, aydınlatmaya, su şebekesinden, internet ağına, güvenlikten, spor salonu ve laboratuarlara, konferans salonundan toplantı salonlarına kadar birçok konuda sıkıntı yaşanıyor. Bu imkansızlıklar neticesinde 3 yıl önce okul için restorasyon projesi hazırlandı. Ancak şu ana kadar hiçbir ilerleme kaydedilemedi. Yorgun ve mahzun bir şekilde ilgi bekleyen bu güzel Osmanlı eserinin akıbeti merak ediliyor…
GÜNDEM
DİVRİĞİ KENT MEYDANI 25 EKİM´DE AÇILACAK
DİVRİĞİ KENT MEYDANI 25 EKİM´DE AÇILACAK
3S Kale Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Saadet ve Sadakat Özgür ile Divriği Belediye Başkanı Hakan Gök, Sivas Valisi Davut Gül´ü ziyaret ederek, Divriği Kent Meydanının açılışına davet ettiler. Desteklerinden ötürü 3S Kale Holding´e teşekkür eden Vali Gül, "Proje, şehrin kültürel mimarisini, tarihi dokusunu yansıtan ve adına yakışır bir şekilde gerçekleştirildi" dedi.
GÜNDEM
TÜNEL İŞÇİLERİ "ZORGÜN"LER YAŞIYOR
TÜNEL İŞÇİLERİ "ZORGÜN"LER YAŞIYOR
Sivas Belediyesi´nin önemli projeleri arasında yer alan Mevlana Tüneli´nde çalışan beden işçisi Nazif Kumar, bu iş için Gaziantep´ten Sivas´a gelmek zorunda kaldığını belirtti. Temmuz ayında işe başladığını belirten Kumar, içeride alamadığı yaklaşık bir buçuk aylık maaşı olduğunu kaydetti.
GÜNDEM
Sanat öğrenirken KAZANIYORLAR
Sanat öğrenirken KAZANIYORLAR
Sivas Açık Ceza İnfaz Kurumundaki erkek mahkumlar, kurulan baza atölyesinde hem meslek öğreniyor hem de para kazanıyor. Mahkumların ürettikleri bazalara firmalar yoğun talep gösteriyor.
GÜNDEM
30 Milyon´a mal olacak
30 Milyon´a mal olacak
Vali Davut Gül, inşaatı devam eden valilik ek hizmet binasını inceledi. Hem mimari anlamda, hem de tüm birimlerin bir araya gelmesi açısından bu projenin Sivas´ın en prestijli projelerinden biri olduğunu hatırlatan Gül, binada; kartlı geçiş sistemi, iklimlendirme, havalandırma, yangın algılama, alarm, güvenlik, aydınlatma ve akıllı asansörler bulunacağını, ayrıca bu sistemlerin birbiriyle bütünleşip tek merkezden kontrol edilebileceğini belirtti.
GÜNDEM
Kale Projesi Ankara´da MASAYA YATIRILDI
Kale Projesi Ankara´da MASAYA YATIRILDI
Türkiye´ye örnek bir proje daha kazandırılacak olan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Kale Projesi İşletme Modeli belirlenmesi çalıştayı Ankara´da düzenlendi.
GÜNDEM
VALİ GÜL, MEHMETÇİK İLE SAHUR YAPTI
VALİ GÜL, MEHMETÇİK İLE SAHUR YAPTI
Vali Gül, sahurda ziyaret ettiği 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında yemekhaneyi de denetledi
GÜNDEM
TEKNOKENT GÜZEL BiR iVME KAZANDI
TEKNOKENT GÜZEL BiR iVME KAZANDI
Bünyesinde 28 firmaya hizmet veren Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent firma temsilcileri iftar yemeğinde bir araya geldi. Programda konuşan Rektör Alim Yıldız, "Teknokent olarak sizlere nasıl yardımcı olabiliriz, daha ileriye nasıl taşıyabiliriz bunun uğraşısı içerisindeyiz. Çevremizdeki gelişmiş teknokentler gibi olma çabası ve gayreti içerisindeyiz. Ekibimiz farklı illeri gezme imkanına sahip oldu. Oralarda neler yapılıyor, bunun üzerine biz neler koyabiliriz düşüncesi içerisinde olduk. Teknokentimiz güzel bir ivme kazandı" dedi.
GÜNDEM
KÖPRÜ SENEYE KALDI
KÖPRÜ SENEYE KALDI
Karşıyaka´yı şehre yakınlaştıracak olan ve bölge halkının da uzun zamandır beklediği köprünün ihalesi yapıldı. Yer teslimi gerçekleştirilen köprünün yakın zamanda yapımına başlanacak.
GÜNDEM
ÇİMENTO SATILIYOR MU?
ÇİMENTO SATILIYOR MU?
Cumhuriyet döneminden itibaren ilimizin en önemli yatırımları arasında yer alan Sivas Çimento Fabrikası 1992 yılında özelleştirildikten sonra Fransız ve Portekizli firmalara satılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda da Votorantim´e geçen fabrikanın şimdi de Çinli bir firmaya devredileceği gündeme geldi. Fabrika çalışanlarından edindiğimiz bilgilere göre son birkaç haftadır fabrikanın Çinli bir firmaya devredileceği ve Çinli birçok personelin istihdam edileceğine yönelik iddiaların gündemde olduğu ifade edilirken, bu durumun fabrika çalışanlarını tedirgin ettiği öğrenildi.
GÜNDEM
VALİ DAVUT GÜL´DEN ESNAFLARA ZİYARET
VALİ DAVUT GÜL´DEN ESNAFLARA ZİYARET
Vali Davut Gül, ilimizdeki bazı esnaf ve kamu kuruluşlarına yönelik bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÜNDEM
KÜLTÜR VE TURİZM İLE KALKINAMAYIZ
KÜLTÜR VE TURİZM İLE KALKINAMAYIZ
İlimizdeki basın mensuplarıyla istişare toplantısında bir araya gelen AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habib Soluk, Sivas´ın gelişiminin kültür ve turizmle, AVM veya termal otellerle olmayacağını belirterek, ilimizin kalkınmasının Sanayi, Tarım ve Hayvancılık sektörüne bağlı olduğunu belirtti. Soluk, “Sivas´ın meselesi Çermik meselesi değildir. Birbirimizi kandırmayalım. Sivas´ın meselesi turizm meselesi değil. Sivas´ı turizm ile kalkındıracağız diyenler yanılıyorlar. Kültür merkezi diyorlar. Doğrudur. Sivas kültür kaynağıdır. Ama Sivas´ın kalkınması ile ilgili kültür hamlesi de bir şey getirmez. Sivas´ın ayağa kalkması ile ilgili benim gördüğüm ve bizden istenmeyen, Sivas bir sacın 3 ayağına çok sağlam basmalıdır. Bunlar ise sanayi, tarım ve hayvancılıktır” dedi.
GÜNDEM
YENİ GİRİŞ KAPILARINI KİM TASARLADI?
YENİ GİRİŞ KAPILARINI KİM TASARLADI?
Temmuz ayında göreve gelen Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, kısa sürede yaptığı ve planladığı işlerle Cumhuriyet Üniversitesi´nde hızlı bir değişim rüzgarı estirmişti. Pek çok projeyle üniversitenin çehresini değiştirmeyi hedefleyen Yıldız´ın, üniversiteye yapmayı planladığı projeleri ise Sivas dışındaki firmalara yaptıracak olması akıllarda soru işareti bıraktı.
GÜNDEM
TORNA TEZGÂHINDAN DÜNYAYA AÇILAN FİRMA
TORNA TEZGÂHINDAN DÜNYAYA AÇILAN FİRMA
Bir torna tezgahıyla kolları sıvayan Halis Usta´nın eseri bugün Dünya´ya ihracat yapıyor. Organize Sanayi Bölgesinde eksantrik kam mili üreterek Avrupa ülkelerine ihracat yapan ESTAŞ, 1971 yılında ilk olarak Halis Vermezoğlu´nun girişimiyle ortaya çıktı ve başarısını katlayarak günümüze kadar geldi.
GÜNDEM
KALİTE FİYAT GÜVENİLİRLİK ESTAŞ
KALİTE FİYAT GÜVENİLİRLİK ESTAŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın istihdam seferberliği çağrısından sonra Sivas´ta kendisine 15 bin hedef koyarak bu kampanyaya omuz vermişti. Bu kapsamda ilimizde üretim faaliyeti içinde olan sanayi kuruluşlarını gündeme getirerek her hafta bir firmayı tanıtmak istiyoruz. Böylelikle laf değil iş üreterek istihdama katkı sağlayan firmaları Sivas kamuoyu daha yakından tanıma imkanı bulmuş olacak.
GÜNDEM
Yatırımcılara Kapımız açık
Yatırımcılara Kapımız açık
Sivas Valisi Davut Gül, Sıcak Çermik Turizm Altyapı Hizmet Birliği (ÇETAB) Meclis Toplantısında yatırımcılara önemli mesajlar verdi. Vali Gül, “Mevcut yatırımcılara sahip çıkıyor, yeni yatırımcılara da her zaman kapımızın açık olduğunu ifade etmek istiyorum. Termalde 7-8 firmaya verebilecek kadar suyumuzda var. Sivas içinde veya dışında kim gelirse yerini bir hafta içinde teslim ederiz. Ülkemizde, Sıcak Çermik termal suyu şu anda en uygun fiyatla yatırımcısına göz kırpmaktadır” diye konuştu.
GÜNDEM
Gök Medrese Eski İhtişamına Kavuşacak
Gök Medrese Eski İhtişamına Kavuşacak
Geçmişte yanlış restorasyonlara kurban edilen tarihi Gök Medrese eski ihtişamına kavuşacağı günleri bekliyor. İlimizin önemli tarihi yapılarından olan muhteşem eserin uzun süredir devam eden restorasyon çalışmalarının 2017 yılında tamamlanması bekleniyor
GÜNDEM
Yıldız Dağı Türkiye´nin En İddialı Tesisi
Yıldız Dağı Türkiye´nin En İddialı Tesisi
Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi´nde incelemelerde bulunan Sivas Valisi Davut Gül, Yıldız Dağı tesislerinin Türkiye´deki en iddialı tesislerinden birisi olduğunu söyledi
GÜNDEM
?Annem Rüyasında Görmüş
?Annem Rüyasında Görmüş
2016 Rio Olimpiyatları´nda Türkiye´ye tek altın madalyayı kazandıran Sivaslı milli güreşçi Taha Akgül, annesinin maçtan önce şampiyon olacağını rüyasında gördüğünü söyledi.
SPOR
Esentepe ve Yunusemre Sivas´ın Gözdesi Olacak
Esentepe ve Yunusemre Sivas´ın Gözdesi Olacak
Sivas´ın yeniden imarı noktasında hızlı bir şekilde çalışma sergileyen Sivas Belediyesi, Esentepe ve Yunusemre Mahallelerinde, kentsel dönüşüm için yoğun mesai harcıyor. Projede ciddi aşamaların kaydedildiği ve uygulamaya başlanmasının an meselesi olduğu bu mahalleler, Sivas´ın en gözde mekanlarından biri haline gelecek
GÜNDEM
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dua...
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Vefalı Olmak İnsani Bir Duygudur
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7975
EURO
9.2988
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İçteki kiri su değil, ancak gözyaşı temizler…

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi