Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Taydaş´ın Projesine TÜBİTAK Desteği--Video
Taydaş´ın Projesine TÜBİTAK Desteği--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Nanoteknoloji Bölümü 4´üncü sınıf öğrencisi Dilşad Taydaş´ın kireçlenme hastalığının tedavi edilmesine yönelik hazırladığı proje TÜBİTAK Bilim İnsanları Destekleme Programları (BİDEB) tarafından desteklenecek.
GÜNDEM
300 Fikir 300 Proje
300 Fikir 300 Proje
26 Aralık 2018´de düzenlenen Sivas Çalıştayının 1. yılında değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen çalıştayın ardından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek “2020 yılı için merkez ve ilçelerimizi kapsayan, kurumlarımızın yapısını sürekli dinamik tutacak ve toplumun kılcal damarlarına nüfuz edecek ‘Sivas İçin 300 Fikir, 300 Proje´ vizyonumuzu Ocak ayı içerisinde kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.
GÜNDEM
Kervan Yürüyecek
Kervan Yürüyecek
7 Haziran 2015 seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi´nden (CHP) milletvekili adayı gösterilen Baki Çoban, partisinin hafta sonu gerçekleştirilen Merkez İlçe Başkanlığı kongresi sonrası sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Çoban, “Bizler partimizi kendi değerlerimiz ile büyütüp iktidara getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kim ne derse desin bu kervan yürüyecek” dedi.
GÜNDEM
Sivasspor´a “58 Biletli” Destek
Sivasspor´a “58 Biletli” Destek
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´in sosyal medyada “Sivasspor maçına 58 bilet benden” sloganıyla başlattığı kampanyaya, il protokolü destek verdi. Twitter üzerinden başlatılan taraftara hediye bilet kampanyası ilgiyle karşılandı.
SPOR
Sonuna Kadar Takip Edeceğim--Video
Sonuna Kadar Takip Edeceğim--Video
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, partisinin İl Başkanı Özkan Turan Navruz ile birlikte gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette konuşan Milletvekili Özyürek, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin Sivas için önemli olduğunu ifade ederek, “Sayın Bakanımızdan teşvik sözünü aldık. Açık ve net bir şekilde ifade edeyim ki bu söz yerine getirilmezse sonuna kadar takip edeceğim. Sivas´a özel teşvik yasasının gelmesi lazım” dedi.
GÜNDEM
Empati Yapın
Empati Yapın
“Sağlık Yönetiminde Kariyer Günleri” adlı konferans kapsamında öğrencilerle bir araya gelen Sağlık İl Müdürü Fethullah Selçuk Moğulkoç, “Tüm idarecilerin veya büyüklerin öğütlediği bir şey var; empati yapmak. Kendinize nasıl davranılmasını istiyorsanız mutlaka hastalara da öyle davranmanız gerekir” dedi.
GÜNDEM
Sözleşmeli Öğretmenler Kadroya Geçirilmeli
Sözleşmeli Öğretmenler Kadroya Geçirilmeli
Sözleşmeli öğretmenler için eşit özlük hakları ve kadro talebinde bulunan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, “Sözleşmeli öğretmenlik bütünüyle terk edilmeli, mevcut sözleşmeli öğretmenler ivedilikle kadroya geçirilmelidir. Eğitim-Bir-Sen olarak diyoruz ki Türkiye´nin gücü ve tarihi birikimi güvencesiz istihdamı kamuda terk etmeyi aile kurumunu muhafaza etmeyi zorunlu ve mümkün kılmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Halı Dokumacılığı Eğitimi Verildi
Halı Dokumacılığı Eğitimi Verildi
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Sosyal Girişimcilik Semineri ve Tezgahsız Halı Dokuma Atölyesi programı düzenlendi. Program kapsamında Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü Halıcılık ve Kilimcilik Programcılığı Öğr. Üyesi Emine Tonus tarafından tezgahsız halı dokumacılığı eğitimi verildi.
GÜNDEM
“Mas Güreşi” Turnuvası Yapıldı
“Mas Güreşi” Turnuvası Yapıldı
Sivas KYK Kadı Burhaneddin Yurdunda geleneksel sporları yaşatmak amacıyla “Mas Güreşi” turnuvası düzenlendi.
SPOR
Geminbeli Tüneli 2021´de Hizmette
Geminbeli Tüneli 2021´de Hizmette
Karadeniz Bölgesi´ni Sivas üzerinden Akdeniz Bölgesi´ne bağlayacak olan 2010 rakımlı Geminbeli Geçidi´ndeki tünel çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Bu tünel kuzey-güney bağlantısı için çok büyük önem arz etmekte. Akdeniz ve Karadeniz sahillerine bağlanmamız anlamında da önemli. 2021 yılında burası hizmete girecek” dedi.
GÜNDEM
Teşvikte Adalet İstiyoruz
Teşvikte Adalet İstiyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren tekstil firmalarına Sivas´ta tekstil yatırımlarına verilen teşvikler hakkında bilgi verdi. Başkan Eken´e ilgisinden dolayı teşekkür eden Meda Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Adem Göler, “Daha önce bizlere söylendiği gibi ‘Biz Güneydoğu´ya teşvik verdik, oraya gidin´ denmesin. Ben neden Sivas´ı bırakıp da Güneydoğu´ya gideyim. Burada da bir tarafa yüzde 80 teşvik verilecek diğer tarafa hiçbir şey verilmeyecekse olmaz. Her tarafa eşit olmalı. Adaletli bir teşvik sistemi istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Hayran Kaldılar
Hayran Kaldılar
BİLSEM ile Tasarım ve Beceri Merkezini ziyaret eden Vali Salih Ayhan´ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan ve beraberindeki protokol eşleri Sivas Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile Sivas Tasarım ve Beceri Merkezinde incelemelerde bulundu. Yatırımları oldukça beğendiklerini söyleyen protokol eşleri çocukların tasarım gücü ve yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla güzel bir imkanın oluşturulduğunu dile getirdiler.
GÜNDEM
Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Bayrağı İleriye Taşıyacağız
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, ilçe istişare toplantıları kapsamında Gürün´de üyelerle bir araya geldi. 17 aylık görev süresi boyunca yaptıkları çalışmalara ilişkin üyeleri bilgilendiren Başkan Eken, “Biz 7 bin üyeyi temsil ediyoruz. 69 tane meclis üyemiz var. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, tüm üyeleri ve ilçeleri ile bir bütün. Biz göreve geldiğimizde; ‘Doğru olacağız, doğru yapanın yanında olacağız´ dedik. Geçmiş yönetimleri eleştirmiyorum. Hepsi hizmet etmiş. Geçmiştekilerden Allah razı olsun. Biz bayrağı aldık ve daha da ileriye taşıyacağız” dedi.
GÜNDEM
Kızılay, Kara Gün Dostu
Kızılay, Kara Gün Dostu
Kızılay´ı ziyaret eden Vali Salih Ayhan, “Kızılay, binlerce insana eğitim, sağlık ve diğer tüm insanı yardımları yapmakta ve ülkemize sığınan insanların tekrar yurtlarına dönmeleri için desteklemektedir" dedi.
GÜNDEM
Sivas İçin Çalışmalıyız
Sivas İçin Çalışmalıyız
Ticaret ve Sanayi Odası´nın (TSO) Eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Çetin Yıldırım koordinesinde yapılan toplantıda konuşan TSO Başkanı Mustafa Eken, meclis üyelerine seslendi. Üyelerden sorunların çözümü noktasında daha aktif olmalarını isteyen Başkan Eken, “69 meclis üyesi Sivas´ta yapılacak her işten sorumlusunuz. Hepimizin vebali var. Görmüş olduğunuz eksiklikleri buraya getirmezseniz, yapılan güzelliklerin arkasında durmazsanız vebali var. Boş işleri bırakıp icraat yapmamız gerekiyor. Üyelerimizin Sivas´ın sorun ve sıkıntıları için çalışmamız gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
SİVTAŞ Güç Katacak--Video
SİVTAŞ Güç Katacak--Video
Sivas Kongresi´nin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘AGRO Sivas 2019 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı´ dün kapılarını açtı. Fuarın açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, kısa adı SİVTAŞ olan Sivas Teknik Tarım Hayvancılık ve İnşaat Ticaret Sanayi Anonim Şirketi´ni kurduklarını anımsatarak “Şu an yoğunluktan dolayı belki çok gündem olmasa da yakında imalat süreçlerine başlıyoruz. Seneye bu zaman SİVTAŞ´ın güçlü bir bünyesi olacak, fabrikaları olacak. Sözleşmeli üretim ve sözleşmeli besicilik yapacak” dedi.
GÜNDEM
Güzel Fikirler Ortaya Çıkacak
Güzel Fikirler Ortaya Çıkacak
Sivas Kongresi´nin 100. yılı nedeniyle bu yıl ilimizde düzenlenen Orta Anadolu Ekonomi Forumu dün başladı. Programın açılışında konuşan Vali Salih Ayhan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da programlarımıza teşrif edecek olması ayrı bir heyecan verdi. Forum hep Ege, Akdeniz´de yapılırken Anadolu´nun kalbinde Sivas´ta yapılması güzel oldu. Alanında uzman olanlar, ekonomi forumunda güzel fikirler üretecekler. Bu fikirler de inşallah ilimize, ülkemize ve dünyaya yön verecek" dedi.
GÜNDEM
“Hakkaniyetli Bir Hüküm Bekliyoruz”--Video
“Hakkaniyetli Bir Hüküm Bekliyoruz”--Video
Memur-Sen üyeleri, 5´inci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin anlaşmazlıkla sonuçlanmasını, kent meydanında yaptığı basın açıklamasıyla protesto etti. Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Temiz, “Biz Hakem Kurulundan; elektrik ve doğalgaz zamlarının art arda yaşandığı, ulaşım ve barınma giderlerinin yükseldiği, enflasyonun tahmin ve hedeflerin üzerinde çıktığı, alım gücünün düştüğü, pek çok gider kaleminde artış yaşandığı bir süreçte bütün parametrelerin dikkate alındığı adil ve hakkaniyetli bir hüküm bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Modernizasyon Tamamlanacak
Modernizasyon Tamamlanacak
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin ilk, 1963 yılında başlatılan planlı dönem sürecinin ise 11.´si olan 2019 – 2023 Kalkınma Planı açıklandı. Sivas; kalkınma planında “Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas-Malatya-Gaziantep” güzergâhı bağlamında ele alındı. 209 sayfadan oluşan kalkınma planında aralarında ilimizin de bulunduğu bu 6 ilde demiryolu modernizasyonunun tamamlanacağı ifade edildi.
GÜNDEM
“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”
“Hakkımızı Helal Etmiyoruz”
Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, HDP´li 3 belediyeye kayyum atanması kararını değerlendirdi. Karardan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Başkan Hızal, “Türkiye Cumhuriyeti devletinin temellerinin atıldığı Sivas´tan sesleniyorum: Devletimizin hangi kademesi ve mevkiinde olursa olsun, bu aziz vatanımız için şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanları ile alınan bu topraklara ihanet içerisinde olanlara hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
“Hayal etmeye devam edeceğiz”
Volkswagen´in Türkiye´de 2 milyar euroluk yapacağı yatırıma Sivas´ın ev sahipliği yapması için bulundukları girişimi değerlendiren Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, “Yetkililer ile ikili görüşmelerimiz sonucu talebimizi değerlendirdiklerini ancak limandan dolayı İzmir ve çevresini seçtiklerini söyledi. Sivas için hayal etmeye devam edeceğiz. Bugün Volkswagen olmaz, yarın başka bir otomobil fabrikası olur. Cumhurbaşkanımız tarafından endüstri bölgesi olarak açıklanan Demirağ OSB´ye büyük yatırımcılar çekmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Şükran borcumuz var”
“Şükran borcumuz var”
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, “15 Temmuz´da canını ortaya koyan şehit ve gazilerimize şükran borcumuz var. Allah bir daha bu millete 15 Temmuzları yaşatmasın” dedi.
GÜNDEM
Ekonomiye Zarar Veriyor
Ekonomiye Zarar Veriyor
Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, yaptığı yazılı açıklama ile hububat hasadının başladığı ilimizde dane kaybı uyarısında bulundu. Biçerdöver ile hasatta dane kaybının ekonomiye büyük zarar verdiğini dile getiren İl Müdürü Yıldız, “Yaptığımız denetimlerde belgesiz veya yüzde 2´den fazla dane kaybına neden olacak şekilde biçim yapıldığının tespit edilmesi halinde, operatör ve biçerdöver sahiplerine her fiil için ayrı ayrı idari para cezası uygulayacağız. Çiftçilerin bir yıllık emeklerinin karşılığını almaya başladığı şu günlerde biçim hataları nedeniyle çiftçinin emeklerinin toprağa gömülmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
“Gardaşlık Festivali”nde buluşalım
“Gardaşlık Festivali”nde buluşalım
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Haziran Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına katılmak üzere Kayseri´ye giden Vali Salih Ayhan, Kayseri Sivaslı Dernekler Platformu´nu ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Ayhan, Kayseri´de bulunan Sivaslıları 5-6 Ağustos´ta ilimizde gerçekleştirilecek ‘Gardaşlık Festivali´ne davet etti.
GÜNDEM
Divriği MYO´dan Örnek Davranış
Divriği MYO´dan Örnek Davranış
Cumhuriyet Üniversitesi Divriği Meslek Yüksekokulu yönetimi, engelli Erdur Alişan´ın aracını tamir ederek kendisine teslim etti.
GÜNDEM
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Yol Haritamızı Belirliyoruz
Ticaret ve Sanayi Odası´nda düzenlenen Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü´nde (MEGİP) konuşan Vali Salih Ayhan, Demirağ OSB´nin endüstri alanı olması hususuna ilişkin “Burası karma endüstri alanı mı yoksa özel endüstri alanı mı olacak? Her ikisinin de ilimize avantajı ya da dezavantajı nedir? Bunları, her yönüyle çok iyi analiz etmek için uğraş veriyoruz. Bu kapsamda; yol haritamızı, milletvekillerimizle, belediyemizle, ticaret sanayi odamızla ve diğer paydaşlarımızla belirliyoruz” şeklinde konuştu.
GÜNDEM
“Gurur Duyuyoruz”
“Gurur Duyuyoruz”
Jandarma teşkilatının 180´inci kuruluş yıl dönümünü kutlayan Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Ülkemizin huzur, can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışan, mücadele eden Jandarma teşkilatımızla gurur duyuyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Hayalleriniz Gücünüzün Üstünde Olsun”
“Hayalleriniz Gücünüzün Üstünde Olsun”
Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesi 6´ncı dönem mezunları için tören düzenlendi. Cumhuriyet Üniversitesi Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu´nda düzenlenen programda konuşan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Ağırman, mezun olan iletişimcilere “Hayalleriniz her zaman gücünüzün üstünde olsun. Hayalleriniz sahip olduğunuz potansiyel gücün altında olursa sahip olduğunuz gücü kullanamayacaksınız demektir” dedi.
GÜNDEM
Baktagir, Öğretmenlerle Buluştu
Baktagir, Öğretmenlerle Buluştu
Dünyaca ünlü kanun virtüözü ve bestekâr Göksel Baktagir, Sultan Şehir Öğretmen Buluşmaları programının konuğu oldu. Sanat hayatı, müziğe olan tutkusu, proje ve müzik çalışmaları, bestelediği eserler gibi birçok konuda samimi paylaşımlarda bulunan Baktagir, öğretmenlerin hem sanat hayatı hem de müzik alanında sorduğu soruları yanıtladı.
EĞİTİM
“Toplum Sağlığı Hiçe Sayılıyor”
“Toplum Sağlığı Hiçe Sayılıyor”
Eczacılar Haftası nedeniyle Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) 37. Bölge Sivas Eczacı Odası tarafından Atatürk Anıtı´na çelenk sunuldu.
SAĞLIK
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Anlamamız İçin Kaç Örnek Lazım
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eleştiri Hakkınızdır Ancak Takdir Etmekte Hakkınız Olsun
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Mürşitlik alıcılık değil, vericiliktir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3