Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Liyakatli İnsanlar Göreve Getirilmeli
Liyakatli İnsanlar Göreve Getirilmeli
Çiftçi TV´de gerçekleştirilen programa online olarak katılan Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, sorunları gündeme taşıdı. Tarım ve Orman Bakanlığı´nda görev yapan bürokratların alanında yetkin olması gerektiğini söyleyen Çetindağ, “Liyakatli insanların getirilmesi lazım, koltuk sevdasında olanların değil. Koltuk sevdası için değil de vatan için çalışmalarını istiyoruz. Koltuğa oturan insanların Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Tarım Bakanımıza düzgün bilgileri vermeleri lazım. Böyle olursa yem girdilerindeki yükselişi çözmememiz için bir sebep yok” dedi.
GÜNDEM
Sivas Belediyespor, Sezonun İlk İdmanını Yaptı
Sivas Belediyespor, Sezonun İlk İdmanını Yaptı
Yeni sezonda TFF 2. Lig´de ilimizi temsil edecek olan Sivas Belediyespor, sezon öncesi ilk antrenmanını yaptı. İdman öncesi konuşan teknik direktör Özer Karadaş, “Ben kelimesini bundan sonra kullanmayacağız, biz olacağız. Biz olduğumuz sürece başarılı oluruz. Saygı ve disiplin benim için çok önemli” dedi.
SPOR
Mezun Oldukları Gün İşe Başladılar
Mezun Oldukları  Gün İşe Başladılar
Konya Şeker´in kurucusu olduğu Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi´nde 4 yıllık lisans eğitimini tamamlayan Mühendislik Fakültesi ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden oluşan ilk mezunlar, diplomalarını aldıkları gün Torku´da işbaşı yaptılar.
GÜNDEM
Dünya 5G İle Tanıştı, Onlar Hala Sinyal Arıyor
Dünya 5G İle Tanıştı, Onlar Hala Sinyal Arıyor
Sivas´ın Altınyayla ilçesinde bir köyde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi nedeniyle köylüler tepelere çıkarak telefon görüşmesi yapmaya çalışıyor.
GÜNDEM
Bir Gelecek Sivaslı Sporcularla Beraber
Bir Gelecek Sivaslı Sporcularla Beraber
Birevim tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sivaslı sporculara masa tenisi ve ekipmanı desteği sağlandı. Konu ile ilgili konuşan Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın himayesinde yürütülen “Bir Gelecek” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında masa tenisi ekipmanları dağıtımını gerçekleştiren heyete teşekkür etti.
SPOR
Belediyespor İlk Transferini Yaptı
Belediyespor İlk Transferini Yaptı
TFF 2. Lig temsilcimiz Sivas Belediyespor Sivaslı orta saha oyuncusu Muhammet Furkan Işık´ı kadrosuna kattı.
SPOR
15 Temmuz Anısına Bisiklet Turu
15 Temmuz Anısına Bisiklet Turu
Sivas´ta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında bisiklet turu gerçekleştirildi.
SPOR
Mesleki Eğitim Teşvik Edilmeli
Mesleki Eğitim  Teşvik Edilmeli
Mesleki teknik liselerdeki staj süresinin emeklilikte sayılması önerisinde bulunan Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Mesleki eğitime teşvik edici adımlar atılmalı. Mesleki ve teknik lise mezunlarındaki işsizliğin azalması için devletin de işverene desteği ile birlikte eğitim döneminde iş garantisi verilmeli” dedi.
GÜNDEM
Başarılı Olmak İçin Ter Dökeceğiz
Başarılı Olmak İçin Ter Dökeceğiz
Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Toplantı Salonunda 200 Kişilik İşbaşı Eğitim Programı Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi. Sivas´ın istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayan işadamlarına teşekkür eden Vali Salih Ayhan, “Etkimizi ve tüm kabiliyetimizi sizlerin önünü açmak için kullanmaya çalışıyoruz. Üretmek çok zor, iş yapmak zor ancak yolumuza bakacağız, başarılı olmak için ter dökeceğiz" dedi.
GÜNDEM
Dereceye Girenlere Ödül Verildi
Dereceye Girenlere Ödül Verildi
“Koronadan Hayatıma Notlar” adlı kompozisyon yarışmasında dereceye giren gençleri ödüllendiren İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “İnsan hayatı şu anda koronadan önce ve koronadan sonra diye ikiye ayrıldı. İnsanlık eski günlerini özler oldu. Bunun yanında bu pandemi süreci bir telaş içerisinde olan ve hırsla dünyaya sarılan ve büyüklük taslayan insana Rabbimizin de ifadesiyle ne kadar aciz olduğunu gösterdi” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım İmkanı--Video
Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım İmkanı--Video
Sivas Belediyesine bağlı özel halk otobüsleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle bugün ve yarın öğrenci, veli ve sınav görevlilerine ücretsiz hizmet verecek. Toplu taşıma araçları, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için sınav günleri tam kapasite çalışacak.
GÜNDEM
“Belediyespor´un Tesisleri Genişleyecek”
“Belediyespor´un Tesisleri Genişleyecek”
Geçtiğimiz haftalarda yapılan olağanüstü genel kurulda Sivas Belediyespor başkanlığına seçilen Hakan Genç ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Hilmi Bilgin´i ziyaret etti. Ziyarette konuşan Bilgin, “Muhsin Yazıcıoğlu Tesislerine güzel bir proje hazırlıyoruz. İnşallah tesisleri genişleteceğiz. Buraya bir kaç yeni proje düşünüyoruz” dedi.
SPOR
Köyüne 8 bin 500 Ağaç Dikti
Köyüne 8 bin 500 Ağaç Dikti
Sivas´ın Akıncılar ilçesi Elibüyük köyünde yaşayan 70 yaşındaki Selim Petek, doğa sevgisiyle 14 yılda 8 bin 500 adet ağaç dikmeyi başardı. Petek, insanların ‘Allah razı olsun´ demelerinin kendisini mutlu ettiğini ve hedefinin 20 bin ağaç dikmek olduğunu söyledi.
GÜNDEM
Belediyespor´da Yeni Başkan Hakan Genç
Belediyespor´da Yeni Başkan Hakan Genç
Sivas Belediyespor Kulübü´nün olağan genel kurulu geçtiğimi hafta sonu gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda yapılan ve tek liste ile gidilen genel kurulda iş adamı Hakan Genç Sivas Belediyespor Başkanlığı koltuğuna oturdu.
SPOR
Kahramanlarımızı Rahmetle Anıyorum
Kahramanlarımızı  Rahmetle Anıyorum
Vali Salih Ayhan, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı´nda, Kurtuluş Savaşı´nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Gençlerimiz İçin İbret Vesilesidir
Gençlerimiz İçin  İbret Vesilesidir
19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir” dedi.
GÜNDEM
Bayramı Evde Geçireceğiz
Bayramı Evde  Geçireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır" dedi.
GÜNDEM
Cumhuriyet Gençliğe Emanet
Cumhuriyet Gençliğe Emanet
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Aziz vatanımıza göz diken işgalci devletleri topraklarımızdan kovmak için büyük bedeller ödenmiş, her türlü zorluğa ve sıkıntıya göğüs gerilerek kurulan Cumhuriyetimiz gençliğe emanet edilmiştir” dedi.
GÜNDEM
İftardan Sonra Kan Bağışı Yapın
İftardan Sonra  Kan Bağışı Yapın
Koronavirüs salgını nedeniyle kan bağışında çok büyük bir düşüş yaşandığını söyleyen Vali Ayhan, “Şu anda çok yoğun şekilde kana ihtiyaç var. Stoklarda azalma oldu. Günlük gelen sayısı 3´te 1 düştü. Bu durumla ilgili bir çalışma yapmamız lazım. Vatandaşlarımız, iftardan sonra Kızılay´ın kan alma noktalarına gelerek kan bağışında bulunabilir” dedi.
GÜNDEM
Yaşlı Kadın Destek Grubundan Fidan İstedi--Video
Yaşlı Kadın Destek Grubundan Fidan İstedi--Video
Sivas´ta 74 yaşındaki yaşlı kadının meyve fidanı isteğini vefa sosyal destek grubu giderdi. Eline küreği alan görevli, fidanı yaşlı kadının bahçesine dikti.
GÜNDEM
İmam Hatipliler Maske Üretiyor
İmam Hatipliler  Maske Üretiyor
Şarkışla ilçesinde bulunan 15 Temmuz Milli İrade İmam Hatip Ortaokulu ile Akıncılar İmam Hatip Ortaokulu sağlık personelinin kullanımı için siperlik maske üretmeye başladı.
GÜNDEM
BAHÇEŞEHİR´DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÜZ SİPERLİĞİ
BAHÇEŞEHİR´DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÜZ SİPERLİĞİ
Corona (COVID-19) pandemisi nedeniyle artan hasta sayısı ve sağlık çalışanlarının güvenlik önlemlerinin artırılması gerekliliği üzerine harekete geçen Bahçeşehir Koleji Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri sağlık çalışanları için plastikten yüz siperliği üreterek ilgili kurumlara göndermeye başladı. Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liselerinin Türkiye genelindeki kampüslerinden öğrencilerin de katılmasıyla üretilen yüz siperlikleri Türkiye´nin çeşitli illerinde sağlık kuruluşlarına gönderildi.
GÜNDEM
İkaza Uymayana Ceza Yazılacak
İkaza Uymayana  Ceza Yazılacak
Koronavirüsle mücadelede alınan yeni tedbirleri açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sokaklar dahil tüm kamuya açık mekanlarda kalabalık oluşturacak şekilde asla bir arada bulunulamayacak, sosyal mesafeye en az 3 adım olarak mutlaka riayet edilecektir. İkazlara uymayarak aksi yönde davranışlar sergilemekte ısrar edenlere gereken idari ve adli cezalar tereddütsüz şekilde uygulanacaktır” dedi.
GÜNDEM
Futbolda Tarihi Karar… Lig Ertelendi!
Futbolda Tarihi Karar… Lig Ertelendi!
Türkiye Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Süper Lig´in ertelendiğini açıkladı. Kasapoğlu: “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında gerçekleştirilen Koronavirüs Değerlendirme Toplantısı´nda ve akabinde yapılan görüşmeler neticesinde; hentbol, voleybol, basketbol ve futbol liglerinin tamamının salgına yönelik alınan tedbirler kapsamında ertelenmesine karar verilmiştir” dedi.
SPOR
Sivas Belediyespor´da Virüs Temizliği
Sivas Belediyespor´da Virüs Temizliği
Türkiye´nin dört bir yanında alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas´ta yer alan Sivas Belediyespor Karate Salonunda kapsamlı bir dezenfekte çalışması yürütüldü.
SPOR
Spor Salonlarında Virüs Temizliği
Spor Salonlarında Virüs Temizliği
Türkiye´nin dört bir yanında alınan koronavirüs tedbirleri kapsamında Sivas´ta yer alan spor salonlarında kapsamlı bir dezenfekte çalışması yürütüldü.
SPOR
Şehitlerimiz İçin Yürüdüler
Şehitlerimiz  İçin Yürüdüler
Cumhuriyet Üniversitesi Âşık Veysel Meslek Yüksekokulu öğrencileri İdlib şehitlerimiz için yürüdü. Öğrenciler adına konuşan Oğuzhan Sağıroğlu, “Birlikteliğimizi biraz daha güçlendirmek, askerimize moral ve destek vermek amacıyla bir araya geldik” dedi.
GÜNDEM
Madde Bağımlılarına Mesken Oldu
Madde Bağımlılarına Mesken Oldu
Sivas´ta bulunan 116 yıllık tarihi hamam, madde bağımlılarının meskeni haline geldi.
GÜNDEM
Millete Rehberlik Etmenizi Bekliyoruz
Millete Rehberlik  Etmenizi Bekliyoruz
İl Müftülüğü tarafından organize edilen Din Görevlileri ve Kur´an Kursu Öğreticileri Şubat Ayı Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Salih Ayhan, “Din, ilim, ahlak ve adalet bizi millet olarak ayakta tutan taşıyıcı sütunlardır. Sizlerden; millete öncülük, rehberlik etmenizi bekliyoruz, insanların derdi, sıkıntısı ve sevinciyle hemhal olmanızı istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Birlikte Çalışacağız
Birlikte Çalışacağız
Merkez okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, “Geleceğin huzurlu, güvenli ve büyük Türkiye´sinin inşasında rol alacak gençlerimiz ve çocuklarımız sizlerin ellerinde şekillenecektir. Anadolu´da güzel bir söz vardır; yalnız taş duvar olmaz. Onun için dün olduğu gibi bugün de hep birlikte ülkemiz için, Sivas´ımız için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
GÜNDEM
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Haydi Sivasspor Tarih Yazmaya
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mahkeme Heyetini Tebrik Ediyorum
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1