Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Stok Azalıyor
Stok Azalıyor
Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, ilimizde emlak sektörünün son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Sivas´ta 20 bin olarak ifade edilen konut stokunun son dönemde 12 bine gerilediğinin altını çizen Başkan Çayır, bu durumun sektör temsilcilerini mutlu ettiğini ifade ederek “Konut satışlarında artışlar gerçekleşti, bu da Sivas emlak piyasasında canlılık sağlıyor” dedi.
GÜNDEM
“Kazanmak İstiyoruz”
“Kazanmak İstiyoruz”
Süper Lig´in 15. haftasında Fenerbahçe´yi konuk edecek olan Demir Grup Sivasspor´da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, çalışmaları değerlendirdi. Yiğidolar´ın hocası, “Şu an bizim tek düşündüğümüz Fenerbahçe maçı. Çok dikkat edeceğiz. Özellikle kendi sahamızda kazanmak istiyoruz. Taraftarımıza çok ihtiyacımız var” dedi.
SPOR
Afetlerle Yaşamayı Herkes Öğrenmeli--Video
Afetlerle Yaşamayı  Herkes Öğrenmeli--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Toplumsal Bir Sorun Olarak Afetler ve Afetler İle Mücadele” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü Nazif Ekinci, “Türkiye Avrupa´nın en çok deprem riski taşıyan ülkelerden birisidir. Bu gerçeği değiştiremeyiz. Yapacağımız tek bir şey var; doğal afetlerle iç içe yaşamayı öğrenmemiz lazım. Afet öncesinde ve afet sonrasında sırasında ve sonrasında neler yapmamız gerektiğini çok iyi öğrenmemiz lazım” dedi.
GÜNDEM
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
Tatbikat Gerçeği Aratmadı
İl Özel İdaresi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünde yapılan yangın söndürme ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.
GÜNDEM
“Dönüm Maçımız”
“Dönüm Maçımız”
Demir Grup Sivasspor´un başarılı teknik direktörü Rıza Çalımbay, Malatya maçının mneminden bahsederek “Bizim tek derdimiz, tek sıkıntımız, tek hedefimiz Malatya maçı. Bu bizim için hakikaten dönüm maçı. Bizim için bir final maçı. Onun için ona göre hazır gideceğiz” dedi.
SPOR
Karakaya Ebediyete Uğurlandı
Karakaya Ebediyete Uğurlandı
Kırıkkale-Samsun kara yolunun 18´inci kilometresinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü İnşaat Teknolojisi Programı 2´nci sınıf öğrencisi Mustafa Karakaya, dün toprağa verildi. Karakaya için ilk tören Meslek Yüksekokulu önünde gerçekleştirildi. Buradaki törenin ardından Karakaya´nın naaşı Üniversite TOKİ Kardeşler Camii´nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Yukarı Tekke Mezarlığı´na defnedildi.
GÜNDEM
Yangın Tatbikatı Gerçeği Aratmadı
Yangın Tatbikatı  Gerçeği Aratmadı
Numune Hastanesi´nde yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Gerçeği aratmayan tatbikatın ardından açıklamalarda bulunan Numune Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, “Tatbikatla hem hastanemizde çıkabilecek olumsuzlukları görmek hem de eksiklerimizin olup olmadığını tespit etmek istedik. Tatbikatımız oldukça başarılı geçti” dedi.
GÜNDEM
CHP´li Karasu´dan Bir Teklif Daha
CHP´li Karasu´dan Bir Teklif Daha
CHP Milletvekili Ulaş Karasu, konut mağdurları için TBMM´ye araştırma komisyonu kurulması için teklif yaptı. Karasu, son 10 yılda gelişen ve önemli bir sektör haline gelen konut sektöründe; döviz kurunda yaşanan dalgalanma, değişken faiz hareketleri ve ekonomik darboğaz sebebiyle çeşitli sorunların yaşandığının altını çizdi.
SİYASET
Çiftçinin Borcu Ertelensin
Çiftçinin Borcu Ertelensin
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, çiftçi borçlarının yapılandırılması için TBMM´ye kanun teklifi verdi.
GÜNDEM
Çalımbay´dan Mesaj Var: “Zaman İstiyoruz”
Çalımbay´dan Mesaj Var: “Zaman İstiyoruz”
D.G. Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, ligde çok iyi konuma geleceklerini ifade ederek; “Ligin başındayız, her şey olabilir taraftarlarımızın biraz sabretmesi gerekiyor. Biz çok iyi bir takım olacağız. Ben arkadaşlarıma yürekten inanıyorum. Taraftarımızdan biraz zaman istiyoruz. Bizim takım olarak gerçekten iyi bir havamız var. İyi arkadaşlardan, yetenekli arkadaşlardan kurulu olan bir takımız” dedi.
SPOR
Cumhuriyeti Korumak Asli Görevimizdir
Cumhuriyeti Korumak Asli Görevimizdir
30 Ağustos Zafer Bayramı´nın 97. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan CHP Milletvekili Ulaş Karasu, “30 Ağustos ‘Yurtta sulh cihanda sulh´ politikasının temel taşıdır. Büyük zaferimizin ardından geçen 97 yılda ‘kimsesizlerin kimsesi´ olan cumhuriyetimizi korumak ve yüceltmek tüm yurttaşlarımızın asli görevidir” dedi.
GÜNDEM
Emniyet Kemerini İhmal Etmeyin--Video
Emniyet Kemerini İhmal Etmeyin--Video
Geçtiğimiz günlerde İmranlı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında araçta bulunan 4 kişi emniyet kemerlerini taktığı için hayatta kalmayı başardı. İl Emniyet Müdürlüğü´nden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Sürücü-yolcu, ön-arka koltuk ayrımı yapmaksızın, araç içerisinde herkesin mutlak suretle emniyet kemerlerini takmaları, kendi can güvenlikleri için vazgeçilmez bir gerekliliktir” denildi.
GÜNDEM
Deprem Değil Rant Öldürür
Deprem Değil  Rant Öldürür
İnşaat Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği Şube Yardımcısı Kerim Balkan, “Konut, yer seçiminden planlamaya, projelendirmeden programlamaya, inşadan denetlemeye uzanan ve bir bütünlük taşıması gereken yapı üretim sürecinin bir ürünüdür. Bu nedenle süreç bir bütün olarak ele alınmalı ve öldürenin deprem değil, bilim ve tekniği yok sayan, günübirlik çıkar odaklı ve ranta dayalı bozuk yapı üretim süreci olduğu gerçeği görülmelidir" dedi.
GÜNDEM
Artırılan Kontenjan Gençlere Zulümdür
Artırılan Kontenjan  Gençlere Zulümdür
Türkiye´de son yıllarda eczacılık fakültelerinin sayısının artırılmasına Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) 37. Bölge Sivas Eczacı Odası yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi. Açıklamada; “Tabeladan ibaret fakülteler, bu ülkenin kaynaklarını boşa harcamaktır. Açılan bu fakülteler sadece birilerine rant sağlamaktadır. İş gücü planlanması yapılmadan açılan fakülteler, artırılan kontenjanlar bu ülkenin gençlerine zulmetmektir; gençlerimizin yarınlarından, ülkemizin geleceğinden çalmaktır” denildi.
GÜNDEM
Değişikliğe Engel Yok
Değişikliğe  Engel Yok
Partilerinin merhum Genel Başkanı hemşehrimiz Muhsin Yazıcıoğlu´nun isminin Turgut Özal Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan kültür merkezine verilmesinin kendilerini memnun ettiğini ifade eden Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Uğur Bulut, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi´nin adının da “Muhsin Yazıcıoğlu Bilim ve Teknoloji Üniversitesi” olarak değiştirilmesini talep ederek “Bizim incelemelerimiz bu konuda mevzuat açısından herhangi bir problem olmadığını gösteriyor” dedi.
GÜNDEM
Zam iddiaları doğru değil
Zam iddiaları doğru değil
Sivas Belediyesi, bazı basın-yayın kuruluşlarında şehir içi ulaşım ücretlerinde artış yapıldığına dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı. Belediye Meclisince yapılan tarife güncellemesinin sadece Sıcak ve Soğuk Çermik seferleri için geçerli olduğunun belirtildiği açıklamada; “Şehir içi toplu taşıma ücretlerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır” denildi.
GÜNDEM
ÜRETİM DURMADI
ÜRETİM DURMADI
Kam mili üretiminde dünyanın öncü firmaları arasında yer alan ve ilimizin önemli sanayi kuruluşları arasında başı çeken ESTAŞ´ta üretimin durduğu yönündeki iddialara şirketin Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin´den cevap geldi. Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların Temmuz ve Ağustos aylarında fabrikaların bakım çalışmalarını yürüttüğünü dile getiren Timuçin, “ESTAŞ olarak biz de bu hafta 15 Temmuz´dan dolayı 1 gün tatil olmasını da fırsat bilerek 4 gün personele yıllık iznini verdik. Personelin bir kısmını yıllık izne ayırdık. Bir kısım personelimiz fabrikada acil yetişmesi gereken işler var onları yapıyor, bir kısım elemanımız da bakım çalışması yapıyor” dedi.
GÜNDEM
Kaplumbağa kenesi zararsızdır
Kaplumbağa kenesi zararsızdır
Sivas´ta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığıyla ilgili vaka sayısında artış yaşandığına dair söylentilerin gerçeğini yansıtmadığını ifade eden Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Aslan, “Dünyada 850´den fazla keneden 7-8´inde KKKA hastalığı virüsü tespit edilmiş. Şehir merkezinde kene tutması şikayetiyle hastanelere başvuranların çoğunluğunda kaplumbağa kenesi olgusuna rastlanıyor. Bu keneler, zararsızdır” dedi.
GÜNDEM
AVM iddiaları asılsız
AVM iddiaları asılsız
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisine AVM yapılacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Eken, “Rektörümüz ile görüştük. AVM´nin yapılmasının söz konusu olmadığı vurgulandı. Bizlerde zaten üniversitenin ticari alana dönüşmesini tasvip etmiyoruz” dedi.
GÜNDEM
Sokağın Enflasyonu TÜİK´ten Farklı
Sokağın Enflasyonu  TÜİK´ten Farklı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon rakamlarını eleştiren Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Açıklanan enflasyon gerçek enflasyon, sokağın enflasyonu değil. Bu çok net. Zamlar da çok kadük kaldı. Sıkıntılarımıza çözüm getirecek oranlar değil. Umarım aklıselim davranır ilgililer ve Ağustos´ta başlayacak Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde bunu telafi ederler” dedi.
GÜNDEM
Gönüller Şiire Doydu--Video
Gönüller Şiire Doydu--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde “Türk Dünyasından Şiir Dinletisi: Batıya Doğru Akan Nehirler” isimli dinleti gerçekleştirildi. Öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği programda gönüller şiire doydu.
GÜNDEM
“Çalışmak Zorundayız”--Video
“Çalışmak Zorundayız”--Video
Yaşlılar Haftası nedeniyle gerçekleştirilen programda konuşan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Funda Evcili, “Ulusal düzeyde yaşlıları merkeze koyan politikaların hayata geçirilebilmesi için ortak bir mücadele vermek zorundayız ve çalışmak zorundayız” dedi.
GÜNDEM
“Hizmetler Unutulmaz”
“Hizmetler Unutulmaz”
Vali Salih Ayhan, Pazar günü gerçekleştirilecek yerel seçimlerin ardından görevi devredecek olan Belediye Başkanı Sami Aydın´a veda ziyaretinde bulundu. Başkan Aydın´ın Sivas´a önemli hizmetler kazandırdığını ifade eden Vali Ayhan, “Sivas´ta Sami Aydın denildiği zaman; Paşa Fabrikası, Aksu, kent meydanı ve daha birçok proje akla geliyor. Bunların hiçbiri unutulmaz” dedi.
GÜNDEM
“Askerimiz İmanıyla Destan Yazmıştır”
“Askerimiz İmanıyla Destan Yazmıştır”
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 104´üncü nedeniyle mesaj yayımlayan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Çanakkale Deniz Savaşı, yedi düvele Türk milletinin dinine, vatanına ve bağımsızlığına ne denli düşkün olduğunu gösteren bir savaştır. ‘Çanakkale Geçilmez´ gerçeğini düşmana kabul ettiren şanlı askerimiz bütün imkânsızlıklara rağmen imanıyla destan yazmıştır” dedi.
GÜNDEM
“İftira Atmayı Meziyet Sanıyorlar”
“İftira Atmayı Meziyet Sanıyorlar”
Diyanet-Sen Sivas Şube Başkanı Vahit Yiğiter, önceki gün bir internet gazetesinde yer alan İstiklal Camii´nin minaresinden şarkı çalındığı yönündeki haberin gerçeği yansıtmadığını söyledi.
GÜNDEM
“Nüfustaki Artış Suni”
“Nüfustaki Artış Suni”
TÜİK tarafından açıklanan 2018 yılına ilişkin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi´nin sonuçlarını gazetemize değerlendiren Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Sivas´taki 25 bin 307 kişilik nüfus artışının gerçekçi olmadığını öne sürdü.
GÜNDEM
Koltukların Hakkını Verin--Video
Koltukların Hakkını Verin--Video
2019 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Salih Ayhan başkanlığında gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu´nda yapılan toplantıda konuşan Vali Ayhan, kurum müdürlerine önemli uyarılarda bulundu. Vatandaşın derdini anlatamamaktan yakındığını ifade eden Vali Ayhan, “Vatandaş eğer derdini anlatamıyor, kurumun kapısından içeri giremiyorsa bunu sorgulamamız gerekmekte. Bu koltuklara isteyerek geldik ve hakkını vermemiz gerekmekte” dedi.
GÜNDEM
SDT Perdelerini “Kargo” İle Açacak
SDT Perdelerini “Kargo” İle Açacak
Sivas Devlet Tiyatrosu, bu hafta toplumsal bir gerçeği sahne ışıklarıyla buluşturduğu “Kargo” adlı oyunla perdelerini seyircisine açacak.
GÜNDEM
Hayati Risk Tatbikatı
Hayati Risk Tatbikatı
Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesinde mavi kod (hayati risk) tatbikatı yapıldı.
GÜNDEM
“Başarımız Takdire Şayan”
“Başarımız Takdire Şayan”
Sivas Belediye Başkanı ve aynı zamanda Sivas Belediyespor Kulübü Onursal Başkanı Sami Aydın, Sivas Belediyespor´un başarısının takdire şayan olduğunu söyledi. Aydın; “İşin gerçeğini söylemek gerekirse Belediyespor´un özellikle bu sezon ki başarısı takdire şayan. Bununda mimarı ben değilim. 1.´si Ali İzgi, Hasan Karaman ve yönetim kurulu” dedi.
SPOR
Taner Karabal
Taner Karabal
Seçimi Milli Kanat Kazandı
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Mülteci Beşaret
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Başkasını düzeltmeniz için, önce kendinizi düzeltiniz!

HZ.ÖMER (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3