Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Kangal köpekleriyle büyüyor
Kangal köpekleriyle büyüyor
Kangal köpeği yetiştiricisi Hüseyin Yıldız´ın 4 yaşındaki oğlu Muhammed Ali Yıldız, Kangal köpekleri ile iç içe yaşıyor. Baba Hüseyin Yıldız: "Ali, köpeklerin büyümelerini, olgunlaşma dönemlerini hepsini takip ediyor. Bu aslında çocuklarımız için ciddi bir sorumluluk projesidir. Gelişmiş ülkelerde köpekler sosyal sorumluluk projelerine dahil ediliyor" dedi.
GÜNDEM
TURİZME SOLUK KAZANDIRACAK-VİDEO
TURİZME SOLUK  KAZANDIRACAK-VİDEO
Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesi´nde gezi ve birtakım incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, bölgede yaklaşık 40 bin metrekare alana yapımı planlanan ´Altınkale ve Çevre Düzenleme Projesi´ne ilişkin “Jeotermal kaynağımızı öncelikli olarak turizm, sağlık, tarım ve diğer alanlarda yoğun olarak kullanacağız. Sıcak Çermik´te özellikle gündemde olan hususlardan bir tanesi de termalin oluşturduğu tortu, renk tonlamasıdır. Bölgede görselliği artırıp cazibe merkezi haline getirebilme noktasında gayret göstereceğiz. Bu çalışma ile bölge canlanacak, il ekonomisi daha da hareketlenecek, istihdam yapılan yatırımlarla artacak, ilimiz turizmine yeni bir soluk kazandırılmış olacak” şeklinde konuştu.
GÜNDEM
Çadır kültürü yaşatılacak
Çadır kültürü yaşatılacak
İl protokolü Sıcak Çermik Termal Turizm Bölgesinde gezi ve incelemelerde bulundu. Sıcak Çermik´te geleneksel çadır kültürünün tekrar yaşatılması amacıyla yaklaşık 20 bin metrekare alanda uygulanacak projeyi yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan ve Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, halktan bu yönde gelen yoğun talebe kısa zamanda cevap verileceğini söyledi.
GÜNDEM
ATV ile gezi ölümle bitti
ATV ile gezi ölümle bitti
Suşehri ilçesine bağlı Kavşut köyünde meydana gelen ATV kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.
GÜNDEM
“Müsaade etmeyeceğiz”
“Müsaade etmeyeceğiz”
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yapan MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “Şehitlerimizin kanıyla kurduğumuz, birçok zorluk ve fedakârlıkla bugünlere getirdiğimiz ve ‘Güçlü Türkiye´ hedefiyle geleceğe yürüyen ülkemizin başta terör örgütleri olmak üzere, hiçbir dış müdahale ile sarsılmasına müsaade etmedik, etmeyeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Ayılar Güvenlik Kamerasına Yakalandı--Video
Ayılar Güvenlik Kamerasına Yakalandı--Video
Yiyecek aramak için bir güneş enerji santralinin yanına gelen üç ayı güvenlik kameralarınca kaydedildi. Güneş enerji santrali işletme sorumlusu Mehmet Akın Göldağ, son günlerde bölgeye çok sayıda yaban hayvanı geldiğini söyledi.
GÜNDEM
Hesabını kim verecek?
Hesabını kim verecek?
CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, TBMM Genel Kurulu´nda Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı´nın kurulması hakkında kanun teklifi görüşmelerinde konuştu. Hükümetin turizm alanında izlediği politikaları eleştiren Milletvekili Karasu, yıkılan eski Numune Hastanesi´ni işaret ederek “Bu bina Sivas Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunca koruma altına alınmış bir binaydı. Ama valilik ne yaptı? Sağlık Bakanlığından aldığı ‘depreme dayanıklı değil´ raporuyla tescilden çıkarıp yangından mal kaçırırcasına yıktı. Üstelik yıkım kararının ardından mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Mahkeme kararı beklenmeden yıkılan bu binanın hesabını kim verecek?” diye sordu.
GÜNDEM
Sivas ve Tokat Kardeştir
Sivas ve Tokat  Kardeştir
Turhal Sivaslılar Derneği ve Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (MERDER) üyeleri Yıldız Beldesi´nde “Sivas-Tokat Buluşması” programında bir araya geldi. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas ve Tokat kardeştir. Her iki şehir kültürüyle özüyle sazıyla, birlikteliğiyle çok güzel bir ortam oluşturmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Tedirgin olacak husus yok
 Tedirgin olacak husus yok
Vali Salih Ayhan, son zamanlarda kene vakalarının Sivas´ta artış gösterdiği iddialarıyla ilgili açıklama yaparak, tedirgin olunacak hiçbir durumun olmadığını belirtti. Ayhan: “Özellikle Sivas merkezde hiç vaka yoktur. Genellikle ilçelerimizden gelmektedir. Kamuoyuna şunu vurgulamak istiyorum. Kurumlarımız bu konuda hassasiyetle, gerek parkları gerek bahçeleri ve mesire alanlarını ilaçlama faaliyeti yapmaktadırlar. Tedirgin olacak hiçbir husus yoktur” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilik geleceğimizi etkiliyor
Öğrencilik geleceğimizi etkiliyor
Türkiye´nin çeşitli üniversitelerinden gelen genç şair ve yazar adayı öğrencileri misafir eden Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Öğrencilikte bazen farkına varmıyoruz ama öğrencilik bizim geleceğimizi etkiliyor. Okuduğunuz alan ne olursa olsun ilgilendiğiniz bir alan olursa daha sonra okuduğunuz alana rağmen ilgilendiğiniz alanda çok şey öğrendiğinizi görebiliyorsunuz. Hayatınızı değiştirebiliyor” dedi.
GÜNDEM
Kanada Hayali Pahalıya Patladı
Kanada  Hayali Pahalıya Patladı
Bayram Kartal, sosyal medyada gördüğü Kanada´da çalıştırılmak üzere işçi arandığı ilanına inanarak dolandırıcıların tuzağına düştü
GÜNDEM
Vali Ayhan, botla gezdi
Vali Ayhan, botla gezdi
Vali Salih Ayhan, Zara ilçesine 15 kilometre mesafedeki Tödürge Gölü´nde botla gezinti yaptı.
GÜNDEM
Bir Günde Yakalandılar
Bir Günde Yakalandılar
İlimizde 78 yaşındaki Gazal Gezici´nin 10 yılda yaşlılık maaşlarından biriktirdiği 23 bin lirası çalıp, Gazal nineyi gözü yaşlı bırakan hırsızlar bir günde yakalandı.
GÜNDEM
Ani Yağışlar Bekliyoruz--Video
Ani Yağışlar Bekliyoruz--Video
Yıldızeli´nde yaşanan sel sonrası ilçede incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, “Öncelikle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ani, yoğun yağışları yine bekliyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımızı şimdiden uyarıyoruz” dedi.
GÜNDEM
100. Yıl Coşkusunu Herkes Yaşasın
100. Yıl Coşkusunu  Herkes Yaşasın
Sivas Kongresi´nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında “Babam ile Sahnedeyim” adlı ses yarışması gerçekleştirildi. İzleyenlerden tam not alan programda konuşan Vali Salih Ayhan, “Herkesin 100. yıl coşkusunu yaşamasını istiyoruz” dedi.
GÜNDEM
“Gözlerinizle Kumar Oynamayın”
“Gözlerinizle  Kumar Oynamayın”
Güneş gözlüğü kullanan vatandaşlara uyarılarda bulunan Gözlükçü ve Eczacı Taylan Küçüker, “Güneş gözlüğü iki renkli cam bir çerçeveden ibaret değildir. Gözlerinizle kumar oynamayın. Güneş gözlüğü aksesuar olmaktan çok, göz sağlığı için gereklidir” dedi.
GÜNDEM
Tehlike Saçıyor
Tehlike Saçıyor
Pünzürük Deresi´nin etrafında yaşayan vatandaşlar çocuklarının sağlığından endişe ediyor. Derenin kenarında bulunan atık suların birikerek bataklığa dönüştüğünü ifade eden vatandaşlar; çocuklarının, derinliği yer yer 2 metreyi bulan bataklığın içerisinde boğulma riskinden de korkuyor.
SAĞLIK
Halaylarla Karşılandılar
Halaylarla Karşılandılar
Ankara - Kars arasında turizm amaçlı konulan Turistik Doğu Ekspresi´nin yolcuları ilimizde karanfil ve halaylarla karşılandı.
GÜNDEM
Heyecanla Çalışacağız
Heyecanla Çalışacağız
Kurumlarının 2019 yılı yatırım programı kapsamında yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Sivas´ı kovan, Özel İdare´yi arı olarak görerek, şehrimizin her bir noktasında büyük bir gayretle, heyecanla yeniden çalışacağız” dedi.
GÜNDEM
Eroldu´dan Oto Sabır´a Ziyaret
Eroldu´dan Oto Sabır´a Ziyaret
Türk Otomobil Fabrikası Anonim Şirketi CEO´su Cengiz Eroldu, beraberindeki heyet ile birlikte Sivas FİAT Oto Sabır´ı ziyaret etti. FİAT Oto Sabır Yönetim Kurulu Başkanı Onur Sümbüloğlu ve Genel Koordinatör Şefikcan Sümbüloğlu tarafından karşılanan Eroldu, Sivas´ta olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.
GÜNDEM
“Donanımlı Olmanız Lazım”
“Donanımlı Olmanız Lazım”
Altınyayla ilçesinde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Altınyayla Şehit Nurullah Çakır Çok Programlı Anadolu Lisesi Kız Öğrenci Yurdu´nda kalan öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilere “Bol bol kitap okuyun” tavsiyesinde bulunan Vali Ayhan, “Donanımlı olmanız lazım. Yoksa hem sizlerin hem de ülkemizin ayakta durması mümkün değil” dedi.
GÜNDEM
Öğrencilerden Teknik Gezi
Öğrencilerden Teknik Gezi
Cumhuriyet Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğrencileri, ilaç endüstrisi hakkında bilgi sahibi olmak amacıyla Konya´ya teknik gezi düzenledi.
YAŞAM
Öğrencilerden JAKEM´e Gezi
Öğrencilerden JAKEM´e Gezi
Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi´nde okuyan öğrenciler, Nevşehir JAKEM (Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi) Komutanlığı´na teknik gezi düzenlendi.
YAŞAM
“Dijitale Harcanan Zaman Artıyor”
“Dijitale Harcanan Zaman Artıyor”
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları´nda gerçekleştirilen ´Dijital Gelecek´ adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhurbaşkanı yönetmeni, yazar ve yazılım uzmanı Okan Özbay, “Ev telefonlarını terk ediyoruz. Kabloya bağlı yaşamak istemiyoruz. Kablolu şeylerden uzaklaşıyoruz. Tablet bilgisayarlarımız, akıllı televizyonlarımız artıyor. Dijitale harcanan zaman artıyor. İnternette toplam 7 saat ve müzik dinleyerek 1 saat zaman kaybediyormuşuz. Kimimiz zaman kaybediyor, kimimiz verimli işler yapıyor" dedi.
MEDYA
Bilinç Kaybına Neden Oluyor--Video
Bilinç Kaybına Neden Oluyor--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde 2. Uluslararası Epilepsi Kongresi gerçekleştirildi. Epilepsi hastalığının tüm yönleriyle ele alındığı programda konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Suat Topaktaş, “Epilepsi nöbeti, klinik bir durumdur. Halk arasında ‘Sara Hastalığı´ olarak da bilinen epilepsi, kendini epileptik nöbetler ile de göstermektedir. Epileptik nöbet gerçekleştiğinde hastada geçici bilinç kaybı da olmaktadır” dedi.
SAĞLIK
Şehit Öğrencilere Temsili Diploma
Şehit Öğrencilere Temsili Diploma
İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Okuyan Gençlik Ecdadının İzinde" projesi kapsamında 281 öğrenci Çanakkale gezisine uğurlandı.
EĞİTİM
Öğrencilerden Sarissa Gezisi
Öğrencilerden Sarissa Gezisi
Cumhuriyet Üniversitesi Arkeoloji Kulübü öğrencileri, Dünya´daki ilk yazılı antlaşmanın yapıldığı yer olan ve Altınyayla ilçesinde bulunan Sarissa antik kentinde incelemelerde bulundular. Altınyayla Kaymakamı Halil Dalak ve İlçe Belediye Başkanı Sinan Akbulut´un da bulunduğu inceleme gezisi Cumhuriyet Üniversitesi Protohistorya ve Ön Asya Arkeolojisi Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ümit Çayır´ın rehberliğinde gerçekleştirildi.
EĞİTİM
Dünya´daki Mars´ı Gezdiler
Dünya´daki Mars´ı Gezdiler
Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında ´Dünya´daki Mars´ olarak adlandırılan Eğribucak yöresine yürüyüş ve foto safari düzenlendi. Mars gezegenine benzeyen 1420 metre yükseltideki bölgenin tanıtımı için gezi düzenlediklerini belirten Vali Salih Ayhan, “Bu bölge araştırmacıların ve turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Yukarı Kızılırmak jeoparkı içindeki 8 yürüyüş rotasından biri olan kayalıkların turizme kazandırılması için çalışma gerçekleştiriyoruz” dedi.
GÜNDEM
İnşaatları Yerinde İnceledi--Video
İnşaatları Yerinde İnceledi--Video
İl merkezinde yapımı devam eden okul ve spor salonları inşaatlarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, yüklenici firma yetkililerinden sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
GÜNDEM
“Yanlış Yapmaktan Korkmayın”
“Yanlış Yapmaktan Korkmayın”
“Hikâyelerle Anadolu İrfanı” isimli söyleşi kapsamında öğrencilerle buluşan televizyon programcısı Bekir Develi, üniversitelilere hayallerinin peşinden cesaretle gitmelerini önererek “Yanlış yapmaktan korkmayın” dedi.
GÜNDEM
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
Ağaç Dikerek Geleceğe Nefes Olalım
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Heder Ettik, Yok Ettik
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Gururumuz Sivasspor
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Kandiliniz Mübarek Olsun
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Atatürk´ü Kimler, Niçin Sevmezler?
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Sağlığımızın Kıymetini Bilelim
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Mevlid Kandili
Alper Duran
Alper Duran
Tedbir ve Korkaklık
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Taner Karabal
Taner Karabal
Gün Birlik Olma ve Dayanışma Günüdür
Aydın Deliktaş
Aydın Deliktaş
Üçüncü Tür
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
Ahmet Tırpan
Ahmet Tırpan
Kurban Kesilirken Hangi Dualar Okunur?
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Fatih Tabur
Fatih Tabur
Adakta Gaye Allah Rızası Olmalıdır
Hanife Döner
Hanife Döner
Hakikat Mülküne Varan Bir Dost: Ayşe Şasa –Son-
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Kriz Mi? Kim Demiş? Bu Şehri Yönetenler Krizle Dalga Geçiyor!
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
İLAHİ ADALET…
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
5.7665
EURO
6.3586
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman iki eşit parçadır. Yarısı sabır,yarısı şükürdür.

Hz. Muhammed
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4