Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Savaşçı Başarılar Diledi
Savaşçı Başarılar Diledi
İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Okul Sporları Bocce İl Şampiyonasında birinci olan ve grup maçlarına katılacak olan Alpaslan Ortaokulu öğrencilerine başarılar diledi.
SPOR
Potada Kupalar Sahiplerini Buldu
Potada Kupalar Sahiplerini Buldu
İlimizde 10 okuldan 120 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası gençler b basketbol il birinciliği” maçları tamamlandı. Müsabakalar sonucunda erkeklerde Selçuk Anadolu Lisesi, kızlarda ise Kongre Anadolu Lisesi şampiyon oldu.
SPOR
Kangal YBO Şampiyon
Kangal YBO Şampiyon
İlimizde 33 okuldan 165 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası yıldızlar bocce il birinciliği” maçları tamamlandı. Müsabakalar sonucunda kızlarda ve erkeklerde Kangal Yatılı Bölge Ortaokulu şampiyon olarak kupasını müzesine götürdü.
SPOR
Şampiyonlar Belli Oldu
Şampiyonlar Belli Oldu
İlimizde 16 okuldan 80 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası gençler bocce il birinciliği” maçları tamamlandı. Müsabakalar sonucunda kızlarda Şarkışla Anadolu Lisesi, erkeklerde ise Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi şampiyon oldu.
SPOR
Küçükler Bocce Sona Erdi
Küçükler Bocce Sona Erdi
İlimizde 22 okuldan 110 sporcunun katılımı ile yapılan “Okullar arası küçükler bocce il birinciliği” maçları tamamlandı. Müsabakalar sonucunda kızlarda Yıldızeli Şeyh Halil Ortaokulu, erkeklerde ise Alpaslan Ortaokulu şampiyon oldu.
SPOR
Sivas´ın Gururu Oldu
Sivas´ın Gururu Oldu
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi planlanan “Hasan Ali Yücel Öykü Yarışmasına” Sivas´tan katılan Osman Çelik, 3 bin 684 eser kapsamında ilk 10´a girerek Sivas´ın gururu oldu. Ödülünü, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´tan alan Çelik, Sivas kültürünü her fırsatta tanıtmaya çalışacağını söyledi.
GÜNDEM
Sivas´ı Zirveye Taşıdı
Sivas´ı Zirveye Taşıdı
Milli Eğitim Bakanlığı´nın düzenlediği Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülü Yarışmasına ilimizi temsilen katılan yazar Osman Çelik, Türkiye´de derece yaparak Sivas´ı zirveye taşıdı. Çelik´in 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde Sivas adına törenlere katılarak Ankara´da ödülünü alacağı öğrenildi.
GÜNDEM
Gastronomi Müzesi Açıldı--Video
Gastronomi  Müzesi Açıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi Turizm Fakültesi´nde “Gelenekten Geleceğe Gastronomi Müzesi” açıldı. Müze hakkında bilgi veren “Bu gastronomi müzesini yaklaşık bir ay önce inşa ettik. Gastronomi müzemizi inşa etmemizin en önemli nedenleri ‘gelenekten geleceğe´ kuşağını, düsturunu öğrencilerimize öğretebilmek” dedi.
GÜNDEM
Bölücü Örgütlere Müsaade Etmeyiz
Bölücü Örgütlere  Müsaade Etmeyiz
Sivas Konfederasyonu ve İstanbul Sivas Platformu tarafından Yenikapı Miting Alanı´nda düzenlenen Sivas Tanıtım Günleri etkinliğine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, önemli açıklamalarda bulundu. Geçmişin tecrübesinden faydalanarak, geleceğe emin adımlarla yürümeye çalıştıklarını ifade eden “İçeriden, dışarıdan, nereden gelirse gelsin her türlü zorluğun üstesinden Allah´ın izniyle geliriz. Bölücü, yıkıcı, ayrıştırıcı hiçbir örgüte, akıma müsaade etmeyiz” dedi.
GÜNDEM
Yanan Orman Alanına "Ay-Yıldızlı" Proje
Yanan Orman Alanına "Ay-Yıldızlı" Proje
Koyulhisar ilçesinde yanarak kül olan ormanlık alana 60 bin fidan ve ceviz dikilecek.
GÜNDEM
Sivas Belediyespor Ulusal Lisansı Aldı
Sivas Belediyespor Ulusal Lisansı Aldı
TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında son değerlendirmelerini yaptı. Kurulun ilk ve ikinci aşamada almış olduğu kararlara göre TFF 2. Ligde ilimizi temsil eden Sivas Belediyespor Ulusal Lisansı aldı.
SPOR
Taekwondo Start Aldı--Video
Taekwondo Start Aldı--Video
Sivas Kongresi´nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Sivas´ta 45 ilden 1400 sporcunun katılımı ile “Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Doğu Müsabakaları” start aldı. 8 Eylül Pazar gününe kadar sürecek şampiyonada dereceye girenlere madalya ve kupa verilecek.
SPOR
Passolig Sayısı 58 Bine Ulaştı
Passolig Sayısı 58 Bine Ulaştı
Demir Grup Sivasspor´un Passolig Sayısı, kısa sürede 58 bin 180 adete ulaştı. Geçtiğimiz sezon ligde taraftarlarını en çok stadyuma çeken kulüp olan Galatasaray, bu sezonda yine zirvede yer alırken, Fenerbahçe ikinci sırada, Beşiktaş ise üçüncü sırada bulunuyor.
SPOR
KKKA şüphesiyle ölüm
KKKA şüphesiyle ölüm
Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle hastaneye kaldırılan kişi hayatını kaybetti.
GÜNDEM
Cyriac´ın Sözleşmesi Karşılıklı Feshedildi
Cyriac´ın Sözleşmesi  Karşılıklı Feshedildi
Demir Grup Sivasspor Giresunspor´a kiralık olarak gönderdiği Fildişi Sahilli futbolcu Zoro Cyriac´ın sözleşmesini karşılıklı olarak feshetti.
SPOR
CHP´li Karasu´dan Kene Önergesi
CHP´li Karasu´dan  Kene Önergesi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Kırım Kongo Kanamalı Ateş (KKKA) hastalığını Meclis´e taşıdı. Konuya ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca´nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Karasu, “Sağlık bakanlığı KKKA hastalığı için ne tür çalışmalar yapmaktadır? Vakaların sık görüldüğü bölgelerde, sakinlerin bilgilendirilmesi için hangi çalışmalar yürütülmektedir?” diye sordu.
GÜNDEM
Sınıfta Kaldık!
Sınıfta  Kaldık!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Haziran´da yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçları ve "Merkezi Sınav Değerlendirme Raporu"nu açıkladı. Raporda, 2019 Ortaöğretime Geçiş Sınavı´na giren öğrencilerin performansları masaya yatırıldı. 2018 LGS´de 81 il arasında 38´inci sırada yer alan Sivas 2019 LGS´de 21 sıra birden gerileyerek 59´uncu sırada kendine yer bulabildi.
EĞİTİM
Yolspor Sivas´ı Temsil Ediyor
Yolspor Sivas´ı Temsil Ediyor
2018-2019 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları başladı. Heyecan dolu maçlara ilimizi temsilen Sivas Yolspor Kulübü katıldı.
SPOR
Sivas İlk 10 Arasında
Sivas İlk 10 Arasında
"Okuryazarlık Seferberliği" kapsamında, okuma-yazma bilmeyen vatandaşlara en çok ulaşılan ve başarı sağlanan iller arasında Sivas ilk 10 şehir arasında yer aldı.
GÜNDEM
Grup Yarışları Sivas´ta Yapıldı
Grup Yarışları Sivas´ta Yapıldı
İlimizde 20 ilden 197 sporcunun katılımı ile “Okullar Arası Atletizm Grup Yarışları” gerçekleştirildi. 4 Eylül Spor Kompleksi Atletizm Stadyumunda yapılan yarışlarda ilk 4´e giren sporcular Bursa´da yapılacak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.
SPOR
Meclis Toplandı--Video
Meclis Toplandı--Video
Yerel parlamento, Mayıs ayı toplantılarının ilk oturumunu dün Meclis Başkanı Hakan Akkaş koordinesinde gerçekleştirdi. Oturumda; Nisan ayı meclis ve encümen karar özetleri okundu.
GÜNDEM
Karatede Şölen
Karatede Şölen
Karate İl Temsilciliğinin 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı İller arası Karate Turnuvası” 118 sporcunun katılımı ile yapıldı. Kata ve kumite dallarında yapılan müsabakalarda sporcular kıyasıya mücadele ederek derece için ter döktü.
SPOR
Karate Heyecanı Yaşanacak--Video
Karate Heyecanı Yaşanacak--Video
İlimizde bugün 27 ilden çok sayıda sporcunun katılımı ile “İller arası karate turnuvası” start alacak. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara madalya verilecek.
SPOR
Afetler Şehri!
Afetler Şehri!
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), "Türkiye´de Afet Yönetimi ve Doğa Kaynaklı Afet İstatistikleri" raporu hazırlandı. Raporun, "Sayılarla Türkiye´de Afetler" bölümünde 1 Ocak 1950- 1 Haziran 2018 tarihleri arasında meydana gelen su baskını ve heyelan afetlerine ilişkin istatistiki verilere yer verildi.
GÜNDEM
Dereceli Sporculardan Savaşçı´ya Ziyaret
Dereceli Sporculardan Savaşçı´ya Ziyaret
Birçok branşta derece yapan Başöğretmen Atatürk Ortaokulu öğrencileri, okul yöneticileri ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´ya ziyarette bulundu.
SPOR
ESKİP, Sivas´tan Başlıyor
ESKİP, Sivas´tan Başlıyor
TANAP´ın 3 bin 600 engelli ve ailesinin hayatına dokunacak Engellilerin Sosyal Hayata Aktif Katılımının ve İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Projesi (ESKİP) Sivas´tan start alıyor.
GÜNDEM
Giresun´da Sivas Rüzgarı Esti
Giresun´da Sivas Rüzgarı Esti
Giresun´da gerçekleştirilen “Okul Sporları Yıldızlar Futbol Grup Müsabakalarına” ilimizi temsilen katılan Kazım Karabekir Paşa ve Başöğretmen Atatürk Ortaokulu büyük başarı göstererek, resmen Sivas rüzgarı estirdi.
SPOR
İş Ağları Oluşturulacak
İş Ağları Oluşturulacak
TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi kapsamında Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Eskişehir Sanayi Odası ortaklığıyla hazırlanan “Güçlü Kümeler İçin Sektörel İşağları Projesi”nin kabul edildiğini açıkladı. Proje kapsamında Sivas, Eskişehir ile birlikte Fransa ve İspanya odalarıyla, kümelenmeleri artırmak ve bunları uluslararası network´e dahil etmek için çalışacak.
GÜNDEM
Futsal Start Aldı
Futsal Start Aldı
“Okullar arası yıldızlar futsal il birinciliği” müsabakaları 27 takımın katılımıyla dün start aldı. Müsabakalar 14 Mart Perşembe gününe kadar Karşıyaka Spor Salonunda devam edecek.
SPOR
Genel Klasmanda 2. Oldular
Genel Klasmanda 2. Oldular
Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Grup müsabakalarında Sivas erkek ve kız takımları, büyük bir başarıya imza atarak genel klasmanda 2. oldular. Çankırı´da 14 madalya kazanan Sivas ekibi, yarı final müsabakalarına katılmaya da hak kazandı.
SPOR
Haydar Mermer
Haydar Mermer
BUGÜNLERİ ARİF HOCAYA BORÇLUYUZ
Orhan Arslan
Orhan Arslan
UNUTULMAMAK EN GÜZEL DUYGUDUR...
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
VAR´da Yalan...
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8945
EURO
9.4067
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İman hem nurdur hem kuvvettir, hakiki imanı elde den adam kânata meydan okuyabilir.

BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Her 4 Amerikalıdan biri mutlaka televizyonda görünüyor. (Sokakta her 4 kişiden 1 imza dağıtıyormuş düşünsenize) -Uyurken televizyon seyrederken yaktığımızdan daha fazla kalori yakıyoruz. (Demekli televizyonla uyutuluyoruz) -Bir karıncanın koku alma yet

İlginç Bilgiler 5