Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
3 Günde 541 Bin Maske Dağıtıldı
3 Günde 541 Bin Maske Dağıtıldı
AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, koronavirüs salgınına alınan önlemler kapsamında ilimizde 3 günde 541 bin maskenin vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtıldığını açıkladı.
GÜNDEM
Virüs Sürecinde Artış Yapmayın!
Virüs Sürecinde Artış Yapmayın!
Çin´de ortaya çıkan ve ülkemizde de etkisini gösteren koronavirüs salgını nedeniyle kiracı konumunda bulunan kişilerin zor günler geçirdiğini ifade eden Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, mülk sahiplerine virüs salgını sürecinde zam yapmamaları hususunda çağrıda bulundu.
GÜNDEM
Her Bebek İçin Bir Fidan
Her Bebek İçin Bir Fidan
´300 Fikir 300 Proje´ kapsamında; Orman İşletme Müdürlüğü´nün destekleriyle ´İki Fidan Bir Arada Büyüyor´ projesi başlatıldı. Proje kapsamında ilimizde her doğan bebek için fidan dikimi gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Yem Fiyatları Doları Solladı!
Yem Fiyatları Doları Solladı!
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) 13. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve Şarkışla eski Ziraat Odası Başkanı Bayram Sevim, son bir ay içerisinde yem fiyatlarına 3 kez zam geldiğini söyleyerek, “Yem fiyatları doları solladı. Ulusal Süt Konseyi süt fiyatlarını yeniden göz geçirmelidir. Hükümetimiz ve Tarım Bakanlığımız da yem fabrikalarının üzerine gitmelidir” dedi.
GÜNDEM
Esnafımızın Yanındayız
Esnafımızın Yanındayız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, koronavirüs salgını nedeniyle ilimizde faaliyetlerine ara veren esnafa bin lira nakit desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Başkan Bilgin, “Biz de Sivas Belediyesi olarak her türlü belediyecilik faaliyetinin yanı sıra esnafımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.
GÜNDEM
Virüs Süresince Desteklenmeli
Virüs Süresince Desteklenmeli
Koronavirüs salgını dolayısıyla esnafların sıkıntılı süreçten geçtiğini belirten Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, esnaflara 3 ay boyunca veya virüs salgını ortadan kalkıncaya kadar karşılıksız asgari ücret kadar para ödenmesini talep etti.
GÜNDEM
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
MÜSİAD İhtiyaçlıların Borcunu Kapatıyor
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Başkanı Salim Eminoğlu “Ramazan ayında yapmayı planladığımız bir Osmanlı geleneği olan zimem uygulamasını öne çekip, üyelerimizden topladığımız yardımlarla muhtarlarımızı yanımıza alıp ihtiyaç sahibi ailelerin mahalle bakkallarına olan borçlarını kapatıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Mücbir Sebep Sayılmalı
Mücbir Sebep Sayılmalı
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Nisan ayı sonuna kadar alınan tedbirlere tüccar ve esnafımız bir şekilde dişini sıkarak, çaba göstererek katlanacaktır. Ama bu durum Mayıs ve Haziran aylarına kadar sürecek ise alınan tedbirler yetersiz kalacaktır. Bu nedenle sektör ayrımı yapılmadan tüm sektörlerin mücbir sebep sayılmasını bekliyoruz” dedi.
GÜNDEM
Olayın Ciddiyetini Anlamayanlar Var
Olayın Ciddiyetini Anlamayanlar Var
Şehirler Arası Otogarı´nın içinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu´nu ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “İlimizde toplu taşıma yüzde 95 oranında azalmış vaziyette. Bu sevindirici ama hala olayın ciddiyetini anlayamayanlar var. Ciddi tedbirlerimiz var. Özellikle İstanbul´da yaşayan vatandaşlarımızın bulunduğu yerde kalmalarını istiyoruz" dedi.
GÜNDEM
Esnafa Kredi Desteği
Esnafa Kredi Desteği
Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil, "Kooperatifimiz aracılığıyla esnaf ve sanatkarlarımızın her zaman olduğu gibi bu zor günlerinde yanlarında olarak destek vermek amacıyla 25 bin lira ek limitli 36 aya kadar vadeli yıllık yüzde 4,5 faizli kredi imkanı sağladık” dedi.
GÜNDEM
Gerekli Hijyen Tedbirlerini Alın
Gerekli Hijyen Tedbirlerini Alın
Koronavirüs salgınına karşı Sivas esnafını uyaran Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Gerekli hijyen tedbirlerini alın. Hem kendinizi hem de vatandaşlarımızı koruyun” dedi.
GÜNDEM
Yoğun Mesai Harcanıyor
Yoğun Mesai Harcanıyor
Koronavirüs salgınına karşı alınan ekonomik tedbirlere ilişkin konuşan AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Koronavirüs ile ilgili ülkemiz genelinde hükümetimizce yoğun bir mesai harcanmaktadır. Virüsle mücadele konusunda hükümetimizin aldığı tedbirler sayesinde şu an dünyanın en iyi durumunda olan ülkesiyiz” dedi.
GÜNDEM
Ticari Taksiler Dezenfekte Edildi--Video
Ticari Taksiler Dezenfekte Edildi--Video
Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ilimizde taksicilik yapan esnafların durakları ve araçları dezenfekte edilmeye başlandı. Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Yalman, “Belediyemizle birlikte daha önce halk otobüslerimize yaptığımız dezenfekte çalışmasına ek olarak şu anda da taksi duraklarımızda çalışma yapıyoruz. Belediyemize bu çalışması için teşekkür ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
İş Yerlerinizi 7 Gün Açmayın
İş Yerlerinizi 7 Gün Açmayın
Ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınının ekonomiye etkilerini değerlendiren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken; gıda, perakende ve akaryakıt sektörü dışında faaliyet gösteren üyelerine en az 7 gün boyunca iş yerlerini açmamalarını tavsiye etti.
GÜNDEM
“Evde Kalarak Hayatları Kurtaracağız”
“Evde Kalarak Hayatları Kurtaracağız”
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Sivaslılara seslenerek, hayatları kurtarmak için evde kalmaları çağrısında bulundu
GÜNDEM
Koronavirüse Karşı İlaçlama Yapıldı
 Koronavirüse Karşı İlaçlama Yapıldı
Şarkışla ilçesinde hükümet konağı ve servis araçları yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı dezenfekte edildi.
GÜNDEM
Mesai Saatlerine Koronavirüs Ayarı
 Mesai Saatlerine Koronavirüs Ayarı
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği´nde (SESOB) mesai saatleri değişti. Başkan Köksal, birliğe bağlı merkezde 13, ilçelerde 19 olmak üzere toplam 32 odanın esnaflara 10.00-15.00 saatleri arasında hizmet vereceğini duyurdu.
GÜNDEM
Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Çiftçilere ÇKS Uyarısı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, çiftçilerin ÇKS başvurularını e-Devlet üzerinden de yapabileceklerini açıkladı.
GÜNDEM
Esnafımıza Kira Yardımı Yapılmalı
Esnafımıza Kira Yardımı Yapılmalı
Koronavirüs nedeniyle esnafın zor günlerden geçtiğini söyleyen Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, “Esnafımıza kira yardımı yapılmalı, kurumlarda kiracı olan esnaflarımızın kira ödemeleri ertelenmeli, faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır” dedi.
GÜNDEM
Korona Nedeniyle Kongreler Ertelendi
Korona Nedeniyle Kongreler Ertelendi
Koronavirüs salgınına karşı aldıkları tedbirler hakkında bilgiler veren AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, “Cumhurbaşkanımız Erdoğan´ın zorunlu durumlar dışında dışarı çıkmayın çağrısını dikkate alarak bu hafta sonu gerçekleştireceğimiz Zara ve Yıldızeli ilçe kongrelerini ve diğer kongrelerimizi önlem amacıyla süresiz olarak erteledik” dedi.
GÜNDEM
Servis Araçları Dezenfekte Ediliyor--Video
Servis Araçları Dezenfekte Ediliyor--Video
Koronavirüs salgınına karşı aldıkları tedbirler hakkında bilgi veren Sivas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şaban Yalman, “Servis araçlarımızın bir kısmının dezenfekte çalışmaları yapıldı. Okulların açılmasıyla servis araçlarımızın da dezenfektesi yapılmış olacak” dedi.
GÜNDEM
Başkanlardan Fiyat Uyarısı--Video
Başkanlardan Fiyat Uyarısı--Video
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ve Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Çin´in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyaya hızla yayılan koronavirüsü fırsata çevirmek isteyen işletme sahiplerini uyardı. Her iki STK başkanı da fahiş fiyata ürün satanlara fırsat vermeyeceklerinin altını çizdi.
GÜNDEM
En Büyük Güç Beraberliğimiz
En Büyük Güç Beraberliğimiz
AK Parti Gemerek İlçe Kongresi´nde konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyon Başkanı Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “En büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Hiç kimsenin kendini sahipsiz hissetmemesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti kimsesizlerin kimsesidir. Bizim amacımız da hiç kimseye sahipsiz olduğunu hissettirmemektir” dedi.
GÜNDEM
Güçler Birleşecek Rekabet Artacak
Güçler Birleşecek Rekabet Artacak
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü´nün bağlı ortaklıkları olan TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve ilimizde faaliyet gösteren TÜDEMSAŞ´ın birleştirilerek Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi´nin (TÜRASAŞ) kurulmasına ilişkin Resmi Gazete´de yayımlanan kararı değerlendiren AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, “Üç fabrikanın gücü birleşecek ve özellikle yurt dışı ile rekabet konusunda daha da güçlenilecek. Buradaki amaç verimliliğin artırılması ve kaynakların daha etkili kullanılması” dedi.
GÜNDEM
Darbelerin Karşısında Durduk
Darbelerin Karşısında Durduk
28 Şubat postmodern darbesinin yıl dönümü nedeniyle açıklama yapan BBP İl Başkanı Uğur Bulut, “Bizler; ‘Biz varsak millet var, millet var biz varız´ düsturu ile geçmişte milletinin yanında olmuş ve gelecekte de milletinin yanında olacak bir hareket olarak, darbe ve muhtıra gibi demokrasi ve millet vicdanına gem vuracak türlü oyunların her zaman karşısında durduk. Ne koltuğumuzdan ne de korktuğumuzdan dolayı hiçbir zaman milletimizin yanından ayrılmadık” dedi.
GÜNDEM
Tüm İmkanlar Seferber Ediliyor
Tüm İmkanlar Seferber Ediliyor
Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Yüksel Demirgil´i makamında ziyaret eden AK Parti Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, “Hükümetimiz esnaf ve sanatkarlarımızın sıkıntılarının çözümü noktasında tüm imkanları seferber ediyor” dedi.
GÜNDEM
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Borçlar Faizsiz Ertelenmeli
Partisinin Kangal ilçe kongresine katılan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, çiftçilerin yaşadığı sorunları gündeme getirdi. Sivaslıların temel geçim kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunun altını çizen Genel Başkan Destici, “Çiftçilerimizin canını sıkan, çiftçilerimizi düşündüren borçlar var. Ziraat Bankasına borçlar var, Tarım Kredi´ye borçlar var. Bu borçlarla ilgili dönem dönem ertelemeler yapılıyor ama bu ertelemelerin faizsiz yapılmasını arzu ediyoruz” dedi.
GÜNDEM
Her Yıl 15 Milyon Bütçede Kalacak
Her Yıl 15 Milyon Bütçede Kalacak
Ortak akıl ile şehri yöneten Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, muhtarla istişare toplantısında bir araya geldi. Projelerin son durumu hakkında açıklamalarda bulunan Bilgin, Sivas Belediyesi´nin yıllık elektrik faturasının 15 milyon lira olduğunu ifade ederek hayata geçirecekleri Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ile bu giderin bütçede kalacağını söyledi.
GÜNDEM
Müze Sayısı Yetersiz
Müze Sayısı Yetersiz
´Dünden Bugüne, Bugünden Yarınlara´ sloganıyla geçtiğimiz hafta ilki gerçekleştirilen sektör çalıştaylarının ikincisi dün yapıldı. Öğretmenevinde düzenlenen Kültür ve Turizm Çalıştayında konuşan Vali Salih Ayhan, “Müzeler konusunda çok spesifik bir çalışma yürütüyoruz. İlimizdeki müze sayısı Sivas´ın potansiyeli düşündüğümüzde gerçekten çok yetersiz. Müze Kenti Sivas Vizyonumuzla 2023 yılı için hedefimiz şehrimizdeki müze sayısını 20´ye çıkarmak” dedi.
GÜNDEM
Cami Var İmam Yok--Video
Cami Var İmam Yok--Video
Danişment Gazi Mahallesi´nde yapılmış olan TOKİ konutlarında yaşanan sorunları gündeme taşıyan CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Bu konutlarda okul yok, sağlık ocağı yok, bağlantı yolları yetersiz; cami yapılmış, imam yok. 2+1 evler için en alt peşinat limiti 20 bin lira. 180 ay üzerinden 672 lira taksit ve 100 ila 120 lira arasında değişen aidat ödeniyor” dedi.
GÜNDEM
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Anlamamız İçin Kaç Örnek Lazım
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Eleştiri Hakkınızdır Ancak Takdir Etmekte Hakkınız Olsun
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Galibiyet Güzel Ama…
Yunus Tepe
Yunus Tepe
“Telaş ve Talaş”
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Camilerimiz ve Önemi
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Soru -Yorum
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8179
EURO
9.2677
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Nice alimler vardır ki, hakiki bilgiden, hakiki irfandan nasipleri yoktur. Bunla bilgi hafızıdır, bilgi sevgilisi değil.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler