Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
TRANSFERLERİ BU İKİLİ YÖNETİYOR
TRANSFERLERİ  BU İKİLİ YÖNETİYOR
Spor Toto Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor´da transferler Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ve Teknik Direktör Tamer Tuna nezaretinde İstanbul´dan yönetiliyor. Bu kapsamda sol beke Uğur Çiftçi´yi transfer eden, Altınordu´dan da Erdoğan Yeşilyurt´u bitiren kırmızı-beyazlılar, 2-3 haftalık periyotta tüm takviyeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor.
SPOR
Makine parkına takviye
Makine parkına takviye
Altınyayla Belediyesi makine parkına kattığı vakumlu yol süpürme araçları ile makine parkını güçlendirmeye devam ediyor.
GÜNDEM
“Vakit, canla başla çalışma vaktidir”
“Vakit, canla başla çalışma vaktidir”
MÜSİAD Sivas Başkanı Avukat Mustafa Coşkun, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri hakkında görüşlerini dile getirerek; “Halkımız bu seçimde de güçlü Türkiye´den, güçlü liderden, istikrardan, adaletten ve kalkınmadan yana oyunu kullanmıştır; hayırlı uğurlu olsun. Şimdi vakit, meselemiz Türkiye´dir diyerek ülkemiz için canla başla çalışma vaktidir” dedi.
GÜNDEM
“Seçimin kazananı Türk milletidir”
“Seçimin kazananı Türk milletidir”
Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri hakkında değerlendirmede bulunarak; “Bu seçimin kazananı, ülkemizi gelecek hedeflerine ulaştırmak için büyük bir irade sergileyen Türk milleti olmuştur. Sivas Ticaret Borsası olarak daha da güçlü bir ekonomi, daha da ileri bir demokrasi ve çok daha büyük bir Türkiye ve Sivas için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
İTTİFAKIN GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİLER
İTTİFAKIN GEREĞİNİ  YERİNE GETİRDİLER
Pazar günü yapılan seçim sonuçlarını değerlendiren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Milletin, Türkiye´yi bulunduğu konumdan alıp da çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkaracak bir lideri seçtiğini ifade ederek, Cumhur ittifakına teşekkür etti. Yılmaz, “MHP´ye ve BBP´ye teşekkür ediyorum. İttifakın gereğini eksiksiz olarak yerine getirdiler. MHP Sivas´tan bir Milletvekili çıkardı. İnanıyoruz ki Cumhur İttifakı için de aynı destek ve kararlılıkla Sayın Cumhurbaşkanımıza, milletin adamına büyük destek vereceklerdir” dedi.
SİYASET
GÖLETLERE BALIK TAKVİYESİ
GÖLETLERE  BALIK TAKVİYESİ
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında ilimizdeki göl ve göletlerde balıklandırma çalışmaları tamamlandı.
GÜNDEM
“Seçimden sonra tabana vurur”
“Seçimden sonra tabana vurur”
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, patates ve soğan fiyatlarındaki sert yükselişe ilişkin, “Bizim soğanımız da patatesimiz de çok. Seçimlerden sonra kesinlikle normale biner, fiyatlar da tabana vurur” dedi.
EKONOMİ
BU MİLLET HER ZAMAN DOĞRU KARARI VERDİ
BU MİLLET HER ZAMAN  DOĞRU KARARI VERDİ
Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde düzenlenen Yerel Medya Buluşması programına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 24 Haziran seçimlerine ilişkin konuştu. Yılmaz, “Bu aziz millet bu zamana kadar hep sağduyuyla, en doğru şekilde karar verdi. 24 Haziran´da da bir önceki seçimlerden daha büyük bir sorumlulukla, evlatlarının geleceği için, Türkiye´nin geleceği için çok doğru, yerinde, sağlıklı bir karar vereceklerine inanıyorum” dedi.
GÜNDEM
Kılıç, antrenörlerle buluştu
Kılıç, antrenörlerle buluştu
Sivas Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salim Kılıç, yeni sezon öncesi amatör spor branşındaki antrenörlerle toplantı yaparak hedefleri belirledi.
SPOR
AK Parti ile çağ atladık
AK Parti ile çağ atladık
2002 yılında kurulan AK Parti ilimizi adeta yeniden inşa etti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın destekleri ile adeta çağ atlayan Sivas´a son 15 yılda 26 milyar 630 milyon lira değerinde yatırım yapıldı. Güçlü Türkiye´yi inşa etmek için 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerleyen AK Parti hükümetinin Sivas´a en fazla yatırım yaptığı alan 11 milyar lira ile ulaştırma ve haberleşme alanında gerçekleşti.
GÜNDEM
ESTAŞ, istihdama devam ediyor
ESTAŞ, istihdama devam ediyor
Sivas´ın önemli sanayi kuruluşları arasında başı çeken ESTAŞ ikinci fabrikasını açtı. ESTAŞ ES2 fabrikasının açılışına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Vali Davut Gül´ün yanı sıra çok sayıda il protokolü katıldı. Açılış töreninde konuşan ESTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Timuçin, Endüstri4 uygulaması ile üretim yapacak fabrikada 120 kişinin istihdam edileceğini söyledi.
EKONOMİ
Rusya´da Sivas´ı temsil ettiler
Rusya´da Sivas´ı temsil ettiler
Rusya´da yoğun bir katılımla yapılan “İşitme Engelliler Yıldızlar, Gençler, Büyükler Güreş Dünya Şampiyonası”na Sivas´ı temsilen Sebahattin Güzel ve Dursun Güzel katıldı.
SPOR
20 ÇALIŞANINA EV HEDİYE ETTİ
20 ÇALIŞANINA  EV HEDİYE ETTİ
Sivas´ta çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bir firma, çalışanlarına çekilişle 20 daire hediye ederek çifte bayram yaşattı. Firmanın yönetim kurulu başkanı Musa Emmioğlu, “Çalışanlarımızın bu olaydan hiç haberi yoktu. Biz onların işe girdiği günden itibaren çalışmalarını takip ediyoruz. Onların hareketlerine kanaat notu veriyoruz. Bu tamamen sürpriz oldu. Onların haberi olsa çok bir anlamı olmazdı” dedi.
GÜNDEM
KARADAŞ´LA DEVAM
KARADAŞ´LA DEVAM
Play-Off´a çıkma başarısı gösteren Sivas Belediyespor´da Kulüp Yönetimi, teknik direktör Özer Karadaş ile devam kararı alarak, yeni sezonda da takımı Karadaş´ın çalıştırmasını istediği öğrenildi.
SPOR
MMG İL TEMSİLCİLİĞİ KURULDU
MMG İL TEMSİLCİLİĞİ KURULDU
MMG teşkilatlanma çalışmalarını tamamlayarak Sivas´ta temsilciliğini açtı. MMG Sivas Kurucu İl Temsilciliği görevini üstlenen ÇEDAŞ Genel Müdürdü Ahmet Sait Akboğa ve beraberindeki heyet Sivas Valisi Davut Gül ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret ederek MMG´nin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
GÜNDEM
TANAP bugün açılıyor
TANAP bugün açılıyor
Aralarında Sivas´ın da bulunduğu 20 ilden geçen Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi´nin (TANAP) açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla bugün Eskişehir´de gerçekleştirilecek.
EKONOMİ
NEREDEN NEREYE
NEREDEN NEREYE
“Daha yeşil bir Sivas” sloganından yola çıkan Sami Aydın başkanlığındaki Sivas Belediyesi´nin yeşil alan konusundaki çalışmaları göz doldurdu. Belediyenin 2017 yılına ilişkin faaliyet raporundan derlenen bilgilere göre imar planında yer alan yeşil alan, park ve meydan düzenlemelerinin son sürat gerçekleştirildiği Sultan Şehir´de kişi başına düşen yeşil alan miktarı zirveye çıktı. Merkez ilçede 2010´da kişi başına düşen yeşil alan 2,69 metrekare iken 2017 sonunda bu oran 4,88 metrekareye çıktı.
GÜNDEM
Demirağ OSB´nin ihalesi yapıldı
Demirağ OSB´nin ihalesi yapıldı
Sivas Valisi Gül: "Yaklaşık 150 milyon liralık yatırım ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi, yatırımcıların kullanımına hazır hale getirilecek. Bu süreçten sonra yer talebinde bulunan ve yer tahsisi yapılan firmalar inşaatlarına başlayarak üretime geçecek"
GÜNDEM
Zaralılar Vakfından iftar
Zaralılar Vakfından iftar
Merkezi İstanbul´da bulunan Zaralılar Yardımlaşma ve Kalkınma Vakfınca Sivas´ın Zara ilçesinde bin 500 kişiye iftar verildi.
GÜNDEM
16 yaşında kendi şirketini kurdu
 16 yaşında kendi şirketini kurdu
Sivas´ta yaşayan 18 yaşındaki lise öğrencisi Ömer Faruk Torun, 2 yıl önce kurduğu şirkette yaptığı çalışmalarla genç girişimcilere örnek oluyor
GÜNDEM
MİNİK YİĞİDOLAR YETİŞİYOR
MİNİK YİĞİDOLAR YETİŞİYOR
Demir Grup Sivasspor da çalışmalar aralıksız devam ederken futbol okulları da faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012 yaş arası çocukları Sivasspor´a ve Sivas amatör futboluna kazandırmak amacıyla yaz ve kış devam eden futbol okulunda kayıtlar devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda start alan ve birçok öğrencinin kayıt olup katıldığı Sivasspor futbol okulunda, minik öğrencilerin performanslarının iddialı ve istekli olduğu öğrenildi. Geleceğin Yiğidoları yetişirken, temel futbol eğitimini almış çocuklar doğal yeteneklerine paralel olarak Sivasspor´a kazandırılacak.
SPOR
“HİZMET BAYRAĞINI DEVRALDIK”
“HİZMET BAYRAĞINI  DEVRALDIK”
Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği üyeleri önceki gün düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Geçtiğimiz haftalarda Birlik Başkanlığına seçilen Kadir Çönger, hizmet bayrağını devraldıklarını belirterek, “Yeni dönemde soğuk süt zincirini bir kademe daha artırmayı hedefliyoruz. Yine yeni dönemde sünni tohumlamayla ilgili çalışmalarımız olacak. Sivas´ın bütün ilçelerine birer şube vermeyi düşünüyoruz” dedi.
GÜNDEM
Belediyespor yönetimi, Aydın´ı ziyaret etti
Belediyespor yönetimi, Aydın´ı ziyaret etti
Sivas Belediyespor Kulübü yönetimi, Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret ederek sezon boyunca takıma verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
SPOR
SİVAS KONGRESİ´NİN İTİBARI OYLANACAK
SİVAS KONGRESİ´NİN  İTİBARI OYLANACAK
24 Haziran seçim programına Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas´tan start veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilimizde Bölge İstişare toplantısına katıldı. Sivas halkına seslenen Bahçeli, “MHP´yi hedeflerine ulaştıracak sizlersiniz. Sivas bu ruhun yükseldiği muazzam bir vatan köşesidir. Manda ve himayenin kabul edilemeyeceğinin ilanı Sivas´ta yapıldı. Özellikle bilmenizi isterim ki 24 Haziran´da Sivas Kongresi´nin irade, itibar ve iffeti oylanacaktır. Çünkü mandacılar iş başındadır” dedi.
SİYASET
KALE PARKI YENİLENİYOR
KALE PARKI YENİLENİYOR
Sivas Belediyesi ekipleri tarihi Sivas Kalesi´nde yürüttüğü çevre düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Sivaslıların sevdikleriyle hoşça vakit geçirdiği uğrak mekânlardan biri olan Kale Park, eskiyen oturma bankları ve kaldırım taşlarının tamamen sökülerek, otomatik sulama sistemleri yapılıyor.
GÜNDEM
EN İYİ YAPTIKLARI İŞ GÖZ BOYAMAK
EN İYİ YAPTIKLARI  İŞ GÖZ BOYAMAK
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 1. sıra milletvekili adayı Ulaş Karasu, gittiği her yerde vekil gibi karşılanıyor. Karasu, kendisine sevgi gösterisi yapan vatandaşların sorunlarını dinledi. AK Parti´yi eleştiren Karasu, “Bunların en iyi yaptığı iş göz boyamak. Sivas bunların dönemindeki kadar hiç bir zaman küçülmemişti” dedi.
SİYASET
“Bütün gücümüzle çalışıyoruz”
“Bütün gücümüzle çalışıyoruz”
24 Haziran´da gerçekleştirilecek 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Sami Aydın, “En güzel neticeyi alacağımıza inanıyoruz. Bunun olması için de bütün gücümüzle çalışıyoruz” dedi.
SİYASET
Bayrama yetişecek
Bayrama yetişecek
Suşehri Hayvan Pazarı, Kurban Bayramı´na yetişecek
GÜNDEM
“MESELEMİZ TÜRKİYE OLSUN, BİRLEŞELİM”
“MESELEMİZ TÜRKİYE OLSUN, BİRLEŞELİM”
MÜSİAD Sivas şubesinin geleneksel hale getirdiği iftar programına katılan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan; “Bu zorlu seçim yarışında meselemiz Türkiye olsun, birleşelim. Meselemiz Türkiye ise aramızdaki bazı farklılıkların önemi yavaş yavaş kaybolur. Meselemiz Türkiye ise kimin ne kadar önce yedi tepeli şehre geldiği önemini kaybeder. Meselemiz Türkiye ise hangi pencereden bakarsak bakalım gördüğümüz şey aynı olur” dedi.
GÜNDEM
GÖZLER TUNA´DA
GÖZLER TUNA´DA
Yeni sezona bomba gibi başlamak isteyen Demir Grup Sivasspor´da, transferlerde yeni teknik direktör Tamer Tuna´nın elinde. Sözleşme imzalamasının ardından transferlerde harekete geçen Tuna ekibiyle beraber gözlemleyip tuttuğu raporları yönetime sunacak. Tamer Tuna bu ay sonu Sivas´a gelip direk yönetimle yerli-yabancı transfer işlerine koyulacak. İstanbul´dan ayağının tozuyla gelecek olan başarılı adam Tuna´nın takıma faydalı oyuncular getireceği bekleniyor.
SPOR
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Eğer ilerlemek isterseni her yere atılma. Merhem ve mum gibi ol. Diken gibi olma…

Hacı Bektaşı Veli
sxyl

Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1

1