Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
“Hakemlik Sistemi Değişmeli”
“Hakemlik Sistemi Değişmeli”
Demir Grup Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Dönem dönem şampiyonluğa oynadığımız, yaklaştığımız oldu. Bir defa bu hakemlik sisteminin kesinlikle değişmesi lazım. Spor akademilerinden çıkan hakemlerin daha iyi ve başarılı olacağına inanıyorum” dedi.
SPOR
“Şanssızlık ve Beceriksizlik…”
“Şanssızlık ve Beceriksizlik…”
3-1´lik Kayserispor mağlubiyetinin ardından konuşan Demir Grup Sivasspor Teknik Sorumlusu Ersel Uzğur, “Bu maçı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Nedenine gelince, şimdiye kadar oynadığımız maçlarda en çok pozisyona girdiğimiz bir maç yaşadık. 4-5 tane yüzde yüz gol olabilecek pozisyonu maalesef harcadık. Bugün şansızlık ta beceriksizlikte hepsi bizimle beraberdi” dedi.
SPOR
Skandal Karar!
Skandal Karar!
WBC süper orta sıklet dünya şampiyonluk maçına çıkan Sivaslı Avni Yıldırım, 10. rauntta ABD´li rakibi Anthony Dirrell´in kaşını açtı. Maçın doktoru Dirrell´in maça devam edemeyeceğini açıkladı ve ardından skandal bir karara imza attı.
SPOR
Üniversite Hastanesi´nde Muayene Krizi
Üniversite Hastanesi´nde Muayene Krizi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Bölümü´nde hastalar muayene olamamaktan şikayetçi. Eşinin özel muayene edilmesi için Hematoloji Bölümü´nden randevu aldığını fakat randevu saatinde hastaneye gittiklerinde kendilerine özel muayene uygulamasının kaldırıldığının söylendiğini ifade eden Ahmet Tırpan, başka bir doktora yönlendirildiklerini belirterek “Günümüzün 7 saatini hastaneye ayırdık ama hastalığımıza dair herhangi bir bilgimiz olmadı” diyerek serzenişte bulundu.
SAĞLIK
“Göztepe´yi De Yeneceğiz”
“Göztepe´yi De Yeneceğiz”
D.G. Sivasspor Teknik Direktörü Hakan Keleş, hafta sonu Göztepe ile oynayacakları maç için iddialı konuştu. Keleş; “Önümüzde Göztepe ve Ankaragücü maçları var o maçların kat kat değerini anlamak için önümüzdeki maçlardan kayıpsız dönmek zorundayız. İnşallah hak ettiğimiz 3 puanı alacağız” dedi.
SPOR
“Sivas´ın Gözdesi Olacak”
“Sivas´ın Gözdesi Olacak”
Gökmedrese´de devam eden restorasyon çalışmalarını inceleyen Vali Salih Ayhan; “Sivas´ın en gözde mekânlarından bir tanesi yapacağız. Kış dönemine girmemize rağmen çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
Yatırımlara Tasarruf Engeli--Video
Yatırımlara Tasarruf Engeli--Video
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, kurumlarının çalışmalarına ilişkin meclis üyelerine sunum yaptı. Kasım ayında görüşülecek olan İl Özel İdaresi 2019 yılı yatırım programının uygulanabilir olması gerektiğini dile getiren Genel Sekreter Kaya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak´ın açıkladığı Yeni Ekonomi Programı´na (YEP) atıfta bulundu. Ekonomik tedbirlerin İl Özel İdaresi´nin yatırımlarını da etkileyeceğini dile getiren Genel Sekreter Kaya, meclis üyelerine; “O nedenle 2019 yılı programı yapılırken ödenek yetersizliğinden dolayı yarım kalmayacak işleri programa alalım” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Sivas´ın Her Köşesine Dağılmış Durumdayız
Sivas´ın Her Köşesine Dağılmış Durumdayız
Güney Köyü grup yolunda devam eden çalışmalarını yerinde inceleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “Mevsim şartları ve bütçe imkânlarımız elverdi, bu yıl şehrimiz kırsalında çok yoğun bir mesai harcadık, mevsim uygun olduğunca da mesai harcamaya devam edeceğiz” dedi.
GÜNDEM
Eğitimde Daha Güçlü Noktalara Geleceğiz
Eğitimde Daha Güçlü Noktalara Geleceğiz
İlimiz genelinde yapılan eğitim yatırımları hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, “Biz fiziki olarak bütün eksiklikleri gideriyoruz ama bu tek başına başarılı getirmez” dedi.
GÜNDEM
Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 11 Milyon Lira Harcadı--Video
Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 11 Milyon Lira Harcadı--Video
İl Genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Osman Budak, “Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü´nün 2018 yılı programı bütçe ödeneği 13 milyon 798 bin lira olup program dâhilinde onarım, 1. kat asfalt, yama, köprü, sanat yapısı, kilit parke yatırımları için yapılan harcama tutarı 11 milyon 55 bin liradır” dedi.
GÜNDEM
“Erzurum Maçı Çıkış Maçımız Olacak”--Video
“Erzurum Maçı Çıkış Maçımız Olacak”--Video
Demir Grup Sivasspor´un futbolcusu Mert Hakan Yandaş, Pazar günü oynanacak olan Erzurumspor maçından galibiyetle ayrılmak istediklerini ifade etti.
SPOR
Maaşın Yüzde 60´ı KOSGEB´ten--Video
Maaşın Yüzde 60´ı KOSGEB´ten--Video
Sivas´ta işletmelerin nitelikli eleman desteği programına yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden KOSGEB İl Müdür Vekili Bahattin Ünal, “Burada işletmeler yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartıyla yeni bir kişiyi istihdam ettikleri zaman net maaşlarının yüzde 60´ını 3 yıl boyunca karşılıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
Vali Gül´den Klor Talimatı--Video
2018 yılı üçüncü dönem il koordinasyon kurulu toplantısında konuşan Vali Davut Gül, “Yaz dönemiyle beraber içme sularında sıkıntı var. Bunların klorlanması lazım. İl Özel İdaremiz muhtarlarımızı tekrardan uyarsın" dedi.
GÜNDEM
“Canımız Pahasına Bu Vatanı Koruyacağız”
“Canımız Pahasına Bu Vatanı Koruyacağız”
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM
Binali Yıldırım ´son başbakan´ olarak tarihe geçti
Binali Yıldırım ´son başbakan´ olarak tarihe geçti
Türkiye Cumhuriyeti´nin 65. Hükümeti´ni kurarak ülkenin 27. Başbakanı olan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´nin yürürlüğe girmesiyle "son başbakan" olarak tarihe geçecek.
GÜNDEM
Krediyle aldıkları eşyalar sular içinde kaldı
Krediyle aldıkları eşyalar sular içinde kaldı
Sivas´ta önceki gün akşam üzeri aniden bastıran yağış sonrası caddeler ve sokaklar göle dönerken, bazı evleri de su bastı. Evini su basan Hasan Ericel, 1 ay önce 25 bin lira kredi çekerek aldığını eşyaların kredisi bitmeden hepsinin mahvolduğunu söyledi.
GÜNDEM
İL ÖZEL İDARE AİLESİ BAYRAMLAŞTI
İL ÖZEL İDARE  AİLESİ BAYRAMLAŞTI
İl Özel İdaresi´nde Bayramlaşma programı yapıldı. Tüm personelin bayramını tebrik eden Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Ramazan ayı boyunca personellerinin mesai mefhumu gözetmeden, özveriyle çalıştıklarını ifade ederek, “İdaremiz Sivas´ın en ücra köşesine kadar ulaşıp, dertlere derman, yaralara merhem olmaya devam ediyor” dedi.
GÜNDEM
“Büyükşehirlere ulaşım daha kolay olacak”
“Büyükşehirlere ulaşım daha kolay olacak”
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü´nün yatırım ve projelerinin değerlendirildiği toplantıda konuşan Vali Davut Gül, “Tünellerimizin bitmesi ile beraber devam eden projelerle birlikte Sivas daha ulaşılabilir bir yer olacak. Limana, büyükşehirlere ulaşım daha kolay olacak” dedi.
GÜNDEM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN İHTİYACINA ÇÖZÜM
YILDIZ´DAN ARA ELEMAN  İHTİYACINA ÇÖZÜM
Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi´nde (CÜ) gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin bilgiler verdi. Bilimsel projelere verilen desteklerden yeni hastaneye, peyzaj çalışmalarından öğrencilerin ulaşımına kadar birçok konuda açıklamalarda bulunan Yıldız, Hukuk Fakültesi binasının inşası noktasında hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi. Sivas Meslek Yüksekokulu´nun 3 bloğunun yıkılacağını söyleyen Yıldız, “Öğrencilerimizi oradan aldık farklı yerlere koyduk ama devlet teşviklerinden yararlanmak üzere Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bir meslek yüksekokulu açılmasını talep ediyoruz. Ara eleman ihtiyacını bu şekilde karşılayabiliriz. Bu kapsamda bina noktasında yardıma ihtiyacımız var” dedi.
GÜNDEM
Başkan Aydın; “Mülkiyet çözümlemelerine girmemiz zor”
Başkan Aydın; “Mülkiyet çözümlemelerine girmemiz zor”
Sebze Hali ve Buğday Pazarı kentsel dönüşüm projesine ilişkin bilgiler veren Belediye Başkanı Sami Aydın, “Seçime 1 yıl kala bunun mülkiyet çözümlemelerine girmemiz çok zor. Eski Sanayi´den veya diğer yerlerden bunu görüyoruz. İnşallah yeni dönemde bu proje de hayata geçecektir diye düşünüyorum” dedi.
GÜNDEM
EĞİTİM YATIRIMLARI 2 YILDA 15 KAT ARTTI
EĞİTİM YATIRIMLARI  2 YILDA 15 KAT ARTTI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde düzenlenen değerlendirme toplantısına katılan Vali Davut Gül, son yıllarda gerçekleşen eğitim yatırımlarına dikkat çekti. Vali Gül, “İki sene önce Sivas´ta bir yılda toplamda harcanan para 33 milyon iken il yatırımı ve devlet yatırımı şu an 333 milyon, ödeneği belli olup başlamayanlarla beraber de yaklaşık 519 milyon TL. 2018 yılında Sivas´ta eğitime harcanan para 2 yıl önceki yatırımın yaklaşık 15 katı. Bu tesadüf olan bir şey değil. Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz´ın bizzat Sivas´a ve eğitime verdiği önemdir” dedi.
EĞİTİM
Ablasının iliğiyle yaşama tutundu
Ablasının iliğiyle yaşama tutundu
Sivas´ta yaklaşık 3 yıl önce lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli olması gereken 11 yaşındaki Emirhan, ablasının iliğiyle yaşama bağlandıAbla Çiğdem Yıldız: "Şimdi kardeşime baktıkça seviniyorum. Ona çok düşkünüm, okulda da hep onu anlatıyorum. Çok mutluyum" dedi
SAĞLIK
YAĞIŞLAR İYİ SEVİYEDE
YAĞIŞLAR İYİ SEVİYEDE
DSİ Bölge Müdürü İsmail Kaya, bu yıl il merkezinde yağışların az olmasına rağmen il geneline bakıldığında yağış durumunun geçtiğimiz yıla oranla daha iyi seviyede olduğunu belirtti. Kaya, "Geçen sene bu dönemde barajlarımızdaki doluluk oranımız yüzde 43 seviyelerindeydi. Bu sene geçen seneye göre daha iyiyiz. Yaklaşık yüzde 47´lik doluluk oranımız var" dedi.
GÜNDEM
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
ÖĞRENCİLERİMİZİN FİKİRLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Vali Davut Gül, Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi projelerinin bilgilendirme toplantısına katıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programda, geçtiğimiz günlerde Sivas merkez, ilçe ve köylerde başlayan "Annem Varsa Bende Varım" projesi hakkında bilgi veren Vali Gül, projenin işleyişi, okul yöneticilerin ve öğretmenlerin projeye olan katkıları, proje kapsamında veli-öğrenci ilişkileri ve projenin öğrencilere kattığı deneyimlerden bahsetti. Projenin başlamasından sonra önemli geri dönüşler alındığını söyleyen Vali Gül, bu uygulamaların okuma alışkanlığını kazanmada önemli ölçüde katkı sağlayacağını ifade etti. Değerlendirme toplantısı sonrasında "Otizm Spektrum Bozukluğu" paneli yapıldı.
EĞİTİM
ARICILIK KURSU EĞİTİMLERİ BAŞLADI
ARICILIK KURSU EĞİTİMLERİ BAŞLADI
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Arıcılık Kursu açılış programı düzenlendi. Konferans Salonu´nda düzenlenen program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. Programa Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Seyit Yıldız, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Fehmi Tutkun, Arıcılar Birliği Başkanı Yahya Epsileli ve kursiyerler katıldı.
GÜNDEM
SON SANİYEYE KADAR KONSANTRE ŞART
SON SANİYEYE KADAR KONSANTRE ŞART
Süper Lig´in 16. haftasında deplasmanda Aytemiz Alanyaspor maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, “İkinci yarı biz golü bulduktan sonra farklı bir yöne gitti. İyi kullanabilseydik, belki oyunu farklı kazanabilirdik. Futbolda maçın 50. dakikası, 90. dakikası diye bir şey yoktur. Son saniyesine, hakemin düdüğüne kadar çok ciddi, çok konsantre olmak lazım” dedi.
SPOR
SİVASLILAR VEFASINI BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ
SİVASLILAR VEFASINI  BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın ilimizi ziyaretini değerlendiren Vali Davut Gül, tüm Sivas halkına gösterdiği ilgi ve alakadan ötürü teşekkür etti. Vali Gül, “Başta ilimizi şereflendiren Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ve ekibine teşekkür ediyorum. Sivaslılara teşekkür ediyorum. Sivaslıların karşılamasına, uğurlamasına, güler yüzüne teşekkür ediyoruz. Gerek toplu açılışın yapıldığı yerde, gerekse yol güzergâhlarında Sayın Cumhurbaşkanımıza gösterilen yoğun sevgi gösterisi hem kendisi hem de bizleri çok mutlu etti. Sivaslılar vefasını bir kez daha göstermiş oldu” dedi.
GÜNDEM
Sivas - Ankara arası 5 lira yakıyor
Sivas - Ankara arası 5 lira yakıyor
Cumhuriyet Üniversitesi (CU) tarafından geliştirilen "Kangal S4E" isimli yerli-elektrikli otomobil Sivaslılara tanıtıldı.
GÜNDEM
CÜ´de ´AİKİDO´ semineri düzenlendi
CÜ´de ´AİKİDO´ semineri düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) AİKİDO Spor Kulübü tarafından ´AİKİDO´ semineri düzenlendi.
GÜNDEM
Bu balığı görenler hayrete düşüyor
Bu balığı görenler hayrete düşüyor
Sivas´ta yetiştirdiği balıkların kafa yapısının insana benzemesi görenlerin şaşkınlık yaşamasına neden oluyor.
GÜNDEM
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Dünyanın Ciğerini Sökeriz
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Güçlü Devlet Güçlü Sosyal Dayanışma Demektir - 2
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Kandil Geceleri Nasıl Geçirilmeli?
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Sivassporum Benim…
Alper Duran
Alper Duran
Kavgacı Türkler
Taner Karabal
Taner Karabal
Âşık Veysel…
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Hanife Döner
Hanife Döner
Spor Yapın Güzel İnsanlar
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
8.1211
EURO
9.5974
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hepimiz ölümün nişanlısıyız…

CENAP ŞEHABETTİN
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi