Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Bedelini Ödeyecekler--Video
Bedelini Ödeyecekler--Video
Sivas Başkanlar Kurulu dün yaptığı basın açıklamasıyla Bahar Kalkanı Harekatı´na destek verdi. Kurul adına basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, İdlib´de şehit olan askerlerimize rahmet dileyerek “Türk Devleti ve ordusu bugüne kadar Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı harekâtıyla terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermiştir. Elbette bu acımasız saldırının sahipleri bunun bedelini ödeyecektir. ‘Bahar Kalkanı´ harekâtıyla da bu bedeli ödemeye de başlamışlardır” dedi.
GÜNDEM
MÜSİAD Olarak Göreve Hazırız
MÜSİAD Olarak Göreve Hazırız
İdlib´de yaşanan hain saldırının ardından derneklerinin genel merkezi tarafından Hatay´da düzenlenen toplantıya katılan MÜSİAD Şube Başkanı Salim Eminoğlu, “MÜSİAD Sivas olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu kesin ve net bir şekilde beyan ederiz" dedi.
GÜNDEM
Ortadoğu´dan Defolacaklar
Ortadoğu´dan Defolacaklar
Sivas´ta Cuma namazı sonrası Atatürk Kongre Müzesi bahçesinde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ABD Başkanı Donald Trump´ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte açıkladığı ve Kudüs´ü İsrail´in başkenti ilan ettiği ´Yüzyılın Anlaşması´ planına tepki gösterdi. Grup adına konuşan Birlik Haber-Sen Dönem Sözcüsü Sami Koç, “Yaşasın bağımsız Filistin. Yaşasın Müslümanların onuru, insanlığın barış ve huzuru güzel Kudüs. Söz veriyoruz, Filistin de Kudüs de özgürleşecek, ABD de İsrail de Ortadoğu´dan defolacaktır” dedi.
GÜNDEM
Eğitim Ailede Başlar
Eğitim Ailede Başlar
Valilikte “Aile Eğitim Merkezi” Protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde hizmet verecek olan Aile Eğitim Merkezinin haftanın 7 günü hizmet vereceğini dile getiren Vali Ayhan, “‘Eğitim ailede başlar ilkesinden hareketle açılışını yapacağımız Aile Eğitim Merkezi, bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini arttırmaya dönük önemli bir adımdır” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ta Yılbaşı Sakin Geçti--Video
Sivas´ta Yılbaşı Sakin Geçti--Video
2019 yılının son günü ve yılbaşı gecesinde 3 bine yakın emniyet ve jandarma mensubunun görev yaptığı ilimizde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Güven ve asayişin sürdürülmesi hususunda gerekli ek tedbirlerin alındığı Sivas´ta yılbaşı sakin geçti.
GÜNDEM
Yapacaklarımızı Planlamalıyız
Yapacaklarımızı Planlamalıyız
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken, yeni yıl mesajında, “Yeni yılda ekonomik ve sosyal sorunların çözümü için gerekli adımları atmak adına neler yapacağımızı planlanmaya odaklanmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Bu Gurur Hepimizin
Bu Gurur Hepimizin
AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, ülke ve il gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye´nin ilk küresel mobilite markası olma amacıyla kurulan Türkiye Otomobili Girişim Grubu´nun (TOGG) mühendis ve tasarımcıları tarafından hazırlanan ve 2022 yılında üretimine başlanacak yerli otomobilin tanıtımının yapıldığını hatırlatan Ekinci, “Bu gurur hepimizin” dedi.
SİYASET
Sözleşmeli Öğretmenler Kadroya Geçirilmeli
Sözleşmeli Öğretmenler Kadroya Geçirilmeli
Sözleşmeli öğretmenler için eşit özlük hakları ve kadro talebinde bulunan Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, “Sözleşmeli öğretmenlik bütünüyle terk edilmeli, mevcut sözleşmeli öğretmenler ivedilikle kadroya geçirilmelidir. Eğitim-Bir-Sen olarak diyoruz ki Türkiye´nin gücü ve tarihi birikimi güvencesiz istihdamı kamuda terk etmeyi aile kurumunu muhafaza etmeyi zorunlu ve mümkün kılmaktadır” dedi.
GÜNDEM
Ülkemizde Önemli Adımlar Atıldı
Ülkemizde Önemli Adımlar Atıldı
10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Salih Ayhan, “İnsan hakları ve temel özellikler alanında diğer demokrasilerle aynı değer ve amaçları paylaşan ülkemizde insan hakları standartlarının en yüksek düzeye getirilmesi amacıyla son yıllarda önemli adımlar atılmıştır” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ın Markası
Sivas´ın Markası
Cumhuriyet Üniversitesi´nin 2019-2020 akademik yıl açılış töreni dün gerçekleştirildi. Törene katılan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Cumhuriyet Üniversitesi´nin şehrin önemli bir markası olduğuna dikkat çekerek “Anadolu´yu bereketlendiren Kızılırmak Nehri´nin doğduğu şehrin bugünkü seviyesine erişmesinde Cumhuriyet Üniversitemizin payı büyük” dedi.
GÜNDEM
Vefa Örneği Olmuştur
Vefa Örneği Olmuştur
Mevlid-i Nebi Haftası kapsamında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi´nde “Peygamber ve Aile” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak katılan Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kadir Özköse, “Hz. Peygamber (s.a.v), ehlinin yakınlarına iltifat ve alakayı ihmal etmemiş, vefat eden eşi Hz. Hatice´nin yakınlarını ve dostlarını da gözeterek eşi bulunmaz bir vefa örneği olmuştur” dedi.
GÜNDEM
Aydınlık Meşalesi Hiç Sönmeyecek
Aydınlık Meşalesi Hiç Sönmeyecek
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. yılında tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı. Vali Salih Ayhan, Atatürk Anıtı´nda gerçekleştirilen programda imzaladığı 10 Kasım Şeref Defteri´nde, “Ankara´dan sonra Milli Mücadele´nin en uzun süre yönetildiği merkez olan Sivas´ta, Ulu Önder´in yaktığı aydınlık meşalesi hiç sönmeyecek ve yüce milletimiz O´nu gönlünde ilelebet yaşatacaktır” ifadelerine yer verdi.
GÜNDEM
Şükranla Anıyoruz
Şükranla Anıyoruz
10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, “İlke ve devrimlerinle hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığın uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize, manevi huzurunda söz veriyor ve sizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.
GÜNDEM
Bir Olma Günüdür--Video
 Bir Olma Günüdür--Video
İl Genel Meclisi, Barış Pınarı Harekatı özel gündemiyle olağanüstü toplandı. İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Türk Silahlı Kuvvetleri´nin (TSK), Suriye Milli Ordusu (SMO) ile Suriye´nin kuzeyinde terör örgütleri YPG/PKK ve DEAŞ´a karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı´na destek vermek amacıyla meclis adına hazırlanan bildiriyi okudu.
GÜNDEM
Dualarımız Aslan Parçalarıyla--Video
Dualarımız Aslan Parçalarıyla--Video
Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdi. Parti binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Bulut, “Ülkemizin bütünlüğünü rahatsız eden, Amerika´nın, İsrail´in, emperyalist güçlerin beslemesi PKK, PYD gibi örgütlerin Suriye´nin kuzeyinde yuvalandığını görüyoruz. Dolayısıyla bu operasyon son derece isabetli olmuştur. BBP olarak bu operasyonun yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Dualarımız Mehmetçikledir, dualarımız aslan parçalarıyladır” dedi.
GÜNDEM
Duyarlı Esnafa Teşekkür Belgesi
Duyarlı Esnafa Teşekkür Belgesi
Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, işletme gelirini günlük olarak Barış Pınarı Harekatı bitene kadar TSK Güçlendirme Vakfına bağışlayacak olan Cemil Yıldırım´a teşekkür belgesi verdi.
GÜNDEM
Devletimizin Yanındayız
Devletimizin Yanındayız
Cumhuriyet Üniversitesi´nde öğretim görevlileri ile öğrenciler, Türk bayrakları açarak Barış Pınarı Harekatı´na destek verdi. Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bizler devletimizin istikbalimiz için attığı her adımın yanındayız ve Barış Pınarı Harekâtı´nın da sonuna kadar destekçisiyiz. Bu zor koşullar altında canıyla, kanıyla bayrak düşmesin, ezan susmasın diye mücadele eden Mehmetçiğimizin gözü arkada kalmasın” dedi.
GÜNDEM
Sivas´ı Bayraklarla Donatalım
Sivas´ı Bayraklarla Donatalım
Türkiye Büyük Millet Meclisi´nde (TBMM) temsilcileri olan partilerin il başkanlarıyla bir araya gelen Vali Salih Ayhan, "akit, farklılıklarımızı bir kenara bırakıp, şanlı bayrağımızın etrafında toplanma vaktidir. Evlere ve iş yerlerine bayrak asılmasını istiyoruz. Bayraklar, valiliğimizden ve belediyemizden temin edilebilecektir. Sivas, her daim devletinin ve kahraman ordusunun yanında olmasını bilmiştir. Şimdi de askerine, devletine hem duasıyla hem de bayraklarla destek olacaktır" dedi.
GÜNDEM
Ordumuzun Yanındayız
Ordumuzun Yanındayız
Sivas İrade Gazetesi olarak son dönemde gerçekleştirdiği sınır ötesi operasyonlarla ülkemizi bölmeye çalışan hainlere fırsat vermeyen devletimizin yanındayız ve sonuna kadar destekçisiyiz. Allah; Türkiye´nin terör devleti kurulmasını engellemek ve Suriyelilerin kendi ülkelerine dönüşünü sağlamak için başlattığı Barış Pınarı Harekatı´nda ordumuzu muzaffer eylesin.
GÜNDEM
Ziraat Odası´ndan Harekata Destek
Ziraat Odası´ndan Harekata Destek
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve Meclis Başkanı Cemil Gözen, Suriye´nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na tam destek verdiklerini açıkladı.
GÜNDEM
Sivasspor´dan Mehmetçik´e Destek
Sivasspor´dan Mehmetçik´e Destek
Demir Grup Sivasspor Kulübü, Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı´na katılan Mehmetçik´e destek verdi.
SPOR
Meclis´ten Tam Destek--Video
Meclis´ten Tam Destek--Video
İl Genel Meclisi Ekim ayı toplantılarının birinci gündem maddesi Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Türkiye´nin güneyinde Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla kazanılan sınır ötesi başarıların ardından Fırat´ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı´nın da zaferle tamamlanmasını temenni eden meclis üyeleri operasyona tam destek verdi.
GÜNDEM
“Tek Vücut Olmalıyız”
“Tek Vücut Olmalıyız”
Esnaf teşkilatı olarak Barış Pınarı Harekatı´nı desteklediklerini belirten SESOB Başkanı Beşir Köksal, “Türk milleti olarak tarihte olduğu gibi bu önemli operasyonda da tek vücut olmalıyız” dedi.
GÜNDEM
Allah Askerlerimizi Korusun
 Allah Askerlerimizi Korusun
Türkiye´nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı nedeniyle mesaj yayımlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Allah, Türk Silahlı Kuvvelerimizi düşmanın şerrinden korusun ve kahraman askerlerimize muvaffakiyetler nasip eylesin” dedi.
GÜNDEM
İsmi Çıkanlar Büyük Sevinç Yaşadı--Video
İsmi Çıkanlar Büyük Sevinç Yaşadı--Video
İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi olarak 9 ay boyunca Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında istihdam edilecek 935 kişilik iş için 8 bin 381 kişi başvurdu. Sivas Lisesi´nde noter huzurunda gerçekleştirilen kurada ismi çıkan vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.
GÜNDEM
39 Kişilik Kadroya 2 Bin 499 Başvuru--Video
39 Kişilik Kadroya 2 Bin 499 Başvuru--Video
Cumhuriyet Üniversitesi merkez yerleşkesine ve ilçelerdeki okullara alımı yapılacak 23 adet temizlik görevlisi ve 16 adet güvenlik görevlisi sürekli işçi alımı için 2 bin 499 kişi başvurdu. Noter huzurunda yapılan kura çekimi esnasında adayların çok heyecanlı oldukları gözlendi. İsmi okunanlar büyük sevinç yaşadı.
GÜNDEM
“Günün 24 Saati Görev Başındalar”
“Günün 24 Saati Görev Başındalar”
Bem-Bir-Sen Sivas Şubesi tarafından Zabıta Haftası nedeniyle Öğretmenevi´nde program gerçekleştirildi. Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanlarının katıldığı toplantıda konuşan Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Zabıta çalışanları her yerdeler. Yürüdüğünüz sokakta, gittiğiniz fırında, uğradığınız markette, kısaca hayatın her alanında ve her anında yanınızdalar. Gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden günün 24 saati görev başındalar” dedi.
GÜNDEM
Takipçisi Olacağız
 Takipçisi Olacağız
Zabıta Haftası nedeniyle yazılı açıklama yapan Bem-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, “Yerel yönetim hizmet kolunda genel yetkili sendika olarak, hükümetle oturduğumuz toplu sözleşme masasında dün olduğu gibi bugün ve yarın da ilkeli ve onurlu bir şekilde temsil etmeye çalıştığımız zabıta memurlarımızın hak ve taleplerinin bundan sonra da mutlak takipçisi olacağımız bilinmelidir” dedi.
Adalete Aykırı
Adalete Aykırı
Anayasa Mahkemesi´nin sözde Barış Bildirisi´ne imza atan bazı akademisyenler hakkında verdiği karara bir tepki de Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nden geldi. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada; “Anayasamızın 9. maddesinde belirtildiği gibi Türk milleti adına karar vermesi gereken Anayasa Mahkemesi´nin ‘hak ihlali´ kararının adalete ve hakkaniyete aykırı olduğu kanaatindeyiz” dedi.
GÜNDEM
“İyiliği Kurbanla Yayalım”
“İyiliği Kurbanla Yayalım”
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kongre Müzesi bahçesinde tanıtım standı açtıklarını ifade eden Hayrat Yardım Derneği Bölge Temsilcisi Kadir Darıcık, “Tanıtım standımıza kıymetli bağışçılarımızı bekliyoruz. Allah´a yaklaşma vesilesi olan Kurban Bayramı´nı beraber ihya edelim. İyiliği kurbanla yayalım” dedi.
GÜNDEM
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Yazık Hemde Çok Yazık… Türk Futbolu Sizinle Yok Oluyor…
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Toplum Çocuk Eğitimine Önem Vermelidir - 2
Haydar Mermer
Haydar Mermer
Bencillik ve Cehalet
Dursun Yıldız
Dursun Yıldız
Sen Hakkını Helal Eyle
Hanife Döner
Hanife Döner
Dünya 10 Numarasını Kaybetti
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
Faydasız İşlerden Kaçınmalıyız
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.8080
EURO
9.4134
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

Kanuni Sultan Süleyman
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3