Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Sorunlar Masaya Yatırıldı--Video
Sorunlar Masaya Yatırıldı--Video
Cumhuriyet Üniversitesi´nde eğitim kalitesinin artırılmasıyla amacıyla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Taşkın´ın başkanlığında çalıştay düzenlendi. Çalıştayda sorunlar masaya yatırılarak son yıllarda artan üniversite sayısıyla birlikte özellikle Anadolu´daki üniversitelerin düşen öğrenci sayısına değinilerek çözüm önerileri üzerine fikir alışverişinde bulunuldu.
GÜNDEM
Muhtarlardan Aydın´a Tam Not
Muhtarlardan Aydın´a Tam Not
Belediye Başkanı Sami Aydın, Muhtarlar Derneği tarafından düzenlenen programa katıldı. Belediye hizmetlerinin ağırlıklı olarak konuşulduğu programda mahalle muhtarları Başkan Aydın´a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
GÜNDEM
Gübre, Çiftçinin Belini Büktü--Video
Gübre, Çiftçinin Belini Büktü--Video
Sivas Ziraat Odası Başkanlığı tarafından son dönemde fiyatı fahiş oranda artan gübre konusunda çiftçilere ve merkez ilçe köy muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Gübre fiyatları çiftçilerimizin belini büktü. Kendi tohumumuzu, kendi gübremizi üretmeliyiz. Dışa bağımlılığımız ne zamana kadar sürecek? Dışarıdan getirilen ithal buğdayla bu iş yürümez. Bu ülke hepimizin” dedi.
GÜNDEM
Başkan Aydın´dan CHP´li Tanal´a: Yolunuz Düşerse Sivas´a Bekleriz
Başkan Aydın´dan CHP´li Tanal´a:  Yolunuz Düşerse Sivas´a Bekleriz
CHP Milletvekili Mahmut Tanal, Almanya´da bindiği otobüsteki telefon şarj hizmetini fotoğraf çekerek twitter hesabından, “Otobüs durağında gideceğiniz yere otobüsün kaç dakika sonra geleceği yazılı. Allah aşkına bu hizmeti Türkiye´deki belediyeler neden vermez/veremez” paylaşımında bulundu.
GÜNDEM
Erdal Sarılar´la Dobra Dobra…
Erdal Sarılar´la Dobra Dobra…
Sivas İrade Gazetesi ilklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Spor Servisi Köşe Yazarımız İsmail Ayhan, Demir Grup Sivasspor Kulübü Başkan Vekili Erdal Sarılar ile röportaj yaptı.
SPOR
Sivasspor konuşuldu
Sivasspor konuşuldu
Sivasspor Eğitim ve Kültür Vakfı Olağan Genel Kurul Toplantısı geçtiğimiz gün Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri´nde gerçekleştirildi. Sivas Valisi Davut Gül´ün de katıldığı toplantıda yeni sezonda Sivasspor´un hedefine ulaşması için yapılacak çalışmalar hakkında konuşuldu.
SPOR
ÇEDAŞ, Yüksek Gerilim Laboratuvarı Kuracak
ÇEDAŞ, Yüksek Gerilim Laboratuvarı Kuracak
BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, ´Enerjinin Yıldızları´ projesini başlattı.
GÜNDEM
Milli Eğitim Bakanlığı heyeti Şarkışla´da
Milli Eğitim Bakanlığı heyeti Şarkışla´da
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan, Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ile İnşaat ve Emlak Daire Başkanı Özcan Duman bir dizi temaslarda bulunmak üzere Şarkışla´ya geldi.
GÜNDEM
KARADAŞ´LA DEVAM
KARADAŞ´LA DEVAM
Play-Off´a çıkma başarısı gösteren Sivas Belediyespor´da Kulüp Yönetimi, teknik direktör Özer Karadaş ile devam kararı alarak, yeni sezonda da takımı Karadaş´ın çalıştırmasını istediği öğrenildi.
SPOR
Sağlıkta manevi bakım konuşuldu
Sağlıkta manevi bakım konuşuldu
Cumhuriyet Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından Sağlıkta Manevi Bakım´ adlı programda manevi bakımın ne derece önem arz ettiği ve manevi bakımın nasıl olması gerektiği konularında bilgiler aktarıldı.
GÜNDEM
CÜ´DE SANAT KONUŞULDU
CÜ´DE SANAT KONUŞULDU
Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünce düzenlenen I. Uluslararası Güzel Sanatlar ve Eğitimi Sempozyumunda Japon sanatçı Atsuko Suatomi Japon Müziği konseri ile dinleyicilere güzel dakikalar yaşattı.
GÜNDEM
“Modern Türk Şiiri” konuşuldu
“Modern Türk Şiiri” konuşuldu
Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü ve Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi tarafından “Modern Türk Şiiri Söyleşisi” programı gerçekleştirildi. Profesörler, öğretim elemanları ile öğrencilerin katıldığı programda “Modern Türk Şiiri” konuşuldu.
GÜNDEM
Sporun topluma etkileri konuşuldu
Sporun topluma etkileri konuşuldu
Sivas Ahmet Türkseven İlkokulu-Ortaokulu tarafından Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında “Sporun toplum üzerindeki etkileri” konulu panel düzenlendi.
GÜNDEM
HARALAR SİVAS´A KAZANDIRILACAK
HARALAR SİVAS´A  KAZANDIRILACAK
Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde oluşturulan Başkanlar Kurulu toplantısına konuk olan Vali Davut Gül, ilimize yapılacak kamu yatırımları ile ilgili bilgi verdi. Haraların Sivas´a kazandırılacağını belirten Vali Gül, “Animasyon projesi oluşturduk. İçerisinde hipodrom, hayvanat bahçesi, düğün, açık hava sinemaları, kışın buz paten pistleri gibi birçok aktivasyon var. İlk ödeneği çıktı” dedi.
GÜNDEM
SUYU DiKKATLi KULLANALIM
SUYU DiKKATLi KULLANALIM
Vali Davut Gül, geçtiğimiz yıldan itibaren düzenli olarak yaptığı muhtarlar toplantısının altıncısını Yıldızeli muhtarlarıyla bir araya gelerek gerçekleştirdi. İlçe sorunlarının gündeme geldiği toplantıda mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları sebebiyle oluşabilecek kuraklık ve su ihtiyacı konuşuldu. Vali Gül, içme suyu ve tarım arazilerinin sulanma ihtiyacının giderilmesi için su tüketimine dikkat çekti.
GÜNDEM
Şubat ayı kaymakamlar toplantısı gerçekleştirildi
Şubat ayı kaymakamlar toplantısı gerçekleştirildi
Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖY-DES) ile kaymakamlar toplantısı Vali Davut Gül´ün başkanlığında Sivas İl Özel İdaresi Encümen Salonu´nda gerçekleştirildi
GÜNDEM
ROBİNHO TAMAM!
ROBİNHO TAMAM!
Süper Lig´in iddialı takımlarından Demir Grup Sivasspor transferde heyecanlı günler yaşıyor. Bir süredir transfer görüşmelerinin yapıldığı Robinho´yu ikna eden Sivasspor yönetimi, oyuncuyu Türkiye´ye getiriyor. Burada son detaylar görüşüldükten sonra Robinho´nun Sivas´a gelerek, resmi sözleşmeye imza atması bekleniyor.
SPOR
"KALiTELi EKMEGiMiZ YOK"
"KALiTELi EKMEGiMiZ YOK"
Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, "İl bazında değerlendirdiğimizde çok da kaliteli ekmeğimiz yok. Fırıncılarımız sadece para kazanma endeksli olarak işe bakıyor" dedi
GÜNDEM
Çocuklarımıza nasıl bir dünya bırakıyoruz?
Çocuklarımıza nasıl bir dünya bırakıyoruz?
Sivas Saadet Partisi Hanımlar Komisyonu geleceğimiz olan çocuklar için şefkat, merhamet, tohumlarının yeşerdiği saadet çağını başlatmak için bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını bu harekete destek olmaya davet etti.
GÜNDEM
İstanbul´un iş potansiyeli ANADOLU´YA YAYILMALI
İstanbul´un iş potansiyeli ANADOLU´YA YAYILMALI
Vadi Federasyonu Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Çelik ve yönetiminden oluşan heyet Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın´ı makamında ziyaret etti. İşsizliğin ve göçün konuşulduğu ziyarette Başkan Aydın İstanbul´daki iş potansiyelinin Anadolu´ya yayılması gerekliliğine dair açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM
RAHMET VE MİNNETLE
RAHMET VE MİNNETLE
Yerli otomobilin konuşulduğu şu günlerde, havacılık tarihimize adını altın harflerle yazdırmış ve bundan tam 76 yıl önce ilk Türk yolcu uçağımızı üreterek ‘yerli ve milli´ vasfını sonuna kadar hak eden hemşehrimiz Nuri Demirağ´ı vefatının 60. yılında Sivas İrade gazetesi olarak rahmet ve minnetle anıyoruz.
GÜNDEM
3. Tarım ve Gıda Kongresi başladı
3. Tarım ve Gıda Kongresi başladı
Kongre başkanlığını Cumhuriyet Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurseli Develi Işıklı´nın yaptığı İç Anadolu Bölgesi 3. Tarım ve Gıda Kongresi önceki gün itibariyle başladı. Kongrenin açılış programı Sıcak Çermik´te özel bir otelin konferans salonunda gerçekleştirildi.
GÜNDEM
Tüp bebek tedavisi masaya yatırıldı
Tüp bebek tedavisi masaya yatırıldı
Medicana Sivas Hastanesinde Tüp Bebek Tedavilerine Yönelik Akademik Seminer düzenlendi.
GÜNDEM
ÜNİVERSİTE KAN KAYBEDİYOR
ÜNİVERSİTE KAN KAYBEDİYOR
Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, dün parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, Cumhuriyet Üniversitesi´nin her geçen gün kan kaybettiğini istatistiklerle ortaya koydu.
GÜNDEM
Başkan Aydın şampiyonları ağırladı
Başkan Aydın şampiyonları ağırladı
Olimpiyat ve dünya şampiyonu milli güreşçi Taha Akgül, eski olimpiyat şampiyonları Hamza Yerlikaya ve Ahmet Ayık, 4 Eylül Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kitap Günleri´ne katılmak üzere geldiği Sivas´ta Belediye Başkanı Sami Aydın´ı ziyaret etti.
GÜNDEM
“Sivas en şanslı illerden”
“Sivas en şanslı illerden”
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atatürk´ün tam 108 gün milli mücadeleyi Sivas´tan yönettiğini vurgulayarak, “Dilerim bir daha bağımsızlığımızı tartışacağımız günler olmaz. O gün atılan güçlü tohum sonsuza dek devam eder. Bazı şanslı kentler vardır. Sivas en şanslı illerden. Mustafa Kemal Atatürk´ü saygıyla anıyoruz. Derneğimize de teşekkür ediyorum” dedi.
GÜNDEM
"Depremi afet yapan rant politikalarıdır"
"Depremi afet yapan rant politikalarıdır"
Türkiye´nin deprem gerçeğini hatırlatma maksadıyla yapıldığı belirtilen açıklamada, "topraklarımızın büyük bir kısmının deprem tehlikesi altında bulunduğu gerçeği kısa bir süre sonra unutulacak, unutturulacak. Deprem toplanma bölgeleri imara, üzerinde yapı bile bulunmayan alanlar "afet riski" altında alan olarak ilan edilerek yapılaşmaya açılmaya devam edilecek. Oysa Çanakkale, Manisa, Adıyaman ve İzmir ilimiz, son olarak da Muğla ilimiz ve ilçeleri yakın zamanda deprem gerçeğini yaşayarak gördü" ifadeleri kullanıldı. Yapılan Açıklamadan Satır Başları:
GÜNDEM
TRANSFERDE SABIRLI OLALIM
TRANSFERDE SABIRLI OLALIM
Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, sezonun ilk antrenmanında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Otyakmaz, “Transfer çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. Elimizde güzel bir liste var. Bu sene yayın gelirlerinin artmış olması maalesef hem yurt içinde ki hem de yurt dışında ki menajerlerin iştahını kabarttı. Biz de diğer kulüp başkanları ile yapmış olduğumuz görüşmelerde, ‘Biraz sabırlı olalım, transferlerimize daha sonra ağırlık verelim´ tarzında konuşmalar yaptık. Gerçekten de normalin çok üstünde rakamlarla karşı karşıya kaldık. Piyasanın durulmasını bekliyoruz” dedi.
SPOR
GENÇLER ÜMMETİN GELECEĞİDİR
GENÇLER ÜMMETİN GELECEĞİDİR
İlimizde bulunan Karainci Camii Derneği Gençlik Kolları tarafından çevre camilerde görevli imam hatip ve hayırseverlerin katkılarıyla Kur´an Kursu öğrencilerine yönelik iftar programı düzenlendi.
GÜNDEM
YABANCI TABELALARA İZİN VERMEYİN
YABANCI TABELALARA İZİN VERMEYİN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Uluslararası Türk Dili Kurultayı´nda önemli mesajlar verdi. Erdoğan, “Bir özentidir gidiyor. Kendi dilimizin zenginlikleri varken bu özentilerle adeta, biraz ağır olacak ama hayvanların yarıştırıldığı malum Avrupa´daki arenaları kalkıp, spor salonlarında isim olarak kullanmak pek de kibar değil, şık değil. Bunları belediyelerimize yaygınlaştırıyoruz. Diyoruz ki gelin engelleyin. Bütün bu tabelaları sökün. Bu senin hakkın, en doğal hakkın. Neyi müsaade edersen onu asmak zorunda, onu oraya koymak zorunda ama yaptıramıyorsunuz. Herkes bir yerlere şirin görünmenin gayreti içinde” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM
DOLAR
7.4485
EURO
9.0235
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Hangi meyve oldu da dalın da kaldı? Öyleyse ölmekten korkma, ham olmaktan kork.

Mevlana
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2