Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
En İyi Şekilde Hizmet Edeceğiz -- Video
En İyi Şekilde Hizmet Edeceğiz -- Video
Sivas Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 169 güvenlik personeli ve 74 geçici işçi ile toplu iş sözleşmesi yapıldı. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Biz 2 bin 500 kişilik aile olarak bizi biz yapan değerlerle sultan şehrimize hizmet edeceğiz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını önce kendi ailemiz içerisinde uygulayacağız. İşçinin hakkını alnının teri kurumadan verin diyen bir inancın mensubu olarak imkanlarımız dahilinde en güzelini, en iyisini vereceğiz. Bunu yaparken de sizlerden de beklentimiz var. 2 bin 500 kişi adına söylüyorum işimizi iyi yapacağız, doğru yapacağız, kalıcı eserler bırakacağız” dedi.
GÜNDEM
Poğaça Almak İçin Fırına Gitti, Döndüğünde Hayatının Şokunu Yaşadı
Poğaça Almak İçin Fırına Gitti, Döndüğünde Hayatının Şokunu Yaşadı
Yıldızeli ilçesinde poğaça almak için aracından inen sürücü, geri döndüğünde otomobili alevler içerisinde buldu.
GÜNDEM
Limit Krizi Sürüyor!
Limit Krizi Sürüyor!
Kulüpler Birliği´ne 2. kez başkan seçilen Mehmet Sepil, “Her kulübün ayrı ayrı talepleri var. Bu talepleri tüm kulüplere gönderip imzaya açacağız. Herkes ortak görüşte olmayabilir. Son kararı TFF verecek” dedi.
SPOR
İslam Alemine Barış Getirsin
İslam Alemine Barış Getirsin
STSO Başkanı Mustafa Eken, “Sevgi ve kardeşlik duygularının coşkuya dönüştüğü bu mübarek günlerin ülkemize, İslam alemine ve tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve esenlik getirmesini diliyorum” dedi.
GÜNDEM
Bir Gelecek Sivaslı Sporcularla Beraber
Bir Gelecek Sivaslı Sporcularla Beraber
Birevim tarafından hayata geçirilen proje kapsamında Sivaslı sporculara masa tenisi ve ekipmanı desteği sağlandı. Konu ile ilgili konuşan Vali Salih Ayhan, Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın himayesinde yürütülen “Bir Gelecek” adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında masa tenisi ekipmanları dağıtımını gerçekleştiren heyete teşekkür etti.
SPOR
Üniversite´den Büyük Başarı
Üniversite´den Büyük Başarı
Cumhuriyet Üniversitesi, “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu 2019"da sağlık, teknokent ve uluslararası değişim programları alanlarında üstün başarı göstererek ilk 5´te yer aldı.
GÜNDEM
Başarılı Olmak İçin Ter Dökeceğiz
Başarılı Olmak İçin Ter Dökeceğiz
Sivas Valiliği Vali Ahmet Muammer Bey Toplantı Salonunda 200 Kişilik İşbaşı Eğitim Programı Protokol İmza Töreni gerçekleştirildi. Sivas´ın istihdamına ve ekonomisine katkı sağlayan işadamlarına teşekkür eden Vali Salih Ayhan, “Etkimizi ve tüm kabiliyetimizi sizlerin önünü açmak için kullanmaya çalışıyoruz. Üretmek çok zor, iş yapmak zor ancak yolumuza bakacağız, başarılı olmak için ter dökeceğiz" dedi.
GÜNDEM
110 Bin Çağrı Cevaplandı
110 Bin Çağrı Cevaplandı
Zara ilçesinde birtakım temas ve ziyaretlerde bulunan Vali Salih Ayhan, Vefa Sosyal Destek Gruplarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. İlimizde salgınla mücadelede yürütülen çalışmalara değinen Vali Ayhan, “İl genelinde bin 890 civarında ekibimiz çalıştı. Bu süreçte açıkta kalan, isteği yerine getirilmeyen vatandaşımız kalmadı. Ayrıca 110 bin çağrıya cevap verdik, istekler yerine getirildi. Bundan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Sivas´ımızda örnek bir çalışma sergilendi" dedi.
GÜNDEM
Turizme Açılmalı
Turizme Açılmalı
Anadolu´da Hristiyanlığın ilk piskoposlarından olan Aziz Vlas´ın temsili mezarının olduğu bölgede yapılacak peyzaj çalışması nedeniyle kazı çalışması başlatıldı. Kazı çalışmaları sırasında Selçuklu dönemimde ait sikkeler ve tandır bulunduğunu belirten Vali Salih Ayhan, "Sivas´ın inanç turizminde iyi bir noktada olması gerekiyorsa bu değerleri önemseyip, kabullenip, sahip çıkıp etrafını muhafaza ederek ulusal ve uluslararası turizme açılması gerekiyor” dedi.
GÜNDEM
Kangal Köpeği Korunacak
Kangal Köpeği Korunacak
İlimizin önemli marka değerlerinden biri olan Kangal köpeği ırkının korunması, muhafaza edilerek gelecek kuşaklara aktarılması, çeşitli sebeplerle el değişiminin standartlar üzerinden yapılması, sürekli takibi ve Kangal köpeğinin tanınırlığının arttırılarak marka değerinin yükseltilmesine katkıda bulunulması amacıyla hazırlanan ´Kangal Köpeği Üretim, Eğitim ve Koruma Merkezi´nin temeli atıldı.
GÜNDEM
Gümrük Kaçağı İçki İle Esrar Ele Geçirildi
Gümrük Kaçağı İçki İle Esrar Ele Geçirildi
Sivas´ta jandarma ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlarda 65 şişe gümrük kaçağı içki, 220 gram esrar ile kazı malzemeleri ele geçirildi.
GÜNDEM
Düzlüğe Çıkacağız
Düzlüğe Çıkacağız
İlimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden görüşen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda açıklanan yol haritasıyla maske takarak, sosyal mesafeyi koruyarak ve kişisel hijyenimize dikkat ederek en kısa zamanda düzlüğe çıkacağız” dedi.
GÜNDEM
Göl Turizme Kazandırılacak
Göl Turizme Kazandırılacak
Resmi Gazete´de yayımlanan kararla kesin korunacak hassas alan olarak belirlenen Hafik Gölü´nde incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, yerleşik ve göçmen kuşların doğal üreme alanı olarak bilinen gölün doğal dokusu muhafaza edilerek turizme kazandırılacağını söyledi.
GÜNDEM
Mert Hakan Yandaş´tan Transfer Cevabı!
Mert Hakan Yandaş´tan Transfer Cevabı!
Galatasaray´ın ve Fenerbahçe´nin peşinde olduğu iddialı edilen Demir Grup Sivasspor´un yıldızı Mert Hakan Yandaş transfer iddialarına cevap verdi. Yandaş, “Konuşmadığımız şeyler çıkınca üzülüyoruz, Sivas´a mahcup oluyoruz. Onlar da bize sitem ediyorlar” dedi.
SPOR
Sivas Büyük Bir Değer Kazanacak--Video
Sivas Büyük Bir Değer Kazanacak--Video
Vali Salih Ayhan, ilimizde çalışmaları devam eden bazı projeleri yerinde inceledi. Hamidiye Eko Turizm Vadisi bölgesini gezen Vali Salih Ayhan, 2. etabın ihalesinin yapılarak işe başlanıldığını kaydederek "Burası bittikten sonra bir ailenin çocuğuyla, ailesiyle çok güzel vakit geçirebileceği bir alan olacak. Sivas, İç Anadolu Bölgesi´nin açık hava müzesi olacak adeta. Bu eserleri koruyarak gelecek kuşaklara bırakacağız. Sivas, çok büyük bir değer kazanacak” diye konuştu.
GÜNDEM
Kahramanlarımızı Rahmetle Anıyorum
Kahramanlarımızı Rahmetle Anıyorum
Vali Salih Ayhan, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, Çanakkale Savaşı´nda, Kurtuluş Savaşı´nda, terörle mücadelede, 15 Temmuz hain kalkışma planında ve sınır ötesi operasyonlarda şehit düşen kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.
GÜNDEM
Projelerimizi İhmal Etmiyoruz
Projelerimizi  İhmal Etmiyoruz
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, başarıyla yürüttükleri koronavirüs sürecinde seçim döneminde vaat ettikleri projeleri de ihmal etmediklerini söyledi.
GÜNDEM
Koronavirüs 11 Can Aldı!
Koronavirüs 11 Can Aldı!
İlimizde faaliyet gösteren yazılı ve görsel basın kuruluşlarının temsilcileriyle Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden toplantı gerçekleştiren Vali Salih Ayhan, Sivas´ta bu güne kadar koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının 11 olduğunu açıkladı. İlimizde koronavirüs ile mücadelede önemli çalışmaların yapıldığını söyleyen Ayhan, ilde taburcu olan sayısının vaka sayısının çok üstünde olduğunu ifade etti.
GÜNDEM
Hedef 648 Bin Fidan
Hedef 648 Bin Fidan
“Sivas´a Nefes” kampanyası kapsamında ilimize 648 bin fidan dikmeyi hedeflediklerini söyleyen Vali Salih Ayhan, Sivaslıları ‘www.sivasanefes.org´ adresi üzerinden ücretsiz fidan sahiplenmeye davet etti. Merkez ve ilçelerde kampanyaya katılım sayılarını paylaşan Ayhan, “Geçen sürede beklentilerimizin altındayız. İlimizde kampanyaya destek sayısı şu an için 33 bin 450. Ancak bu rakam çok düşük” dedi.
GÜNDEM
Gardaşlık Zor Günde Belli Olur
Gardaşlık Zor Günde Belli Olur
İlimizde bir grup hayırsever iş insanı tarafından 16 mahalledeki 559 veresiye defterinin satın alındığını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Gardaşlık zor günde belli olur. Rabbim bininizi bit etsin. Hayırlı ve bereketli kazançlar nasip etsin” diye konuştu. Ramazan ayında yardımlaşmanın önemine dikkat çeken Ayhan, “Ekmeğimizi bölüşelim” çağrısında bulundu.
GÜNDEM
Pamukkale´ye Kardeş Olacak
Pamukkale´ye Kardeş Olacak
Sıcak Çermik´e kazandırılan Altınkale Projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Salih Ayhan, “Renginden dolayı Altınkale ismi verilen bu proje, bölgede bir farkındalık oluşturacak ve Sıcak Çermik´e canlılık katacaktır. Pamukkale´ye benzer şekilde, basamaklı havuzlar ilgi çekip hayranlık uyandıracaktır. Yaklaşık 22 bin metre kare alanda Sivas´ın jeolojik ve jeomorfolojik yapısından faydalanılarak yapılan Altınkale, Pamukkale´nin rakibi değil, kardeşi olacaktır” dedi.
GÜNDEM
Her Bebek İçin Bir Fidan
Her Bebek İçin Bir Fidan
´300 Fikir 300 Proje´ kapsamında; Orman İşletme Müdürlüğü´nün destekleriyle ´İki Fidan Bir Arada Büyüyor´ projesi başlatıldı. Proje kapsamında ilimizde her doğan bebek için fidan dikimi gerçekleştirilecek.
GÜNDEM
Ramazan Ayında Kalpler Yumuşar
Ramazan Ayında Kalpler Yumuşar
Vali Ayhan, Ramazan ayı vesilesiyle yayımladığı mesajda, “Ramazan ayında kalpler yumuşar, sevgi ve muhabbet doyumsuz bir hal alır. İlaveten Ramazan ayı bir mekteptir; tok olanlara açın halinden anlamayı ve gün gelir altının bile gümüşe muhtaç olabileceğini öğretir” dedi.
GÜNDEM
Esnafımızın Yanındayız
Esnafımızın Yanındayız
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, koronavirüs salgını nedeniyle ilimizde faaliyetlerine ara veren esnafa bin lira nakit desteğinde bulunacaklarını açıkladı. Başkan Bilgin, “Biz de Sivas Belediyesi olarak her türlü belediyecilik faaliyetinin yanı sıra esnafımızın yanında olduğumuzu göstermek istedik” dedi.
GÜNDEM
Denetimler Hız Kesmiyor
Denetimler Hız Kesmiyor
Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler hakkında basın mensuplarını bilgilendiren Vali Salih Ayhan, “Vatandaşlarımızın sağlığı, güveni ve ekonomisi için piyasa gözetim ve denetim faaliyetlerimizi aralıksız sürdürüyoruz. Pazar yerleri, marketler ve toplu taşıma araçları gibi halkımızın toplu olarak bulunduğu mekânlarda maske takılmasının zorunlu hâle gelmesiyle bu yöndeki denetim ve izlemelerimizi belediyemiz ile koordineli bir şekilde yürütüyoruz” dedi.
GÜNDEM
Merkez İlçe´den İhtiyaçlılara Destek
Merkez İlçe´den İhtiyaçlılara Destek
Muhammed Burak Kuruçay başkanlığındaki AK Parti Merkez İlçe teşkilatı, koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik anlamında sıkıntıya düşen ailelere gıda ve kömür yardımında bulundu. Kuruçay, “İlimizdeki 200 ailemizin kapılarını çaldık. Karınca kararınca yönetim kurulumuzun destekleriyle ihtiyaç sahibi olan ailelerimize gıda ve kömür yardımında bulunarak çorbada bizim de tuzumuz bulunsun istedik” dedi.
GÜNDEM
Çiftçilerimize Sahip Çıkılmalı
Çiftçilerimize Sahip Çıkılmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketinde çiftçilerin yer almadığını söyleyen Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “Çiftçimizin gübre atma zamanı. Bahar geldi. Çiftçilerimizin araziye çıkması lazım. Üretebilsin ki gıda anlamında dışa bağımlı kalmasın. Ülkemizde her şeyden önce çiftçilerimize sahip çıkılması lazım” dedi.
GÜNDEM
Büyüklerimiz Evden Çıkmasın
Büyüklerimiz Evden Çıkmasın
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kişiler ile bazı kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından bu kişilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Valilik bünyesinde Vefa Koordinasyon Grubu oluşturuldu. Ekiplerin hızlı bir şekilde çalışmalara başladığını ifade eden Vali Ayhan, “Bizim kıymetli büyüklerimizden, çınarlarımızdan istirhamımız evden çıkmasınlar. Risk grubunda oldukları için kendilerini tehlikeye atmasınlar” uyarısında bulundu.
GÜNDEM
Tedbirler Belirlendi
Tedbirler Belirlendi
Vali Salih Ayhan başkanlığında Genişletilmiş İl Hıfzıssıhha Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Olağanüstü toplanan kurul, Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (salgın) olarak da ilan edilen koronavirüs (Covid-19) nedeni ile ilgili bakanlıkların genelgeleri doğrultusunda ve ek olarak ilimizde uygulanacak tedbirleri görüşerek, karara bağladı.
GÜNDEM
Yüzme Antrenörleri İle Buluştu
Yüzme Antrenörleri İle Buluştu
Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, ilimizdeki yüzme antrenörleri ile bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.
SPOR
Orhan Arslan
Orhan Arslan
Yıpranan Aile Gerçeği
Taner Karabal
Taner Karabal
Bir Mahkeme Kararı Daha!
Erdem Tahıllıoğlu
Erdem Tahıllıoğlu
SIKINTILARIN SEBEBİ
Haydar Mermer
Haydar Mermer
BÜLENT ARINÇ´A AÇIK MEKTUP
Melek Şen
Melek Şen
10 Kasım
Yusuf Doğan
Yusuf Doğan
Bitigen´mi Bitirip Giden Mi?
Alper Duran
Alper Duran
Kalıplara İsyan
Hanife Döner
Hanife Döner
Ah Güzel İzmir
Yunus Tepe
Yunus Tepe
Aşık Veysel´in Anıtı….
Meliha Kartal
Meliha Kartal
Çocuğum Yaramaz mı? Hiperaktif mi?
Çetin Polat
Çetin Polat
Şampiyonluğa Adım Adım
Kuzey Akkaş
Kuzey Akkaş
El-Aziz
Adem Yıldırım
Adem Yıldırım
"Biz Hep Birlikte Türkiye´yiz"
Muzaffer Karadağ
Muzaffer Karadağ
Nasıl Kalkınabiliriz?
Halil İbrahim Budaklı
Halil İbrahim Budaklı
Ekonomi Bakanı´nın Sivas İş Dünyası İle Buluşması
Muhittin Karahan
Muhittin Karahan
Namaz Dinin Direğidir
Oğuzhan Sarzep
Oğuzhan Sarzep
Sivas Gümbür Gümbür
Yurdal Epsileli
Yurdal Epsileli
Güzel Günler Gelecek
Adem Akgül
Adem Akgül
Birbirinden Lezzetli Sivas Yemekleri
Aykut Özdoğan
Aykut Özdoğan
Büyüme Hormonu Nedir?
Ekrem Arıs
Ekrem Arıs
Ülkemizde Muay Thai
Metehan Dağcıoğlu
Metehan Dağcıoğlu
Unutulan Bir Değer: Şahabeddin-İ Sivasi
Ahper Nuri Delican
Ahper Nuri Delican
Aile Yapısı
İsmail Ayhan
İsmail Ayhan
Sivas Belediyespor Sancılı…
Kürşad Özkaynar
Kürşad Özkaynar
Goebbels, Komünizm ve Bolşevizm
Eyüp Demirer
Eyüp Demirer
Liyakat, Sadakat ve İlle De Ehliyet
Neslihan Dereli
Neslihan Dereli
İşçiye Cuma Namazı İzni Verilmemesi (İşçi Bakımından) Haklı Fesih Sebebi Midir? –Son-
Emre Gürkan Gürleyük
Emre Gürkan Gürleyük
Yerel Seçimin Ardından,
Mustafa Coşkun
Mustafa Coşkun
AK Parti Toplantısı Sonrası Sivaslılar Ne Yapacak?
Kübra Duran
Kübra Duran
Ege Kıta Sahanlığı Sorunu
Hadi Töre
Hadi Töre
İran 2
Fatma Karakuzu
Fatma Karakuzu
Kitap İnsanı, İnsan Dünyayı Değiştirir
Abdullah Ağbektaş
Abdullah Ağbektaş
40. Hadisi Şerif
Esra Kurt
Esra Kurt
Süresiz Nafaka
Emre Şağban
Emre Şağban
Şehit
Ali Bozkurt
Ali Bozkurt
TİKİ-TAKA
İbrahim Özmen
İbrahim Özmen
Vampir
Ajda Mutlu
Ajda Mutlu
Dünya Çok Güzel, Gezmelisin !
Halil Kalemci
Halil Kalemci
Capital 500 Açıklandı
Süleyha Kara
Süleyha Kara
SEVGİNİN ADI
DOLAR
7.7593
EURO
9.2197
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Adem suretinde olan herkes adem değildir…

Hacı Bektaşı Veli
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Soğuk iklimde yaşayan tatlı su kaplumbağası türü olan kaplumbağaların,sonbaharda derin bir nefes alarak girdikleri sudan,ilkbaharda çıktıklarını ve bu kaplumbağaların üç ay oksijensiz hayatta glikolizden enerji sağlayarak kalabildiklerini ve bunların kalp atışlarının dakikada bir olduğunu,

Su kaplumbağları hakkında bilgi